Srbija radi Beograd se gradi: Novac Srbije u Beogradu , Srbija se prazni

Тихи

Starosedelac
Poruka
163.112
Novac u Beogradu, Srbija se prazni
Izvor: Dojče vele

Prosečna plata u Srbiji je ispod 400 evra, a ima dosta opština u kojima je prosečna zarada oko 200 evra. U Beogradu prosečna plata je oko 500 evra…


Najnoviji zvanični statistički podaci govore o tome da najviše prosečne plate imaju stanovnici Beograda, koji značajno odudaraju od proseka ostatka Srbije.

Takođe, i beogradski region po stepenu razvoja značajno odskače od ostatka Srbije, uključujući i nekada najrazvijeniju Vojvodinu.

Sociolog Aleksej Kišjuhas kaže da za to nisu krivi Beograđani, već Beograd kao simbol izrazito centralizovane države. "Naravno da ne treba pobeći od priče o prevelikoj centralizaciji, koja je sistemska, strukturalna... pa se iz tih razloga sve koncentriše u Beogradu”, kaže on.

Ipak, Kišjuhas smatra da glavni razlog za takvo stanje leži u činjenici da živimo u siromašnom društvu. "Mi živimo u jednom društvu koje je osiromašeno i koje je siromašno. U situaciji u kojoj para nema nije neobično što se novac koncentriše na samo nekim tačkama, kao što je Beograd ili eventualno Novi Sad. Oni koji uspevaju da povuku neke pare su oni koji imaju resurse“, ocenjuje Kišjuhas.

Biznismen iz Vojvodine Dušan Mijić kaže da je jedan od razloga za neravnomeran razvoj Srbije u činjenici da ne postoje ekonomske slobode. "Veliki problemi nastaju zbog toga što ne postoje ekonomske slobode, što postoje ogromne ekonomske, biznis barijere, koje sprečavaju ljude da slobodno na tržištu ostvaruju svoj dohodak, svoj profit...“, navodi taj biznismen.

Mijić smatra da nikoga ne treba da čudi što je Beograd najbogatiji, u uslovima kada se glavni biznis odvija u okrilju političkih stranaka i države. "Nacionalna retorika je stvorila nacionalnu državu, koja deli i uzima. Više uzima nego što deli. A tamo gde se dele sredstva, ona se ne dele po potrebama biznisa već po potrebama stranaka i države“, ocenjuje on.

Aleksej Kišjuhas kaže da mu nije problem da zamisli Srbiju kroz 50 godina, u kojoj će većina stanovništva živeti u gradovima. "Jedino pitanje je da li će se oni malobrojni koji budu ostajali u zabačenijim krajevima uspeti da pronađu neku vrstu egzistencije za sebe, odnosno da li će biti nekih subvencija od strane države, da bi se oni onda bavili poljoprivredom, koja je sada već održiva i od koje mogu da žive“, navodi Kišjuhas.

Ilustracije radi, u vojvođanskoj opštini Plandište prosečna plata je oko 180 evra, dok je u Beogradu prosek oko 500 evra. Prosečne plate u ostatku Srbije su jedva više od 200 evra, kao što je slučaj u opštinama Gadžin Han, Crna Trava, Despotovac, Rekovac.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=09&dd=07&nav_id=540236

kao sto vidimo u 90% Srbije prosek plate je 200 evra .

Samo u Beogradu je vise jer Tadicev rezim pljacka narod Srbije i daje samom sebi.
 
