Crkva

NevenA :)

Ističe se
Poruka
2.332
kad ste poslednji put bili u nekoj?
imate li potrebu da odete?
zašto?
kako se osećate kad odete, smirenije, spokojnije?

jes da nisam vernik, ali poslednji put sam bila sad kad sam bila na svadbi u kovilju, na kratko :mrgreen:
a pre toga u srednjoj jer su me školske drugarice zahebavale da sam satanista i da ne smem da uđem :roll:
mislim, k'o da bi me to sprečilo :lol:

dobro veče :)
 
Nemam potrebu za crkvom. Meditacija pruza sve sto je coveku potrebno u duhovnom smislu. Bog je unutra, nije tamo u nekakvoj gradjevini ciju izgradnju cesto finansiraju osobe sumnjivog morala.
 
kad ste poslednji put bili u nekoj?
imate li potrebu da odete?
zašto?
kako se osećate kad odete, smirenije, spokojnije?

jes da nisam vernik, ali poslednji put sam bila sad kad sam bila na svadbi u kovilju, na kratko :mrgreen:
a pre toga u srednjoj jer su me školske drugarice zahebavale da sam satanista i da ne smem da uđem :roll:
mislim, k'o da bi me to sprečilo :lol:

dobro veče :)

Davno je to bilo...
Nemam.
Jer je to obicna gradjevina, a ljudi misle da je nesto posebno.
Ako me secanje nevara bilo je smesno jer sam bio malo ovo ono... :hahaha:

"a pre toga u srednjoj jer su me školske drugarice zahebavale da sam satanista i da ne smem da uđem" HAHAHAHAHAHHAHA!!!
 
Ali najjace mi je bilo kad sam isao jednom sa drugovima i tom prilikom drug hteo da zabode svecu i ona se prepolovila a on na sav glas opsovao a oni unutra ga pogledali popreko.

KAKAV PRIZOR LJUDI! :hahaha:
 
zato ja svoje dete nisam krstila niti planiram :lol:
eto, možemo da krenemo tim putem, vidiš kako se teme same otvaraju :lol:

dakle
dodatna pitanja
da li ste krstili svoju decu?
stavljate li im brojanice pre nego što izađu iz pelena?
mislite li da je to normalno??

ja svom detetu neću zabraniti da postane član bilo koje sekte
kad kažem sekta, mislim i na hrišćanstvo i ostalo, za mene je sve to sekta, ne ljutite se
nego
kad bude mogao sam da konta, nek se krsti, ako želi
ja to ne želim da mu priređujem
mene niko nije pitao hoću li ili ne nego ajd kad svi rade
glupost
pa?

- - - - - - - - - -

Ali najjace mi je bilo kad sam isao jednom sa drugovima i tom prilikom drug hteo da zabode svecu i ona se prepolovila a on na sav glas opsovao a oni unutra ga pogledali popreko.

KAKAV PRIZOR LJUDI! :hahaha:
nije smešno jer psovati nije lepo :aha:

heb'o te, to nisam ja, to je ariana :zeek:
 
zato ja svoje dete nisam krstila niti planiram :lol:
eto, možemo da krenemo tim putem, vidiš kako se teme same otvaraju :lol:

dakle
dodatna pitanja
da li ste krstili svoju decu?
stavljate li im brojanice pre nego što izađu iz pelena?
mislite li da je to normalno??

ja svom detetu neću zabraniti da postane član bilo koje sekte
kad kažem sekta, mislim i na hrišćanstvo i ostalo, za mene je sve to sekta, ne ljutite se
nego
kad bude mogao sam da konta, nek se krsti, ako želi
ja to ne želim da mu priređujem
mene niko nije pitao hoću li ili ne nego ajd kad svi rade
glupost
pa?

- - - - - - - - - -


nije smešno jer psovati nije lepo :aha:

heb'o te, to nisam ja, to je ariana :zeek:

Realno zamisli nju da opsuje. 100% bi se ceo dan kajala. Ma ceo mesec!

