Gde je granica pedofilije?

Gazdarica:
Kada je u pitanju, hajde da ga nazovemo, savremeni svijet, mislim da je sasvim dobro odredjena granica od 16 godina... U ovom slucaju, sto se mene tice, ona je donja i zakonski i moralno i bioloski...

Zakonski, jeste... Moralno, zavisi od drustvene zajednice u kojoj je, jer drustvo propisuje moralne norme...

Jedino je bioloska diskutabilna... Ja bih popeo granicu na 18-19 godina u tom slucaju, zato sto se telo u proseku razvija do tih godina... A i ne mozes ocekivati nikakvu emocijalnu zrelost od osobe sa 16 godina... Mislim, svuda ima izuzetaka, ali ovde se ipak govori uopsteno...
 
Sta je bolje - da dvoje mladih, recimo oko 16 (malo dole, malo gore), uz to neiskusnih, sami eksperimentisu, uz mogucnost da se opeku ili barem debelo isfrustriraju, ili da mladu devojku u svet seksa uvede iskusan muskarac, a mladog decaka iskusna zena?
 
dreadnot:
Sta je bolje - da dvoje mladih, recimo oko 16 (malo dole, malo gore), uz to neiskusnih, sami eksperimentisu, uz mogucnost da se opeku ili barem debelo isfrustriraju, ili da mladu devojku u svet seksa uvede iskusan muskarac, a mladog decaka iskusna zena?

najbolje je da sve to rade s ljubavlju ma koliko stari bili.....................
 
dreadnot:
Slazem se... ali, krenu deca da probaju sta je to sto rade mame i tate...i eto belaja...moja komsinica je morala da napusti skolu u I razredu srednje skole jer je zaglavila i rodila

pa tvoja komsinica je trebala da razmislja malo o tome pre nego je pocela da se igra mame i tate. a i njena mama je isto toliko kriva sto nije uputila svoju cerku u te stvari na vreme.
 
Definitivno bi bilo bolje s bioloskog stanovista da saceka bar punoljetstvo, no treba biti svjestan d je ta granica odavno probijena... Fizioloski gledano, prosjecna djevojka vec sa 16 godina moze iznijeti trudnocu, bez nekih trajnih posljedica...
A sad sto se tice toga, ko koga treba da uvede u svijet seksa...
Da, moglo bi se reci kako ce odrastao muskarac/zena tu djevojcicu/djecaka vjerovatno i bolje cuvati od eventualne trudnoce ili bolesti, a ne samo nauciti nekim tajnama seksualnih tehnika...
Ali, postavlja se pitanje, sta ta odrasla osoba radi s tim djetetom... Sta u njemu vidi privlacno...???
Cisto sumnjam da ga dijete moze intelektualno ispuniti... Sta onda ostaje...??? Seksualni objekat...??? Hranjenje ega mladim mesom...???
Posmatrajuci tako, uvijek cu biti prije za to da dvoje mladih zajedno otkrivaju tajne seksa, jer ne samo da su jedno drugom primjereniji po godinama i intelektualnom nivou, nego je to period kada je moguce osjetiti i pravu, cistu ljubav, neuprljanu kalkulisanjem, koje nam neumitno kasnije, u manjoj ili vecoj mjeri, donese zivotno iskustvo...
 
Sasvim se lepo iz tvog i mog razgovora vidi pristup sexu sa zenske i muske strane. Za zene je sex u najvecem broju slucajeva (cast izuzecima) neraskidivo povezan sa emocijama, dok je za muskarca to neuporedivo vise fizicki cin zadovoljstva duboko pokrenut bioloskom potebom za rasprostiranjem sopstvenog naslednog materijala sto dalje i sto vise. U civilizovanom svetu u kome navodno zivimo, tvoji stavovi su norma, ali mi moje biolosko obrazovanje ne da da sagledavam samo sa aspekta morala i normi, uvek me vise privlaci ono animalno u nama, koje nas zapravo motivise i pokrece...
 
Hmm... pa nije sve bas tako crno-belo... nije sve u seksu, ali nije ni u emocijama...

Mozda nas ono animalno tera na bezuslovni seks, ali imamo vec 2 miliona godina razvitka svesti, pa ono animalno tesko kad prevlada nad zdravim razumom...

Jeste da muskarci generalno previse potenciraju seks, i ako seks treba da bude zacin za emocijalni zivot... Medjutim, ni zene ne podcenjuju seks, nemoj tu da se varas... I one imaju prirodne nagone bas kao i mi, samo sto je obrazovanje, kultura i sve usput godinama promovisalo da zene ne trebaju da misle preterano o seksu, vec da imaju svoje materinjske nagone i sta vec...

