Spremajmo Amfilohija za patrijarha

HEBEHA:
eremita:
Најљубазније молим све некрсте и противнике СПЦ
да прекину са блаћењем и вређањем Његовог
Преосвештенства Амфилохија, Владике црногорско-
приморског. Не ради се о политичару - и организовано
пљување и блаћење неће вам помоћи, нити ће њега
због тога рашчинити, нити ће Црна Гора на тај
начин поставити Дедејића распопа.

Ne osjecm se ni na koji nacin prozvanom i blago receno me boli d*** da li ce ga rasciniti jer znam da nece. On nije politicar? Da nije ne bih ga ni blatila. On je gori od njih jer je prikriven u mantiji svestenika. I ne, ne lazem i vrlo je ruzno sto je Lola to onako samouvjereno rekao. Ako i nije bio pijan u tom smislu da mu u krvi ima neki odredjeni procenat alkohola, a onda se bar tako ponasao.

Licno sam bila na skupu povodom proslave Sv Save. Isla je setnja po jednom brdu, od crkve, pa u krug i nazad. Kada smo sisli do magistrale, Amfilohije je zahtijevao da mu neko iz komsiluka donese stolicu i sjeo na bijelu crtu, blokirao saobracaj i najavio pjevanje himne. Kao svaka dobra curica, pripremam se na Himnu svetom Savi, kad zagrmi "Hej Sloveni joste zivi..." :? . Kakve to veze isacim ima? A onda je neko viknuo u putu nazad "Crko Milo!" nasta je masa zaurlala istu recenicu, a prvosvestenstvo ili kako ga vec zoves je mahao stapom u vis! Mislim, totalni neukus. Mogli su se suzdrzati od pojedinih gadosti, makar iz postovanja ka svetitelju koga proslavljamo i brojnoj djeci cija to i jeste slava.

Eremita, iz vecine tvojih postova vristi agresivnost. Zapitaj se da li je to pravi nacin.

Свака моја "агресивност" (ако ти тако тумачиш одговор преко нета) ако уопште то тако може да се
каже ЈЕ ОДГОВОР ИСТОМ МЕРОМ - а ако Ти и Теби
слични мислите и верујете да зато што сам ја или
неко други хришћанин - па стога можете срати,
пљувати, ударати и вређати на свакојаке начине -
грдно се варате. Постоје верници који
припадају торжествујушћем(слављеничком) путу начина испољавања своје вере и постоје они који
припадају војинствујушћем(борбеном) путу
испољавања вере.
То што поједини дегенерици и безбожници уопште
тумаче површно веру то је ствар њиховог незнања,
и схватања да ако си хришћанин: онда си човек
ња-ња - ња-ња. А шта је са толиким ратницима за
веру Христову?
Зато Ти саветујем, ако си уопште Православне вере,
да узмеш и мало прелисташ ЖИТИЈЕ СВЕТИХ, и запамти
ВЕРА НИЈЕ ИЗГОВОР ЗА КУКАВИЧЛУК И НЕЧИЊЕЊЕ -
НАПРОТИВ. ЗНА СЕ КАКО СЕ БОРИ СА САТАНОМ И ЊЕГОВИМ
СЛЕДБЕНИЦИМА!
 
Pitam se samo odakle pravo nekima da uopste komentarisu ponasanje Vladika pa i samog patrijarha..

Kako kao obicni smrtnici mogu da kazu nesto na te ljude a da nisu ni vjeri svojoj vicni niti je postuju...

Cinjenica je da nevjernici mogu da pljuju po svestenstvu kako god zele..

S toga, ovde vidim uporedbu da jednim uglednim Vladikom i raspopom Mirasem koji je sve samo svestenik nije jer je kao i ostala ekipa tzv. Crnogorske pravoslavne crkve rascinjena i prokleta..

S toga nije na nama da dajemo svoje misljenje ko je evenutalni naslednik gospodina Pavla niti ce nas neko za to pitati kao sto nije ni do sada... Nese zelje su jedno a stvarnost nesto sasvim drugo...

Prvi slucaj u istoriji je da je gospodin Pavle bio proglasen patrijahom za vrijeme zivota vec zvanicnog patrijarha gospodina Germana (koga su neki nazivali i crveni patrijarh) iz razloga njegove bolesti i nemoci da vodi SPC za zivota..

Koliko sam informisam patrijarh Srpski gospodin Pavle je jos u dobroj zivotnoj formi i zdravog duha pa ne vidim rasprave nas obicnih smrtnika oko njegovog naslenika..

Koliko sam ja informisan za sada ozbiljan kandidat za nalednika patrijarha je vladika Dabro-bosanski Nikolaj

Poz.
 
