Srpsko zdravstvo najgore u Evropi

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.411
Srpsko zdravstvo najgore u Evropi
Izvor: B92

Beograd -- Srpsko zdravstvo je po kvalitetu zdravstvene zaštite na poslednjem mestu od 34 evropske zemlje, pokazuje Evropski zdravstveni korisnički index za 2012.

U emisiji Puls nacije na B92 lekari upozoravaju da je zdravstveni sistem Srbije neefikasan, loše organizovan i da zahteva ozbiljne promene

Iako državne institucije osporavaju da je Srbija po kvalitetu zdravstvene zaštite poslednja u Evropi,i lekari i pacijenti se slažu da su posle deset godina reformi nezadovoljni i pacijent i lekar.

Zdravstveni sistem Srbije jeste siromašan. Ipak loše funkcionisanje i loša organizacija nisu vezani samo za nedostatak novca.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=06&dd=03&nav_category=12&nav_id=615272

Ljudiiii sad vise nismo lideri samo u regiJOnu vec daleko sire - u celoj Evropi :super:

Ala si ga "opravio" Tadicu - SVAKA TI CAST! :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nemojmo i ove da zaboravimo: G17 je ipak vedrio i oblačio zdravstvo...

images
 
Dzaba ti je Tihi, odmah se pojave spameri, i tema ode u propast:(

Ali da se to i meni ne desi (a nece) dacu najsveziji primer, da ne nabrajam nista vece (kao skeneri, ultrazvucni-aparati koji ne rade mesecima pa i godinama, ili recimo kad se nekako dobave novi-nema strucnjaka- sto je valjalo i moglo da pobegne- pobeglo je)...

Dakle..
 
Stanković očekuje optužnice u aferi „Jucit”

Ni posle pet godina ne zna se ko je odgovoran što je iz budžeta plaćeno oko 80 miliona dinara za sanitetska vozila koja nisu isporučena

jucit.jpg

Iako je od afere „Jucit”, nabavka 30 sanitetskih vozila za beogradsku Hitnu pomoć, za koja je avansno plaćeno 79,1 miliona dinara iz budžeta firme „Jucit”, a ona nikada nisu stigla, prošlo više od pet godina – rasplet ovog slučaja još nije na pomolu. Predstavnici udruženja „Doktori protiv korupcije” prekjuče su na sednici parlamentarnog Odbora za zdravlje i porodicu, kojem je prisustvovao i ministar zdravlja Zoran Stanković, još jednom pokrenuli pitanje slučaja u kojem, po njima, postoji sumnja na korupciju.
http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Stankovic-ocekuje-optuznice-u-aferi-Jucit.lt.html
 
Pre dve nedelje odvedem dete da joj izvade mlecnjak, nece pa nece napolje, i dobro...

Izvadi joj zubakra taj zub, ali dete se stalno zali da je nesto "boli tu blizu" izvadjenog zuba!

Ja vidim da je ranica zarasla, ali odvedem je ponovo?

Sta se desilo?

Potpuno zdrav zub joj pri vadjenju mlecnjaka- zahvacen, kad ja malo lupila onim "klestima" skrsi se zub samo koren ostade:eek:

Izletim iz ordinacije (tu i ne rade protetiku) i pravac kod privatnka.

Odmah snimanje, kazem da su joj tamo gde su joj zub polomili- snimili, ne priznaju.

Dobro, snimise, dadoh 500.din i kazu da moraju nesto da "operisu", pa onda ide neka "zlatna podloga", pa onda da se zub nadogradi (uradi)...

Koliko, pitam?

"Nisam siguran, ali izmedju 80 i 120. eura":eek:

Sta sad?

Pa ne mogu da stedim na onom sto joj kroz citav zivot treba, a kaze jos denitsta privatnik: Posto je to "MALA SUMA" ne dajemo na rate:eek:

Moja plata je po novom kursu 318. eura, pa ti vidi, ali kad se mora - mora se.

