Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, da, pa videla sam ja da su tableti jeftiniji. Pogotovo, ovaj uz sladoled, 6,5 hiljada dinara. Važno da si ti zadovoljan svojom kupovinom, a ja ću još malo da razmišljam i biram. A dotle će i telefon da posluži za nuždu
 
Da, da, pa videla sam ja da su tableti jeftiniji. Pogotovo, ovaj uz sladoled, 6,5 hiljada dinara. Važno da si ti zadovoljan svojom kupovinom, a ja ću još malo da razmišljam i biram. A dotle će i telefon da posluži za nuždu
Ja imam tablet od 10 zolla ( to valjda spada u manje), a ovaj je Kindle 6 zolla, Tablet je tezak 500 grama, Kindle 250.

Ja bih ti savetovala da uzmes tablet, meni sluzi za internet jer mogu na njemu lepo da kuckam, ulazim u internet po sokacima,
arodromu, stanicama, a sa tableta moze lepo da se cita.Ovaj od 10 zolla je kao manji laptop.
 
Tablet od deset inča je veći tablet, i ja imam takav. Ja ne volim one male ekrane telefonske, pa mi je savršen.
Kindle je vjerovatno bolji striktno za čitanje knjiga, ali ko bi nosio dva uređaja. Ja tablet koristim i za sve ostalo (internet, pošta, kamera, navigacija, kojekakve druge aplikacije). Kad nemam nešto da kucam, kod kuće i ne palim desktop računar.
 
Lepo, lepo... mada svega toga ima previše.
Nemoj da kupujes ovaj tablet koji se nudi uz sladoled.
Kad se odlucis idi lepo u radnju pa neka ti prodavci pokazu jedno, drugo, a onda odluci sta ces.

- - - - - - - - - -

Tablet od deset inča je veći tablet, i ja imam takav. Ja ne volim one male ekrane telefonske, pa mi je savršen.
Kindle je vjerovatno bolji striktno za čitanje knjiga, ali ko bi nosio dva uređaja. Ja tablet koristim i za sve ostalo (internet, pošta, kamera, navigacija, kojekakve druge aplikacije). Kad nemam nešto da kucam, kod kuće i ne palim desktop računar.
Ja nosim uvek dva, ali danas su moderne velike tashne pa sve stane:D
I ja tablet cesto koristim i kod kuce jer mogu i u krevetu da citam vesti iz nesvesti o recimo malinarima u Srbiji:D
 
Majkl Čabon: The Amazing Adventures of Kavalier & Clay (Neverovatne avanture Kavalijera i Kleja)
Omaž palpu i stripu: formom romansirana istorija američkog stripa, ali i avanturistički roman napisan jezikom i stilom visoke književnosti. Pri tom, jedna vrlo judeocentrična priča – za Čabona superheroji koji su se pojavili krajem tridesetih godina imaju istu svrhu kao i drevna jevrejska legenda o Golemu – da ponude nadu u vremenima očaja. ("Zar zaista ne misliš da je Supermen Jevrejin? Stigao iz neke daleke zemlje, promijenio ime tek tako. Klark Kent – samo Jevrejin bi za sebe uzeo takvo ime.") Opet, možda stripovi ipak prodaju samo jeftino bjekstvo od stvarnosti. Uostalom, vodeći protagonista stripa autora iz naslova nosi konspirativno ime - Eskapista.
Zaista dobro napisana knjiga koja, uz romansiranu istoriju američkog stripa, ima dovoljno i duha i misterije i romanse da ostane zanimljiva svih petsto i kusur strana.
 
sinovi-i-ljubavnici-d-h-lorens-1963_slika_O_66888979.jpg
 
E super, Teror Dena Simonsa onda uzimam za muza, zvuci kao nesto sto bi mu se dopalo.
Ja sam i dalje kod Udvojenog coveka. Imala sam rodjake u poseti ove nedelje, pa sam mnogo vremena provodila s njima i nisam stizala da citam. One zive "u Amerikama" i vidjamo se jednom godisnje, u najboljem slucaju, i nije mi zao sto knjige trpe. A za vikend cu da skoknem u CG na jedno vencanje, nadam se da cu malo i da se bucnem na Jaz plazi. Jos samo da vidim koju knjigu da ponesem (nije mi Saramago bas za tu priliku).
 
