Фаустовска љубав

Разрушитель

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.753
Да ли је постојала особа у вашем животу која вас је толико фасцинирала да сте били до ушију заљубљени у њу, опчињени, наложени (назовимо то како хоћемо - љубав, пожуда, шта год), али која је
из одређених разлога за вас била недостижна, изнад ваших домета? Да вас је малтене у једном моменту (или делићу свести) натерала на идеју, да прекорачите границе, да призовете више
силе, конкретно Сотону, да закључите с њим уговор (цена је душа за доживотну заједницу), како бисте били са њом, и освојили је?
 
Jeste, postojala je, al kako doticni, mislim sotona, ne postoji, tako ni ta osoba nikad nije bila moja, makar na trenutak.
1DaL:
Najlakše je prodati ono što nemaš I to nije problem. Problem je što u ovom slučaju nemaš kome
Егзистенција Сотоне, као и Бога је чињеница која се котира на духовном/езотеријском нивоу, и могли бисмо да дискутујемо о самој тој материји на овој теми,
пошто поента теме није стриктно фокусирана на уске оквире и границе. Као што ни ''продају душу Сотони'' (мада има оних који су заиста тако нешто и урадили)
не треба схватити само у буквалном смислу, него и као метафору.

firedragon9:
Bila sam zaljubljena, normalno, ali sad bas doslovno kako je opisano u temi ili pak u prenesenom smislu, hmm, ipak sam ja vernik...
Сматрам да је била потребна и једна оваква необична тема, једна свежа иновација која ће добро доћи форуму после низа фабрикованих тема које су направљене на исти калуп
(односи Њега и Ње, зашто се неко данас *****, зашто неко неће да приђе некој, мушкарци су свиње а жене су *****, мислим - све је већ виђено).
Поента теме је флексибилност, смисао који се преноси на сродне случајеве. Да ли је неко сматрао да ће бављењем илегално-криминалних делатности стећи моћ и углед,
и на тај начин придобити симпатије одређене особе. Све се своди на идеју, мисао која се у одређеном моменту родила у нечијем уму. Да ли је неки форумаш или форумашица
имао/ла искуства са таквом врстом идеја. Да је у одређеном моменту био/ла суочен/а са апатијом, или недостатком самопоуздања и вере у себе, да је пожелео/ла (а не и кренуо у реализацију)
да се послужи илегалним средствима како би остварио/ла свој циљ.

Зато што у времену које истиче и пропагира агресивни материјализам, отровна идеја и искушење се имплантира у умовима људи који су поводљиви и који су душевно слаби.
Ако је неко фасциниран идејом богаћења и проширења античовечанског елемента у себи, ако је неко спреман да прода и рођене родитеље зарад испуњења неког зацртаног плана,
шта онда очекивати од таквог човека? А такви људи постоје, и то у великом броју. И онда се деградира све што носи у себи племенитост. Љубав, поштење, правда. А све је то данас спаљено.

Say it right:
au
sokirata sam pitanjem
Видећеш ти како ће се форумаши примити на ову тему. Паз` шта ти кажем. Има да буде окидач за потиснуте тежње које су имали у пубертету.
Лупаће кутлачама од шерпе и уз адекватну музику:


ће призвати Нечастивог. То тек има да буде шок. :lol:
 
Да ли је постојала особа у вашем животу која вас је толико фасцинирала да сте били до ушију заљубљени у њу, опчињени, наложени (назовимо то како хоћемо - љубав, пожуда, шта год), али која је
из одређених разлога за вас била недостижна, изнад ваших домета? Да вас је малтене у једном моменту (или делићу свести) натерала на идеју, да прекорачите границе, да призовете више
силе, конкретно Сотону, да закључите с њим уговор (цена је душа за доживотну заједницу), како бисте били са њом, и освојили је?



Sve ja lepo citam tvoj post, brci pocinju da mi se smeju.....prepoznajem se jbt!
Dok ne dodjoh do Sotone (pu pu pu).....msm, sad si sve za*sro.
Umesto da kazes, ma preselili bi se u drugu drzavu, odupreli bi se svim zakonskim i porodicnim normama, bla, bla....
 
Да ли је постојала особа у вашем животу која вас је толико фасцинирала да сте били до ушију заљубљени у њу, опчињени, наложени (назовимо то како хоћемо - љубав, пожуда, шта год), али која је
из одређених разлога за вас била недостижна, изнад ваших домета? Да вас је малтене у једном моменту (или делићу свести) натерала на идеју, да прекорачите границе, да призовете више
силе, конкретно Сотону, да закључите с њим уговор (цена је душа за доживотну заједницу), како бисте били са њом, и освојили је?
ma kakvi bre pa s takvim se ne prave deca i paktovi samo praznjenje jajica
 
Sve ja lepo citam tvoj post, brci pocinju da mi se smeju.....prepoznajem se jbt!
Dok ne dodjoh do Sotone (pu pu pu).....msm, sad si sve za*sro.
Umesto da kazes, ma preselili bi se u drugu drzavu, odupreli bi se svim zakonskim i porodicnim normama, bla, bla....
Не мора само да буде Лучоноша у питању. Мислим, узео сам га као пример.
Као што сам већ написао у претходном посту, тема је довољно слободна и либерална да се наводе разне врсте примера.
Па и овај твој који се своди на разбијање ланца и кршење породичних закона (и моралних) како би неко био са неким.
Какви су твоји ставови - дал би ти украла ауто и побегла у другу државу, због одређене особе? Да ли би починила кривично дело,
ако би знала да би то задовољило твог принца? ;)
 
dobro necemo opet bar ne sad : ) : )

