ISTINA O DRUGOJ ZVERI IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG 13 glava, VISE NIJE TAJNA...

ma jok..samo se koristim darom od boga.....umom....:lol:

Pa koliko te molimo jos uvek nista nismo culi od tebe o drugoj zveri a toliki ti um???

To o trojanskom konju sto kazes, tajna lezi u tome da se prizna istina.
A to je da se na zalost Rusija ne usudjuje protiv velikog brata.

Nije ni meni volja ali mi ne treba da izmisljam trojanskog konja zbog toga...

Znaci tvoj um je veci od Rusa.

Pa su oni sada budale pa ce pustiti ovog nekorntrolisano da radi sta hoce?

Kako se oni to nisu setili nego ce mu ipak dati azil?

Zasto ne odes tamo i unovcis taj sjajni um i kazes im to???
 
Poslednja izmena:
A ko ti to rekao?
Baba Vanga ili direktno Snokijev bivsi predsednik.
Takve tvrdnje nemaju nikakve veze sa ozbiljnoscu...

Nisam mislio da smatras da su ameri i Rusi toliko glupi i providni?

Zasto ne odes i spasis Ruse i kazes im to?

Neka je i Engleski konj.

Moze da bude i cisti arapski...

Taj dogadjaj je jasno otrkio ko je druga zver.

Hriscane vise ne zanima da li je neko trojasnki konj ili bilo koji.

Kada ti kao hriscanin to ne kapiras, meni je sve jasno o tebi...


UZMIMO DA SNOKI NIJE TROJANAC.

Ti bi uvek rekao da jeste.

Zato sto kod nas svi znaju sve, samo neznaju za sebe...
 
Poslednja izmena:
APOSTOL JOVAN U 13 GLAVI OTRKIVENJA OPISUJE VIZIJU O DVE ZVERI KOJU JE DOBIO.

Neke stvari su napisane da kada se dogode, da ih prepoznamo da je to ono o cemu je vec unapred pisano.

U uzim krugovima hriscana je vec odavno pozanto ko su te dve zveri.

Ovih dana je vise nego jasno ko je druga zver o kojoj govri Jovan u Otrkivenje.

Zelim da pricamo o drugoj zveri.


Da mnogi jos uvide ko je druga zver i da znaju unapred sta sledi u skroj buducnosti.

DA NE BISMO NIKOGA UGROZILI ILI DA NEBI OVA TEMA BILA IZBRISANA ILI DA NI OVAJ FORUM KRSTARICA NE BI ZVER PREKO VLASTI TRAZILA NJEGOVO GASENJE, UZECEMO VEC POZNATA IZMISLENJA IMENA JER KAKO VISE NIJE TAJNA, SVE BIVA KONTROLISANO KO STA PISE CITA ILI GOVORI OD STRANE VELIKOG BRATA I NJEGOVIH SLUGU.

Mnogi su se smejali onima koji su upozoravali na zavere koje postoje, a ovo nije jedina...

Ti si dete nacisto prolupao, kakve bre zveri, lavovi i tigrovi, tom logikom i kolibri ce da bude zver, Zveri su po prasumama Azije i Afrike, a to sto si ti kukavica, to je tvoja stvar.
 
Ti si dete nacisto prolupao, kakve bre zveri, lavovi i tigrovi, tom logikom i kolibri ce da bude zver, Zveri su po prasumama Azije i Afrike, a to sto si ti kukavica, to je tvoja stvar.

Ako je Bog odlučio da simbolima predstavi svetska carstva...

Dan 8:20 Ovan što si ga video, koji ima dva roga, to su carevi midski i persijski.
Dan 8:21 A runjavi je jarac car grčki; i veliki rog što mu beše među očima, to je prvi car.

