Šta mislite o fiat 500L?

Za te pare mogli su i da ba blindiraju kevlarom pa da bude i otporan na metke :D

Da, to je sigurno. Ali kad kupiš BMW, ne kupuješ mačku u džaku, znaš da si miran minimum 10 godina. Pogledaj BMW star 25 godina kako izgleda i FIAT star toliko godina (ako uopšte postoji) pa sam zaključi kolika je razlika.
Što se tiče kvaliteta, video sam na jednoj brošuri za FIAT 500L kako su mu na velikoj fotografiji PALA zadnja VRATA za nekoliko milimetara u odnosu na prednja. Tačno se vidi da lajsne nisu u istom nivou. A to su primerci koji su specijalno nalickani za slikanje. Šta očekivati kad se kupi neki "običan" primerak?

To se dešavalo veoma retko, a uglavnom su u pitanju sistemi koji u to vreme nisu ni postojali na FIAT-u. Vozila su povučena i kupci nisu bili na gubitku. Ako uporediš taj BMW 1 sa Fiatom 500 l razlika je oko 5000 evra što i nije previše. U stvari preskupi su i jedan i drugi, ali BMW ima osnova da se iživljava sa cenom :D
Što se tiče "Pravog" Punta sam si sve rekao. Koliko je kvalitetan bio kragujevački Punto, toliko će biti kvaltitetna i 500-ka.

A ako se imaju podaci iz prve ruke, bukvalno sa trake? Ja ih imam.

Evo da zaključimo temu nakon 4 godine. I ko je bio u pravu još onda? :lol:

"Srpski" FIAT među najgorima u SAD
Američki magazin "Consumer Reports", koji već decenijama testira i upoređuje proizvode na tržištu SAD, objavio je najnoviju listu 10 najgorih modela u toj zemlji. Automobili su svrstani prema klasama, a u segmentu kompaktnih vozila neslavna titula pripala je FIAT-u 500L.

http://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2016&mm=03&nav_id=1109019
 
Sasvim prosečan auto sa prednostima i manama koje su već objavljene. Ja imam LIVING 1.6 MJTD star 4,5 godine i na 87.000 km je menjana lamela i plivajući zamajac u ovlašćenom servisu. Cena sitnica - 120.000 din. I menjač opet ne radi kako treba. I nemam prava na reklamacije! Bolje ga zaobići u širokom luku!
 
Meni se cini sasvim pristojnom pricom u osnovnoj varijanti, dakle 1,4. Nema skupe dizelske delove, ne trosi puno tako da je dizelasu 1,6 potrebno dosta kilometara da to nadoknadi jer je mnogo skuplji. Dizelsku varijantu 1,3 po svemu sudeci Fiat planira da ukine. A u to ''dosta kilometara'' vec kao sto ste videli ulazi plivajuci zamajac i posle joj svasta nesto. I sve to bez plina kao varijante.
Znaci solidno udoban i prostran, mekano ogibljen, fino ide ... naravno ima i dosta boljih, ali su svi skuplji. Sad je vec bogata i ponuda polovnjaka, za one koje to zanima.
 
Poslednja izmena:

Back
Top