Ljubav

cijom god glavom da razmislja, zaljubljena osoba ima grcevito jaku ludu zelju da bude samo sa predmetom zelje. cilj je dakle da udje u sve pore svog zaljubljenog objekta :D opsesija.
ljubav nema cilj nikakav, ona pushta, mnogo se daje, prihvata, itd.
 
:think: jednom sam bila u varijanti za koju sam od starta znala da nema sanse za ikakvu buducnost....ali, zaljubljenost je bila toliko jaka da je rusila sve pred sobom....valjda je i to saznanje samo doprinelo da se strast jos vise raspali....
 
Kad neko zaista voli uvek se nada da ce sve biti ok,tako da je tvoje pitanje kontradiktorno.Niko ko voli nece sebi priznati da je mozda sve uzalud dok postoji i najmanja nada.

Ma to jeste ali se naviknes na ideju da tu nema niceg i da nece ni biti pa ti ostane samo taj osecaj, da nekog volis i to je to, nema neke preterane patnje i sta ti ja znam...
 
da li ste nekad voljeli iako ste znali da od te ljubavi nema nista

Samo tako i volim..Ne znam zasto, kada se cini da je ikako moguce odmah pobegnem. Ne znam da li ti od svoje volje tako? Posto, znas, postoje ljudi koje jednostavno vole to, samo da zive od maste...Oni Dostojevskovi Zanesenjaci. Tuzno ali, neki su prosto takvi...Ne moze se sada menjati sopstvena priroda, moze pokusati ali u sustini-ne moze.
 

Back
Top