OD IDUCE NEDELJE U BEOGRADU PROTESTI PROTIV DRZAVNOG VRHA SRBIJE!

vilaraviojla

Domaćin
Poruka
3.317
Ova DS vlast je izgubila svaki kompas, ne zna vise ni sta prica ni sta radi! Ne zna vise ni kako da laze i maze narod i da pridobije glasace i biraca na predstojecim izborima pa je u tu svrhu pocela da zluopotrebljava cak i nerodjenu decu!

Tako je gospodin predsednik DS i Srbije 2012 - tu proglasio godinom beba a da ni okom nije trepnuo i ni prstom mrdnuo nije da tim bebama i njihovim porodicama bar malo olaksa zivot!

Група грађана која је јесенас протестовала испред зграде Пореске управе у Чачку због ПДВ-а на пелене и опрему за бебе, најавила је за следећу седмицу протест у Београду.
- Довешћемо уметнике који ће на сатиричан начин исмевати државни врх који је игнорисао петицију од 35.000 потписа прикупљених широм Србије да се укине ПДВ на пелене и другу дечју опрему – каже Братислав Југовић, организатор протеста.
На последњој седници парламент у Чачку није прихватио амандман да се трудницама и породиљама из буџета града исплати пуна плата, као што је то случај у осталим градовима.


http://www.pravda.rs/2012/01/12/veci-pdv-manje-beba/

E sad, sta mislite kako ce vlast reagovati na ove proteste?

Da li ce prihvatiti zahteve za ukidanje ili bar smanjenje PDV na opremu, obucu i odecu za bebe i decu?

Ilii ce mozda saseci proteste vec u korenu pa ih nece ni biti, mozda ce organizatori biti pozvani na mali informativni razgovor pa ce od njih odustati!?

Blokirace izlaze iz Cacka!?

Blokirace prilaze Beogradu ili bar zgradama drzavnih institucija i uzi centar grada!?

Kako ce se u tom slucaju ponasati isti oni panduri sto su onomad protestovali ako dobiju naredjenje da sprece proteste!?
 
Zapitala bih i sve forumase koji budu postovali na ovoj temi a posebno one koji jos uvek podrzavaju politiku DS i njenog predsednika, sta misle o najavljenom protestu, da li je on opravdan ili mozda nije!

Da li se ti ljudi bune bez ikakvog razloga samo da bi otezali zivot vlastima u ovim teskoim vremenima?

nije opravdan..treba da se vataju motike..a ne politike...
 
Znaci predsednik je 2012 - tu godinu proglasio godinom beba a ja se pitam,

Kave veze imaju bebe sa politikom pomenutog i njegove DS pa da doticni uzme sebi za pravo i da 2012 - tu proglasi godinom beba!

Tog bitangu i lazovcinu (ovo je preblaga rec u ovom slucaju) treba tuziti za zloupotrebu jos nerodjenih beba u svrhu marketinske kampanje i skupljane licnih poena kao i u svrhu predizborne kampanje DS!
 
A zasto se Vi gospodine iwo ne hvatate za motiku nego bistrite politiku i to na srpskom forumu? Uz put i pitanje, da li mozda znate koliki je PDV na bebi i deciju opremu, odecu i obucu u Hrvatskoj?

zato što sam u mirovini...pa ne mora da se vatam motike....a što se tiče male djece..tj.beba..iskerno ne znam..ali ..nikoga nisam vidio da pere pelene niti da ih vjesa..svi koriste jednokratne jer su jako jefitne...mislim da je moja zena u toi vrijeme koristila neke pumpere..pampers..tako nekako...ne zamjeri ako sam pogrijesio u nazivu pelena..
 
pa špta..i kod nas su najavili diznje PDV-a na 25..pa opet dobro..par kuna ..neće nitko biti gladan...

Е видиш, овде подизање ПДВ-а не схватају тако ... Овде одмах урлају како им ударају на буџет, а не схватају да тиме пуне буџет ...
 
Млада мајка Светлана Јакшић из Београда каже да је пресрећна због рођења кћеркице Мине, али и да њој Година беба не значи ништа пошто су и она и супруг без посла, а одећа и храна за бебу су прескупе.
- Радила сам као преводилац у једној туристичкој агенцији, која је почетком прошле године затворена, а супруг је проглашен технолошким вишком када сам била у седмом месецу трудноће. Издржавају нас његови и моји родитељи, чије су пензије скромне, а недељне и месечне потрепштине за бебу су врло скупе. Само за пелене месечно нам треба око 5.000 динара – прича Јакшићева и додаје да јој много помаже сестра, која има трогодишњу кћерку, па наслеђују гардеробу.


http://www.pravda.rs/2012/01/12/veci-pdv-manje-beba/

Sta li bi rekaoi ovim ljudima gospodin predsednik, u njegovoj godini beba?
 