Generalno, seks bez emocija je cisto oslobadjanje seksualne tenzije, i nista vise... te kao takav nista ne predstavlja...

Sad da se vratimo temi, milion puta sam rekao da ljubav ne zna za godine... ali ipak treba biti malo obazriv, i praviti neke kalkulacije... Pa moze tebi i da se dopadne devojcica od 14 godina (veruj mi, znam mnogo izuzetno mladih a neverovatno pametnih i zrelih osoba), ali jednostavno, to je DEVOJCICA... pored morala, tu su i zakoni, i jednostavno moras malo porazmisliti... A s' druge strane, znam mnogo zatucanih i emocionalno nezrelih osoba koje su zagazile u svoje 30-te... Dakle, ne mora da znaci da neko stariji treba da uci mladje kako se sta radi... Pobornik sam onoga: sve u svoje vreme!

Vazna je ljubav, a ne godine!

Dakle, bar po meni, prihvatljiv range je od 18 do 30 godina... Sto sam stariji, gornja granica ce se verovatno pomerati, ali donja definitivno nece nikada! Meni drustvo cine mahom ljudi stariji po 5-6 godina od mene, i nekako se osecam zreliji nego vecina mojih vrsnjaka, tako da ne bih zeleo da se motam sa nezrelim osobama... A ipak, retko ko je zreo i u mojim godinama... Meni je jako vazno da mogu da pricam i o ozbiljnim temama sa mojom izabranicom, a retko koja je sposobna za tako nesto u 16 ili ne daj boze manje godina...

baaah..... al' kenjam k'o foka...
 
Dreadnot, ne kvari mi imidz ovdje, molim te... :lol: :lol: :lol:
Reci ce ti da nisi normalan sto si pomislio da sam ja zena koja je pobornik seksa, samo sa emocijama... :lol:
Ime u animalnom i te kakva privlacnost... I ja sama ponekad kazem kako volim seks u kom se priblizavamo svojim zivotinjskim korijenima, ali svijest je ipak ono sto nas razdvaja od zivotinja, zar ne...?
 
Sorry gazdarice, nisam govorio o odnosu prema seksu nego o globalnom pristupu temi. A i pomenuo sam casne izuzetke koje posebno preferiram :lol:
Opaska - svest se razvija dva miliona godina (godinicu tamo - amo), ali se drustvene noprme razvijaju tek poslednjih par hiljada godina, sto je nistavno. K tome, ogroman broj drustava u tom tzv. civilizovanom dobu je poligamno, pa su nase predstave o odnosu musko - zensko tek kap u moru u odnosu na sve to, ali smo spremni da ih generalizujemo i prihvatamo kao datu realnost. Muskarac je po bioloskoj sustini poligaman, kao sto sam rekao, imperativ sirenja gena je suvise duboko ukorenjen da bi ga par hiljada godina klimave civilizacije tek tako ponistilo. Mozda primer nije najsrecniji, ali sta se desava u svim ratovima - silovanje zena pokorenih. Zasto? Opet je sirenje gena u pitanju. Lepo je misliti da smo silno evoluirali i otkinuli peteljku koja nas je vezivala sa tek uspravljenim pretkom, ali se plasim da nije bas tako...jos je u nama ono staro, arhetipsko...
 
Ako cemo o poligamiji, moram da te podsjetim da su kroz istoriju poznata i drustva koja su pocivala na poliandriji... E sad, odgovor na pitanje zasto je to manje-vise izgubljeno, vjerovatno lezi u fizickoj nadmoci muskaraca... Da ne davim previse, znas sta time hocu reci...
No, kako se sve okrece, vjerovatno ce "mnogoudastvo" ponovo jednog dana doci na red... No, to ni ti, ni ja necemo docekati, bas kao sto necemo docekati ni da mnogozenstvo bude primarno i zakonino u tzz. zapadnom svijetu...
Sve ovo spominjem zato sto ne vjerujem bas da je muskarac po svojoj prirodi poligaman, a zena monogamna... Ne vjerujem da se nas mentalni sklop ipak toliko razlikuje... Moze samo tako da izgleda, zbog vazecih drustvenih normi...
Sto se pak tice silovanja u pokorenim podrucjima, uvijek se jsetim one Selimoviceve - Kud vojska prodje, tu trava ne nice, ali nicu djeca... :roll:
 
Muskarac i zena se toliko razlikuju da pojedini istrazivaci govore cak o neverovatnom primeru dve pootpuno odvojene, a ipak neraskidivo povezane podvrste u okviru jedne vrste (Homo sapiens). Istrazivanja pokazuju da nam mozgovi rade drugacije, da su pojedini centri i aktivnosti (emocije, opazanje, apstraktno misljenje) potpuno drugacije rasporedjeni i razvijeni u mozgu muskarca i zene. Preporucujem knjigu "Zasto muskarci ne slusajua zene ne tumace mape", autori su Barbara i Alan Piz
 
Uopste se ne radi o izgovoru. Predpostavljam da i sama znas dovoljno muskaraca po kojima bi mogla da procenis. Ako bi se upustili u neverstvo, da li bi mogli da "odrade posao", okrenu se i nikada vise ne pomisle na zensku sa kojom su prevarili svoju zenu (osim kada ih ponovo zasvrbi). kazu da zena vara srcem a muskarac onim drugim, juznijim organom...
 