KONTEKST:

Dan 8:1 Treće godine carovanja Valtasarovog pokaza se meni Danilu utvara posle one koja mi se pokazala pre.
Dan 8:2 I videh u utvari; a bejah u Susanu u gradu koji je u zemlji Elamu, kad videh, i videh u utvari i bejah na vodi Ulaju.
Dan 8:3 I podigoh oči svoje i videh, i gle, stajaše kraj vode ovan, koji imaše dva roga, a rogovi behu visoki, ali jedan viši od drugog, i viši naraste posle.
Dan 8:4 Videh ovna gde bode na zapad i na sever i na jug, i nijedna zver ne mogaše mu odoleti, i ne beše nikoga ko bi izbavio od njega, nego činjaše šta hoćaše, i osili.
Dan 8:5 A kad ja motrah, gle, iđaše jarac od zapada povrh sve zemlje, a ne doticaše se zemlje; i taj jarac imaše rog znamenit među očima svojim.
Dan 8:6 I dođe do ovna koji imaše dva roga, kog videh gde stoji kraj vode, i potrča na nj gnevno silom svojom.
Dan 8:7 I videh ga gde dođe do ovna, i razgnevivši se na nj udari ovna, te mu slomi oba roga i ne beše sile u ovnu da mu odoli, nego ga obori na zemlju i pogazi ga, i ne beše nikoga da izbavi ovna od njega.
Dan 8:8 I jarac posta vrlo velik; a kad osili, slomi se veliki rog, i mesto njega narastoše znamenita četiri roga prema četiri vetra nebeska.
Dan 8:9 I iz jednog od njih iziđe jedan rog malen i naraste vrlo velik prema jugu i istoku i prema krasnoj zemlji.
Dan 8:10 I naraste dori do vojske nebeske, i obori na zemlju neke od vojske i od zvezda, i pogazi ih.
Dan 8:11 I naraste dori do poglavara toj vojsci, i uze Mu svagdašnju žrtvu, i sveti stan Njegov obori.
Dan 8:12 I vojska bi dana u otpad od žrtve svagdašnje, i obori istinu na zemlju, i šta činjaše napredovaše mu.
Dan 8:13 Tada čuh jednog sveca gde govoraše; i jedan svetac reče nekome koji govoraše: Dokle će trajati ta utvara za svagdašnju žrtvu i za otpad pustošni da se gazi svetinja i vojska?
Dan 8:14 I reče mi: Do dve hiljade i tri stotine dana i noći; onda će se svetinja očistiti.
Dan 8:15 A kad videh ja Danilo ovu utvaru, i zaiskah da razumem, gle, stade preda me kao čovek.
Dan 8:16 I čuh glas čovečiji nasred Ulaja, koji povika i reče: Gavrilo kaži ovome utvaru.
Dan 8:17 I dođe gde ja stajah; i kad dođe uplaših se, i padoh na lice svoje; a on mi reče: Pazi, sine čovečiji, jer je ova utvara za poslednje vreme.
Dan 8:18 A dok mi on govoraše, ja bejah izvan sebe ležeći ničice na zemlji; a on me se dotače, i ispravi me, te stadoh.
Dan 8:19 I reče: Evo, ja ću ti kazati šta će biti na kraju gneva; jer će u određeno vreme biti kraj.
Dan 8:20 Ovan što si ga video, koji ima dva roga, to su carevi midski i persijski.
Dan 8:21 A runjavi je jarac car grčki; i veliki rog što mu beše među očima, to je prvi car.
Dan 8:22 A šta se on slomi, i mesto njega narastoše četiri, to su četiri carstva, koja će nastati iza tog naroda, ali ne njegovom silom.
Dan 8:23 A na kraju carovanja njihovog, kad bezakonici navrše meru, nastaće car bestidan i lukav.
Dan 8:24 Sila će mu biti jaka, ali ne od njegove jačine, i čudesno će pustošiti, i biće srećan i svršivaće, i gubiće silne i narod sveti.
Dan 8:25 I lukavstvom njegovim napredovaće prevara u njegovoj ruci, i podignuće se u srcu svom, i u miru će pogubiti mnoge, i ustaće na Kneza nad knezovima, ali će se potrti bez ruke.
Dan 8:26 A rečena utvara o danu i noći istina je; zato ti zapečati utvaru, jer je za mnogo vremena.
Dan 8:27 Tada ja Danilo zanemogoh, i bolovah neko vreme; posle ustah i vrših poslove careve; i čudih se utvari, ali niko ne dozna.