Gde ste svi, izgleda da su počeli odmori i more pa nema nikoga, ili nam se mozak pretvorio u kašu od ove
vrućine pa nemamo volje da pišemo. Čitam Čaka Palahnjuka - Zagrcnut, prvi put čitam ovog pisca, dobar je,
otkačen, volim takve. Videću da pročitam i ostala dela od njega. Ako neko želi da pročita nešto od ovog
pisca neka mi se obrati, da ne postavljam ovde linkove.:)
 
Gde ste svi, izgleda da su počeli odmori i more pa nema nikoga, ili nam se mozak pretvorio u kašu od ove
vrućine
pa nemamo volje da pišemo. Čitam Čaka Palahnjuka - Zagrcnut, prvi put čitam ovog pisca, dobar je,
otkačen, volim takve. Videću da pročitam i ostala dela od njega. Ako neko želi da pročita nešto od ovog
pisca neka mi se obrati, da ne postavljam ovde linkove.:)

E, ovo drugo je... :aha: Ni da čitamo, ni da pišemo, a ni da dišemo.. Msm, imamo volje, ali je prosto nemoguće. Ja ni klimu nemam jer je ne podnosim, imam alergijski rinitis, tako da jedva čekam dan kad ću da se bućnem u Nišavu pa da ne izlazim dok mi usne ne poplave...
 
Kanela, draga, sve najlepše tebi i tvojoj devojčici, kao i ostatku porodice. :heart2:
Neću da te pitam koji ti je glumac omiljen, i meni je. :) Bila sam impresionirana imenom njegove ćerke... Volim retka imena.
PS Imala sam baku Rajnu koju sam obožavala.
 
Hvala, drugarice :)
Ja sam odrasla na Drini, odatle je moja mama. I nekako smo vezani za Drinu i moj Grk je insistirao na tom imenu (nikako mu ne ide ime koje je samo lepo a da nema neke veze sa nama).

Citam knjigu "Odbijam", Per Peterson. Evo bas sad sa tableta dok beba spava a Jovan se brcka sa igrackama.
Svidja mi se stil, nista njegovo nisam do sada citala.

Olafson mi je jedan od omiljenih :heart:
Ali i Murakami. Pojma nemam sto ga volim, jednostavno mi prija. Volim atmosferu u njegovim knjigama.

Videh da ste pisali o onim mesima za razmenu knjiga i kako to kod nas ne funkcionise. Verovatno je na Balkanu tako jer je i u Solunu bio neuspeo pokusaj. Postavili su bili u luci neku kao kabinu sa knjigama, samo se broj smanjivao i posle nedelju dve vise nije bilo knjiga unutra a uskoro su sklonili i celu tu napravu.
A ima i kafic u kome se mogu razmeniti knjige, ja nasla na polici Nabokova, "Smeh u tami" i bas sam bila voljna da menjam dve svoje za tu jednu, kad kaze vlasnik kafica "ali ta knjiga nije za razmenu, to mi je vrlo drag poklon" (zasto je onda na toj polici?!)

Inace sam malo citala ove godine, davala sam neke ispite, posvetila se nekim drugim stvarima, bas mi nedostaje ona prava citalacka aktivnost.
 
Kanela čestitam.

Bodrijar, ja sam hteo Zagrcnut skoro, ali sam se ipak odlucio za Teror. Verovatno ce mi ona bitu sledeca. Napisi utiske na kraju.

Ovaj Simons bas voli da detaljise i da isprica detinstvo i mladost svakog pojedinca... nije ni cudo sto knjiga ima 700 strana. To me malo umara ali generalno, svidja mi se za sada.
 
Ljubim vas :zag: sve sa plaze.Danas u svojstvu posmatraca,gledam kako je i oprala sam kosu te je susim u debeloj hladovini.Slucajno mi je deo majice bio mokar,evo osusio se.

Procitala sam nesto,kad uhvatim vremena stavicu sliku.Sad gledam u lika u fulu koji ima plocice i ostale prirodne lepote Srbije.Skakanja u vodu su atraktivna bas.
 
Stvarno, Kerefeko, kako ti nisi nabavila neki e-čitač, makar za putovanja, da nemaš probleme s težinom prtljaga.

Postavili su Nemci svojevremeno (mada ne tako davno) neku kućicu ispred Gete instituta, tj. Nemačkog kulturnog centra u Knez Mihailovoj, s takvom namenom i za početak stavili nekoliko desetina knjiga. Ja sam zavirila nekoliko dana posle toga bile su dve raskupusane knjige.