Amfilohije Radovic je jedini ozbiljni kandidat za patrijaha SPC sto je dokazao dugogodisnjom borbom za hriscansto i pravoslavlje protiv sulodog komunistickog i mafijaskog rezima u crnoj gori




Stro se tice ove kuje Nevene i sekte CPC sve je to produkt ovog rezima,Neveni su rezimski mediji isprali mozak ili pak zbog licnih matrijalnih interesa radi to sto radi dok je ova sekta CPC isto sastavljena po nalogu rezima,kako tajne sluzbe rezima nisu mogle pridobiti ni jednog svestenika Mitropolije Crnogorske svestenstvo su nasli u raspopima i lopovima,tako je ovaj famozni MIRAS takozvani patrijah CPC rodom iz Republike Srpske tacnije iz jednog sela pored Teslica SPC ga je ranije rascinila zbog financijskih manifetluka,svestenstvo te takozvane crkve CPC cini i jedan raspop srbijanac rascinjen zbog krade,jedan bugarin isto iskljucen iz bugarske crkve ......i na sve ovo ova crkva je registrovana u policijskoj stasnici :lol: :lol: :lol:
 
scot:
Amfilohije Radovic je jedini ozbiljni kandidat za patrijaha SPC sto je dokazao dugogodisnjom borbom za hriscansto i pravoslavlje protiv sulodog komunistickog i mafijaskog rezima u crnoj gori




Stro se tice ove kuje Nevene i sekte CPC sve je to produkt ovog rezima,Neveni su rezimski mediji isprali mozak ili pak zbog licnih matrijalnih interesa radi to sto radi dok je ova sekta CPC isto sastavljena po nalogu rezima,kako tajne sluzbe rezima nisu mogle pridobiti ni jednog svestenika Mitropolije Crnogorske svestenstvo su nasli u raspopima i lopovima,tako je ovaj famozni MIRAS takozvani patrijah CPC rodom iz Republike Srpske tacnije iz jednog sela pored Teslica SPC ga je ranije rascinila zbog financijskih manifetluka,svestenstvo te takozvane crkve CPC cini i jedan raspop srbijanac rascinjen zbog krade,jedan bugarin isto iskljucen iz bugarske crkve ......i na sve ovo ova crkva je registrovana u policijskoj stasnici :lol: :lol: :lol:

Goni se ti u tri lijepe materine i da ti je malo. Je8ala te CPC, budalo jedna. Nauci da citas i razmisljas mozgom i shvati ko je od nas podlegao medjima ili necemu nastranom u svakom slucaju. Iznosim realne konstatacije o Amfilohiju koji ne smije da se poredi sa Pavlom. I sta, ako gledam na popove kao na smrtnike nisam pravoslavna?! Kuja o kojoj govoris je ucinila za crkvu i sa crkvom (da, SPC!) mnogo vise od mnogih koji je kritikuju zbog ISTINE. Ako smatram Amfilohija neadekvatnim ne znaci da ne smatram Dedejica o kome ne znam mnogo niti me interesuje. Mnogi fini ljudi, koji se ne isticu jer su se povukli u crkveni zivot i apsolutno mu se posvetili, nece postati patrijarsi. Razmisli prije nego sto sledeci put odlucis da se koristis pojedinim izrazima. Inace, na rijec kuja se nesto ne vrijedjam jer je to zenka covjekovog najboljeg prijatelja, majka stenaca. Jedino sto to nisam, pa, ako nije frka za tvoj stisnuti mozgic, probaj da me zamislis kao covjeka iliti zenu.
 
uu nevena nevena a kude se ti denu medj srblje
pa ti imas problem sa svojim kamenjarima koji quraz smaras srbe sa vasim kurmatetlucima pa zajasi malo na neki vas sajt ako ga imate ovde ti niko nebrani prisustvo ali samo da procitas nesto pametno ako zelis lamentirati procesljaj malo vasu proustasku tv ili pogledaj snimak kosarke od sinoc i preslusaj vaseg komentatora
ustasetine su za vas decji vrtic i ti sada ovde pametujes srbima o vrhovnom poglavaru srpske crkve
sta mislis da nece mozda vas da konsultuju koji ce da bidne pa koji je vama quraz pa celom svetu ste se popeli na zivana i sjasite jednom sa srba
ma uostalom vama priznajem samo jednu stvar a to je da ste najvisi narod u jevropi :twisted: :evil:
 
GZ:
Pitam se samo odakle pravo nekima da uopste komentarisu ponasanje Vladika pa i samog patrijarha..

