DA LI JE MORMONIZAM RELIGIOZNA DOGMA ILI IDEOLOGIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je mormonizam verska sekta i, ako jeste, od koje se religiozne organizacije izdvojila; ili je legalna vladina polureligiozna organizacija koja deluje suprotno hricanskim osnovnim nacelima objavljenim u svetim spisima? ?

Ovo drugo, tj. trece, mormonizam deluje suprotno riscanskim nacelima jer je Rista bio protiv hramova i trgovine.
A mormoni su poznati po svojim hramovima, jos vise po trgovini tako da deluju suprotno riscanskim nacelima. Verovatno njima upravlja neka vladina agencija.
 
Strasno koja je to gomila pacijenata na jednom mestu....ccccc

Hvala sto si mi otvorila oci, nisam znao da je to bas toliko odvaljeno od realnosti.

Ako se sale, onda ok, ali ako su ozbiljni, onda je ovo izlozba ljudi sa mentalnim poremecajima. Bukvalno.

Ko ne razmislja kao ti on je '' pacijent,odvaljen od realnosti, i ima mentalne poremecaje.''...izgleda da ti tolerancija nije jaca strana.
 
Poslednja izmena:
Svaka religija je zapravo sekta, u smislu da je proistekla iz druge religije. Sve danasnje religije su samo novi oblici starijih izumrlih religija, u prepisanom izdanju. Jedino sto se kada kaze sekta, misli se na zatvorenu grupu ljudi, mada ni ove velike sekte nisu nesto 'otvorene', pa i nema neke razlike, osim u broju sektasa koje okupljaju.

e to :)
 
Ali pise da su u pocetku imali. Pa verovatno su otkriveni i sada to rade u tajnosti...

Jel si ti bas 100% sigurna da mormoni nemogu da imaju vise žena?

Daj dokaze za to sto tvrdis da Mormoni ''imaju vise zena'' i da to rade u tajnosti ! Nemas dokaze, gotova prica.
Kako sto vernici SPC tako i Mormoni mogu imati samo jednu zenu.
ps. ne mogu ( glagol u negaciji se pise odvojeno)
 
Daj dokaze za to sto tvrdis da Mormoni ''imaju vise zena'' i da to rade u tajnosti ! Nemas dokaze, gotova prica.
Kako sto vernici SPC tako i Mormoni mogu imati samo jednu zenu.
ps. ne mogu ( glagol u negaciji se pise odvojeno)

Hvala ti na pravopisnom ispravljanje.

Bas tog dana kada se ucilo o tome bio sam sprecen da odem na nastavu jer sam bio pun obaveza, vec ko nackli sam u biznisu, sta ti jeeee (:

Ne znas ti nista o mormonima, jer kad bi znala malo uticajnije ljude medju njima znala bi da vole malo i da bocnu onu drugu koja nije njihova, ali zbog takvih kao sto si ti, naravno da ce govoriti "samo sa jednom"! :hahaha:

- - - - - - - - - -

*ispravljanju
 
Hvala ti na pravopisnom ispravljanje.

Bas tog dana kada se ucilo o tome bio sam sprecen da odem na nastavu jer sam bio pun obaveza, vec ko nackli sam u biznisu, sta ti jeeee (:

Ne znas ti nista o mormonima, jer kad bi znala malo uticajnije ljude medju njima znala bi da vole malo i da bocnu onu drugu koja nije njihova, ali zbog takvih kao sto si ti, naravno da ce govoriti "samo sa jednom"! :hahaha:

- - - - - - - - - -

*ispravljanju

Nemas dokaze ? Mlatis praznu slamu.
 
Ti tvrdis da Mormoni imaju vise zena , nemas dokaze za to sto tvrdis, i onda pokusavas da skrenes razgovor kako Bog ne moze da se dokaze....tragi-komicno.

Ajde da sam jedini koji tvrdi... To je javna tajna (:

Naravno da ne mogu da ti dokazem jer i kad bih ti rekao kako znam, ne bi mi verovala na rec...