Ja ovog vikenda nisam čitala jer sam išla po koncertima: subota Parni Valjak, nedelja Filharmonija na otvorenom, tj. na Ušću. I svirali su moj sada omiljen valcer br.2 Šostakoviča (koji sam otkrila posle čitanja knjige Šum vremena, Džulijana Barnsa)
(https://www.facebook.com/biljana.be....1542923224/10213108053006289/?type=3&theater)

U telefon sam ubacila knjigu Močvara, čoveka imana nemogućeg za izgovor Arnaldur Indridason da prekraćujem vreme dok čekam autobus. Pošto svi "normalni" ljudi bulje u telefone, tako se ne izdvajam dok i ja to radim na stanici i u busu. Mnogo sam manje upadljiva nego sa pravom knjigom. Mada su mi one ipak udobnije nego telefon. A neki čitač sigurno ne bih nosila u takvim prilikama i na takva mesta (mislim koncerte), tako da je opet telefon bolje rešenje.


Paaaa zato sto ne volim tako da citam.To mi nije isti ugodjaj.Kad god sam pokusala, nije mi se dopalo.Volim knjigu,paprike, okretanje stranica, uzivam u lepim koricama...tom nekom mazenju s knjigom.
 
Krasuljak, znali smo da negde uživaš, pa nismo brinuli. A i ovde je kao što vidiš bilo zatišje. Dali smo mu ga po koncertima.

Del Piero, lepo se odmori i uživaj u novom vidu čitanja. Dobro je što za tablet ne moraš da brineš hoće li se napuniti peskom ili umastiti kremom za sunčanje. Uši se neće napraviti sigurno.

Nego, kad si ti napisao da si kupio tablet, ja obratim pažnju na neki Frikomov flajer što sam pokupila u Idei; ako kupiš neke sladolede, možeš da kupiš tablet jeftinije


Ali nigde ne piše gde to možemo da kupimo. U mojoj Idei nemaju pojma, na sajtu Frikoma nigde ništa nema o ovoj akciji.

A i ne znam za šta se koristi tablet. Prevelik je za telefon, premali za kompjuter. Ako je za čitanje, bolje da uzmem neki čitač.

I ja sam bila zbunjena sta cu s njim kad sam ga dobila.Pokazao se kao pun pogodak.Samo njega i koristim.Lap top sam oduvek najmanje volela.Obozavam klasicnu tastaturu, na njoj sam najspretniji,jer je svakodnevno koristim u radu,ali ovaj moj tabletic obozavam.Lako mi je sa njim i svuda ga vučem po kuci.Zgodan mi je i u krevetu kad tipkam, kao sada.Sve mi je na njemu brzo i lako...ovaj moj je nekako tanji i laganiji od ostalih koje sam i ala prilike da isprobam....obozavam ga.
 
Samo da vam mahnem i obavestim vas da nasa biblioteka ima jednog novog clana :)
A pokusacu uskoro da pisem i o tome sta citam.
Ljubimo vas moja devojcica Drina i ja :heart2:

Jaaaao, divne vesti!
Cestitam od srca!
Drina je taaaako posebno ime.

- - - - - - - - - -

Gde ste svi, izgleda da su počeli odmori i more pa nema nikoga, ili nam se mozak pretvorio u kašu od ove
vrućine pa nemamo volje da pišemo. Čitam Čaka Palahnjuka - Zagrcnut, prvi put čitam ovog pisca, dobar je,
otkačen, volim takve. Videću da pročitam i ostala dela od njega. Ako neko želi da pročita nešto od ovog
pisca neka mi se obrati, da ne postavljam ovde linkove.:)

Zaintrigirao me je taj romen.Nesvakidasnja ideja.
Bas me zanimaju utisci...
 
Zaintrigirao me je taj romen.Nesvakidasnja ideja.
Bas me zanimaju utisci...

Pročitao sam polovinu, i baš mi se dopada. Sviđa mi se kako piše, čita se lako, ali ne znači da je delo površno,
naprotiv. Pošto prošli put nisam hteo da postavljam linkove ka pojedinačnim knjigama, evo ovde se može
skinuti šest njegovih knjiga, plus ima tu još gomila drugih odličnih knjiga.:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top