Kako kao obicni smrtnici mogu da kazu nesto na te ljude a da nisu ni vjeri svojoj vicni niti je postuju...

Cinjenica je da nevjernici mogu da pljuju po svestenstvu kako god zele..

S toga, ovde vidim uporedbu da jednim uglednim Vladikom i raspopom Mirasem koji je sve samo svestenik nije jer je kao i ostala ekipa tzv. Crnogorske pravoslavne crkve rascinjena i prokleta..

S toga nije na nama da dajemo svoje misljenje ko je evenutalni naslednik gospodina Pavla niti ce nas neko za to pitati kao sto nije ni do sada... Nese zelje su jedno a stvarnost nesto sasvim drugo...

Prvi slucaj u istoriji je da je gospodin Pavle bio proglasen patrijahom za vrijeme zivota vec zvanicnog patrijarha gospodina Germana (koga su neki nazivali i crveni patrijarh) iz razloga njegove bolesti i nemoci da vodi SPC za zivota..

Koliko sam informisam patrijarh Srpski gospodin Pavle je jos u dobroj zivotnoj formi i zdravog duha pa ne vidim rasprave nas obicnih smrtnika oko njegovog naslenika..

Koliko sam ja informisan za sada ozbiljan kandidat za nalednika patrijarha je vladika Dabro-bosanski Nikolaj

Poz.

Izvini sto, ovako slobodno pitam, ali zar i svestenici nisu smrtnici kao i ja i ti i ma ko ovdje? Miras & co su mi komicni jer se bave cudnim rabotama koje nemaju nikakve veze sa crkvom, a oni su u nekom tripu da imaju. Ali ono sa proklinjanjem mi je haos smijesno. Za pomenutog gospodina Nikolaja nisam cula, jer sa hriscanka u tom smislu da postujem svoju vjeru, a ne bavim se biogrfijom monaha. E, pa Amfilohijevu biografiju zna svako dijete koje moze da gleda rtcg. Tamo se pojavljuje vise nego skupstina, a vjerujte mi nista sem skupstine i ne pustaju. I sto da ga ne kritikujem? Kritikovala sam mog komsiju, koleginicu, mamu, Batu Zivojinovica... Sto je pomenuti svestenik svetiji od njih? Iskreno mi je drago sto se niko ovdje ne pita u vezi toga, a i sto je gospodin Pavle dobrog zdravlja. I nemojte poslije, ako dodje Amfilohije da kukate kako su Crnogorci na svim vodecim mjestima u drzavi!!! :lol:
 
HEBEHA:
scot:
Amfilohije Radovic je jedini ozbiljni kandidat za patrijaha SPC sto je dokazao dugogodisnjom borbom za hriscansto i pravoslavlje protiv sulodog komunistickog i mafijaskog rezima u crnoj gori




Stro se tice ove kuje Nevene i sekte CPC sve je to produkt ovog rezima,Neveni su rezimski mediji isprali mozak ili pak zbog licnih matrijalnih interesa radi to sto radi dok je ova sekta CPC isto sastavljena po nalogu rezima,kako tajne sluzbe rezima nisu mogle pridobiti ni jednog svestenika Mitropolije Crnogorske svestenstvo su nasli u raspopima i lopovima,tako je ovaj famozni MIRAS takozvani patrijah CPC rodom iz Republike Srpske tacnije iz jednog sela pored Teslica SPC ga je ranije rascinila zbog financijskih manifetluka,svestenstvo te takozvane crkve CPC cini i jedan raspop srbijanac rascinjen zbog krade,jedan bugarin isto iskljucen iz bugarske crkve ......i na sve ovo ova crkva je registrovana u policijskoj stasnici :lol: :lol: :lol:

Goni se ti u tri lijepe materine i da ti je malo. Je8ala te CPC, budalo jedna. Nauci da citas i razmisljas mozgom i shvati ko je od nas podlegao medjima ili necemu nastranom u svakom slucaju. Iznosim realne konstatacije o Amfilohiju koji ne smije da se poredi sa Pavlom. I sta, ako gledam na popove kao na smrtnike nisam pravoslavna?! Kuja o kojoj govoris je ucinila za crkvu i sa crkvom (da, SPC!) mnogo vise od mnogih koji je kritikuju zbog ISTINE. Ako smatram Amfilohija neadekvatnim ne znaci da ne smatram Dedejica o kome ne znam mnogo niti me interesuje. Mnogi fini ljudi, koji se ne isticu jer su se povukli u crkveni zivot i apsolutno mu se posvetili, nece postati patrijarsi. Razmisli prije nego sto sledeci put odlucis da se koristis pojedinim izrazima. Inace, na rijec kuja se nesto ne vrijedjam jer je to zenka covjekovog najboljeg prijatelja, majka stenaca. Jedino sto to nisam, pa, ako nije frka za tvoj stisnuti mozgic, probaj da me zamislis kao covjeka iliti zenu.