Sreca u nesreci, mogla je dobiti sepsu, a onda?

Ne dao Bog nikome sta rade, a vec o onima koji cekaju nesto vise ili vece, obicno ne docekju:dash:
 
Poslednja izmena:
Srbija razgovara: Da li je naše zdravstvo na evropskom dnu

Petar Bulat: Tražićemo demanti na rezultate istraživanja; Draško Karađinović: Evropski izveštaj blag prema Srbiji

Srbija je poslednja na listi 34 evropske zemlje po kvalitetu zdravstvene zaštite, pokazuje istraživanje ekspertske organizacije Helt konzjumer pauerhausza 2012. godinu, koje je nedavno predstavljeno u Evropskom parlamentu u Briselu. Prema ispitivanju, kojim se meri standard evropske zdravstvene zaštite na osnovu 42 indikatora, Srbija je dobila 451 poen od maksimalnih 1.000, a Holandija koja je prva na listi, ima 872 poena. O tome da li je naša zemlja zaslužila poslednje mesto u Evropi mišljenje su sučelili prof. dr Petar Bulat, pomoćnik ministra zdravlja za evropske integracije i međunarodnu saradnju, i dr Draško Karađinović, koordinator Udruženja „Doktori protiv korupcije”.



Karađinović: Baš onako kako je vrednovano – mi smo na dnu. Ali istraživanje je otvorilo i pitanje ko je odgovoran za ovako katastrofalno stanje. Građanin treba da zatraži odgovornost onih koji su vodili sistem prošlih 10 godina. Poslednje mesto srpskog zdravstva u ovom istraživanju iz EU postavlja i pitanje konkretne, personalne odgovornost ipred građanima i strukom ljudi koji su rukovodili sistemom 10 godina i potrošili 15 milijardi evra, pre svih dvojice ministara Tomice Milosavljevića i Zorana Stankovića kao i njihovih najbližih saradnika Snežane Simić, Zorice Pavlović, Nevene Karanović...




http://forum.krstarica.com/showthread.php/556264-Lekarka-koja-je-ukazala-na-korupciju-dobila-otkaz
 
od drugara majka ima diskus herniju i trebala zena da se snima na magnetnu rezonancu u Kragujevcu.

I za to da dodjes na red , treba da prodjes 10 komisija ko da si se prijavio za let na mars a ne na rutinsko snimanje na klasicnom dijagnostickom aparatu.

Nas ovde u Sapcu (ili nase ukucane) upucuju u Valjevo, a tamo kazu: Prvo ovi s teritorije Valjeva..

Komisinica mojih roditelja trebalo je da operise srce, rutinska operacija rekose, cekala, isla u Beograd, vracali je, proslavila Djurdjevdan, ujutru smo culi da je umrla. Mozda bi da je nisu vracali i da nije morala da ceka, pozivela. Inace je '' 62. godiste:(

Inace, ovaj sto nam spocitava da cekamo nekakvu "Palmu" moguce da on zna o cemu se radi, ja sutra ne radim, jedva iskamcih slobodan dan, jer moram u Beograd po neke rezultte, ako ne budu opet gotovi, mogu da skocim sa sprata, ili da zamolim veselog strica da se opet on bakce, grehota sta se radi, grehota i sramota:(
 
Poslednja izmena:
Pre dve nedelje odvedem dete da joj izvade mlecnjak, nece pa nece napolje, i dobro...

Izvadi joj zubakra taj zub, ali dete se stalno zali da je nesto "boli tu blizu" izvadjenog zuba!

Ja vidim da je ranica zarasla, ali odvedem je ponovo?

Sta se desilo?

Potpuno zdrav zub joj pri vadjenju mlecnjaka- zahvacen, kad ja malo lupila onim "klestima" skrsi se zub samo koren ostade:eek:

Izletim iz ordinacije (tu i ne rade protetiku) i pravac kod privatnka.

