Zemlje BRICS-a osudile uvođenje sankcija protiv Rusije

alex-krajcek

Zainteresovan član
Poruka
249
Šefovi diplomacija zemalja BRICS-a sastali su se na marginama summita posvećenog nuklearnoj sigurnosti u Haagu i dali zajedničku izjavu u kojoj su osudili primjenu sankcija u rješavanju ukrajinske krize, prenosi RIA Novosti. http://hr.rbth.com/news/2014/03/25/zemlje_brics-a_osudile_uvodenje_sankcija_protiv_rusije_26295.html
BRICS je osudio uvodenje sankcija protiv Rusije,ovo je dokaz slabosti Obame i SAD-a na globalnom planu naročito kada je u pitanju Krim,Afganistan,Sirija i Iran niti jedan problem Amerika nije rješila.
 
BRICS je osudio uvodenje sankcija protiv Rusije,ovo je dokaz slabosti Obame i SAD-a na globalnom planu naročito kada je u pitanju Krim,Afganistan,Sirija i Iran niti jedan problem Amerika nije rješila.

Širenje nedobronamjerne retorike, sankcija, uzvratnih sankcija i politike sile ne doprinosi izbalansiranom i mirnom rješavanju krize u skladu s međunarodnim pravom, između ostalog i sa ciljevima i principima utvrđenim u Povelji UN-a“, kaže se u izjavi zemalja-članica BRICS-a.

Meni ovo daleko više zvuči kao neutralna pozicija, u istoj razini su "sankcije", dakle EU i USA, kao i "politika sile", dakle Rusija.

Ali sigurno se ja varam a ti si u pravu. :)
 
Širenje nedobronamjerne retorike, sankcija, uzvratnih sankcija i politike sile ne doprinosi izbalansiranom i mirnom rješavanju krize u skladu s međunarodnim pravom, između ostalog i sa ciljevima i principima utvrđenim u Povelji UN-a“, kaže se u izjavi zemalja-članica BRICS-a.

Meni ovo daleko više zvuči kao neutralna pozicija, u istoj razini su "sankcije", dakle EU i USA, kao i "politika sile", dakle Rusija.

Ali sigurno se ja varam a ti si u pravu. :)

Битно је да САД не води политику силе против Русије већ дуже вријеме, а сада је ушла у руско двориште... али сигурно се ја варам, а ти си у праву. :)
 
Битно је да САД не води политику силе против Русије већ дуже вријеме, а сада је ушла у руско двориште... али сигурно се ја варам, а ти си у праву. :)

Vodi politiku sile, ali prikrivenu, a Rusija to radi otvoreno.
Nije dovoljno skunuti vojnicima oznake pa da budeš prikriven.

Kina je vrlo jasno dala do znanja da je suzdržava i neutralna po pitanju Ukrajine, a za očekivati je da je to stav i cijelog BRICSa.
S razlogom, jer iz te neutralnosti mogu izvući mjerljivu ekonomsku korist - naročito Kina. Win-win pozicija.
 
Širenje nedobronamjerne retorike, sankcija, uzvratnih sankcija i politike sile ne doprinosi izbalansiranom i mirnom rješavanju krize u skladu s međunarodnim pravom, između ostalog i sa ciljevima i principima utvrđenim u Povelji UN-a“, kaže se u izjavi zemalja-članica BRICS-a.

Meni ovo daleko više zvuči kao neutralna pozicija, u istoj razini su "sankcije", dakle EU i USA, kao i "politika sile", dakle Rusija.

Ali sigurno se ja varam a ti si u pravu. :)

Nije neutralna pozicija jer su osudili sankcije zapada protiv Rusije da su kojim slučajem ostali neutralni onda se ne bi dogodilo ovo: http://www.theglobeandmail.com/news...ons-condemn-hostile-language/article17638238/ Putinov Brics odbija sankcije i osuduje zapad za neprijateljski jezik.
 
Izrael je smeo da uzme Golan a Rusi nesmeju Krim gde ruska crnomorska flota zadnjih 300g :lol:
Covek nesme auto da vozi pijan, a kamoli da potpise predaju Krima kao sto je to uradio Jeljcin '91. :D

Ja ne znam ko je lud da poredi Kosovo sa Krimom u bilo kojem scenariju.
Krim ne samo da je bio ruski, nego tamo rusi cine vecinu i samoopredelili su se tako kako su glasali.

