zamjena u rodilistu ?

jel vam kada proleti kroz glavu da su vas ili djete koje smtrate svojim zamjenili u rodilistu ? znate ono , ne lici na nikoga i tako to ...:dash:

Da,da... i još imate i brata/sestru bliznakinju koja se nalazi na drugoj planeti i samo vas traži jer oseća da negde postojite...:mrgreen:

Ovo je bolna tema za mnoge porodice čija novorođenčad su postala žrtve trgovine bebama...
 
Moja jetrva rodila drugo dete: sina. Kad su otisli po nju u porodiliste - nije sin nego cerka . To je bilo strasno, ne zbog pola vec sumnje da dete nije njihovo. Mada je mati rekla da su joj to dete pokazali i donosili na podoj, ali eto greskom na narukvici pisalo musko a ne zensko.
Dugo, dugo je trebalo da se smire. Hvala Bogu, mala ( sad vec odrasla zena, lepotica ) je likom toliko povukla na rodjake ( a bas imaju specificne face) da nema sanse da nije njihova
Secam se slucaja od pre otprilike 25 godina , u Bosni: 4 porodice odneli kuci tudje bebe, izmesali im. Nego u jednoj porodici dete ( tad oko 3 godine ) je imalo neku koznu bolest koja se samo genetski dobija i covek se setio da iz drugog sela zna iz vidjenja coveka koji ima te kozne promene a zana tog coveka se porodila u isto vreme kad i njegova, lezale u istoj sobi u bolnici. I kao sto sam rekla ispostavi se, posle analize krvi, da su 4 deteta bila pogresnoj porodici data. I zamenili decu, svako uzeo svoje
To mora da je bilo strasno, moja cerka je tad bila 3-4 godine i znam da sam mislila da ja ne bih dala svoje dete, bas bi me bilo briga da li je " moje krvi" ili su mi dali tudje
 
Nema teorije, bila sam svesna kada sam se poradjala, videla sam svoju decu odmah, dok su se još radjali gledala sam u njih. Pa ih onda obrišu, pa podignu sa tek presečenom pupčanom vrpcom i ono što se tada vidi - ne zaboravlja se. Da posle par sati, 10, 12, 24 sata svejedno traže da prepoznam svoje dete medju 158 drugih beba - iz odma' se to prepozna.
 
Nema teorije, bila sam svesna kada sam se poradjala, videla sam svoju decu odmah, dok su se još radjali gledala sam u njih. Pa ih onda obrišu, pa podignu sa tek presečenom pupčanom vrpcom i ono što se tada vidi - ne zaboravlja se. Da posle par sati, 10, 12, 24 sata svejedno traže da prepoznam svoje dete medju 158 drugih beba - iz odma' se to prepozna.

Onda sa mnom nešto ne štima , meni moj klinac bio isti ko i ostali :aha:
Samo što je bio među najkrupnijima, i vrištao je, :lol: e po glasu sam znala da je on :) ... Mada ima dece koja su jakoooo slična.
 
koje je tvoje ?

funny-eggs.jpg
 
Kako bre retkost? Svaka beba je za sebe, svaku možeš razlikovati.
Oba puta u porodilištu sam bila sa još dve žene u sobi i oba puta sam razlikovala i njihove bebe, a ne samo moju. Kakvi iste, ni govora, svaka je za sebe, baš kao i odrasli ljudi.
 
Nema teorije, bila sam svesna kada sam se poradjala, videla sam svoju decu odmah, dok su se još radjali gledala sam u njih. Pa ih onda obrišu, pa podignu sa tek presečenom pupčanom vrpcom i ono što se tada vidi - ne zaboravlja se. Da posle par sati, 10, 12, 24 sata svejedno traže da prepoznam svoje dete medju 158 drugih beba - iz odma' se to prepozna.

Isto :)
Da su mi u sobu doneli drugu bebu, naravno da bih prepoznala da to nije ona, pa upamtila sam je kad su mi je stavili na grudi odmah nakon porodjaja :)
 
Da, ne toliko likom, ali npr. prsti na nogama i rukama, pa to je klonirano. Često se ljudi smeju, identično. Sa ocem, a sa majkom imam u obraćanju, ponašanju,gestikulaciji, tačno vidim kad koji od roditelja iz mene "progovori"....
Inače, ne liče sve bebe jedna drugoj, naročito ona GLAVATA deca. Ima prelepih, a ima i onih kao da ih je poplava izbacila, jba, svaka je svojoj majci najlepša...
E, to sa kloniranim prstima. Da sam usvojen i da živim na drugom kraju sveta i sretnem se sa biološkim ocem nekom slučajnošću, ne znajući da mi je otac, ne bi bilo greške šta mi je taj čovek.
 
Poslednja izmena:

Back
Top