Zašto muškarci puše?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Posle mnogo novih tema, zašto muškarci ovo , zašto muškarci ono , a sve neke generalizacije tipa , ako moj i komšija ne rade, onda znači svi ne rade...


Pa da pitam , zašto muškarci puše?
Cigarete naravno, moram da naglasim pošto vidim da je gay psihologija dobrano ušla i u glave heteroseksualnih žena....
 
Zašto muškarci puše cigarete? Zašto žene puše cigarete? Zašto uopšte čovječanstvo konzumira taj otrov? Turci i njihove nargile su svemu krivi!
Sada me bacište u dilemu i u to ime zapaliću cigaretu.
 
ne bih da smorim i sablaznim...

...
ali
...


kada se Juda Iskariotski obesio...pukla je grana na kojoj je visio i pao na put...kazzu da se toliko naduo...i zasmrdeo(shto nije nishta chudno za lesh), da ni kola nisu mogla da ga zaobidju...

vrlo brzo se raspukao i zemlja pod njim...na tom mestu i danas ...osetja se veliki smrad...ali iz te pukotine suve zemlje...nikao je duvan!

ne kazzem da je tad duvan pronadjen...


ali...


kad kupish cigarete..i naravno dash novac za njih...na njima pishe da je pushenje shtetno po zdravlje...
na ovaj ili onaj nachin...ta trgovina zzivotom nekako je postala potpuno normalno~nenormalna pojava!


pushe i mushkarci i zzene...sve mi to lichi na trku ko tje brzze i pre da stigne do kraja zzivota...


mislite o tomE!
 
-Eva-:
Zašto muškarci puše cigarete? Zašto žene puše cigarete? Zašto uopšte čovječanstvo konzumira taj otrov? Turci i njihove nargile su svemu krivi!
Sada me bacište u dilemu i u to ime zapaliću cigaretu.

Nisu Turci krivi... Veliki porast konzumacije duvana u Srbiji nastao je tokom velikih ekonomsko-politickih kriza 90tih godina proslog veka. Sverc duvana u koji su bile umesane i velike korporacije proizvodjaci duvana, omogucio je siroku dostupnost cigareta (ili piratski kopija odredjenih marki) po relativno niskim cenama. 2000te je bila dostupna statistika po kojoj je 70% mladih zavisno od cigareta (tj. puse)...

Naravno, ljudi su pusili i ranije... Ali tek 90te su doprinele (enormnom) porastu konzumacije duvana. Znaci nisu turci, nego Phillip Morris, BAT, Japan-American Tobacco i sl... Preko Crne Gore je tekao medjunarodni sverc duvana u Italiju, odakle su cigarete dalje plasirane po zapadnoj Evropi. Koja je logika ovoga? Izbegavanje placanja carina, poreza i sl... A prodaja po istoj ceni. Zato su korporacije i ucestvovale u tome. U svemu tome je jedan deo duvana dolazio i u Srbiju. A jedan deo je piratizovan u domacim ili mozda fabrikama duvana u okruzenju. Cigarete su postale dostupne svima po relativno niskim cenama upravo zbog blizine kanala medjunarodnog sverca i to je to...
 
Tuzni_patak:
Posle mnogo novih tema, zašto muškarci ovo , zašto muškarci ono , a sve neke generalizacije tipa , ako moj i komšija ne rade, onda znači svi ne rade...


Pa da pitam , zašto muškarci puše?
Cigarete naravno, moram da naglasim pošto vidim da je gay psihologija dobrano ušla i u glave heteroseksualnih žena....

3 razloga :

1.jer alkohol ne moz' bez cigarete,a vecina ih pije
2.jer im cigareta i njeno prebacivanje iz ruke u ruku,iz pepeljare u ruku,pa pravac u usta...daje osecaj da rade nesto u zivotu i to korisno!
3.jer kazu da je "posle" najbolje da se zapali,pa kad zapale imaju utisak da su NESTO pre,je l'... :lol:

bas sam grozna! :? ma,zezam se samo! :P
ustvari,oni puse jer na kutiji pise "pusenje je stetno za trudnice",kontaju:muskarcima ne moze da smeta :lol:

evo,necu vise...pomislice neki da ne volim muskarce :roll: ...a niiiije taaako 8)
 
Muškarci puše zato što misle da su mnogo bolji frajeri sa cigaretom,a to je takva glupost.Samo izgledaju ružnije,kao uostalom svi koji puše.Znam iz ličnog iskustva.A zenama je potrebno da u svakom momentu imaju cigaretu u ustima da bi podigle samopouzdanje. :)
 
lote:
Muškarci puše zato što misle da su mnogo bolji frajeri sa cigaretom,a to je takva glupost.Samo izgledaju ružnije,kao uostalom svi koji puše.Znam iz ličnog iskustva.A zenama je potrebno da u svakom momentu imaju cigaretu u ustima da bi podigle samopouzdanje. :)
A ovo je postalo vec tako stereotipno obrazlozenje da ce meni ove oci da predju iz kolutanja u centrifugu uskoro :roll:
 
Ma ja mislim da je pitanje zasto ljudi puse bilo sta ( travu duvan hashish heroin ... :evil: ) Ja sam pusio jedno vreme a da ni sam ne znam zasto ... verovatno neki klinacki mentolluk kao da sam nesto bolji od onih koji ne puse , al kad sam ostavio duvan preporodio sam se i nikada u zivotu vise necu da zapalim neko sranye... a preporucio bi svima koji mogu da se oslobode tog otrova... kolko mi je kuca sada prijatnija za boravak kad se taj smrad izvetreo sasvim pa pojma nemate , a kolko su mi breskvice i sve ostalo ukusnije sada .... mmmmm
 
peach:
Tuzni_patak:
Posle mnogo novih tema, zašto muškarci ovo , zašto muškarci ono , a sve neke generalizacije tipa , ako moj i komšija ne rade, onda znači svi ne rade...


Pa da pitam , zašto muškarci puše?
Cigarete naravno, moram da naglasim pošto vidim da je gay psihologija dobrano ušla i u glave heteroseksualnih žena....

3 razloga :

1.jer alkohol ne moz' bez cigarete,a vecina ih pije

Netačno! Mrzim cigarete, ali alkohol, eeee!

2.jer im cigareta i njeno prebacivanje iz ruke u ruku,iz pepeljare u ruku,pa pravac u usta...daje osecaj da rade nesto u zivotu i to korisno!

Opet pogrešno! Te osećaje se trudimo da izbacimo iz organizma!

3.jer kazu da je "posle" najbolje da se zapali,pa kad zapale imaju utisak da su NESTO pre,je l'... :lol:

Ponovo! :roll: "Posle" kuliram i mazim dragu, a to ne ide uz duvan!

bas sam grozna! :? ma,zezam se samo! :P
ustvari,oni puse jer na kutiji pise "pusenje je stetno za trudnice",kontaju:muskarcima ne moze da smeta :lol:

E, ovde već ima doooosta istine!

evo,necu vise...pomislice neki da ne volim muskarce :roll: ...a niiiije taaako 8)
 

Back
Top