... onda onima koji hoće da razumeju proročanstva, nije teško da prihvate simbole.

Ako je sve ovo besmislica, kažite nam kako je moguće da stotinu i više godina prorok izjavi da će USA odbaciti I amandman i da će uspostaviti nedeljni zakon u celoj zemlji?

???

Ali ako se ovo obistini, onda znajte da Vam je Bog progovorio!

(prvi pokušaj se desio 1888. godine, kada su u američkom kongresu pokušali da uspotave nedeljni zakon, tada su dva adventistička propovednika govorila u prilog biblijske subote i kongres nije usvojio predlog... ali još uvek postoji taj pokret i on se neće smiriti sve dok se ne sprovede papska namera a time i Sotonski autoritet bude nametnut svim ljudima)

Sukob koji se približava
 
Poslednja izmena:
Ako je Bog odlučio da simbolima predstavi svetska carstva...

Dan 8:20 Ovan što si ga video, koji ima dva roga, to su carevi midski i persijski.
Dan 8:21 A runjavi je jarac car grčki; i veliki rog što mu beše među očima, to je prvi car.

KONTEKST:

Dan 8:1 Treće godine carovanja Valtasarovog pokaza se meni Danilu utvara posle one koja mi se pokazala pre.
Dan 8:2 I videh u utvari; a bejah u Susanu u gradu koji je u zemlji Elamu, kad videh, i videh u utvari i bejah na vodi Ulaju.
Dan 8:3 I podigoh oči svoje i videh, i gle, stajaše kraj vode ovan, koji imaše dva roga, a rogovi behu visoki, ali jedan viši od drugog, i viši naraste posle.
Dan 8:4 Videh ovna gde bode na zapad i na sever i na jug, i nijedna zver ne mogaše mu odoleti, i ne beše nikoga ko bi izbavio od njega, nego činjaše šta hoćaše, i osili.
Dan 8:5 A kad ja motrah, gle, iđaše jarac od zapada povrh sve zemlje, a ne doticaše se zemlje; i taj jarac imaše rog znamenit među očima svojim.
Dan 8:6 I dođe do ovna koji imaše dva roga, kog videh gde stoji kraj vode, i potrča na nj gnevno silom svojom.
Dan 8:7 I videh ga gde dođe do ovna, i razgnevivši se na nj udari ovna, te mu slomi oba roga i ne beše sile u ovnu da mu odoli, nego ga obori na zemlju i pogazi ga, i ne beše nikoga da izbavi ovna od njega.
Dan 8:8 I jarac posta vrlo velik; a kad osili, slomi se veliki rog, i mesto njega narastoše znamenita četiri roga prema četiri vetra nebeska.
Dan 8:9 I iz jednog od njih iziđe jedan rog malen i naraste vrlo velik prema jugu i istoku i prema krasnoj zemlji.
Dan 8:10 I naraste dori do vojske nebeske, i obori na zemlju neke od vojske i od zvezda, i pogazi ih.
Dan 8:11 I naraste dori do poglavara toj vojsci, i uze Mu svagdašnju žrtvu, i sveti stan Njegov obori.
Dan 8:12 I vojska bi dana u otpad od žrtve svagdašnje, i obori istinu na zemlju, i šta činjaše napredovaše mu.
Dan 8:13 Tada čuh jednog sveca gde govoraše; i jedan svetac reče nekome koji govoraše: Dokle će trajati ta utvara za svagdašnju žrtvu i za otpad pustošni da se gazi svetinja i vojska?
Dan 8:14 I reče mi: Do dve hiljade i tri stotine dana i noći; onda će se svetinja očistiti.
Dan 8:15 A kad videh ja Danilo ovu utvaru, i zaiskah da razumem, gle, stade preda me kao čovek.
Dan 8:16 I čuh glas čovečiji nasred Ulaja, koji povika i reče: Gavrilo kaži ovome utvaru.
Dan 8:17 I dođe gde ja stajah; i kad dođe uplaših se, i padoh na lice svoje; a on mi reče: Pazi, sine čovečiji, jer je ova utvara za poslednje vreme.
Dan 8:18 A dok mi on govoraše, ja bejah izvan sebe ležeći ničice na zemlji; a on me se dotače, i ispravi me, te stadoh.
Dan 8:19 I reče: Evo, ja ću ti kazati šta će biti na kraju gneva; jer će u određeno vreme biti kraj.
Dan 8:20 Ovan što si ga video, koji ima dva roga, to su carevi midski i persijski.
Dan 8:21 A runjavi je jarac car grčki; i veliki rog što mu beše među očima, to je prvi car.
Dan 8:22 A šta se on slomi, i mesto njega narastoše četiri, to su četiri carstva, koja će nastati iza tog naroda, ali ne njegovom silom.
Dan 8:23 A na kraju carovanja njihovog, kad bezakonici navrše meru, nastaće car bestidan i lukav.
Dan 8:24 Sila će mu biti jaka, ali ne od njegove jačine, i čudesno će pustošiti, i biće srećan i svršivaće, i gubiće silne i narod sveti.
Dan 8:25 I lukavstvom njegovim napredovaće prevara u njegovoj ruci, i podignuće se u srcu svom, i u miru će pogubiti mnoge, i ustaće na Kneza nad knezovima, ali će se potrti bez ruke.
Dan 8:26 A rečena utvara o danu i noći istina je; zato ti zapečati utvaru, jer je za mnogo vremena.
Dan 8:27 Tada ja Danilo zanemogoh, i bolovah neko vreme; posle ustah i vrših poslove careve; i čudih se utvari, ali niko ne dozna.