А Ти, драга човјечице ако имаш
примедбе на понашање Преосвећеног Амфилохија... лепо
пресави табак па напиши писмо Светом Синоду, или
Црквеном суду... и лепо све наведи како си Ти била
лично присутна када је било то, и то, и то...поготово ако си била добротвор СПЦ...и лепо се потпиши пуним именом и презименом...овако
заиста делујеш као калаштура ЦПЦ.
 
veKsla:
uu nevena nevena a kude se ti denu medj srblje
pa ti imas problem sa svojim kamenjarima koji quraz smaras srbe sa vasim kurmatetlucima pa zajasi malo na neki vas sajt ako ga imate ovde ti niko nebrani prisustvo ali samo da procitas nesto pametno ako zelis lamentirati procesljaj malo vasu proustasku tv ili pogledaj snimak kosarke od sinoc i preslusaj vaseg komentatora
ustasetine su za vas decji vrtic i ti sada ovde pametujes srbima o vrhovnom poglavaru srpske crkve
sta mislis da nece mozda vas da konsultuju koji ce da bidne pa koji je vama quraz pa celom svetu ste se popeli na zivana i sjasite jednom sa srba
ma uostalom vama priznajem samo jednu stvar a to je da ste najvisi narod u jevropi :twisted: :evil:

Duso draga, Nevena je sticajem okolnosti Srpkinja. Sa mamine strane cak Srbijanka. I poglavar SPC me se tice koliko i tebe, znas. :) A o tome ko se gdje penje bi se ozbiljno dalo raspravljati. Ja volim srpski narod iako to ne pisem sa onim B tj srbski i iako ne tvrdim da smo najstariji i najbolji... Eto, ovdje je lijepo i suncano, mada je more zahladilo nije bas za plazu, ali idem sutra definitivno. Zaboravih ti reci da za mjesec dana selim u Bg, zar to nije divno?! Jedva cekam.

E, kad vec naidjoh ovdje, mozete li mi reci koji je to svestenik iz Banata predlozen za patrijarha buduceg. Izvinjavam se zbog neznanja, ali bar sam pametna pa pitam.
 
eremita:
HEBEHA:
scot:
Amfilohije Radovic je jedini ozbiljni kandidat za patrijaha SPC sto je dokazao dugogodisnjom borbom za hriscansto i pravoslavlje protiv sulodog komunistickog i mafijaskog rezima u crnoj gori




Stro se tice ove kuje Nevene i sekte CPC sve je to produkt ovog rezima,Neveni su rezimski mediji isprali mozak ili pak zbog licnih matrijalnih interesa radi to sto radi dok je ova sekta CPC isto sastavljena po nalogu rezima,kako tajne sluzbe rezima nisu mogle pridobiti ni jednog svestenika Mitropolije Crnogorske svestenstvo su nasli u raspopima i lopovima,tako je ovaj famozni MIRAS takozvani patrijah CPC rodom iz Republike Srpske tacnije iz jednog sela pored Teslica SPC ga je ranije rascinila zbog financijskih manifetluka,svestenstvo te takozvane crkve CPC cini i jedan raspop srbijanac rascinjen zbog krade,jedan bugarin isto iskljucen iz bugarske crkve ......i na sve ovo ova crkva je registrovana u policijskoj stasnici :lol: :lol: :lol:

Goni se ti u tri lijepe materine i da ti je malo. Je8ala te CPC, budalo jedna. Nauci da citas i razmisljas mozgom i shvati ko je od nas podlegao medjima ili necemu nastranom u svakom slucaju. Iznosim realne konstatacije o Amfilohiju koji ne smije da se poredi sa Pavlom. I sta, ako gledam na popove kao na smrtnike nisam pravoslavna?! Kuja o kojoj govoris je ucinila za crkvu i sa crkvom (da, SPC!) mnogo vise od mnogih koji je kritikuju zbog ISTINE. Ako smatram Amfilohija neadekvatnim ne znaci da ne smatram Dedejica o kome ne znam mnogo niti me interesuje. Mnogi fini ljudi, koji se ne isticu jer su se povukli u crkveni zivot i apsolutno mu se posvetili, nece postati patrijarsi. Razmisli prije nego sto sledeci put odlucis da se koristis pojedinim izrazima. Inace, na rijec kuja se nesto ne vrijedjam jer je to zenka covjekovog najboljeg prijatelja, majka stenaca. Jedino sto to nisam, pa, ako nije frka za tvoj stisnuti mozgic, probaj da me zamislis kao covjeka iliti zenu.