Odmah snimanje, kazem da su joj tamo gde su joj zub polomili- snimili, ne priznaju.

Dobro, snimise, dadoh 500.din i kazu da moraju nesto da "operisu", pa onda ide neka "zlatna podloga", pa onda da se zub nadogradi (uradi)...

Koliko, pitam?

"Nisam siguran, ali izmedju 80 i 120. eura":eek:

Sta sad?

Pa ne mogu da stedim na onom sto joj kroz citav zivot treba, a kaze jos denitsta privatnik: Posto je to "MALA SUMA" ne dajemo na rate:eek:

Moja plata je po novom kursu 318. eura, pa ti vidi, ali kad se mora - mora se.

Sreca u nesreci, mogla je dobiti sepsu, a onda?

Ne dao Bog nikome sta rade, a vec o onima koji cekaju nesto vise ili vece, obicno ne docekju:dash:


Pa ti si prva vukla detetu...
Dobro je pa nije muško... tek tu ima stručnjaka....pu, pu, pu...
 
Kod tebe TO prirodno stanje uma?

Sta sam JA vukla, da li umes da citas napisano,ili spamujes jer ne umes da citas ili ne razumes procitano?!

ne znam šta da ti odgovorim
u prvoj rečenici si ti bila zubar a zub ne sme da se vuče jer ima raznih patoloških pojava sa korenom
mom drugu leva i desna šestaica bile spojene pa su morali da mu seku vilicu
a kad smo kod spama pogledaj koliko ti imaš poruka...
 
Dzaba ti je Tihi, odmah se pojave spameri, i tema ode u propast:(

Ali da se to i meni ne desi (a nece) dacu najsveziji primer, da ne nabrajam nista vece (kao skeneri, ultrazvucni-aparati koji ne rade mesecima pa i godinama, ili recimo kad se nekako dobave novi-nema strucnjaka- sto je valjalo i moglo da pobegne- pobeglo je)...

Dakle..
Nemoguce Biljo da nema strucnjaka:eek:

Pa ti bre ne znas da su nasi lekari najstrucniji od svih lekara u univerzumu. Oni ljudi namerno ne uce kako se koristi spric i igle da bi se sto vise posvetili dijagnostifikovanju, u kome su nenadmasni:rtfm:

Tako da- nemoj da bogohulis protiv nasih super-lekara:evil:
 
ne znam šta da ti odgovorim
u prvoj rečenici si ti bila zubar a zub ne sme da se vuče jer ima raznih patoloških pojava sa korenom
mom drugu leva i desna šestaica bile spojene pa su morali da mu seku vilicu
a kad smo kod spama pogledaj koliko ti imaš poruka...

Pre dve nedelje odvedem dete da joj izvade mlecnjak, nece pa nece napolje, i dobro...

Izvadi joj zubakra taj zub, ali dete se stalno zali da je nesto "boli tu blizu" izvadjenog zuba![/B]

-----------------
U kojoj recenici pise da JA detetu vadim mlecnjak? Nisam vadila nijedan, osim kad su sami ispadali?

LECI SE, mozda za tebe jos nije kasno:cool:
 
Pre dve nedelje odvedem dete da joj izvade mlecnjak, nece pa nece napolje, i dobro...

Izvadi joj zubakra taj zub, ali dete se stalno zali da je nesto "boli tu blizu" izvadjenog zuba![/B]

-----------------
U kojoj recenici pise da JA detetu vadim mlecnjak? Nisam vadila nijedan, osim kad su sami ispadali?

LECI SE, mozda za tebe jos nije kasno:cool:

Nisam vadila ni jedan osim kad su sami ispadali - nepravilno logički...
a prva rečenica da si odvela dete da joj izvade mlečnjak pa dobro jer ovako neće pa neće napolje je tek logička greška
Si ti išla u školu kao mala?
 

Back
Top