... onda onima koji hoće da razumeju proročanstva, nije teško da prihvate simbole.

Ako je sve ovo besmislica, kažite nam kako je moguće da stotinu i više godina prorok izjavi da će USA odbaciti I amandman i da će uspostaviti nedeljni zakon u celoj zemlji?

???

Ali ako se ovo obistini, onda znajte da Vam je Bog progovorio!

(prvi pokušaj se desio 1888. godine, kada su u američkom kongresu pokušali da uspotave nedeljni zakon, tada su dva adventistička propovednika govorila u prilog biblijske subote i kongres nije usvojio predlog... ali još uvek postoji taj pokret i on se neće smiriti sve dok se ne sprovede papska namera a time i Sotonski autoritet bude nametnut svim ljudima)

Sukob koji se približava


Prvo pitanje:koji adventista je otkrio drugu zver ?
Drugo pitanje:zasto postavljate informacije adventisticke prorocice E.Vajt,kada imamo toliko Muskih Proroka koje je Bog Odabrao da bi nam preneo Poruku?
 
Ako je Bog odlučio da simbolima predstavi svetska carstva...

Dan 8:20 Ovan što si ga video, koji ima dva roga, to su carevi midski i persijski.
Dan 8:21 A runjavi je jarac car grčki; i veliki rog što mu beše među očima, to je prvi car.

