ISTINA O DRUGOJ ZVERI IZ OTRKIVENJA JOVANOVOG 13 glava, VISE NIJE TAJNA...

Sto se tice Otkrivenja.
Ono je vecinom pisano u simbolima.
Grcka rec koja se za to koristi oznacava SIGNALIZIRANJE.
Ili asociranje bih ja rekao.
Od te grcke reci je nastala nasa rec za SEMAFOR.

Dakle simboli u Otkrivenju imaju za cilj da nam signaliziraju, da nas asociraju, da na osnovu njih prepoznamo dogadjaje u svetu i znamo da je to ono o cemu govori Otkrivenje i da tako prepoznamo vreme u koje zivimo.
Dakle simboli nam ne govore direktno vecinom, nego nas navode uz Bozju pomoc i predznanje da sami prepoznamo sta je sta.
Na taj nacin je poruka takodje zasticena jer da govori dirktno bili bi pokusaji da bude unistena ili bi onaj na koga se odnosi koga dq postupi drugacije.
Dakle nacin na koji je Otkrivenje objavljeno je pergektan.

Tako je :) Bog namerno nije otkrio golu istinu jer bi je unistili ljudi zato sto otkriva njih same i njihova dela i ono sto ce raditi u buducnosti

To pise u otkrivenju - otkriva danasnje vreme koje je prekriveno maskom i ne moze se lako prepoznati zlo koje je skriveno iza toga - a Biblija otkriva pravo lice danasnjeg sistema kroz simbole koje moramo uz Boziju pomoc razumeti sta znace :)
 
Poštovani Neodoljiv Neumoljiv,

Mi smo ljubazni sa Vama, ali Vi ignorišete pitanja hrišćana...

Zašto bi hrišćani prihvatali da primaju tumačenja od nekoga ko ne želi da se pokori AUTORU - Svetom Duhu?

???

Odgovorite nam na pitanja pa ćemo nastaviti da razgovaramo.

(a ako ne želite da se pokorite STVORITELJU NEBA I ZEMLJE, Vi ćete nastaviti po starom, ali hrišćani neće prihvatiti izopačena tumačenja)

Zato je vama vazna postovani SDG moja privatnost ? Mozda ste i sudija kome trebam da se opravdam ? ili je to Bog koji sudi ljudima i njemu su duzni polagati racune za svoje grehove :ceka:

Ne budite kao fariseji :mrgreen:

Isus poziva i najgresnije da ga slede i veruju u njega i u Boga :rumenko:

Mozda vi zelite da zatvorite vrata Carstva Bozijeg gresnicima ? :malav: jer ste samo vi dostojni da udjete ? :flert:

Ako se secate Isus je Pavla pozvao da bude njegov sledbenik i Apostol iako je ubijao Isusove sledbenike i proganjao :manikir:

Bog gleda u srce coveka a ne na spoljasnost kao Licimeri :)

Da ne postujem Boga pisao bi kao forumashi :lol: koji ga dan noc ismejavaju ovde i opet su pravednici veci od mene :malav:
 
Poslednja izmena:
Ali još neshvatiljivije je Vaše ćutanje na hrišćanski predlog:

A da li hoćete od sada pa ubuduće pre nego što počnete da čitate Božju reč, da se ponizno obratite Bogu u molitvi da Vam da Duha Svetoga, da bi mogli pravilno da razumete Sveto pismo?

?

Ako na prethodno pitanje nećete da odgovorite, zašto ne odgovorite na ovo pitanje?

???
 
Poslednja izmena:
...

NASTAVAK PORUKE #247


Božja reč nam govori da će ljudi u poslednje dane biti spolja religiozni...

2Ti 3:5 Zadržat će izvanjsko obličje pobožnosti, ali će se odreći njezine sile. Takvih se ljudi klonite.