- - - - - - - - - -

necemo=necu
cemu ovo kad sve pises lepo : ))

pogresno je jer sta kad osvojis kao sigurno ce biti super, da bi bilo super moras tek da se prilagodjavas tom nekom a ne da ga plasis svojim ludilima, ako je abs toliko neko fantasticno stvorenje
a ovo neka licna drama to je tvoje da si ti kao heroj
to je mozda za impulsivne ljude koji tako nekako zive al danas mislim da vise smeta i ne sluzi jer moras da si uredan i racionalan i uvezban osim izuzetno
patis samo nad svojim greskama npr sujeta bahatosti i slicno ili previse se nesto samoosudjujes itd
 
Poslednja izmena:
Да ли је постојала особа у вашем животу која вас је толико фасцинирала да сте били до ушију заљубљени у њу, опчињени, наложени (назовимо то како хоћемо - љубав, пожуда, шта год), али која је
из одређених разлога за вас била недостижна, изнад ваших домета? Да вас је малтене у једном моменту (или делићу свести) натерала на идеју, да прекорачите границе, да призовете више
силе, конкретно Сотону, да закључите с њим уговор (цена је душа за доживотну заједницу), како бисте били са њом, и освојили је?


Ne postoji. Nijedan nije vredan sopstva i onoga šta nosiš u sebi, a dušom se zove, da svoju zbog njega "prodaješ". Taj koji jeste toga vredan, zbog njega ne bi nikada morala da prodaš istu; on bi ti je na dlanu svom beličastom je dao, čistu i neiskvarenu.

Ne bih nikada ubrljala sebe, zbog nekoga. Jednom u životu se jesam ponizila, i to jeste moja greška. Ali, sam ostala svoja, jer svi kada odu, jedino šta ti ostaje je duša. I ono šta jesi.

Verujem, da ono šta divno je i čisto kao suza, to se dobija an dlanu. Ono šta nije, to i da od Đavola dobijeno je, gubiš, kad - tad.

:bye:
 
Да ли је постојала особа у вашем животу која вас је толико фасцинирала да сте били до ушију заљубљени у њу, опчињени, наложени (назовимо то како хоћемо - љубав, пожуда, шта год), али која је
из одређених разлога за вас била недостижна, изнад ваших домета? Да вас је малтене у једном моменту (или делићу свести) натерала на идеју, да прекорачите границе, да призовете више
силе, конкретно Сотону, да закључите с њим уговор (цена је душа за доживотну заједницу), како бисте били са њом, и освојили је?

svaka cast za temu, jeste , evo odma' javno, masoni javite se kazu da vi znate da ga prizovete nek prebaci nekog kesa
 
Najlakše je prodati ono što nemaš :lol: I to nije problem. Problem je što u ovom slučaju nemaš kome :(

ajde .... tamo na religiji

nema nista sem mesa, svi smo mi meso i postacemo meso i svi su meso sve je meso, samo pazite vi ste smrtnici, mi cemo lutati prostranstvima, a vi kompletni lutajte po krvnim zilama od mozga preko organa do pumpe, mi cemo od misli preko nistavila do srca

htjeo sam te nazvati faking ateista :D, al necu jer si admin pa da obrises ovaj post iz koga mozes nauciti nesto : ) i htjeo sam ti reci da ne kenjas :D tamo umjesto tackica
 
Да ли је постојала особа у вашем животу која вас је толико фасцинирала да сте били до ушију заљубљени у њу, опчињени, наложени (назовимо то како хоћемо - љубав, пожуда, шта год), али која је
из одређених разлога за вас била недостижна, изнад ваших домета? Да вас је малтене у једном моменту (или делићу свести) натерала на идеју, да прекорачите границе, да призовете више
силе, конкретно Сотону, да закључите с њим уговор (цена је душа за доживотну заједницу), како бисте били са њом, и освојили је?

Ih,sad....Pa naravno da sam bio do usiju zaljubljen i normalno je da kada si zestoko zatreskan ne razmisljas bas najtrezvenije ali to prizivanje sotone, prodavanje duse i te gluposti...to je vec za ozbiljno lecenje.
 
Не мора само да буде Лучоноша у питању. Мислим, узео сам га као пример.
Као што сам већ написао у претходном посту, тема је довољно слободна и либерална да се наводе разне врсте примера.
Па и овај твој који се своди на разбијање ланца и кршење породичних закона (и моралних) како би неко био са неким.
Какви су твоји ставови - дал би ти украла ауто и побегла у другу државу, због одређене особе? Да ли би починила кривично дело,
ако би знала да би то задовољило твог принца? ;)




Pa znas sta?
Ne bih pocinila krivicno delo, tolko luda nisam (neam htabrosti).
Al bi maznula auto, tamo necije (bliskog clana familije) -hebes auto, i odvezla bih se par stotina km sve zarad neke dobre hebacine!
To bih!
Posle bih se iskupila. Znam ja to :)
 

Back
Top