KONTEKST:

Dan 8:1 Treće godine carovanja Valtasarovog pokaza se meni Danilu utvara posle one koja mi se pokazala pre.
Dan 8:2 I videh u utvari; a bejah u Susanu u gradu koji je u zemlji Elamu, kad videh, i videh u utvari i bejah na vodi Ulaju.
Dan 8:3 I podigoh oči svoje i videh, i gle, stajaše kraj vode ovan, koji imaše dva roga, a rogovi behu visoki, ali jedan viši od drugog, i viši naraste posle.
Dan 8:4 Videh ovna gde bode na zapad i na sever i na jug, i nijedna zver ne mogaše mu odoleti, i ne beše nikoga ko bi izbavio od njega, nego činjaše šta hoćaše, i osili.
Dan 8:5 A kad ja motrah, gle, iđaše jarac od zapada povrh sve zemlje, a ne doticaše se zemlje; i taj jarac imaše rog znamenit među očima svojim.
Dan 8:6 I dođe do ovna koji imaše dva roga, kog videh gde stoji kraj vode, i potrča na nj gnevno silom svojom.
Dan 8:7 I videh ga gde dođe do ovna, i razgnevivši se na nj udari ovna, te mu slomi oba roga i ne beše sile u ovnu da mu odoli, nego ga obori na zemlju i pogazi ga, i ne beše nikoga da izbavi ovna od njega.
Dan 8:8 I jarac posta vrlo velik; a kad osili, slomi se veliki rog, i mesto njega narastoše znamenita četiri roga prema četiri vetra nebeska.
Dan 8:9 I iz jednog od njih iziđe jedan rog malen i naraste vrlo velik prema jugu i istoku i prema krasnoj zemlji.
Dan 8:10 I naraste dori do vojske nebeske, i obori na zemlju neke od vojske i od zvezda, i pogazi ih.
Dan 8:11 I naraste dori do poglavara toj vojsci, i uze Mu svagdašnju žrtvu, i sveti stan Njegov obori.
Dan 8:12 I vojska bi dana u otpad od žrtve svagdašnje, i obori istinu na zemlju, i šta činjaše napredovaše mu.
Dan 8:13 Tada čuh jednog sveca gde govoraše; i jedan svetac reče nekome koji govoraše: Dokle će trajati ta utvara za svagdašnju žrtvu i za otpad pustošni da se gazi svetinja i vojska?
Dan 8:14 I reče mi: Do dve hiljade i tri stotine dana i noći; onda će se svetinja očistiti.
Dan 8:15 A kad videh ja Danilo ovu utvaru, i zaiskah da razumem, gle, stade preda me kao čovek.
Dan 8:16 I čuh glas čovečiji nasred Ulaja, koji povika i reče: Gavrilo kaži ovome utvaru.
Dan 8:17 I dođe gde ja stajah; i kad dođe uplaših se, i padoh na lice svoje; a on mi reče: Pazi, sine čovečiji, jer je ova utvara za poslednje vreme.
Dan 8:18 A dok mi on govoraše, ja bejah izvan sebe ležeći ničice na zemlji; a on me se dotače, i ispravi me, te stadoh.
Dan 8:19 I reče: Evo, ja ću ti kazati šta će biti na kraju gneva; jer će u određeno vreme biti kraj.
Dan 8:20 Ovan što si ga video, koji ima dva roga, to su carevi midski i persijski.
Dan 8:21 A runjavi je jarac car grčki; i veliki rog što mu beše među očima, to je prvi car.
Dan 8:22 A šta se on slomi, i mesto njega narastoše četiri, to su četiri carstva, koja će nastati iza tog naroda, ali ne njegovom silom.
Dan 8:23 A na kraju carovanja njihovog, kad bezakonici navrše meru, nastaće car bestidan i lukav.
Dan 8:24 Sila će mu biti jaka, ali ne od njegove jačine, i čudesno će pustošiti, i biće srećan i svršivaće, i gubiće silne i narod sveti.
Dan 8:25 I lukavstvom njegovim napredovaće prevara u njegovoj ruci, i podignuće se u srcu svom, i u miru će pogubiti mnoge, i ustaće na Kneza nad knezovima, ali će se potrti bez ruke.
Dan 8:26 A rečena utvara o danu i noći istina je; zato ti zapečati utvaru, jer je za mnogo vremena.
Dan 8:27 Tada ja Danilo zanemogoh, i bolovah neko vreme; posle ustah i vrših poslove careve; i čudih se utvari, ali niko ne dozna.

