Jos malo B92 opservacija

znaci, razumeli smo se konacno, ovaj forum je zaista vrlo interesantan i rado dolazim ovde, zato mi je malo bezveze kada se neko nadje uvredjen,povredjen, proozvan i sl.jer su ovo mesta na kojima se razmenjuju misljenja i,ukoliko tema izazove dosta polemike, onda je to plus za autora te teme, zar ne
 
Danas sam oko 11h sluchajno zakachio prichu o generalu Lazarevicu na B92. Pao mi je u ochi samo jedan segment, kada je voditeljka rekla "O generalu Lazarevicu znamo da je, pa bla bla (navode se njegovi podaci).....i to da je govorio o pobedi Srbije u ratu 1999.-e" (mozda ne od rechi do rechi, ali u tom smislu. Chak i da jeste tako rekao zashto to potezu?) Tada krece insert iz tog doba (pri povlachenjue srpske vojske) na kom general Lazarevic govori. Precizno, vojnichkim jezikom kaze ".....vojska Srbije izvrshila je svoju ustavnu obavezu, sachuvala je do ovog trenutka svoju teritoriju. Sada ce se povuci na granice autonomne pokrajne KiM, a kontrolu nad stanovnishtvom preuzece snage evropske zajednice itd itd....."
Zaista mi je zasmetalo to shto se Lazarevic svrstava u kategoriju onih koju su tvrdili kako smo odneli pobedu nad NATO paktom. Chovek je govorio o sasvim drugim stvarima, o vojnom cilju na Kosovu. O odbrani teritorije Kosova od terorista iz Albanije, ali novinari redakcije B92 drugachije tumache taj govor od mene.
 
To znaci da ne vidi patriJotski cin i nekakvu vrednost u "tradicionalnom" bozicnjem ispaljivanju praznih buradi u orbitu kako to cine prave srbende u Novom Sadu. To znaci da se ne lozi na heroje-ubice poput Mladica i Karadzica kojima je drazi sex sa medvedima u pecini nego da svoj narod lise muke i medjunarodnog pritiska. To znaci da ne sanja nove ratove, hrabre vitezove, ispravljanje "istorijskih nepravdi" vec sanja normalan zivot, Srbiju u EU. To znaci da radijator ne zovce "ognjiste". |To znaci da se ne zalazu za "umano preseljenje naroda" vec za suzivot i toleranciju. itd. itd.

Sve ono sto prave postmilosevicevske srBende koje su bile protiv njega ne zato sto je uvukao Srbiju u besciljne ratove vec zato sto ih je izgubio dovodi do ludila. Zato ih i obozavam. :D
 
Dakle srpstvo je sagledavanje patriotskih vrednosti u ispaljivanju praznih burica u kosmos, srpstvo je lozenje na Karadzica i Mladica i njihov sex sa medvedima, srpstvo je zedj za novim ratovima i krvoprolicima, srpstvo podrazumeva neulazak u EU, kao i zvanje radijatora ognjishtem.

Choveche..... :D
 
DisMisaL:
Zanimljivo je videti kako se prave 'srpske demokrate, uvek zalazu za suzivot i toleranciju prema svima, osim prema pravim 'srpskim patriotama'.

Vala ne dao Bog ni jednoj zemlji ovakve demokrate!

Uh, sto bih voleo sankcije, al' one najgore, ne ovakve kao sto smo imali, ove su bile neki uvod, mnogo bre meke, nisam ni osetio. Al' onakve 'de ce ovi zivi da se pojedu, da opet cujem zapevanje na sva usta, pa mitinzi, pa neke njihove organizacije, pokreti, sulude ideje gde bi i iz "Laze Lazarevica" pobegli ludaci kad bi ih slusali, da opet gledam njihov zivot u ilegali kao SKOJ - evci... Joooj sto se ne vrati Sloba i sankcije, da se opet provedem kao covek, gledajuci ih.

Ne znas prijatelju kad me "uhvate u pricu" ovi kreteni, pa mi objasnjavaju, pa pricaju (pa isto, kao sto rekoh, SKOJ o Rusiji) o nekoj utopiji... te Evropa, te svet, te Mars (ne nisam ovo ja otisao, ne sekiraj se, to su sve njihove reci), ja napravim izraz lica kao da sam odusevljen (znas ono, izbecim oci, vedar izraz lica), pa pocnem da psujem Slobu, onako slatko, socno... a oni jos vise, tek tada ne umeju da se zaustave... Pa me tapsaju po ramenu, govore da sam spasen (ne pricam ti ja ovo o nekim Jehovinim svedocima, Boze me sacuvaj), ti si nas... ma yebacemo im majku kad ih skinemo, pa cudo... pa jos ako ih nesto pitas a oni: "ko mi?! A - U, DzA - BU... ma stvoricemo od Srbije vasionski brod (valjda se primili na Slobinu pricu o "nebeskom narodu i Srbiji"?), od ptice mleko cemo napraviti, samo da skinemo Slobu..."

Eh, sto se ne vrati to vreme?
 

Back
Top