А Ти, драга човјечице ако имаш
примедбе на понашање Преосвећеног Амфилохија... лепо
пресави табак па напиши писмо Светом Синоду, или
Црквеном суду... и лепо све наведи како си Ти била
лично присутна када је било то, и то, и то...поготово ако си била добротвор СПЦ...и лепо се потпиши пуним именом и презименом...овако
заиста делујеш као калаштура ЦПЦ.

Vidis mozda bih to i uradila da se ovo nije dogodilo na Sv Savu prije sest godina, a tada sam bila malena curica od svojih 12 godina, pa mislim da me i nebi bas ozbiljno shvatili, a i da sada napisem, opet me ne bi ozbiljno shvatili, a i, da ti pravo kazem, e zelim da Amfilhije izgubi posao. Niposto. Ja u sustini nikome ne zelim nista lose, samo ne bih da uznaprijeduje tako daleko, pored svih ljudi koji to prije zasluzuju.

Sta si se ti okomio na mene. Ja sam te kontala kao prilicno razumnog tipa sa stavovima drugacijim od mojih, ali ti brate stvarno forsiras.

Ah, da, nisam bila dobrotvor niti se smatram nekim dobrotvorom niti to zelim da iznosim ovdje jer sada i da kazem da sam usvojila 10 sirocadi, opet bi me neko napao. Ali se, da ti iskreno kazem ne nerviram oko toga mnogo. I kako rece ono, kalastura CPC? Dobro, ako kritikujem jednog covjeka iz SPC, momentalno sam protiv komletne crkve, je li? Mozda si procitao u kome kontekstu pominjem pojedine monahe? Nisi, e pa ne peglaj me onda. I cini mi se da taj Dedejic vse znaci vama nego onim manijacima blesavim sto trckaraju za njim, a boli ih ono i za njega i za crkvu i za vjeru.
 
@Nevena

Da ti dam odgovor za svestenika iz Banata...

Prof.Dr. Vladika Irinej Bulovic..

A kako kazes da mnogo znas o SPC i tako mogo toga komentarises a nisi cula za Vladiku Dabro-bosanskog gospodina Nikolaja, onda moram da se cudim jer svi koji iole i bar malo poznaju desavanja u SPC i pojedine vladike onda je nemoguce da nisu culi za 4 vladike:
1.Pomenuti Vladika Anfilohije (crnogorsko-primorski)
2.Vladika Nikolaj (Dabro-bosanski)
3.Vladika Irinej (Banatsko-sremski)
4.Vladika Grigorije (Zahumsko-hercegovacki)

Dalje mlada damo, kazem da mi obicni smrtnici koji po KANONU nisamo dorasli da komentarisemo takve stvari ne mozemo sema ovaj ili neki slican nacin da dajemo kritike na pomenute osobe (citaj svestenstvo) jer:

1. Nismo duhovno dorasli ni po molitvama
2. Ni po postu
3. Po nacinu zivota
4. Nacinu vjerovanja i moljenja...

S toga mlada damo ne zamjeri mi ali suvise gledamo na neke stvari tek tako...

Priznaj sebi da li bi mogla da zivis monaskim zivotom kakvim zive gore pomenute vladike...

Sve ce ti se samo kasti..

A za tvoju preporuku predlozio bih ti da uzmes neku od knjiga vladike Nikolaja Velimirovica da procitas..

Pozdravljam te mnogo i zelim ti mnogo srece...
 
GZ:
@Nevena

Da ti dam odgovor za svestenika iz Banata...

Prof.Dr. Vladika Irinej Bulovic..

A kako kazes da mnogo znas o SPC i tako mogo toga komentarises a nisi cula za Vladiku Dabro-bosanskog gospodina Nikolaja, onda moram da se cudim jer svi koji iole i bar malo poznaju desavanja u SPC i pojedine vladike onda je nemoguce da nisu culi za 4 vladike:
1.Pomenuti Vladika Anfilohije (crnogorsko-primorski)
2.Vladika Nikolaj (Dabro-bosanski)
3.Vladika Irinej (Banatsko-sremski)
4.Vladika Grigorije (Zahumsko-hercegovacki)

Dalje mlada damo, kazem da mi obicni smrtnici koji po KANONU nisamo dorasli da komentarisemo takve stvari ne mozemo sema ovaj ili neki slican nacin da dajemo kritike na pomenute osobe (citaj svestenstvo) jer:

1. Nismo duhovno dorasli ni po molitvama
2. Ni po postu
3. Po nacinu zivota
4. Nacinu vjerovanja i moljenja...

S toga mlada damo ne zamjeri mi ali suvise gledamo na neke stvari tek tako...