KONTEKST:

Karadžić
2Ti 3:1 Ali ovo znaj da će u poslednje dane nastati vremena teška.
2Ti 3:2 Jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci, hvališe, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,
2Ti 3:3 Neprimirljivi, opadači, neuzdržnici, besni, nedobroljubivi,
2Ti 3:4 Izdajnici, nagli, naduveni, koji više mare za slasti nego za Boga,
2Ti 3:5 Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njene odrekli. I ovih se kloni.


E2R (Easy To Read)
2Ti 3:1 I znaj, Timoteju, da će posljednja vremena biti teška
2Ti 3:2 jer će ljudi biti sebični i pohlepni za novcem. Bit će oholi i hvalisavci, rugat će se Bogu, bit će neposlušni roditeljima i nezahvalni. Ništa im neće biti sveto.
2Ti 3:3 Bit će tvrda srca i nikad ni u čemu neće popuštati drugima; bit će lažljivci i stvarat će nevolje, neobuzdano će živjeti. Bit će grubi i okrutni, izrugivat će se onima koji nastoje biti dobri.
2Ti 3:4 Izdavat će svoje prijatelje; to su usijane glave, nadmene i ohole, koje će više voljeti svjetovne užitke nego štovanje Boga.
2Ti 3:5 Zadržat će izvanjsko obličje pobožnosti, ali će se odreći njezine sile. Takvih se ljudi klonite.

...
 
Poslednja izmena:
...

NASTAVAK PORUKE #247


Božja reč nam govori da će ljudi u poslednje dane biti spolja religiozni...

2Ti 3:5 Zadržat će izvanjsko obličje pobožnosti, ali će se odreći njezine sile. Takvih se ljudi klonite.

KONTEKST:

Karadžić
2Ti 3:1 Ali ovo znaj da će u poslednje dane nastati vremena teška.
2Ti 3:2 Jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci, hvališe, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,
2Ti 3:3 Neprimirljivi, opadači, neuzdržnici, besni, nedobroljubivi,
2Ti 3:4 Izdajnici, nagli, naduveni, koji više mare za slasti nego za Boga,
2Ti 3:5 Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njene odrekli. I ovih se kloni.


E2R (Easy To Read)
2Ti 3:1 I znaj, Timoteju, da će posljednja vremena biti teška
2Ti 3:2 jer će ljudi biti sebični i pohlepni za novcem. Bit će oholi i hvalisavci, rugat će se Bogu, bit će neposlušni roditeljima i nezahvalni. Ništa im neće biti sveto.
2Ti 3:3 Bit će tvrda srca i nikad ni u čemu neće popuštati drugima; bit će lažljivci i stvarat će nevolje, neobuzdano će živjeti. Bit će grubi i okrutni, izrugivat će se onima koji nastoje biti dobri.
2Ti 3:4 Izdavat će svoje prijatelje; to su usijane glave, nadmene i ohole, koje će više voljeti svjetovne užitke nego štovanje Boga.
2Ti 3:5 Zadržat će izvanjsko obličje pobožnosti, ali će se odreći njezine sile. Takvih se ljudi klonite.

...


Zar nisi ti prvi pomenuo moj avatar ? ja tebe nisam uvredio niti osudio kakav si ;) Pisao sam o Otkrivenju :aha:
 
Cilj Sdg je dobronameran.
On se brine za spasenje onoga koga kritikuje.
Zato ga ne stedi...
Spoljasnost pokazuje nasu unutrasnjost.
Ako neko zeli spasenje mora da se odluci, ne moze da sedi na dve stolice.

Istina je da ako neko gaji greh u svom zivotu, da to otezava Duhu svetome da mu otkrije vecu istinu.
Tako se stoji uvek u mestu i nema napredka.
 
