Muškarci koji traže ženu koja liči na njihovu majku

Da se odmah razumemo-nisam jedan od njih :D :D Moja žena (ako je po dosadašnjim iskustvima) neće imati nikave sličnosti sa mojom majkom,

Ali zanima me šta vi (žene) mislite o tim muškarcima. Jel to možda nemoguća misija za njih ???? :D :D
to tie zenska teorija onih gadljivih sto ne bi da im peru gace i kuvaju,sto se cela plata ne sliva u njiov dzep nego mora se pomogne staramajka
 
Sa strucnog razmatranja ove pojave-biranje zene,slicne svojoj majci,stvar stoji sledece.Ukoliko mladic u potrazi za devojkom-zenom,koja mu odgovara,stalno
vrsi komparaciju bilo licnih osobina,ili fizickog izgleda sa njegovom majkom,jasno je,da je nacinjena greska,u njegovom vaspitanju u porodici.Taj slucaj se
uglavnom srece,kod muskaraca,koji su odrastali uglavnom bez prisustva (ili bar nedovoljnog) njegovog oca.Najcesce je to slucaj,kada devojka rodi vanbracno dete.
Obsirom da u takvim slucajevima,deca odrastaju uglavnom,samo uz prisustvo majke,oni nemaju mogucnosti,da se poistovete sa figurom oca-muskarca.
Tada im je,sto je i logicno,jedini uzor majka,dakle zenska osoba.Najcesce,decak se preterano veze za majku. Ona mu je jedini uzor,jer nema protiv profil muskrca
oca.Usled takve preterane povezanosti sa majkom,decak,kasnije mladic,u svakoj devojci,trazi sve one odlike,koje ima njegova majka.To je jedan vrlo tezak i vrlo
destabilizujuci faktor,koji takvog mladica,veoma opterecuje.Ne nalazeci devojku,koja bi u svemu bila kopija njegove majke,takvi muskarci,najcesce ostaju
dozivotno neozenjeni i sami.Ukoliko bi takav mladic,koji je odrastao bez oca,blagovremeno potrazio pomoc strucnog psihologa,situacija bi imala dibre sanse
da se izmeni,u pozitivnom pravcu,i da mladic shvati,da njegova majka,nije alfa i omega svega.Da ima na stotine dobrih devojaka-zena,i da je samo do njega,da
on to primeti,i pravilno protumaci.
 
ja bi biro po babi koja je extra kuvala i bila pokorna dedi,jese to racuna el mi to -,aj nek bude po caletovoj strani
jel je radila ili je bila domacica?

znam da fizicki nisam licila na "nesudjene svekrve",nadam se ne i karakterno jer sa vecinom nisam imala dobar odnos.lakse mogu sa ljudima koji su mi slicniji.cim vidim da su nam pocetne premise razlicite,znam da ce sve ici "na misice".takve situacije tolerisem samo na poslu.
 
Da se odmah razumemo-nisam jedan od njih :D :D Moja žena (ako je po dosadašnjim iskustvima) neće imati nikave sličnosti sa mojom majkom,

Ali zanima me šta vi (žene) mislite o tim muškarcima. Jel to možda nemoguća misija za njih ???? :D :D

Bio je jedan decko za koga su svi pricali da je Edipovac. Jedna osoba je prokomentarisala da ce se on ozeniti samo kada pronadje nekog k'o njegova majka sto je.

Ozenio se devojkom koja vrlo licina njegovu majku i izgledom i temperamentom.... a moguce i karakterom :)
 
pa sve bi bile pokorne kada ne bi imale svoj dinar.i roditeljima ne smem nista da prigovorim kada me finansiraju.kada para nemas,moras da radis sta ti se kaze.
kada smo kod toga,mnogo moji momci nisu hteli da ja radim.muskarci jednostavno to vole.

Vole da rintaju za jednu platu umesto da zajedno privredjujete za dve? Drugo je u pitanju, manja je mogucnost da te startuju tipovi ako si kuci nego kada radis.
 
Ako muškarac ne poštuje svoju majku, neće poštovati ni ženu, a samim tim neće poštovati ni decu.
Ako je preterano vezan za majku, stavljaće njene želje iznad želja žene i dece.
Sve u svemu, muškarac je u nezavidnoj situaciji gde treba da balansira, a ako mu žena i majka nisu u dobrim odnosima, obrao je bostan.
U vezi sa temom, muškarci ili biraju ženu koja je kopija majke, ili ženu koja je potpuna suprotnost.
 

Back
Top