Kafana СВЕ И СВАШТА (2. део)

Mi smo sad u toj fazi,da sve što ima veze sa istorijom i geografijom je stalno aktuelno,i postavlja mali zilion pitanja. Puno i čita o tim temama,pa mi se sve čini,ako ne poklekne u ovom interesovanju,da će se profesori u petam hvatati za glavu,od pregršt pitanja koje će postavljati,i priča koje će svojevoljno pričati. Prilično je napadan u ovoj tematici,i dok ne ispriča što je naumion,nema šanse da zatvori usta. Ahahahahaah.
 
Jao Mici, isti je kao moj Luka. Već su ga i nastavnici upoznali, njemu su među prvima zapamtili ime. On kad krene da "klepeće", ne zaustavlja se dok ne izdeklamuje šta je naumio.
U početku su neki nastavnici mislili da čita lekcije unapred, sada su se već navikli na njega. :lol:

- - - - - - - - - -

He he Alisa... Ne putujemo mi tako cesto, nego se uvek pohvalimo :D
A i kad idemo ne idemo daleko, samo po nasoj zemlji i malo komsiluku. Moja cerka je toliko odusevljena selima i domacim zivotinjama...
Mislim da sam vec pisala (mrzi me sad da proveravam) - na pocetku skolske godine, kada su u skoli pisali ko je sta naucio na raspustu, dok su deca pisala da su naucila da voze bicikl, da rone, upravljaju camcima... i nemam pojma koje sve akrobacije, moja cera je napisala da je naucila da muze ovce! Muz i ja smo vristali od smeha, ali su uciteljica i skolski psiholog bili odusevljeni :lol:
Inace da - ide ponovo na casove baleta, i kad se ovde na temi nedavno pisalo o tome koliko deca imaju vanskolskih obaveza, nisam stigla da napisem... Moja smizla ove godine pored redovne i muzicke skole ide na casove glume, casove baleta i redovno trenira odbojku.
Na odbojci je od ove godine bila prebacena na visi nivo, ali sam ja trazila od trenera da je vrate sa decom do deset godina (gde po godinama i pripada) pa sam sa cerkom ratovala zbog toga, ali na kraju zbog velikog broja dece je oformljena posebna grupa - 4. razred, pa smo svi zadovoljni, ili skoro zadovoljni :)

- - - - - - - - - -

joiv - Meni se cini da ti ovde na temi vec sve znas, osim mene. Radujem se da se upoznamo!
Sto rece Alisa - sve sto si pisala zvuci bas super!

Ma putujete često, nemoj sad da se izvlačiš! :D
Mm i ja stalno spominjemo to kako treba da krenemo sa klincima na ta putovanja po zemlji i bivšoj Jugi, da svi zajedno uživamo i da deca zavole svoju zemlju. Samo što smo lenji, kada dođe vikend, jedino što želimo je da se dobro naspavamo.

Što se tiče balerine, znam da ona ima tempo i da bi mogla i više samo da mama dozvoli. :heart:
 
lako je nastavnicima da rade sa radoznalom i lepo vaspitanom decom. sto se mene tice, to je najbolja kategorija ali dosta retka. decu i treba uciti da pitaju sve sto ih interesuje, ali i da znaju kada da pitaju da bi dobila odgovore kako treba.

a sto se tice dozvola za vanskolske aktivnosti, ne ogranicavam ja nista, ali do negde ogranicava novcanik! bar u mom slucaju cerine vanskolske aktivnosti nemaju bas nikakve veze sa mojim ambicijama. volim da je aktivna, ali sama bira kad i koliko...
 
