Zivot i rad u Danskoj

Aaah da, razumem. Pa vidi, ti si u odličnoj poziciji što se državljanstva tiče. Ja sa ovim mojim srpskim mogu samo da sednem i plačem :D :D :D a dobro, mogu da razumem da ti EU državljanstvo odgovara da se slobodnije krećeš kroz EU, a opet i Kanadsko nije za baciti! Dakle, adios srpsko! ;) hahaha šalim se! Samo ti znaš šta ćeš i kako ćeš i srećno sa tim! Brzo će to sve proći, vreme leti kao ludo! Još juče sa imala 18 godina... O.o
 
Aaah da, razumem. Pa vidi, ti si u odličnoj poziciji što se državljanstva tiče. Ja sa ovim mojim srpskim mogu samo da sednem i plačem :D :D :D a dobro, mogu da razumem da ti EU državljanstvo odgovara da se slobodnije krećeš kroz EU, a opet i Kanadsko nije za baciti! Dakle, adios srpsko! ;) hahaha šalim se! Samo ti znaš šta ćeš i kako ćeš i srećno sa tim! Brzo će to sve proći, vreme leti kao ludo! Još juče sa imala 18 godina... O.o

Nije bas tako kao sto mislis. Meni ne treba drzavljanstvo EU, da bih se ja svrckala bilo gde po Eu, jer imam kanadsko drzavljanstvo, a mogu da dobijem pored danskog jos tri eu-drzavljanstva, ali mi nije potrebno. U stvari, nikada o tome nisam ni razmisljala. Ovo dansko bih morala da uzmem zbog nasledstva koje bi trebalo da dobijem, jer kada platim porez mogu da ga koristim gde god hocu, a manje mi je cimanja za nekretnine.
 
Ma ja sam to rekla čisto površno, jer neću da guram nos u tuđe živote jer realno otkud ja znam kako je drugima :) mislim, to mi je totalno bezveze. Tako da nisam mislila da je tebi lako ili da sudim o tvojim životnim prilikama :) i srećno sa svim planovima! ;)
 
Pozdrav svima,

Voljela bih cuti vase misljenje o zivotu i mogucnostima zaposlenja u Danskoj.

Uskoro dolazim zivjeti u Dansku pa me zanima da li je moguce zaposliti se sa diplomom dobijenom na nekom od nasih univerziteta(Beograd, Sarajevo, Zagreb, Banja Luka...)? Ja sam poljoprivredni inzinjer(engineer of agriculture) i govorim engleski jezik...ako je neko imao slicno iskustvo molim da me posavjetuje...hvala unaprijed.
 
Moguce je zashto da ne samo morash prevesti na engleskom diplomu :)

A inace ne znam da li si ikada bila u Dansku meni je iskreno to jedna od najruznijih skandinavskih zemalja...sama ravnica nemash nijedno brdashce da vidish i non stop vetar duva,inace Kopenhagen je prelep grad :lol: jedino shto valja ;)
 
Pozdrav svima,

Voljela bih cuti vase misljenje o zivotu i mogucnostima zaposlenja u Danskoj.

Uskoro dolazim zivjeti u Dansku pa me zanima da li je moguce zaposliti se sa diplomom dobijenom na nekom od nasih univerziteta(Beograd, Sarajevo, Zagreb, Banja Luka...)? Ja sam poljoprivredni inzinjer(engineer of agriculture) i govorim engleski jezik...ako je neko imao slicno iskustvo molim da me posavjetuje...hvala unaprijed.
mozes ,uz dodatni ispit, dobijes i posao pozz samo napred
 
Pozdrav svima,

zanima me ima li ko svjezih info o dobivanju posla u Danskoj, konkretno za inzenjere, da li je postalo lakse dobiti dozvole (boravisnu i radnu)?
Moj muz i ja smo dipl. inzenjeri geodezije i vec neko vrijeme razmisljamo o odlasku u Dansku. U zadnje vrijeme se pise kako Danskoj treba veliki br. visokoobrazovane radne snage iz zemalja van EU da bi ostala konkurentna, da li neko zna gdje se konkretno mogu dobiti neke informacije i provjeriti tacnost spomenutog. Unaprijed puno hvala!
 

Back
Top