Моје мишљење је да се ХИТНО МОРА ДОНЕТИ НЕКИ ЗАКОН КОЈИ БИ ОБЕЗБЕЂИВАО РАВНОПРАВНИ РАЗВОЈ СВИХ ДЕЛОВА СРБИЈЕ... мора се прекинути са сталним гурањем свега и свачега у Бг. - већ Бг. треба и мора да финансира оне који нису довољно развијени.
 
evo tadic nam je digao za 20% poreze i doprinose

porezi i doprinosi na minimalac su bili 10.000 din mesecno sad su 12.000 din mesecno

bankrotirao je drzavu pa mu trebaju nase pare

narod ce biti jos siromasniji nego sto je bio

sustina je u sledecem

otimanje beograda od ostatka srbije je dvostruko

prvo otima beogradska administracija najvise

zatim sve u srbiji je centralizovano tj namesteno je da bude u beogradu

samim tim 90% novih radnih mesta u srbiji se otvara tamo

jer svako ko otvar novi biznis uglavnom ga otvara u beogradu upravo zbog te centralizacije

zatim tadic je unistio sve fabrike i industriju koja je drzala manje gradove i ljudi tamo nemaju posla

sve to vodi u depopulaciju zemlje
 


Beograd treba da se otcepi u zasebnu državu, pa vi onda uživajte sa 200 evra.


Onda kunite Beograd, ali ovoga puta međunarodnom dopisnicom

kad bi se to desilo odmah bi nam plata skocila na 400 evra samim tim sto Beograd vise ne bi mogao da nas pljacka

a vi u Beogradu bi poumirali od gladi , ubijali bi se za parce hleba na ulici ,jer bi vam plate pale na 200 evra zbog toga sto vas vise Srbija ne bi izdrzavala
 
Моје мишљење је да се ХИТНО МОРА ДОНЕТИ НЕКИ ЗАКОН КОЈИ БИ ОБЕЗБЕЂИВАО РАВНОПРАВНИ РАЗВОЈ СВИХ ДЕЛОВА СРБИЈЕ... мора се прекинути са сталним гурањем свега и свачега у Бг. - већ Бг. треба и мора да финансира оне који нису довољно развијени.

у супротном бојим се да ће се сама Србија свести на београдски пашалук, без спољних утицаја
 
Šta će biti kad Beograd ne bude imao više koga da muze?

Možda će se u svoje zavičaje vratiti svi oni koji su u Beograd došli? Tako bi svi profitirali, te manje razvijene sredine bi dobile svoje stručnjake, koji su iz njih pobegli, a u Beogradu bin napokon, bilo više nade za zapošljavanje samih Beograđana. I onda bi svako mogao da realno naplati svoj rad i da sam ulaže u svoj razvoj. Zanima me samo kako rešiti problem političara koji nisu iz Beograda, gde njih smestiti? Da li im naplaćivati privremeni boravak u Beogradu, ili se u takvoj situaciji očekuje da im Beograđani plaćaju smeštaj?
 
kad bi se to desilo odmah bi nam plata skocila na 400 evra samim tim sto Beograd vise ne bi mogao da nas pljacka

a vi u Beogradu bi poumirali od gladi , ubijali bi se za parce hleba na ulici ,jer bi vam plate pale na 200 evra zbog toga sto vas vise Srbija ne bi izdrzavala

Tihi, brate, hvala ti na mojoj plati. Jes' da sam i ja malo radio, ali ti si za nju zaslužan, živ mi bio još sto godina.
 
Tihi, brate, hvala ti na mojoj plati. Jes' da sam i ja malo radio, ali ti si za nju zaslužan, živ mi bio još sto godina.

svi vi beogradjani bi pocrkali od gladi kada bi se odvojili od ostatka srbije jer svi vi zivite tako sto se otima nama a vama daje

ti toga mozda nisi svestan ali to je tako.

u beogradu na 2 miliona stanovnika samo 11.000 radi u proizvodnji

svi ostali su paraziti budzeta ili usluzne delatnosti.
 
Под хитно изместити државне институције из Београда. Седиште владе, скупштине, минитсарстава, агенција, јавних предузећа, државних установа, све то нема никаквог разлога да буде у Београду.
А кад се ово деси, кад се токови новца изместе из Београда, људи ће почети да иду за новцем, и Београд ће бити растерећен, и нећи бити никакве потребе за мегаломанским пројектима типа метроа.
 