U pravu si, najteže im je da nauče kada je vreme i mesto za pitanja, koja su prava pitanja i koga da pitaju. U suprotnom ispadaju nevaspitani. Ja nikako da suzbijem tu neposrednost kod moje dece. Oni nemaju nikakvog zorta od odraslih ljudi, nikako da dožive njihov autoritet na adekvatan način. Kod učiteljice to ide neobavezno, sa nastavnicima je skroz druga priča.
Sa druge strane, klinac naših kumova koji je takođe peti razred, meni je još pre dve godine počeo da persira što je mene zaprepastilo i bilo mi je neprijatno. Nikako nisam mogla da se otmem utisku da su ga možda previše zauzdali. Baš je teško naći pravu meru.
 
U pravu si, najteže im je da nauče kada je vreme i mesto za pitanja, koja su prava pitanja i koga da pitaju. U suprotnom ispadaju nevaspitani. Ja nikako da suzbijem tu neposrednost kod moje dece. Oni nemaju nikakvog zorta od odraslih ljudi, nikako da dožive njihov autoritet na adekvatan način. Kod učiteljice to ide neobavezno, sa nastavnicima je skroz druga priča.
Sa druge strane, klinac naših kumova koji je takođe peti razred, meni je još pre dve godine počeo da persira što je mene zaprepastilo i bilo mi je neprijatno. Nikako nisam mogla da se otmem utisku da su ga možda previše zauzdali. Baš je teško naći pravu meru.

jeste.. s'jedne strane sve oni (deca) to znaju, ali bas ih briga. proveravaju dokle mogu, eksperimentisu... i moja smizla je potpuno razuzdana (mada i ja stalno drvim, ali dzaba), i stalno cujem "najnevaspitanija su deca prosvetnih radnika" ali :whistling: ne obracam paznju. vazno je da nikog ne vredja, ni na koji nacin ne ugrozava, a da li ce je neko oceniti pristojnom ili nepristojnom... hm, ima vremena.
a ima foru, kad se ja naljutim na nju, onda pridje i zvanicnim glasom i uz persiranje kaze -gospodjo B. ...tad moram da odglumim ljutnju, a u dusi vristim od smeha!
 
ahahahahaahaha to sa persiranjem nama nikako ne ide,ama baš nikako....on čak i prababi kaže Ti ali usput dajući svo moguće poštovanje što treba pokazati prema starijima...još definitivno nije u fazi da recimo učiteljici ili profesorima persira...meni to ponekad malo čudno,ali vidim ostala deca njegovog uzrasta isto tako...a kad krene u peti,ja mislim da će to nekako samo od sebe da se dovede u red...odnosno ja njemu drvim već sada kako se treba starijim osobama obratiti itd.,ali nekako su okolnosti oko nas takve,da niko to od njega zvanično ne traži,pa i ne mislimo puno o tome...
 
jeste.. s'jedne strane sve oni (deca) to znaju, ali bas ih briga. proveravaju dokle mogu, eksperimentisu... i moja smizla je potpuno razuzdana (mada i ja stalno drvim, ali dzaba), i stalno cujem "najnevaspitanija su deca prosvetnih radnika" ali :whistling: ne obracam paznju. vazno je da nikog ne vredja, ni na koji nacin ne ugrozava, a da li ce je neko oceniti pristojnom ili nepristojnom... hm, ima vremena.
a ima foru, kad se ja naljutim na nju, onda pridje i zvanicnim glasom i uz persiranje kaze -gospodjo B. ...tad moram da odglumim ljutnju, a u dusi vristim od smeha!
ima i toga da se deci prosv. Radnika traži dlaka u jajetu.

- - - - - - - - - -

ahahahahaahaha to sa persiranjem nama nikako ne ide,ama baš nikako....on čak i prababi kaže Ti ali usput dajući svo moguće poštovanje što treba pokazati prema starijima...još definitivno nije u fazi da recimo učiteljici ili profesorima persira...meni to ponekad malo čudno,ali vidim ostala deca njegovog uzrasta isto tako...a kad krene u peti,ja mislim da će to nekako samo od sebe da se dovede u red...odnosno ja njemu drvim već sada kako se treba starijim osobama obratiti itd.,ali nekako su okolnosti oko nas takve,da niko to od njega zvanično ne traži,pa i ne mislimo puno o tome...