Al sto je najgore u svemu ovo je ISTINA! :hahaha:
 
U nedelju, na službi u manastiru sa porodicom. Kao i uvek, bilo je prelepo. Crkva je sa bogatom istorijom, ali na tvoju žalost nema kreveta u njoj, ne može niko da spava tamo. Ali stalno organizuju prikupljanje pomoći za one kojima treba. Ima stolica, ali nisu numerisane na žalost uplašenih.
Naše Crkve su veoma posebne, pre svega sa istorijske strane, a zatim i naše umetnosti i kulture uopšte. Naročito, najviše jer su centri duhovnosti.

- - - - - - - - - -

Ali najjace mi je bilo kad sam isao jednom sa drugovima i tom prilikom drug hteo da zabode svecu i ona se prepolovila a on na sav glas opsovao a oni unutra ga pogledali popreko.

KAKAV PRIZOR LJUDI! :hahaha:

Tebi je to smešno? Bez obzira da li je u Crkvi, pozorištu, bioskopu...
 
U nedelju, na službi u manastiru sa porodicom. Kao i uvek, bilo je prelepo. Crkva je sa bogatom istorijom, ali na tvoju žalost nema kreveta u njoj, ne može niko da spava tamo. Ali stalno organizuju prikupljanje pomoći za one kojima treba. Ima stolica, ali nisu numerisane na žalost uplašenih.
Naše Crkve su veoma posebne, pre svega sa istorijske strane, a zatim i naše umetnosti i kulture uopšte. Naročito, najviše jer su centri duhovnosti.

- - - - - - - - - -



Tebi je to smešno? Bez obzira da li je u Crkvi, pozorištu, bioskopu...

Druze svaki pomisao na to mi stvara osmeh na licu! Bar da je vise takvih vernika, bilo bi vam zanimljivije u crkvi. Ovako samo teska deprasija kada udjes. Niko ne sme ni da prdne unutra. Sta ako npr imam problema sa stomakom?

100% bi me proglasili nekim izdajnikom kad bih pustio goluba unutra!
 
Naravno da su deca krštena.
Grešiš za sektu, a uvek možeš da nađeš na netu definiciju reči "sekta" i vidiš gde grešiš. ;)

- - - - - - - - - -

Druze svaki pomisao na to mi stvara osmeh na licu! Bar da je vise takvih vernika, bilo bi vam zanimljivije u crkvi. Ovako samo teska deprasija kada udjes. Niko ne sme ni da prdne unutra. Sta ako npr imam problema sa stomakom?

100% bi me proglasili nekim izdajnikom kad bih pustio goluba unutra!

Ovo pokazuje da nisi često u Crkvi.
Šta ako imaš problema sa stomakom u biblioteci ili pozorištu?
Moraćeš više da se potrudiš oko pokušaja da ti postovi budu zanimljivi ili bar smešni. Doduše i jesu smešni, ali ne kako si ti hteo.
 
Naravno da su deca krštena.
Grešiš za sektu, a uvek možeš da nađeš na netu definiciju reči "sekta" i vidiš gde grešiš. ;)

"Sekta (lat: secta i lat: sequi i pod uticajem lat: secare) je izdvojena ili zatvorena grupa ljudi koja čvrsto sledi svoja načela. Najčešće se sekta formira nasuprot osnovnoj grupi iz koje je potekla, razvijajući učenje, koje je po uverenju članova sekte, ispravnije u odnosu na učenje osnovne grupe. Za sve članove sekte karakteristično je da imaju čvrstu organizaciju i jedinstvene obavezne rituale. U jednom broju monoteističkih religija svako odstupanje od proklamovanih dogmi, proglašava se sektom."

Koliko sam ja razumeo sekta je ono sto se od izvornog ucenja odvojilo. Ukoliko gresim, izvinite.

Samo me zanima, da li su u prvom veku hriscani slavili slave?
Da li ijedna crkva slavi slave sem SPC?
Da li su u prvom veku vernici slavili bozic i vaskrs?

Po tome je i SPC sekta! :hahaha:

- - - - - - - - - -

Naravno da su deca krštena.
Grešiš za sektu, a uvek možeš da nađeš na netu definiciju reči "sekta" i vidiš gde grešiš. ;)

- - - - - - - - - -



Ovo pokazuje da nisi često u Crkvi.
Šta ako imaš problema sa stomakom u biblioteci ili pozorištu?
Moraćeš više da se potrudiš oko pokušaja da ti postovi budu zanimljivi ili bar smešni. Doduše i jesu smešni, ali ne kako si ti hteo.