Priznaj sebi da li bi mogla da zivis monaskim zivotom kakvim zive gore pomenute vladike...

Sve ce ti se samo kasti..

A za tvoju preporuku predlozio bih ti da uzmes neku od knjiga vladike Nikolaja Velimirovica da procitas..

Pozdravljam te mnogo i zelim ti mnogo srece...

Zahvaljujem na korektnoj poruci i lijepim zeljama koe i tebi saljem.

I rekla sam da ne pratim bas previse imena ljudi koji se aktivno bave SPC i da sam Hriscanka u tom smislu sto postujem svoju vjeru, volim Hrista i vjerujem neometena politikom, sto danas malo ljudi uspjesno cini.

Sta podrazumjevas pod monaskim zivotom? Ako je rijec o isposnickom zivotu za Boga i narod, apsolutno posvecenom crkvi kakav zivi otac Pavle, mislim da ne bih mogla, pogotovu ne sada. Nekada sam bila tome naklonjenija, ali je okolina, vrijeme razna desavanja izvrsilo veliki uticaj, a ja ssam bila mlada i podlozna svemu tome... No, ne kajem se, jer sam zadovoljna svojim zivotom, ali i dalje nastojim da ne skrenem sa pravog puta. Ne smatram da me tim putem mora voditi ma ko na ovome svijetu, do sam Bog i Hrist kroz Bibliju i druge knjige koje se bave nasom vjerom onakvom kakva jeste. Ako mislis na zivot gdina Amfilohja, ne bih mogla ni to, ne zato sto je nalik pomenutom zivotu oca Pavla, vec zato sto ne bih mogla da razmisljam na taj cudan nacin. Mozda grijesim, mozda covijek pravo razmislja, samo ne zna da to saopsti.

Postim li, odlazim li u crkvu, molim li se? Mislim da su to prilicno licne i intimne stvari koji ne bih iznosila na forumu koji mi sluzi za razonodu.

A, da citala sam samo jednu knjigu oca Nikolaja Velimirovica i to prilicno davno jer sam je kao dijete dobila na poklon. Rijec je, ako ne grijesim o Molitvama kraj rijeke. Nevjerovatno je kolko jaku rijec taj covijek ima. Koju mi konkretno preporucujes i zbog cega? Obecavam, da odmah idem da je kupim, ako je nadjem jer je ovo mali grad.
 
GZ:
@Nevena

Da ti dam odgovor za svestenika iz Banata...

Prof.Dr. Vladika Irinej Bulovic..

A kako kazes da mnogo znas o SPC i tako mogo toga komentarises a nisi cula za Vladiku Dabro-bosanskog gospodina Nikolaja, onda moram da se cudim jer svi koji iole i bar malo poznaju desavanja u SPC i pojedine vladike onda je nemoguce da nisu culi za 4 vladike:
1.Pomenuti Vladika Anfilohije (crnogorsko-primorski)
2.Vladika Nikolaj (Dabro-bosanski)
3.Vladika Irinej (Banatsko-sremski)
4.Vladika Grigorije (Zahumsko-hercegovacki)

Dalje mlada damo, kazem da mi obicni smrtnici koji po KANONU nisamo dorasli da komentarisemo takve stvari ne mozemo sema ovaj ili neki slican nacin da dajemo kritike na pomenute osobe (citaj svestenstvo) jer:

1. Nismo duhovno dorasli ni po molitvama
2. Ni po postu
3. Po nacinu zivota
4. Nacinu vjerovanja i moljenja...

S toga mlada damo ne zamjeri mi ali suvise gledamo na neke stvari tek tako...

Priznaj sebi da li bi mogla da zivis monaskim zivotom kakvim zive gore pomenute vladike...A ONI ZIVE MONASKIM ZIVOTOM,A JA MISLIO DA MESO NIJE POSANO HA HA HA!!!!!A TEK KOCIJE,U KOJIMA SE VOZE,TESKA BEDA!!I PONEKI VOLI DECAKE PONEKI MUSKARCE A PONEKI IPOPADIJU!!1

Sve ce ti se samo kasti..

A za tvoju preporuku predlozio bih ti da uzmes neku od knjiga vladike Nikolaja Velimirovica da procitas..