Po mom, prababi i ne treba da persira jer ste porodica.
učiteljici treba, al to ona reguliše
a koji je on rarzed, izvini, zaboravila sam, 4. ILI 5..?
 
Vexy sada je 4.razred. Znaš kako je i u familiji,naročito na selu se persiralo čak i roditeljima. Moja majka persira svojoj majci,i ja persiram mojoj babi,a Gabriel već ne. Sa druge strane baba i deda koji su me odgojili i koji su živeli u NS od početka sam bila na ti. Nikada im nisam persirala. Međutim oni su persirali mojoj prababi koja je živela sa nama,i ja sam njoj takođe persirala. Tako da je to i u okvirima porodice skroz razičito.
A učiteljica ne traži od njih da joj persiraju,mada stalno govori da će u višim razredima profesorima morati da persiraju i da se polako navikavaju na to.
 
Meni to sve dobro zvuči, a škola večito mora da bude glavna zanimacija. :D
Koju školu je starija upisala?

Zuji Zolja joiv - Meni se cini da ti ovde na temi vec sve znas:
Joiv...kuća, pa to je velika stvar
sad sa sređivanjem polako, jedmo po jedno, imate vremena, sad je vaše i to je vazmo.
zoljo a kako ti se sviđaju pejzaži oko drine?

Alisa: Upisala je gimnaziju, prijemni je polagala u martu, rezultate dobili u aprilu, proslavili ostvarenje njena zelje, pa smo mnogo opustenije docekali maturu i polaganje testa male mature jer znala je da joj ne igra taj test nikakvu ulogu.
Zolja: znam ih naravno... mnoga deca su rodjena ovde na forumu, mnogi su imali nezaboravne bisere, mnoge clanice su fantasticni savetnici, sagovornici ( cak i kad se sukobe misljenja)
Vexy: da znas da je velika stvar. Pogotovo ako je kuca stara sto i kusur godina pa je radis od podruma do krova :D A opet bih isto uradila. Luda glava :D

Elem, na poslu je crkac od hladnoce. Iako su menjali prozore i vrata, TA pec ne moze vec sada da zagreje, ne znam kako ce zimi funkcionisati. Dodje mi da zovnem direktorku i kazem "dzabe smo krecili" al mi zao, zena se trudi maksimalno da adaptira sve sto moze.
 
joiv lepo ti je tamo sve ušuškano,šteta što grejanje ne funkcioniše kako treba.. :( A za sve uspehe još jednom iskrene čestitke. Svaka čast !

Zoljo čestitke na punoletstvu vašeg braka! Istrajte jedni pored drugog još 5 puta toliko. :)

Juče u većem delu NS nestala struja na neko vreme. I meni od strujnog udara crkao tv u dnevnoj. Pa majku mu!
 
e drage moje dame, verovale ili ne, moj muz i ja smo se vencali na danasnji dan pre 18 godina. eto, nas brak od danas ima pravo glasa :lol:
Lepo
nek je sa srećom i još puno godina da ste živi zdravi..
joiv lepo ti je tamo sve ušuškano,šteta što grejanje ne funkcioniše kako treba.. :( A za sve uspehe još jednom iskrene čestitke. Svaka čast !

Zoljo čestitke na punoletstvu vašeg braka! Istrajte jedni pored drugog još 5 puta toliko. :)

Juče u većem delu NS nestala struja na neko vreme. I meni od strujnog udara crkao tv u dnevnoj. Pa majku mu!
gadno....
 
Dobro jutro!
Hvala na čestitkama :)
Joiv - kako u martu prijemni za gimnaziju? Je li to neka specijalizovana gimnazija?
Micimacko - baš mi je žao. Stalno neke trzavice. Kod mene su ranije crkavali ruteri zbog pada napona ili grmljavine, ali to su uvek menjali operateri o svom trošku. A tv, uh... gre'ota.
 
