Pitam se, pitam...

teardrop

Aktivan član
Poruka
1.388
Raspravljali smo o terminu "raspuštenica", ustanovili da ljudi neće biti izlečeni od predrasuda. Sad bih vas nešto drugo pitala... Sve, oba pola, starosno doba nije važno.
Zamislite da udjete u vezu sa osobom koja ima brak (ili više) iza sebe, decu iz tog prethodnog braka. Interesantna vam je, draga, volite da provodite vreme sa njom. Vreme prolazi i dodjete u situaciju da izadjete zajedno sa društvom ili da tu osobu predstavite svojim roditeljima. Da li osećate neku nelagodu u trenutku kad se povede razgovor (a neminovno je da neko postavi i takvo pitanje) o ranijem zivotu te osobe? Da li vam je neprijatno kad treba da nekom iz svog okruženja saopštite da je ta osoba, sada vama vrlo draga, nekad sanjala snove sa nekim drugim? Da li vi sami imate problem da prihvatite cinjenicu da je u zivotu vase nove ljubavi postojao neko drugi?

P.S. Temu postavljam na ovom podforumu, jer znam da ga i veliki broj žena posećuje.
 
Ima brak IZA sebe. Ne bi mi smetalo, nemam predrasude takve vrste.

I ne razumem "dođe vreme" da je predstavim roditeljima i prijateljima, ili prethodno upoznajem iste sa bračnom i drugom istorijom nekoga ko je sa mnom.
 
nije mi jasno kome bi tako nesto moglo da smeta........ebote ko da zivimo u proslom veku, cuj veku milenijumu.....zapravo pre sest godina:-?
svi imamo neka iskustva iz proslosti , lepsih ili manje lepih, koja ne definisu osobu, ali su tu. po meni je mnogo vaznija perspektivna trenutna situacija i zajednicka buducnost, za koje je vredno zanemariti neke licne aspekte posmatranja i lazne moralne vrednosti.
 
teardrop:
Raspravljali smo o terminu "raspuštenica", ustanovili da ljudi neće biti izlečeni od predrasuda. Sad bih vas nešto drugo pitala... Sve, oba pola, starosno doba nije važno.
Zamislite da udjete u vezu sa osobom koja ima brak (ili više) iza sebe, decu iz tog prethodnog braka. Interesantna vam je, draga, volite da provodite vreme sa njom. Vreme prolazi i dodjete u situaciju da izadjete zajedno sa društvom ili da tu osobu predstavite svojim roditeljima. Da li osećate neku nelagodu u trenutku kad se povede razgovor (a neminovno je da neko postavi i takvo pitanje) o ranijem zivotu te osobe? Da li vam je neprijatno kad treba da nekom iz svog okruženja saopštite da je ta osoba, sada vama vrlo draga, nekad sanjala snove sa nekim drugim? Da li vi sami imate problem da prihvatite cinjenicu da je u zivotu vase nove ljubavi postojao neko drugi?

P.S. Temu postavljam na ovom podforumu, jer znam da ga i veliki broj žena posećuje.


Na sva tvoja pitanja..odgovor je jednostavno- NEEE........
Da ne detaljishem....
 
teardrop:
Raspravljali smo o terminu "raspuštenica", ustanovili da ljudi neće biti izlečeni od predrasuda. Sad bih vas nešto drugo pitala... Sve, oba pola, starosno doba nije važno.
Zamislite da udjete u vezu sa osobom koja ima brak (ili više) iza sebe, decu iz tog prethodnog braka. Interesantna vam je, draga, volite da provodite vreme sa njom. Vreme prolazi i dodjete u situaciju da izadjete zajedno sa društvom ili da tu osobu predstavite svojim roditeljima. Da li osećate neku nelagodu u trenutku kad se povede razgovor (a neminovno je da neko postavi i takvo pitanje) o ranijem zivotu te osobe? Da li vam je neprijatno kad treba da nekom iz svog okruženja saopštite da je ta osoba, sada vama vrlo draga, nekad sanjala snove sa nekim drugim? Da li vi sami imate problem da prihvatite cinjenicu da je u zivotu vase nove ljubavi postojao neko drugi?

P.S. Temu postavljam na ovom podforumu, jer znam da ga i veliki broj žena posećuje.

Hm, pa i osobe sa kojima izlazis a nisu bile u braku su nekada sanjale snove sa nekim drugim i ko zna koliko je tacno osoba postojalo u njihovom zivotu. Ne vidim kako bi recenica ' bio u braku' to mogla da bitno promeni.
Ne bi mi smetalo, niti bih uopste htela da se pravdam pred nekim zbog svog izbora. Bitno je da se meni dopada, ja cu ziveti sa njim, a ne moji prijatelji ili moja porodica.
 