Pozdravljam te mnogo i zelim ti mnogo srece...
:P :P :P :P
 
HEBEHA:
veKsla:
uu nevena nevena a kude se ti denu medj srblje
pa ti imas problem sa svojim kamenjarima koji quraz smaras srbe sa vasim kurmatetlucima pa zajasi malo na neki vas sajt ako ga imate ovde ti niko nebrani prisustvo ali samo da procitas nesto pametno ako zelis lamentirati procesljaj malo vasu proustasku tv ili pogledaj snimak kosarke od sinoc i preslusaj vaseg komentatora
ustasetine su za vas decji vrtic i ti sada ovde pametujes srbima o vrhovnom poglavaru srpske crkve
sta mislis da nece mozda vas da konsultuju koji ce da bidne pa koji je vama quraz pa celom svetu ste se popeli na zivana i sjasite jednom sa srba
ma uostalom vama priznajem samo jednu stvar a to je da ste najvisi narod u jevropi :twisted: :evil:

Duso draga, Nevena je sticajem okolnosti Srpkinja. Sa mamine strane cak Srbijanka. I poglavar SPC me se tice koliko i tebe, znas. :) A o tome ko se gdje penje bi se ozbiljno dalo raspravljati. Ja volim srpski narod iako to ne pisem sa onim B tj srbski i iako ne tvrdim da smo najstariji i najbolji... Eto, ovdje je lijepo i suncano, mada je more zahladilo nije bas za plazu, ali idem sutra definitivno. Zaboravih ti reci da za mjesec dana selim u Bg, zar to nije divno?! Jedva cekam.

E, kad vec naidjoh ovdje, mozete li mi reci koji je to svestenik iz Banata predlozen za patrijarha buduceg. Izvinjavam se zbog neznanja, ali bar sam pametna pa pitam.

a vidish... meni je zivotna zelja da odem u tu Boku... misil da je to,+dubrovnik, najcivilizovaniji deo Balkana... (naravno... extrema ima svuda...)
shta cesh u BGd ;)

e divim ti se... kako nisi ove likove gonila u 100 lepe posle svega shto su rekli...

legenda si stvarno 8)
 
crow:
HEBEHA:
veKsla:
uu nevena nevena a kude se ti denu medj srblje
pa ti imas problem sa svojim kamenjarima koji quraz smaras srbe sa vasim kurmatetlucima pa zajasi malo na neki vas sajt ako ga imate ovde ti niko nebrani prisustvo ali samo da procitas nesto pametno ako zelis lamentirati procesljaj malo vasu proustasku tv ili pogledaj snimak kosarke od sinoc i preslusaj vaseg komentatora
ustasetine su za vas decji vrtic i ti sada ovde pametujes srbima o vrhovnom poglavaru srpske crkve
sta mislis da nece mozda vas da konsultuju koji ce da bidne pa koji je vama quraz pa celom svetu ste se popeli na zivana i sjasite jednom sa srba
ma uostalom vama priznajem samo jednu stvar a to je da ste najvisi narod u jevropi :twisted: :evil:

Duso draga, Nevena je sticajem okolnosti Srpkinja. Sa mamine strane cak Srbijanka. I poglavar SPC me se tice koliko i tebe, znas. :) A o tome ko se gdje penje bi se ozbiljno dalo raspravljati. Ja volim srpski narod iako to ne pisem sa onim B tj srbski i iako ne tvrdim da smo najstariji i najbolji... Eto, ovdje je lijepo i suncano, mada je more zahladilo nije bas za plazu, ali idem sutra definitivno. Zaboravih ti reci da za mjesec dana selim u Bg, zar to nije divno?! Jedva cekam.

E, kad vec naidjoh ovdje, mozete li mi reci koji je to svestenik iz Banata predlozen za patrijarha buduceg. Izvinjavam se zbog neznanja, ali bar sam pametna pa pitam.

a vidish... meni je zivotna zelja da odem u tu Boku... misil da je to,+dubrovnik, najcivilizovaniji deo Balkana... (naravno... extrema ima svuda...)
shta cesh u BGd ;)

e divim ti se... kako nisi ove likove gonila u 100 lepe posle svega shto su rekli...