Poslednja izmena:
Joh 10:1 Zaista, zaista vam kažem: ko ne ulazi na vrata u tor ovčiji nego prelazi na drugom mestu on je lupež i hajduk;
Joh 10:2 A koji ulazi na vrata jeste pastir ovcama.
Joh 10:3 Njemu vratar otvara, i ovce glas njegov slušaju, i svoje ovce zove po imenu, i izgoni ih;
Joh 10:4 I kad svoje ovce istera, ide pred njima, i ovce idu za njim, jer poznaju glas njegov.
Joh 10:5 A za tuđinom neće da idu, nego beže od njega, jer ne poznaju glas tuđi.
Joh 10:6 Ovu priču kaza im Isus, ali oni ne razumeše šta to beše što im kaza.
Joh 10:7 Tada im reče Isus opet: Zaista, zaista vam kažem: ja sam vrata k ovcama.
Joh 10:8 Svi koliko ih god dođe pre mene lupeži su i hajduci; ali ih ovce ne poslušaše.
Joh 10:9 Ja sam vrata; ko uđe kroza me spašće se, i ući će i izići će, i pašu će naći.
Joh 10:10 Lupež ne dolazi nizašta drugo nego da ukrade i ubije i pogubi; ja dođoh da imaju život i izobilje.
Joh 10:11 Ja sam pastir dobri; pastir dobri dušu svoju polaže za ovce.
Joh 10:12 A najamnik, koji nije pastir, kome nisu ovce svoje, vidi vuka gde ide, i ostavlja ovce, i beži: i vuk zgrabi ovce i raspudi ih;
Joh 10:13 A najamnik beži, jer je najamnik i ne mari za ovce.
Joh 10:14 Ja sam pastir dobri i znam svoje, i moje mene znaju.
Joh 10:15 Kao što mene zna Otac i ja znam Oca; i dušu svoju polažem za ovce.
Joh 10:16 I druge ovce imam koje nisu iz ovog tora, i one mi valja dovesti; i čuće glas moj, i biće jedno stado i jedan pastir.

Isus Hrist
 
Poslednja izmena:
Zar EU ili UN ne lici na jagnje a govori kao azdaja ? tj koristi NATO zver :mrgreen:
upravo tako,eu zašto ne bi bila likom na jagnje a govorila kao aždaja.ovde se uzme jedan primer gonjenja jednog čoveka od amerike,a gde je hag koji je evropski sud i gde se inkvizicijski nastupa? ne može se na jednom primeru doneti zaključak,to je jasno. doista ako odemo moliti za svetoga Duha nećemo dobiti kamen mesto hleba.ali ljudi sumnjaju u to i nikad ne traže,a kažu mi imamo to već. ko im je to dao kad nisu molili onoga za koga jovan je jasno rekao da samo on IMA VLAST DELITI DUHA SVETOGA TJ. ISUS.?!
 
Gonjenje jednog coveka???

Zaplasili su ceo svet zbog jednog coveka da je Snoki jedino u Rusiji verovatno siguran.
Usra kaze da ce nastaviti i tamo da ga lovi. Tim recima.
TO NIKO DRUGI NE MOZE.

Sta mislis sta bi bilo da je nesto ozbiljnije?

A sud u Hagu radi po direktivi Usre.
Koga Usra osudi osudice ga Hag.

Koga Usra oslobodi, oslobodice ga Hag.

Bas se druga zver po tome poznaje da zbog jednog coveka zaplasi ceo svet.
Zemlja koja je nekada garantovala najvise ljudska prava, bila jagnje.
Sada ih sama sve krsi.
I ne samo svoja vec i medjunarodna.
I niko bas niko nesme da pisne.
Postala je zver.

Sad da narede da se ovaj Forum zatvori bilo bi tako.
Niko to drugi ne moze.
 
Poslednja izmena:
Upravo ovde pricamo o drugoj zveri.

Sta radi zver sa plenom na koji se nastremila?
Lovi ga, juri ga.

Upravo kaze ovde, DA LOV NA SNOKIJA JOS NIJE ZAVRSEN I DA CE NASTAVITI IZA KULISA NA SVAKI MOGUCI NACIN.

http://www.gmx.at/themen/nachrichten/ausland/84ajhsk-usa-experte-jagd-edward-snowden

:hej: samo da te podsetim šta si na jednoj drugoj temi izjavio:

BIBLIJA SE NIKAKO NE TUMACI.
U TOME JE TAJNA...

Bibliju niko ne moze niti sme da tumaci.

