Odakle i zasto je nastala mrznja Hrvata i Muslimana prema Srbima?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to je to, koliko su teroristickih akcija protiv SFRJ i Srba pocinili Hrvati? Mnogo.

Ti nemaš nikakvog morala, ogavan si čovjek. Tu stavljaš djecu i demoniziraš Hrvate. Hoćeš da ja stavim slike 2 tisuće djece iz Sarajeva koji su pobijeni snajperima? I kažem da Srbi mrze Muslimane? Srbi po toj logici mrze i Hrvate i Muslimane i Albance pa i ostale i rasisti su jer su hukali crnoputom igraču.
 
Ja neznam više koji vrag taj Jasenovac spominjete stalno, taj logor i broj žrtava je prenapuhan. S druge strane što ćemo sa Vukovarom, Dubrovnikom, Srebrenicom, Sarajevom, Kosovom? Gdje se može zaključiti da Srbi nekoga ne mrze po tome?

Spominjaćemo dok nas bude. I dok bude neljudi takvih koji su sposobni da govore da ima manje žrtava.

Popis su 1945. radili iz Jevrope, nismo mi. Oni su utvrdili da je bilo preko 700.000 žrtava.

To što ti čitaš Tuđmanovu knjigu koji kaže 40.000, to govori samo po sebi o tebi.
 
Tema je malo sira. Imas delova Srbije ,npr istocna Srbija Negotin gde nikada nisu ni videli niti jednog Hrvata ni muslimana isto imas delove Zagorja gde slabo znaju za Srbe ili muslimane.Ovo se verovatno odnosi na nesto uzi terotorijum gde su bili sukobi.

sta ti lupas covecje Bozji? ni ja nisam video recimo Tacija sem na TVu, pa ga ne podnosim... a i ove nase politicare isto
 
Evo kolega je nabrojao samo neke, da spomenem jos ubistvo ambasadora Rolovica, otmice aviona, bombe u YU kulturnim i dr centrima po svetu, itd itd ...

Pa to je točno, imao si tzv. ekstrenu emigraciju koja se (pogrešno) borila za samostalnu Hrvatsku.
Bili su sasvim nebitni, Jugoslavija nije ništa bila slabija zbog toga, čak suprotno.
 
Spominjaćemo dok nas bude. I dok bude neljudi takvih koji su sposobni da govore da ima manje žrtava.

Popis su 1945. radili iz Jevrope, nismo mi. Oni su utvrdili da je bilo preko 700.000 žrtava.

To što ti čitaš Tuđmanovu knjigu koji kaže 40.000, to govori samo po sebi o tebi.

Ma tu brojku od 700 tisuća možeš svojoj baki pričat. Meni nećeš. U Jasenovcu je ubijeno točno 83 tisuće ljudi, mada mrzim licitirat brojke (dakle ne samo Srba), imenom i prezimenom.
 
Spominjaćemo dok nas bude. I dok bude neljudi takvih koji su sposobni da govore da ima manje žrtava.

Popis su 1945. radili iz Jevrope, nismo mi. Oni su utvrdili da je bilo preko 700.000 žrtava.

To što ti čitaš Tuđmanovu knjigu koji kaže 40.000, to govori samo po sebi o tebi.
ја још нисам чуо да иједан шваба оспорава број убијених јевреја,,конц логоре,агресију... за разлику од хрвата;)
 
Pa to je točno, imao si tzv. ekstrenu emigraciju koja se (pogrešno) borila za samostalnu Hrvatsku.
Bili su sasvim nebitni, Jugoslavija nije ništa bila slabija zbog toga, čak suprotno.

Ok, razuman odgovor

Ali cinjenica je da je ta emigracija u Tudjmanovo vreme bila svetinja u Hrvatskoj, i pored svih teroristickih akcija kroz decenije
 
Ja pokusavam da nadjem neko, ali ne uspevam, i pored najbolje volje ... mislim, ako cemo se vracati u rikverc trazeci uzroke uvek cemo doci do Jasenovca ... evo pitanje, zasto su Hrvati hteli da pobiju trecinu, pokatolce trecinu i ostatak proteraju? Zasto?

Ne znam, zašto su Švabe htjele da pobiju sve Jevreje?

Ja na to ne znam odgovor.
 
Ja pokusavam da nadjem neko, ali ne uspevam, i pored najbolje volje ... mislim, ako cemo se vracati u rikverc trazeci uzroke uvek cemo doci do Jasenovca ... evo pitanje, zasto su Hrvati hteli da pobiju trecinu, pokatolce trecinu i ostatak proteraju? Zasto?

Ne uspjevaš zato jer postavljaš krivo i besmisleno pitanje.
 
Ma tu brojku od 700 tisuća možeš svojoj baki pričat. Meni nećeš. U Jasenovcu je ubijeno točno 83 tisuće ljudi, mada mrzim licitirat brojke (dakle ne samo Srba), imenom i prezimenom.

Šta ćeš cverglana kao ti ima i uvek će biti.

Ne želim da se raspravljam, ti mi govoriš o onome što su tebi u tu ograničenu glavu tutnuli. Ja ti govorim o onome što su radili nezavisni organi.
 
Ma nema koristi tebi nešto objašnjavat. Beznadežan si slučaj. Čim si stavljao one slike odmah mi je jasno.

Vi bi hteli kad bi Srbi sve to zaboravili, smetaju vam te slike? Nikoga ne boli vise od NAS svaki put kad vidimo te slike, BOLI, ali nas podseca koga imamo pored sebe, podseca nas da se to i nasoj deci moze desiti ako budemo naivni i verujemo komsijama kao nasi preci! Podseca nas kakve smo zrtve imali, podseca nas da ne zaboravimo! Nikad!!!
 
Šta ćeš cverglana kao ti ima i uvek će biti.

Ne želim da se raspravljam, ti mi govoriš o onome što su tebi u tu ograničenu glavu tutnuli. Ja ti govorim o onome što su radili nezavisni organi.

Koji nezavisni organi? Pa ta brojka je komunistička izmišljotina i samo je može popušit netko koga su kao dijete indokrinirali i prijetili mu ustašama prije spavanja ili ako je četnik pa mu odgovara veći broj žrtava. Da je ubijeno 700 tisuća Srba, Srba danas preko Drine nebi bilo ni pola milijuna.
 
Mozda zato sto smo ih silom propojili kao "ratni plen" 1918 god. a da to sami nisu hteli?

U svakom slucaju, ja licno nisam primetila nikakvu mrznju s njihove strane sve do '88 dok Slobodan Milosevic nije dosao na celo Srbije i poceo da se inati sa svim republikama.

ratni plen? pa Hrvati su sami slali pisma nasim generalima trazeci prisustvo srpske vojske... jedini narod koji je dobio banovinu u Jugoslaviji na osnovu nacionalne pripadnosti... kakav ratni plen?

a ovo drugo necu ni da komentarisem... treba da te je sramota neznanja i gluposti
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top