... onda onima koji hoće da razumeju proročanstva, nije teško da prihvate simbole.

Ako je sve ovo besmislica, kažite nam kako je moguće da stotinu i više godina prorok izjavi da će USA odbaciti I amandman i da će uspostaviti nedeljni zakon u celoj zemlji?

???

Ali ako se ovo obistini, onda znajte da Vam je Bog progovorio!

(prvi pokušaj se desio 1888. godine, kada su u američkom kongresu pokušali da uspotave nedeljni zakon, tada su dva adventistička propovednika govorila u prilog biblijske subote i kongres nije usvojio predlog... ali još uvek postoji taj pokret i on se neće smiriti sve dok se ne sprovede papska namera a time i Sotonski autoritet bude nametnut svim ljudima)

Sukob koji se približava

Ala si ti nesrecan u zivotu, ajde bre, idi drmni neki vinjak, povali neku zensku, raduj se zivotu, ionako ces da pandrknes, ko i svi mi.
 
SDG:"(prvi pokušaj se desio 1888. godine, kada su u američkom kongresu pokušali da uspotave nedeljni zakon, tada su dva adventistička propovednika govorila u prilog biblijske subote i kongres nije usvojio predlog... ali još uvek postoji taj pokret i on se neće smiriti sve dok se ne sprovede papska namera a time i Sotonski autoritet bude nametnut svim ljudima)

Sukob koji se približava
http://velikaborba.com/knjiga/#tab-1362485862323-7-37

37. Biblija - naša zaštita
http://velikaborba.com/knjiga/#tab-1362485862324-5-38

39. Vreme velike nevolje
http://velikaborba.com/knjiga/#tab-1362485862327-6-40

40. Božji narod izbavljen
http://velikaborba.com/knjiga/#tab-1362485862329-3-41

41. Pustošenje Zemlje
http://velikaborba.com/knjiga/#tab-1362485862331-7-42

42. Velika borba završena
http://velikaborba.com/knjiga/#tab-1362485862333-3-43

Sto se tice subotnjeg i nedeljnog zakona,apsolutno nema veze sa Bozijom recju,jer u Jevrejima 4 pise da za Boziji narod jos uvek nije odredjen dan za Pokoj.
Sto se tice donjih linkova,oni pripadaju knjigama E.Vajt,a posto je Bog,Odabrao muskarce za proroke,ucitelje i evandjeliste,a u D.Apost.20,28 Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
Kako je ovo Bozija rec,ja cu Verovati njima jer su imali Bozijeg Duha i prenosili ono sto im je Isus rekao.
Ovde se necemo sloziti,jer sam ja izabrao pravu stranu,a ti si u denominaciji,koja malo veze ima sa Bozijom Porukom.
 
A što selektivno birate tekstove, zar u pismu ne piše da su i žene bile proroci?

Ja sam Vam već odgovorio, ali Vama Božja reč nije merilo:

#164
A da li možete da prihvatite da su i žene bile proroci u Bibliji:

Luk 2:36 I beše Ana proročica, kći Fanuilova, od kolena Asirovog; ona je ostarela, a sedam je godina živela s mužem od devojaštva svog,
Luk 2:37 I udova oko osamdeset i četiri godine, koja ne odlažaše od crkve, i služaše Bogu dan i noć postom i molitvama.

Isto tako zloupotrebljavate delove iz poslanica, da bi navodno naveli da je to argument koji ide u prilog ukidanja Božje zapovesti???

Da li je Bog rekao zašto je uspostavio dan odmora? Bog je sam rekao i zapisao svojim prstom na kamenu...