legenda si stvarno 8)
:P
 
Boriti se za veru u ovim teskim vremenima znaci,ako treba i nekome glavu razbiti.Patrijarh Pavle je svetac,ali takvim blagim postupcima,preblagim osudama za napad na veru,popustanjem pred politicarima se cini medvedja usluga nasim neprijateljima.U odbrani za veru ne smete da cutite,morate impulsivno da reagujete,pa i silu da primenite.Ako neko u drustvu psuje Boga morate da reagujete,e upravo je Amfilohije taj koji bi stao na put hrvatskoj Crnoj Gori i episkopskim stapom razbio glavu i Milu i Dedeicu.Tako se brani srpska Crna Gora,stavicu gvozdenu crkvu na vrh Rumije,a vi misevi cik je srusite,glave cu vam polomiti.
Sto se tice mitropolita Dabrobosanskog Nikolaja on je u redu,ali je bolesniji od Pavla.Da Nikolaj nije agresivno delovao u R.Spskoj,danas bi imali sektasku crkvu u R.Srpskoj kao i u C.Gori.Za vasu informaciju, mitropolit Dabrobosanski Nikolaj je izrazio zelju da kada se upokoji bude sahranjen u manastiru Dobrun kod Visegrada.Nadam se da kada dodje vrema da ce vladika Grigorije postati mitropolit Dabrobosanski.
 
Lola 111:
Boriti se za veru u ovim teskim vremenima znaci,ako treba i nekome glavu razbiti.Patrijarh Pavle je svetac,ali takvim blagim postupcima,preblagim osudama za napad na veru,popustanjem pred politicarima se cini medvedja usluga nasim neprijateljima.U odbrani za veru ne smete da cutite,morate impulsivno da reagujete,pa i silu da primenite.Ako neko u drustvu psuje Boga morate da reagujete,e upravo je Amfilohije taj koji bi stao na put hrvatskoj Crnoj Gori i episkopskim stapom razbio glavu i Milu i Dedeicu.Tako se brani srpska Crna Gora,stavicu gvozdenu crkvu na vrh Rumije,a vi misevi cik je srusite,glave cu vam polomiti.
Sto se tice mitropolita Dabrobosanskog Nikolaja on je u redu,ali je bolesniji od Pavla.Da Nikolaj nije agresivno delovao u R.Spskoj,danas bi imali sektasku crkvu u R.Srpskoj kao i u C.Gori.Za vasu informaciju, mitropolit Dabrobosanski Nikolaj je izrazio zelju da kada se upokoji bude sahranjen u manastiru Dobrun kod Visegrada.Nadam se da kada dodje vrema da ce vladika Grigorije postati mitropolit Dabrobosanski.

Свака част ЛОЛА 111,
моје поштовање !
 
Lola 111:
Boriti se za veru u ovim teskim vremenima znaci,ako treba i nekome glavu razbiti.Patrijarh Pavle je svetac,ali takvim blagim postupcima,preblagim osudama za napad na veru,popustanjem pred politicarima se cini medvedja usluga nasim neprijateljima.U odbrani za veru ne smete da cutite,morate impulsivno da reagujete,pa i silu da primenite.Ako neko u drustvu psuje Boga morate da reagujete,e upravo je Amfilohije taj koji bi stao na put hrvatskoj Crnoj Gori i episkopskim stapom razbio glavu i Milu i Dedeicu.Tako se brani srpska Crna Gora,stavicu gvozdenu crkvu na vrh Rumije,a vi misevi cik je srusite,glave cu vam polomiti.
Sto se tice mitropolita Dabrobosanskog Nikolaja on je u redu,ali je bolesniji od Pavla.Da Nikolaj nije agresivno delovao u R.Spskoj,danas bi imali sektasku crkvu u R.Srpskoj kao i u C.Gori.Za vasu informaciju, mitropolit Dabrobosanski Nikolaj je izrazio zelju da kada se upokoji bude sahranjen u manastiru Dobrun kod Visegrada.Nadam se da kada dodje vrema da ce vladika Grigorije postati mitropolit Dabrobosanski.
MA DOBRI SU I SVETI AL STO VOOOLE PAPUUU ,DA TI NE PRICAM :wink:
 
marlon:
E bogme i ja sam se zabrinuo za Milov....

Е, а шта ће тек да бидне ако они Црногорци
што су поднели тужбу у Стразбур, они из СНО из
Аустрије... добију спор у вези референдума... ал'
ће Милу да се белне дупе низ Бојану... :lol:
 
eremita:
Најљубазније молим све некрсте и противнике СПЦ
да прекину са блаћењем и вређањем Његовог
Преосвештенства Амфилохија, Владике црногорско-
приморског. Не ради се о политичару - и организовано
пљување и блаћење неће вам помоћи, нити ће њега
због тога рашчинити, нити ће Црна Гора на тај
начин поставити Дедејића распопа.
Prijatelju, kada upotrebis izraz NEKRST, treba da pazis sta pricas.Ako imam drugaciji stav, ne znaci da nisam krsten. Mada, kada vidim ko se od vas sve bori za nemam pojma sta, pozelim da sam nekrsten. Srbija bez cobana!
 

Back
Top