Pa ja na svakom javnom mestu prdnem ako zelim i svako me pogleda i smeje se. Svidja se svakome.

Samo bi se u crkvi ljudi tripovali. Tipa "eno ga izdajnik", "kako si smeo"! Strasno...
 
Probaj ponovo. Otrcani pokušaji sa slavama. Da, u hrišćanstvu sveci imaju svoje mesto, obeležavaju se njihova dela u određeni dan (zamisli baš kad padaju slave).
Da li su u prvom veku vernici imali Bibliju?
 
Probaj ponovo. Otrcani pokušaji sa slavama. Da, u hrišćanstvu sveci imaju svoje mesto, obeležavaju se njihova dela u određeni dan (zamisli baš kad padaju slave).
Da li su u prvom veku vernici imali Bibliju?

Samo ti meni reci ko sem SPC ima slavu? :hahaha:

Cak ni ruska pravoslavna crkva nema.

Svi ste vi sektasi.

Ovde "niste" jer je vecina ljudi pravoslavne veroispovesti a da odes u neku drzavu gde niste vecina, bili biste teski sektasi za njih!
 
eto, rif, gde se ne slažemo ;)
moj ti je savet, kad si ih već krstio, nemoj da ih guraš previše u religiju
ne teraj ih da pohađaju časove veronauke/veroispovesti, kako god
nek se skontaju sama
kao što rekoh, neću dete istući zato što bi da ide u crkvu, ali neću ga sigurno voditi tamo svakog dana i govoriti mu da je bog jedina istina i spas
 
Bio sam u nekim poznatim crkvama , izmedju ostalog i u manastiru Zica i u Oplencu . Bio sam jednom i u Djakovackoj katedrali .
Ta crkva je poznata po Josipu Juriju Strosmajeru , a sam taj boravak je bio vrlo interesantan .
Srbi iz mog sela su za dan ustanka isli iza Djakova na jedan proplanak sa kapelom da proslave dan ustanka . Tu je nekada bilo
selo koje su ustase unistile a stanovnici uglavnom zavrsili u Jasenovcu . Moj otac , a i ovi drugi Srbi su bili iz komsijskog sela .
Selo su ustase nekoliko puta spalile , ali su stanovnici prezivjeli jer su ih katolicki popovi obavjestavali kada treba bjezati u sumu .
Zahvaljujuci tome su i prezivjeli . Ti popovi su bili pod utjecajem bas tog Strosmajera i ti moji Srbi su svake godine posjecivali na
taj dan katedralu da Strosmajeru ukazu postovanje . Treba znati da u katolickoj crkvi u Hrvatskoj ima nekoliko struja i nisu sve
srbomrzacke !
 
Probaj ponovo. Otrcani pokušaji sa slavama. Da, u hrišćanstvu sveci imaju svoje mesto, obeležavaju se njihova dela u određeni dan (zamisli baš kad padaju slave).
Da li su u prvom veku vernici imali Bibliju?

Razlika je u obelezavanju dela svetitelja i u slavljenju svetitelja, tacnije paganska bozanstva!

Slave su samo "maska" jer su to ustvari paganska bozanstva koja su zadrzali Srbi a misionari samo "ubacili" imena svetitelja.
 
Obicno odem jednom godisnje, idem zbog tradicije, ne jer verujem. Nije mi nikakav osecaj, mozda pre, neko nadahnuce, ovo ono, lepe price, mada sada mi to ne drzi, vise gledam licemerje ljudi tamo, mada da ne gresim dusu, ima i onih poboznih koji iskreno veruju i zive po Bibliji.
 
kad ste poslednji put bili u nekoj?
imate li potrebu da odete?
zašto?
kako se osećate kad odete, smirenije, spokojnije?

jes da nisam vernik, ali poslednji put sam bila sad kad sam bila na svadbi u kovilju, na kratko :mrgreen:
a pre toga u srednjoj jer su me školske drugarice zahebavale da sam satanista i da ne smem da uđem :roll:
mislim, k'o da bi me to sprečilo :lol:

dobro veče :)

nesecam se davnooooo
nemam
:sad2:
jezivo

dobro vece :aha:
 

Back
Top