Exo 31:18 I izgovorivši ovo Mojsiju na gori sinajskoj, dade mu dve ploče svedočanstva, ploče kamene pisane prstom Božijim.

... zato što je dan odmora uspomena na stvaranje:


IV BOŽJA ZAPOVEST

KS (Kršćanska sadašnost) katolički prevod Biblije
Exo 20:8 Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
Exo 20:9 Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Exo 20:10 A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Exo 20:11 Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.


MKJV
Exo 20:8 Remember the Sabbath day, to keep it holy.
Exo 20:9 Six days you shall labor and do all your work.
Exo 20:10 But the seventh day is the Sabbath of Jehovah your God. You shall not do any work, you, nor your son, nor your daughter, your manservant, nor your maidservant, nor your cattle, nor your stranger within your gates.
Exo 20:11 For in six days Jehovah made the heavens and the earth, the sea, and all that is in them, and rested the seventh day. Therefore Jehovah blessed the Sabbath day, and sanctified it.

VEČNA USPOMENA NA STVORITELJA NEBA I ZEMLJE!


 
Poslednja izmena:
SDG,meni je Bozija rec itekako Merilo,a evo zasto:Luka 2,25 I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.,dok na Ani nije bio Duh Boziji;
drugo V Mojsijeva 5,15 I pamti da si bio rob u zemlji misirskoj, i Gospod Bog tvoj izvede te odande rukom krepkom i mišicom podignutom. Zato ti je Gospod Bog tvoj zapovedio da svetkuješ dan od odmora.
Jevreji su bili roblje u misirskoj zemlji,i subota je dan kada Oni treba da se secaju toga i da slave subotu.,a znamo obojica da je Isus radio,tj cinio dobra dela subotom:izgonio djavole i lecio ljude i kritikovao fariseje.Uostalom i adventisticke bolnice su radile subotom.
Sta Bog Naredjuje Izraelu:"Exo 20:10 A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.

Tada NIKAKVOG posla nemojte RADITI;,je li tako Pise,o cemu dalje pricati,mozda o jevrjskom desetku ili o jevrjskoskoj cistoj i necistoj hrani,o zakonima koje adventisti drze?
 
KO HOĆE DA VRATI BOGU?

Neka posluša poziv:

I ANĐEOSKA VEST

Rev 14:6 I videh drugog anđela gde leti posred neba, koji imaše večno jevanđelje da objavi onima koji žive na zemlji, i svakom plemenu, i jeziku i kolenu i narodu.
Rev 14:7 I govoraše velikim glasom: Bojte se Boga, i podajte Mu slavu, jer dođe čas suda Njegovog; i poklonite se Onome koji je stvorio nebo i zemlju i more i izvore vodene.

Ko ima uši da čuje, neka čuje.
 
Kako se klanja onome sto je stvorio nebo zemlju i izvore vodene?
Postovanjem subote...
PRVA ANDJEOSKA VEST JE POZIV BOZJI DA LJUDI POSTUJU SUBOTU...

Tako je!

To je tako očigledno.

Bog poziva ljude da poštuju Njega kao...

STVORITELJA NEBA I ZEMLJE

Jer u drugoj i trećoj anđeoskoj vesti slede opomene da se ljudi ne poklanjaju AUTORITETU Sotone, koji će preko svog instrumenta - Rimokatoličke crkve uspostaviti na celom svetu opšti nedeljni zakon.

II ANĐEOSKA VEST

Rev 14:8 I drugi anđeo za njim ide govoreći: Pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode.


III ANĐEOSKA VEST

Rev 14:9 I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikim: Ko se god pokloni zveri i ikoni njenoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju,
Rev 14:10 I on će piti od vina gneva Božijeg, koje je nepomešano utočeno u čašu gneva Njegovog, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetima i pred Jagnjetom.
Rev 14:11 I dim mučenja njihovog izlaziće va vek veka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zveri i ikoni njenoj, i koji primaju žig imena njenog.
Rev 14:12 Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top