da li radite rade pizzu ili cevape ?

podrum-pica-ca.jpg
 
sta pecete svome dragome kada ogladni pizzu ili cevape ? sta vam je lakse ? i da sta stavljate na pizzu ?:ok:
Ne znam da li cevape ispecem jednom godisnje. Ma ni toliko.
Pica? Domace testo (brasno, so, secer, kvasac, ulje, mleko). Razvucem taaanko, skoro providno, izbockam viljuskom i zapecem samo sa kecapom i origanom. Na pola peceno vadim i redjam sunku, sampinjone i sir ili samo nekoliko vrsta sira. :mesi: Ne podnosim one sa jajima, kukuruzom, kulenom, incunima,...
Sta je najlakse? Projice, spanske pitice, gibanice,... To cesce i pravim.
 
Ne znam da li cevape ispecem jednom godisnje. Ma ni toliko.
Pica? Domace testo (brasno, so, secer, kvasac, ulje, mleko). Razvucem taaanko, skoro providno, izbockam viljuskom i zapecem samo sa kecapom i origanom. Na pola peceno vadim i redjam sunku, sampinjone i sir ili samo nekoliko vrsta sira. :mesi: Ne podnosim one sa jajima, kukuruzom, kulenom, incunima,...
Sta je najlakse? Projice, spanske pitice, gibanice,... To cesce i pravim.
e dobro si mi naletela
mi uvek pravimo pice sa kupovnim testom,ja bas nisam vesta sa tim dizanjem
kod mene u pekari prodaju sveze testo za hleb,pa vidim da ljudi to kupuju za pice
jel treba isto da ga pecem do pola(sta god to znacilo:) ) pa da onda redjam ostalo?
il moze sve da se naredja pa da se pece
 
e dobro si mi naletela
mi uvek pravimo pice sa kupovnim testom,ja bas nisam vesta sa tim dizanjem
kod mene u pekari prodaju sveze testo za hleb,pa vidim da ljudi to kupuju za pice
jel treba isto da ga pecem do pola(sta god to znacilo:) ) pa da onda redjam ostalo?
il moze sve da se naredja pa da se pece
Peci do pola sa kecapom (on tako uhvati koricu pa ne curi) i zacinima. Poenta npr. sunke i sira nije da se prepeku i skvocaju. A cesto se desi bas to, dok testo ostane zivo. Kada je testo polupeceno, redjaj ostalo jer ce ostati socno, a sir se taman otopiti i onako lepo razvlaciti :heart:
 
Peci do pola sa kecapom (on tako uhvati koricu pa ne curi) i zacinima. Poenta npr. sunke i sira nije da se prepeku i skvocaju. A cesto se desi bas to, dok testo ostane zivo. Kada je testo polupeceno, redjaj ostalo jer ce ostati socno, a sir se taman otopiti i onako lepo razvlaciti :heart:

vazi:)
ja volim na picu da stavljam kulen i slaninu,svez paradajz,luk,papriku,sir
samo ne volim prasku sunku,to je kao da nista nema...
a i cevape pecem :lol:
 
e dobro si mi naletela
mi uvek pravimo pice sa kupovnim testom,ja bas nisam vesta sa tim dizanjem
kod mene u pekari prodaju sveze testo za hleb,pa vidim da ljudi to kupuju za pice
jel treba isto da ga pecem do pola(sta god to znacilo:) ) pa da onda redjam ostalo?
il moze sve da se naredja pa da se pece
tijesto je bar lako napraviti, kao za hljeb...brasno,germa,so,kasika ulja,i sve zamjesim sa mineralnom vodom. ja ga pustim da naraste pa ga premjesim.kad nadodje lagano se razvalja pa na tepsiju.mora biti tanko jer nadodje. onda pouljim tijesto stavim kecap sa origanom,narezanu mocarelu,sunku,gljive,masline, i na sve ribani sir.stavim u rernu (250 do 270 stepeni,sto je maximum za moju rernu).pred kraj ako hocu(citaj ako ima :zcepanje:) moze se nabacati malo prsute.
 
Smokvice,
Domace testo za picu i kiflice po mom: 0,5 kg brasna, 1 suvi kvasac, 1 k. kasicica soli, 1 k. kasicica secera, 1 dl ulja i 250 ml mlakog mleka. Nikakva nauka, sve to mesis mikserom, onim spiralnim metlicama za testo. Mesenje je gotovo kada cinija ostane cista, nema po zidovima tragova, testo se ne lepi. Nema da omane, mora da uspe;) Pokrijes i ostavis da naraste. Za picu je dovoljno tek da se pojavi onaj klobuk, a neki tvrde da je lepse staviti ga malo u frizider pa hladno razvlaciti. Mada domaca ne moze da se meri sa kupovnom, jer je car u peci, oni rade na 400 stepeni.
 
Poslednja izmena:

Back
Top