Na kraju krajeva, medjunarodno pravo odavno ne postoji vec samo pravo sile, to je svima jasno.
 
Ajd čitaj cijeli tekst a ne samo naslove.

Nema potrebe da ti prevodim cijeli tekst nego samo priopčenje BRICS-a Izjava ministara brics jasno da su vodeće nacije u svijetu u razvoju nemaju apetit za zapadne pokušaje za primjenu teškog pritiska na Moskvu tijekom aneksije Krima.

Iako se u priopćenju ne spominje Rusiju po imenu, njegova kritika sankcija je usmjeren prema SAD-u, Kanadi i Europskoj uniji, koje su nametnule sankcije ruskim dužnosnicima u posljednjih nekoliko dana.

"Eskalacija neprijateljskom jeziku, sankcija i kontra-sankcija, te sile ne pridonose održivom i mirnom rješenju, u skladu s međunarodnim pravom, uključujući i načelima i ciljevima Povelje Ujedinjenih naroda", navodi se u priopćenju BRICS-a.

"Zemlje brics složili da su izazovi koje postoje unutar regija zemalja brics moraju se rješavati unutar Ujedinjenih naroda."
 
BRICS je osudio uvodenje sankcija protiv Rusije,ovo je dokaz slabosti Obame i SAD-a na globalnom planu naročito kada je u pitanju Krim,Afganistan,Sirija i Iran niti jedan problem Amerika nije rješila.

И не може да реши, јер су САД део проблема. Тамо где се они умешају, настаје хаос, злочин, геноцид.
 
Širenje nedobronamjerne retorike, sankcija, uzvratnih sankcija i politike sile ne doprinosi izbalansiranom i mirnom rješavanju krize u skladu s međunarodnim pravom, između ostalog i sa ciljevima i principima utvrđenim u Povelji UN-a“, kaže se u izjavi zemalja-članica BRICS-a.

Meni ovo daleko više zvuči kao neutralna pozicija, u istoj razini su "sankcije", dakle EU i USA, kao i "politika sile", dakle Rusija.

Ali sigurno se ja varam a ti si u pravu. :)
S obzirom da udaras kontru na svaku temu koja se bavi srbima ili rusima u pozitivnom svetlu, da, verovatno je da se ti varas.
Kompleksi su to.
 
Vodi politiku sile, ali prikrivenu, a Rusija to radi otvoreno.
Nije dovoljno skunuti vojnicima oznake pa da budeš prikriven.

Kina je vrlo jasno dala do znanja da je suzdržava i neutralna po pitanju Ukrajine, a za očekivati je da je to stav i cijelog BRICSa.
S razlogom, jer iz te neutralnosti mogu izvući mjerljivu ekonomsku korist - naročito Kina. Win-win pozicija.

Amerika veoma otvoreno vodi aresivnu politiku prema Rusiju, to je pokazala retorika, koja je daleko izasla iz diplomatskih saopstenja. Sada pokusavaju da se vrate diplomatskim jezikom, ali veoma nevesto. Kina i ostale zemlje BRIKA su pokazale da su daleko ispred SAD, EU i Kanade u svojim diplomatskim nacinima izrazavanja. Smesno je ovo sto si napisao, jer pokazujes osnovno nepoznavanje diplomatije, medjunoradnih odnosa, medjunarodnog prava. Amerika je uvela obicajno pravo, svojim preventivnim reagovanjem i sada je kasno. Svi ostali imaju pravo da to isto primene. S druge strane, Amerika je upadala i razarala citave zemlje. Rusija nigde nije upala. Rusi na Krimu, Rusi na istoku, jugu sami su izrazili zelju ca otcepljenjem. Mogu da shvatim da si jos klinac i da zato ovako pises, ali ako imas dovoljno godina, zapitao bih se na tvom mestu.
 
Vodi politiku sile, ali prikrivenu, a Rusija to radi otvoreno.
Nije dovoljno skunuti vojnicima oznake pa da budeš prikriven.

Kina je vrlo jasno dala do znanja da je suzdržava i neutralna po pitanju Ukrajine, a za očekivati je da je to stav i cijelog BRICSa.
S razlogom, jer iz te neutralnosti mogu izvući mjerljivu ekonomsku korist - naročito Kina. Win-win pozicija.

Sigurno... :dash:
 

Back
Top