Opet vas nema! Ja cu opet malo sama sa sobom :lol:
A i da vam ispricam:
Ucestvovala moja cerka preko dramske sekcije, sa Crvenim krstom i policijom u nekom opstinskom projektu. Zapravo imali su pozorisnu predstavu, ali bas nafilovanu informacijama o saobracaju i prvoj pomoci, a predstavu su gledala deca predskolci, prvi i drugi razred, organizovano sa svojim uciteljima. Predstavu su igrali cele nedelje i danas je bilo poslednje izvodjenje. Odem u dogovoreno vreme da pokupim neke svoje rekvizite i cujem da od svih ucitelja predskolskog, prvog i drugog razreda samo jedna uciteljica nije dosla ni dovela svoje odeljenje ( drugi razred) na predstavu.
To naravno ne bi bilo nista neobicno da iz tog odeljenja nije ucestvovalo cak dvoje dece u predstavi, a pomenuta uciteljica se ne skida sa fejsa sa sve slikama "Volontiram u Crvenom krstu", "Svi za pravdu, dole nepravda", "Ja i moje odeljenje ovde i onde" i taaako. Stvarno uzas kakvih nas ima...
Inace predstava je bila toliko zabavna i efektna, da cele nedelje srecem i cujem decicu kako prepricavaju pojedine scene.
 
Zolja, čestitke za punoletan brak, to je za svaku pohvalu u današnje turbulentno vreme! :super:
Bravo za malu glumicu i njeno angažovanje na svim poljima! Ako su deca pod tolikim utiskom onda je predstava stvarno sjajna. Deca su ipak najkritičnija publika. :heart:
Što se tiče spomenute učiteljice, meni je najžalije dece kojoj zapadnu loši pedagozi.

- - - - - - - - - -

Nestala nam Joiv, a i mene interesuje kakva je gimanzija u pitanju.
 
Pa ćao svi!
Nadam se da me je sada već prošao baksuzluk. Treća sreća. Pričala sam šta nam se desio sa televizorom, Dan kasnije crkao nam je i D3 prijemnik,od tog istog strujnog udara. Sad u nedelju kada je popodne bio taj jak vetar,breza ispred kuće se prepolovila,i samo smo čuli ogromam tresak i drvo je bilo na strujnim istalacijama,kablovskoj itd. To se desilo u 15 časova, dežurna ekipa izašla u 19 sa jednim luksuznim automobilom,mada su znali šta se desilo,počeli da vuku pod naponom drvo sa kablova,napravili kratki spoj,pa smo skoro izgoreli,sva sreća što je bilo sve mokro,inače bi od varnice odmah buknuo požar. Sa kranom su došli da poprave štetu tek sutradan u 15 časova,ali stub na kom su priključci za struju koji je napola isčupan iz krovne konstrukcije na kući,još uvek nije fiksiran nazad. Za to treba da se ispiše nov nalog,sa nekom drugom ekipom,koja će doći još to da sanira. I tako. Banana država. :(
 
Jao Mici, ja bih precrkla od straha. Kod mene srecom nije bilo toliko snazno.
Gimnazija jeste na neki nacin za odredjenu decu, ali na roditeljskom su nam rekli da skola nema titulu elitne, specijalizovane, ili vec slicno. U vecini slucajeva prosek koji nose iz osnovne skole je bitan, ali nije presudan. Tako se desilo da je vukovac lose prosao na njihovoj proceni i prijemnom pa ispao, a vrlodobras razbio i primljen je. Imaju svoje metode procene deteta za prijem, pored prijemnog ispita naravno. Moje dete je kiksala na matematici (a matematika joj drugo ime :D ) ali se na srpskom i usmenom pokazala i vise nego dobro.
 

Back
Top