Ne vidim shta bi ko postavljao pitanja u vezi osobe sa kojom cu JA da provodim vreme, zivot i sl. Cak i da dodjem u takvu situaciju, moje je da tu zenu zastitim i da se maximalno potrudim da joj niko ne izaziva neprijatnost. Sanjala snove sa nekim drugim u braku ili u vezi, meni je isto, jer brak ne shvatam kao nesto neunistivo i vecno, to jednostavno zavisi od ljudi i njihove volje za kompromisom, medjusobnim razumevanjem i podrskom.
 
Bitno je da je brak iza njega .... da u trenutku upoznavanja nije U braku (švaleraciju ne priznajem).
Pa šta je bilo bilo je .... ako meni odgovara zar je važno da li je imao brak iza sebe ... ili decu ..... Kad voliš čoveka - sve si u stanju da prihvatiš. Njegovoj deci ne možeš biti majka, ali ih prihvatiti možeš i biti sa njima u nekim OK odnosima.
Što se roditelja i prijatelja tiče, oni mogu da se sa tim slože ili ne, ali je meni prevashodno bitno moje mišljenje i moj stav - uostalom neće on živeti sa njima, nego samnom.
 
teardrop:
Raspravljali smo o terminu "raspuštenica", ustanovili da ljudi neće biti izlečeni od predrasuda. Sad bih vas nešto drugo pitala... Sve, oba pola, starosno doba nije važno.
Zamislite da udjete u vezu sa osobom koja ima brak (ili više) iza sebe, decu iz tog prethodnog braka. Interesantna vam je, draga, volite da provodite vreme sa njom. Vreme prolazi i dodjete u situaciju da izadjete zajedno sa društvom ili da tu osobu predstavite svojim roditeljima. Da li osećate neku nelagodu u trenutku kad se povede razgovor (a neminovno je da neko postavi i takvo pitanje) o ranijem zivotu te osobe? Da li vam je neprijatno kad treba da nekom iz svog okruženja saopštite da je ta osoba, sada vama vrlo draga, nekad sanjala snove sa nekim drugim? Da li vi sami imate problem da prihvatite cinjenicu da je u zivotu vase nove ljubavi postojao neko drugi?

P.S. Temu postavljam na ovom podforumu, jer znam da ga i veliki broj žena posećuje.

teardrop, baš bih volela da ti odgovorim na temu ali ne mogu da zamislim celu tu situaciju takvom kakvu si je opisala.
Ako neko već ima porodicu iza sebe - znala bih da je moje mesto uvek na drugom mestu, ma kakvi odnosi između njih vladali u ovom trenutku.
Ne, nebih imala problema da tu osobu predstavim svojoj okolini - uvek je u pitanju moj izbor a njihov savet, i svako njihovo prihvatanje mene uključuje i prihvatanje i poštovanje osoba koje su samnom.
 
Bio sam u toj situaciji i meni lično ništa od toga nije predstavljalo problem...nemam predrasude tog tipa.....uostalom svi smo mi bili u nekim prethodnim vezama i sanjali snove, nevidim zašto bi nečiji prethodni brak imao drugačiji tretman..........svaka predrasuda u vezi toga je čista glupost.
 
teardrop:
Zašto na drugom mestu? Zar ne pomišljaš da bi ti, možda, bila bolji izbor? Neko "pravi"? Malo više samopouzdanja, piwe :)

Ne, naravno da ne pomislim... nije važno da li sam ja bolja od neke cice i da li je taj čovek trenutno srećniji samnom nego sa njom - nema to veze sa ljubavlju nego sa poštovanjem... sa poštovanjem osobe sa kojom je taj čovek formirao porodicu, ukoliko ga danas nema prema njoj - sutra ga neće imati ni prema meni... A ako bi s druge strane imao poštovanja prema njoj, ja znam da bi bila posesivna i ljubomorna na celu tu priču....
 
majcheki:
Ne, naravno da ne pomislim... nije važno da li sam ja bolja od neke cice i da li je taj čovek trenutno srećniji samnom nego sa njom - nema to veze sa ljubavlju nego sa poštovanjem... sa poštovanjem osobe sa kojom je taj čovek formirao porodicu, ukoliko ga danas nema prema njoj - sutra ga neće imati ni prema meni... A ako bi s druge strane imao poštovanja prema njoj, ja znam da bi bila posesivna i ljubomorna na celu tu priču....

Ljudi nas poštuju onoliko koliko sami sebe poštujemo. Znači, ako nije poštovao tu bivšu, ne znači da tebe neće.
 
Moj stariji ljubavnik ima 2 braka iza sebe...
Mladji ljubavnik imao "samo" jedan propali brak...
Moja porodica zna za ovog prvog...
Nemam problema sa ovim, niti je neko do sada, imao problem zbog mene...
Druzim se sa finim ljudima...
 

Back
Top