Kada to pokusaju onda nastaju razna kriva ucenja...
:pop: :kpozdrav:
 
Što se tiče tumačenja!

Brat Glasnik skreće pažnju diskutantima da Sveto pismo daje objašnjenje svojih simbola!

Biblija tumači samu sebe...

#207
#231
#232
#233

U ovoj temi govorimo o drugoj zveri koja izlazi iz zemlje i koja govori kao aždaja...

Rev 13:11 I videh drugu zver gde izlazi iz zemlje, i imaše dva roga kao u jagnjeta; i govoraše kao aždaha.
Rev 13:12 I svu vlast prve zveri činjaše pred njom; i učini da zemlja i koji žive na njoj pokloni se prvoj zveri kojoj se isceli rana smrtna.

... a šta predstavljaju ti simboli ne treba da nagađamo (da tražimo značenje izvan Svetog pisma), već je pravilno potražiti objašnjenje u Božjoj reči!

Ako pojedinac, neka grupa ljudi ili pojedine organizacije (crkve) sebi daju pravo da pružaju objašnjenja (tumačenja) Božje reči koja odudaraju od drugih jasnih delova Biblije, onda dolazi do krivih učenja.

...
 
Poslednja izmena:
...

Ko je laža i otac laži..

Joh 8:43 Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.
Joh 8:44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.
Joh 8:45 A meni ne verujete, jer ja istinu govorim.
Joh 8:46 Koji me od vas kori za greh? Ako li istinu govorim, zašto mi vi ne verujete?
Joh 8:47 Ko je od Boga reči Božije sluša; zato vi ne slušate, jer niste od Boga.

Isus Hrist


1Jn 3:8 Koji tvori greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Zato se javi Sin Božji da raskopa dela đavolja.
1Jn 3:9 Koji je god rođen od Boga ne čini greha, jer Njegovo seme stoji u njemu, i ne može grešiti, jer je rođen od Boga.
1Jn 3:10 Po tome se poznaju deca Božija i deca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svog.
 
Poslednja izmena:
:hej: samo da te podsetim šta si na jednoj drugoj temi izjavio:


:pop: :kpozdrav:


Ti neznas sta je tumacenje.

Ja ne tumacim Bibliju vec iznosim sta ona kaze.

Zato Bibliju uvek citiram da to vidite.

Objasnio sam upravo juce, a to nisi hteo da primetis da je Otkrivenje pisano u simbolima koji nam signaliziraju neki dogadjaj.

Biblija kaze u Otkrivenju ne ja, da ce na primer druga zver biti takva i takva, cinice to i to.

Da bismo je prepoznali.

Ja kazem samo da to apsolutno pokazuje Usra.

Dakle nista ne iznosim novo ili svoje...

Biblija tumaci samu sebe.

Dok neki tumace Bibliju.

To su dve razlicite stvari.

Upravo je brat Sdg juce pokazao kako nam Biblija otkriva znacenje simbola.

Sada mi samo pricamo o tome a vi to ne volite.

Pricati o tome nije tumacenje.

Biblija nema usta.
Ona je pisana rec a ljudi mogu da iznesu sta tamo stvarno pise.
 
Poslednja izmena:
:hej: samo da te podsetim šta si na jednoj drugoj temi izjavio:


:pop: :kpozdrav:

Da si imao iskrene i postene namere ti nebi tumacio ono sto sam rekao vec bi me pitao sta to znaci tumacenje Biblije.
I sta podrazumevam pod tim.
Nego si uzeo tekst van konteksta iz tek zapocete diskusije.

Bibija tumaci samu sebe.
Tumacenje Biblije znaci iznosenje svojih misljenja i stavova bez pokrica Biblijskim tekstom.
Ili cak kada Biblijski tekst drugacije kaze nego sto neko tvrdi.
Ili nemogucnost da se receno potkrepi Biblijskim tekstom.
Ili izvrtanje teksta nasuprot onome sto pise i vadjenje iz konteksta itd.
 
Poslednja izmena:

Back
Top