Možda će se u svoje zavičaje vratiti svi oni koji su u Beograd došli? Tako bi svi profitirali, te manje razvijene sredine bi dobile svoje stručnjake, koji su iz njih pobegli, a u Beogradu bin napokon, bilo više nade za zapošljavanje samih Beograđana. I onda bi svako mogao da realno naplati svoj rad i da sam ulaže u svoj razvoj. Zanima me samo kako rešiti problem političara koji nisu iz Beograda, gde njih smestiti? Da li im naplaćivati privremeni boravak u Beogradu, ili se u takvoj situaciji očekuje da im Beograđani plaćaju smeštaj?

неће се вратити и наставиће да долазе, зато што им је привреда у завичају уништена управо од угледних бизмисмена из Београда и сличних "метропола"

не можеш отклањати последицу док не решиш проблем узрока
 
Под хитно изместити државне институције из Београда. Седиште владе, скупштине, минитсарстава, агенција, јавних предузећа, државних установа, све то нема никаквог разлога да буде у Београду.
А кад се ово деси, кад се токови новца изместе из Београда, људи ће почети да иду за новцем, и Београд ће бити растерећен, и нећи бити никакве потребе за мегаломанским пројектима типа метроа.

to bi bilo jedino resenje.

naravno to se nece desiti jer gde da nateras parazite beogradske da se presele recimo u crnu travu ili kursumliju
 
primera radi imate bruto platu od 27.000 din

od toga tadic vam uzme odmah 12.000 na ime poreza i doprinosa

ostalo vam je 15.000

za 5000 din platite racun za struju. tu vam je uzeo tadic jos 1000 din na ime pdv-a

zatim za 5000 din kupite gorivo. tu tadic uzme jos 3000 din na ime akcize i pdv-a

zatim za ostatak od 5000 din kupite hranu tu vam tadic uzme jos 1000 din

znaci od vasih zaradjenih 27.000 tadic tj Beograd vam je oteo 12.000 na doprinose i jos 5.000 na ime poreza na ono sto ste kupili ukupno 17.000 din

17.000 din je 62% od svega sto ste zaradili

znaci beograd nama uzme najmanje 65-70% od onoga sto zaradimo svakog meseca

e zamislite da uzima neka nova vlast 10-15%

odmah bi nam skocile plate za 50% samo tim sto ne bi beograd vise mogao da nas pljacka
 
primera radi imate bruto platu od 27.000 din

od toga tadic vam uzme odmah 12.000 na ime poreza i doprinosa

ostalo vam je 15.000

za 5000 din platite racun za struju. tu vam je uzeo tadic jos 1000 din na ime pdv-a

zatim za 5000 din kupite gorivo. tu tadic uzme jos 3000 din na ime akcize i pdv-a

zatim za ostatak od 5000 din kupite hranu tu vam tadic uzme jos 1000 din

znaci od vasih zaradjenih 27.000 tadic tj Beograd vam je oteo 12.000 na doprinose i jos 5.000 na ime poreza na ono sto ste kupili ukupno 17.000 din

17.000 din je 62% od svega sto ste zaradili

znaci beograd nama uzme najmanje 65-70% od onoga sto zaradimo svakog meseca

e zamislite da uzima neka nova vlast 10-15%

odmah bi nam skocile plate za 50% samo tim sto ne bi beograd vise mogao da nas pljacka

која нова власт
 
svi vi beogradjani bi pocrkali od gladi kada bi se odvojili od ostatka srbije jer svi vi zivite tako sto se otima nama a vama daje

ti toga mozda nisi svestan ali to je tako.

u beogradu na 2 miliona stanovnika samo 11.000 radi u proizvodnji

svi ostali su paraziti budzeta ili usluzne delatnosti.

Verujem da bi pocrkali od gladi, jer Beograd nije selo, nema poljoprivredu. A misliš da uslužne delatnosti ne donose profit, ili si pristalica samo proizvodnje? Ko će te proizvode da dizajnira, ispita, upakuje, transportuje? Misliš li da su paraziti budžeta oni koji nas školuju ili leče?
 

Back
Top