Ekonomsko stanje u Americi

Dobro,ajde neko ko se razume nek objasni do koje granice oni tako mogu da dizu visinu svog duga,jer ono cim probiju oni se zakonski to srede i opet podignu limit,ajde neko ko se razume.

e kad bi i mi mogli pozajmljivati u svom novcu i u svom novcu vracati taj dug bili bi bogatiji od amerike. ameri to mogu da rade sve dok je dolar jedina priznata svetska valuta. zato ce pre baciti atomku na nekog nego dozvoliti pad dolara, jer bi to znacilo i pocetak kraja americke imperije
 
The economy added 145,000 jobs in December, capping a decade of solid job creation and robust wage growth but falling just shy of economist expectations of 160,000.

The government’s monthly jobs report, released Friday by the Bureau of Labor Statistics, also showed that the nation’s unemployment rate remains unchanged, at a 50-year low of 3.5 percent.

https://www.nbcnews.com/business/economy/economy-added-145-000-jobs-december-n1113401
 
znamo svi za mnogobrojne probleme koje Amerika ima ali je ona uvek uspevala da svoje krize prelije na ceo svet.

ali sa uvecanjem svog duga http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=03&dd=16&nav_id=969279 i pored jacanja dolara i velikog izvoza nafte ocigledno je da se priblizava

nova kriza, najveca do sada , gora i od 1929 i od 2008 .
Ništa ne brini, sve ide po planu! Američki pohlepni kapitalisti su se pobrinuli da USA preko i uz pomoć Kineza dođe tamo gde joj je mesto! Parola je bila: Meni je važnije moje bogatstvo od interesa i budućnosti moje USA! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
 
ameri to mogu da rade sve dok je dolar jedina priznata svetska valuta. zato ce pre baciti atomku na nekog nego dozvoliti pad dolara, jer bi to znacilo i pocetak kraja americke imperije
petrodolar
sve sto svet treba da uradi je d smisli novu valutu i veze je za nesto drugo osim nafte - pa jel to toliko tesko?

sto se tice amerike, citate o rekordno niskoj nezaposlenosti, nije da nemamo problema, ali azija i eu ima vise - mi ameri mozemo u samoizolaciju, a sta cete vi, zar je moguce da nema druge ideje osim petrovalute?
 
petrodolar
sve sto svet treba da uradi je d smisli novu valutu i veze je za nesto drugo osim nafte - pa jel to toliko tesko?

sto se tice amerike, citate o rekordno niskoj nezaposlenosti, nije da nemamo problema, ali azija i eu ima vise - mi ameri mozemo u samoizolaciju, a sta cete vi, zar je moguce da nema druge ideje osim petrovalute?
Portugal, Španija, Holandija, Francuska, nemačka, Britanija...sve bile velike i bogate kolonijalne velesile! Danas su prosečne vukohebine! 'Sutra' to postaje i USA!
 
Portugal, Španija, Holandija, Britanija...sve bile velike i bogate kolonijalne velesile! Danas su prosečne vukohebine! 'Sutra' to postaje i USA!
Holandija GDP 54000
Spanija GDP 32000
Portugal GDP 24000
Britanija GDP 43000

Rusija GDP 11500
Kina GDP 10200

Iz prilozenog vidimo da evropski gradjani koji zive u evropskim vukojebinama imaju bar 250% veci dohodak po glavi stanovnika od komunistickih ekosistema koje opisuju kao raj na zemlji
 
Holandija GDP 54000
Spanija GDP 32000
Portugal GDP 24000
Britanija GDP 43000

Rusija GDP 11500
Kina GDP 10200

Iz prilozenog vidimo da evropski gradjani koji zive u evropskim vukojebinama imaju bar 250% veci dohodak po glavi stanovnika od komunistickih ekosistema koje opisuju kao raj na zemlji
Ali je zato kvadrat stana u Britaniji 5000 evra, a u Subotici 500 evra! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
 
petrodolar
sve sto svet treba da uradi je d smisli novu valutu i veze je za nesto drugo osim nafte - pa jel to toliko tesko?

sto se tice amerike, citate o rekordno niskoj nezaposlenosti, nije da nemamo problema, ali azija i eu ima vise - mi ameri mozemo u samoizolaciju, a sta cete vi, zar je moguce da nema druge ideje osim petrovalute?
mozes ti i malo bolje da rezonujes, znam sigurno
 

Back
Top