Isto i ti tako tvrdis da Bog postoji, a nemas dokaza za to... Zbog toga sam "skrenuo" razgovor na to (:
 
Ako si procitao cak i taj link koja je postavila bllondie, tamo ne pise da Mormoni imaju vise zena.
Koliko je tvoj prorodk imao zena? Ne moze po nedavno vazecem zakonu o braku SAD da ima vise zakonitih zena, ali ne pise da mormoni ne smeju mati vise nevencanih zena.lol. I to se i dalje praktikuje. Kad je mogao njihov prorok zasto ne bi mogli i sledbenici.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ajde da sam jedini koji tvrdi... To je javna tajna (:

Naravno da ne mogu da ti dokazem jer i kad bih ti rekao kako znam, ne bi mi verovala na rec...

Isto i ti tako tvrdis da Bog postoji, a nemas dokaza za to... Zbog toga sam "skrenuo" razgovor na to (:

Ti moras da imas dokaze, za to sto tvrdis. Ako ne mozes da dokazes,onda batali. Ovo je forum i moze da pise ko sta hoce, u zivotu ide se na sud gde bi trebao da dokazes tvoju tvrdnju, nemas dokaza bices osudjen za klevetu.
 
Kako nema dokaza, pa sama si ih prilozila..., jel imao mali Joza vise zena? Imaoooo... jel ima jos ludaka koji misle da su njegove reinkarnirane zene? imaaaa....Znaci, esencija moronizma jeste, loligamija.

Ako oces dokaze, samo treba 2 sekunde da proguglas, a ne da se sramotis

http://religion.blogs.cnn.com/2010/...ined-a-fundamentalist-mormon-polygamy-primer/

Ako je mali Joza rekao poligamija, i sam je praktikovao, ko si ti da menjas njegove rechi????

Znaci ako je vas bog rekao i praktikovao nesto, kako vi pratite to sto je napisao, ako proizvoljno menjate OSNOVE na kojima je ta religija zasnovana?

4pPVwWs.jpg


Neko bi pomislio da se mali Joza lepo snasao, prcao zene, imao poslusne robove, sta ces vise...iskoristio tupavce
Ne samo da je iskoristio tupavce, vec mu i pedofilija nije strana... vidi bre godine...14 godina....auuuu...boles' bre, 7 zena ispod 18 godina!
I ti 'vake pratis i ovima se molis? Jeeeee, dno dna...

Jel se to bre religije takmice koja ce bolesnija da bude?
 
Poslednja izmena:
Kako nema dokaza, pa sama si ih prilozila..., jel imao mali Joza vise zena? Imaoooo... jel ima jos ludaka koji misle da su njegove reinkarnirane zene? imaaaa....Znaci, esencija moronizma jeste, loligamija.

Ako oces dokaze, samo treba 2 sekunde da proguglas, a ne da se sramotis

http://religion.blogs.cnn.com/2010/...ined-a-fundamentalist-mormon-polygamy-primer/

Ako je mali Joza rekao poligamija, i sam je praktikovao, ko si ti da menjas njegove rechi????

Znaci ako je vas bog rekao i praktikovao nesto, kako vi pratite to sto je napisao, ako proizvoljno menjate OSNOVE na kojima je ta religija zasnovana?

4pPVwWs.jpg


Neko bi pomislio da se mali Joza lepo snasao, prcao zene, imao poslusne robove, sta ces vise...iskoristio tupavce
Ne samo da je iskoristio tupavce, vec mu i pedofilija nije strana... vidi bre godine...14 godina....auuuu...boles' bre, 7 zena ispod 18 godina!
I ti 'vake pratis i ovima se molis? Jeeeee, dno dna...

Jel se to bre religije takmice koja ce bolesnija da bude?

Pises gluposti, Kod Mormona kao i kod SPC poligamija je zabranjena, sta je bilo u pretroslom veku vise nije. Guglaj samo ti i dalje mozes da nadjes i da je zemlja ravna kao ploca.
Tako da se sramotis tim sa nebulozama sto pises....vidi se ko je bolesnik
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top