Gulabi gang u Indiji (pink gang)

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Sampat Pal zena u Indiji koja je 2006 nakon sto je videla da muzh mlati svoju zenu htela da spreci istog prvo recima sto nije uspela zatim je doviknula jos 5 zena koje su doskocile i skupa su izmlatile tog tipa:lol:

u medjuvremenu njen pokret broji 40.000 pink-ratnica koje najradije mlate milicajce koje se odupiru da ispituju slusajeve silovanja ili chak ubistva. na taj nacin ipak uspije da dosta muskaraca zavrsi na sudu gde moraju da odgovaraju za zlodelo.

Sampat Pal Devi morala je da napusti selo u kojem je zivela a njen muz se njoj rado pridruzio i krenuo sa njom.
 
ajde?

to prvi put cujem

http://www.dnaindia.com/india/1350968/report-one-married-man-commits-suicide-every-9-minutes

In India, one married man commits suicide every nine minutes. Of the total 1,25,017 cases of suicide in 2008, married men alone accounted for 57,639. While the number of women taking the extreme step did not lag far behind, men appeared more vulnerable to mounting social and economic pressures. In the case of women, the trigger was more emotional and personal.
The overall male-female ratio of suicide victims for the year 2008 was 64:36, according to the latest data of the National Crime Record Bureau (NCRB). The general scene is much grimmer.

Suicides in 2008 registered a decadal growth of 19.4% compared to 1998, the figures say. They also reveal a year-on-year rise of 1.9% compared to the 2007 numbers —1,22,637.

The overall increase in cases involving women was 355 in two
years while it was 2,187 among men. The increase in suicide among men is six times more than that of women. “Every nine minutes a married man is committing suicide in India. Are we ignoring our men too much or burdening them with too many responsibilities?” said Virag Dhulia of the Save Family Foundation, an organisation fighting for harassed husbands.

- - - - - - - - - -

postoji negde podatak o toj visokoj stopi i na svetskom nivou, ali nisam sad pronašla.
 
Kad je opšte poznato da su muškarci veće peechke od žena, a Indija je najmnogoljudnija država na svetu posle Kine koja ne pušta nikakve podatke ni unutra ni napolje.
A da ne pričamo da u Indiji gotovo ni nema neoženjenih ni neudatih odraslih kad oni ulaze u brak u tinejdž dobu tako da je u pitanju čitava populacija.
A vala i ja bi se ubila da sam u braku i da nemam leba da jedem. Koji moj sam se onda udavala?
I šta sam ono tela da kažem? :think:

- - - - - - - - - -

E da, tela sam da kažem da sam i ja za te radikalne metode: danglu u glavu pa tek onda da sudimo nasilniku. :cistinaocare:
 
pa to je i zemlja u kojoj se zenama baca kiselina u lice ako nece da budu sa nekim, ili ako se naljutis na zenu - ne cudi me uopste da su se uhvatile za te motke i organizovale se.
svi zajedno su agresivni i prema sebi i prema drugima

A ona mučena studentkinja što su je satima mučili i silovali i prebili na smrt?
Pa devojčica od 5 godina koju su roditelji prodali pedofilu a on je silovao i bacio na đubrište?

Nepismenost + siromaštvo + korupcija = moral na nuli, kriminal u plusu.
 

Back
Top