Млада мајка Светлана Јакшић из Београда каже да је пресрећна због рођења кћеркице Мине, али и да њој Година беба не значи ништа пошто су и она и супруг без посла, а одећа и храна за бебу су прескупе.
- Радила сам као преводилац у једној туристичкој агенцији, која је почетком прошле године затворена, а супруг је проглашен технолошким вишком када сам била у седмом месецу трудноће. Издржавају нас његови и моји родитељи, чије су пензије скромне, а недељне и месечне потрепштине за бебу су врло скупе. Само за пелене месечно нам треба око 5.000 динара – прича Јакшићева и додаје да јој много помаже сестра, која има трогодишњу кћерку, па наслеђују гардеробу.


http://www.pravda.rs/2012/01/12/veci-pdv-manje-beba/

Sta li bi rekaoi ovim ljudima gospodin predsednik, u njegovoj godini beba?

А заборавила је да дода да прима додатак преко бироа за запошљавање...
 
zato što sam u mirovini...pa ne mora da se vatam motike....a što se tiče male djece..tj.beba..iskerno ne znam..ali ..nikoga nisam vidio da pere pelene niti da ih vjesa..svi koriste jednokratne jer su jako jefitne...mislim da je moja zena u toi vrijeme koristila neke pumpere..pampers..tako nekako...ne zamjeri ako sam pogrijesio u nazivu pelena..

Pa imate valjda jos nesto cega se hvatate! Ah da, nemate, u mirovini ste, proslo je za Vas o vreme kad ste imali cega da se hvatate, mislim na neke alatke, cekic, srp i slicno!
 
Да није само довољно прогласити Годину беба, и при том не учинити ништа, сматра и главни уредник портала „Бебац“ Владимир Јешић.
- Врло је неодговорно од државе да прогласи Годину беба, а да остави ПДВ на беби опрему и не покаже стварну намеру да се нешто промени, а младим брачним паровима омогући олакшице при проширењу породице. Свакако се ове године неће родити више деце, јер је очигледно у предизборне сврхе власт прогласила Годину беба, а при том и даље нема стратегију која би поспешила рађање и сузбила белу кугу – каже Јешић, напомињући да је „Бебац“ још 2007. године од тадашње владе Војислава Коштунице затражио да се ПДВ за беби опрему ако не укине, а оно бар изједначи са стопом за рачунаре, која износи осам одсто.
- Ни тадашњи министар финансија, ни садашњи премијер Мирко Цветковић, нису показали разумевање. Док се системски нешто не промени, ми ћемо и даље славити Годину беба са знатно скупљом одећом и храном за најмлађе у региону – каже Јешић.


http://www.pravda.rs/2012/01/12/veci-pdv-manje-beba/
 
ПДВ НА БЕБИ ОПРЕМУ У ЕВРОПИ

Земља ................................ПДВ............................................. ПДВ на одећу и обућу за бебе

Ирска .................................. 21 % ......................................................Нема ПДВ

Велика Британија ................17.5% ...................................................Нема ПДВ

Пољска ................................ 22% ........................................................ 7%

Луксембург ...........................15% ....................................................... 3%

Немачка ................................19% ........................................................ 7%

Србија ....................................18% ....................................................... 18%


http://www.pravda.rs/2012/01/12/veci-pdv-manje-beba/

Kad pogledamo i uporedimo ove poreske stope, jasno je koliko su licmernebile reci gospodina predsednika o godini beba u Srbiji!
 
Poslednja izmena:
Dacemo i tebi deciji dodatak, pa zivi ti i tvoja porodica, sa jednim decijim a vas cetvoro, pametnjakovicu.
Kako mozes biti toliki idiot?

Па чекај, ако је рекла да је издржавају њени и његови родитељи, зашто није поменула дечији додатак који добија...

Лицемерно је оптуживати државу ... Следећа ствар, како јој је муж проглашен технолошким вишком, он прима такође надокнаду са бироа
 
Замисли молим те, хулигани би да протествују због тамо неких беба а будућност обећана ту, само што није.
Све поапсити.И језиво осудити битанге које би да руше вредности којим очигледно ова тзв. држава тежи.
 
..kako cigani..bre....njiha ne ebe taj dečji dohodak-doplatak....oni samo štancaju...
Ih, pa nisu svi cigani :)
A neznam sta pricaju ovi ovde, o nekom dodatku sa biroa? Bog te mazo, koliko lazi komanjura sreviraju ovde!
U mojoj uzoj i siroj porodici, nekih 30tak nisu zaposljeni, nekih oko 20 godina, kako ko, i niko nikad nije dobio niti dobija bilo kakav dinar od biroa!
Koja komunjarska bagra se sve ovde da videti, neverovatno!
 

Back
Top