E ti bas pretera... Muskarci i zene se VRLO malo razlikuju... 95% je do drustva, 1% do genetike, i 4% zbog uticaja te genetike na razvitak...

Prvo da se pozabavimo genetikom, svi znamo da zene imaju XX par hromozoma, dok mi imamo XY ... Zato i zene dosta manje obolevaju od teskih bolesti izazvanih genetskim mutacijama, jer onaj drugi X hromozom je tu samo da 'ucvrsti' stavove sa prvim (oba su 100% ista, pa ako kod nekog postoji neka devijacija, ulogu gradje celija preuzima drugi)... X hromozom ima preko 3000 gena! A Y hromozom nema ni 40 gena... Toliko je manji i prostiji da sluzi samo za definisanje polnih organa kod muskaraca, i neke vrlo minorne promene u telu (npr. karlicna kost i sl.)... Svi smo mi zene u pocetku, pa nas posle Y hromozom transformise... Generalno, jedini krivac nase muskosti je produkt koji nam Y hromozom daje, a to su testisi... Tacnije, testosteron koji proizvode testisi... E on je tu da nas ucini maljavim, da nam podeblja glas, da utice na psihu (mada vrlo malo)... generalno, da nam da telo muskaraca a ne zene... Kada bi pio lekove koji supresuju testosteron, a usput se kljukao estrogenom, ubrzo bi prestala da ti raste brada, glas bi ti se istanjio, misici bi se stanjili, i pocele bi da ti rastu sise... To su znaci jedine razlike izmedju muskarca i zene...

Pomenuo sam psihicke... Gotovo da ne postoje... Izuzev sto se mozak malo drugacije podeli po funkcijama, pa muskarci imaju razvijeniji spacijalni faktor, dok zene dobiju razvijeniji verbalni faktor... I jos par VRLO malih razlika, koje nas nikako ne bi nacinile drugacijima...

E tu glavnu ulogu igra drustvo... Dete do 12 godina nije sposobno da samo povezuje stvari (pitajte bilo kog psihologa/psihijatra pa ce vam on to mnogo bolje objasniti), i dotle upija sve iz svoje okoline, pokusavajuci da definise sebe, i nadje sebi mesto u istoj... Da kojim slucajem musku bebu odnesete na ostrvo 'amazonki', da odraste striktno u zenskom drustvu sa skroz drugacijim pogledima na zivot, kad odraste, i ako muskarac, on se nece tako osecati, tj. ponasati... Isto vazi i za devojke... Zasto ljudi ne kupuju barbike muskoj deci? Dete od 3-4 godina nece znati nikakvu razliku izmedju 'muskih' i 'zenskih' igracaka... Ali to bi tako bilo da je dete samo, tj. da nije okruzeno drugom muskom decom kojoj roditelji kupuju musku odecu, muske igracke, itd. pa se dete koje to ne dobija oseca kao outlaw...

Svest je isuvise mocna da bi se olako nadvladala podsvescu, odnosno onoga animalnog u nama... Koliko cemo se razlikovati od zena, pa i medjusobno, debelo zavisi od onoga kako odrastes!
 
Znam sasvim dovoljno zena, koje muzeve varaju cisto seksa radi...
Sjecam se da sam se prije 12-13 godina sokirala kada je jedna moja prijateljica izjavila - kad se udam, varacu muza... Tja, u braku je nekih 8-8 godina, a izuzimajuci prve 2-3 godine, konstantno ga vara... Pokupi svakog ko joj se svidi...
Mislis da je grize savjest zbog toga, ili da je bila zaljubljena u sve te muskarce...? Malo sutra...
Pusti ti te price kako zene moraju gajiti emocije prema muskarcu s kojim spavaju...
 
Imamo 46 hromozoma, pri cemu su polni tek na kraju niza, tako da su sve bitnije funkcije zapravo definisane onim hromozomima koji su nam isti. Tacno je da su bebe u opcetku zenske, a da prisustvo Y hromozoma definise dalji razvoj primarnih seksualnih karakteristika. Netacno jue da testosteron ima mali uticaj. To je izraziti hormon agresivnosti, znatno visi kod tzv. alfa muzjaka (dominantnih, predvodnika), a oni su nekako uvek privlacniji zenama. Agresivnost koja je ranije bila neophodna u zastiti porodice ili plemena danas je kanalisana, najcesce ka bavljenju sportom, gde prihvatljivo dolazi do izrazaja, ali ne zaboravimo da su mnogi vrhunski sportisti ujedno i sexs simboli. Zene instiktivno u njima prepoznaju "dobrog oca" za potencijalno potomstvo. Zahvaljujuci civilizaciji zena ce da prihvati muskarca sa manje testosterona ako je nezan, pazljiv, dobar otac, brizan, spreman da u dugom vremenskom periodu brine o njoj i njenom potomstvu, ali ce "srce da joj zaigra" kad opazi alfa muzjaka... to je usadjeno, prekratka je civilizacija da tek tako izbrise
 
Heh, najbolji su mi oni muskarci koji su bijesni na zenu sto im radja kcerke, kao da je ona odgovorna za to... :roll:
Da, nekad jeste bilo veoma bitno da je muskarac fizicki jak, kako bi prehranio i odbranio porodicu...
No, za danasnje vrijeme ipak bih se prije drzala one - um caruje, snaga klade valja...
U skladu s tim, uvijek ce mi biti privlacniji muskarc koji je intelektualno, a ne fizicki nadmocniji...
Sportisti kao sex simboli...??? Tja, jedini Denis Rodman dolazi u obzir, i to zato sto bi bio savrsen seksualni objekat za izivljavanje... I to je sve, sto se njega tice...
Eh da, privlacan mi je i Vitor Baia, ali on bas i ne izgleda kao neki macho... :roll:
 
Da ne zaboravim...sa menopauzom kod zena opada nivo estrogena a raste nivo testosterona. danasnja civilizacija nam to lepo predocava nizom primera zena koje se izdizu i dokazuju u sopstvenim sredinama tek kada prevale pedesetu, kada pojacana agresivnost doprinosi njihovoj uspesnosti u poslu kojim se bave.
Davanje estrogena muskarcima dovodi do hormonske kastracije, pocinju da se menjaju sekundarne polne karakteritike, ali i ponasanje. Ma kako da je odgajan, pod dejstvom hormona ce poceti da se ponasa drugacije. Mislim da bi zene bile najsrecnije kada hormoni ne bi imali toliki uticaj na ponasanje, barem bi bile postedjene PMS-a, koji nije nista drugo do odgovor tela na hormonalne promene, cak toliki da su pojedina zakonodavstva jos od najranijih vremena poznavala taj fenomen i uzimala ga u obzir pri proceni tezine delikta
 
Nadajmo se da ce nauka u buducnosti pronaci i odgovore na ta pitanja...
Mada, heh, kad su zene u pitanju, ne bih rekla da je u pitanju samo uticaj hormona, vec i vaspitanja...
Nije lako promijeniti sebe i od njezne, umiljate, treptookaste zenice, za sta roditelji obicno od malena pripremaju kcerkice, postati agresivna zenka, koja se moze nositi sa svim izazovima, u poslovnom svijetu, koji ipak, jos uvijek definitivno pripada muskarcima...
Btw. na prethodnoj stranici, imas jos jedan moj post...
 
Eh, gazdinka... je l' ti znas da je Denis Rodman zavrsio psihologiju u Oklahomi? ... Verovatno te njegov intelekt privlaci ;)

Jedan od RETKIH skolovanih sportista...

A da... Gledao jednom intervju s' njim... Kad su ga pitali sta je mislio da ce biti kad je bio mali, rekao je 'gay, because I grow up in a house full of women' :lol: :lol: :lol:
 
Procitao...ne bih voleo da imam takvu zenu...ali opet podvlacim da postoje izuzeci, a ja govorim o generalnom nacelu. Nas par ovde i nas nacin razmisljanja svakako nismo reprezentativan uzorak.
Tesko da cemo moci da razresimo dilemu biolosko ili socijalno, da je to lako vec bi je pametne glave koje se time bave razresile. Ali je lepo caskati...
Moram da idem, bilo mi je zadovoljstvo, nastavicemo sutra...
 
Nisam znala sta je zavrsio, ali me ne cudi s obzirom da vecina NBA igraca - Amerikanaca, dolazi sa njihovih univerziteta... E sad, pitanje je koliko oni tamo zaista uce, a koliko ih, kao buduce zvijezde, svi pustaju da prolaze na ispitima...
Nego, vidim da se nisi sokirao kad sam rekla da mi je Rodman privlacan, kao sto si bio kad je Baia u pitanju... :lol: :lol:
 

Back
Top