DSS ili DS ili

Ja@ti:
aj mi sad navedi gde sam ja to navela,to da je sve lose, aj navedi to,citiraj, procitaj naravno sve sto ovde pise pa mi navedi taj deo,ne,nego si ti docekao na noz sve sto sam ja rekla odmah, jer zaboga kritikujem ds,i odmah si osuo paljbu, vrlo nekulturno,na mene,vidis, cim malo okrenemo stvari, dodjemo do toga da i ti i ja isto mislimo a u razlicitim smo strankama, i, naravno, nije tesko biti fin :wink:
'bro jutro :)

zar nisi ti rekla da je bolje da se dos nikada nije desio?.... zar si ikada rekla ista pozitivno o dosu?... nesto se ne secam?.....

sa druge strane, ti nisam prs'o jer si napala ds, o ne.... napao sam te jer sumnjas u patriotske vrednosti TE stranke, koja je po mom misljenju mnogo vise dobrog uradila za Srbiju i njene gradjane od BILO KOJE DRUGE STRANKE..... aj me ubedi u suprotno....

daleko od toga da ds nije imao gresaka tokom svoje vladavine, ali....

ja se ne sesam sa sam tebe igde uvredio, ako jesam izvini, ali molim te me citiraj gde sam te to uvredio :roll:

ne znam zasto je diskusija nekulturna :?
 
srebro:
Dok DS posle ubistva Djindjića nije više ona ista...Došli su neki novi ljudi koji ni sami ne znaju šta hoće,koji su postali bezlični,stranka je nekako rascepljena i malo ko zna šta oni predstavljaju.
Mislim da se najveći kvalitet i potencijal krio u nekolicini malih partija DOS-a kao što su sdp i gss na primer,ali u Srbiji to nema ko da prepozna jer ljudi puštaju Pink da razmišlja umesto njih,tako da je tužna istina da danas više nema za koga da se glasa.
Slazem se da DS posle Djindjica nije ona ista stranka, ali za to optuzite one koji su ga ubili a ne DS... Ti novi ljudi tacno znaju sta hoce, ali ne mogu da se javno postave na odgovarajuci nacin pa da svima bude jasno....

evo mali opis situacije u Srbiji....

Republicki nivo.... imamo vladu koja NISTA pozitivno nije uradila (dokazi>>> stopa inflacije 60% veca od planirane, spoljni deficit 80% veci nego prethodne godine, uradjena je 1 (i slovima jedna) privatizacija u 2004oj, ni jedan jedini problem (kosovo, hag, rs) nije ni na putu da se resava, vratili su se reseni problemi (jug srbije), rast kriminala u Beogradu od 30%..... dokazi koje vlada iznosi kao cinjenice uspesnog rada>>> rast proizvodnje od 8% (jeste, ali to je rast proizvodnje u vec privatizovanim firmama (sartid, poivare, duvannske industrije, cementare, banke itd.... nije zasluga OVE vlade), smanjenje nezaposlenosti za 1% (nisu uradili niti jednu privatizaciju pa nije bilo rasta nezaposlenih a ovi sto su se zaposlili su to ucinili u privatizovanim firmama.... nije zasluga OVE vlade).... eh...
i naravno da je DS nezadovoljna, i naravno da jedva cekamo da ova vlada padne, i naravno da bi osuli paljbu po njima, ALI..... sta kada ona padne... :roll: ...

kada se gubi poverenje u neku stranku, biraci PRVO postaju apstinenti pa tek onda se ponovo opredeljuju... posto smo to razjasnili aj idemo dalje.... DS ima popularnost od 26%... SRS 30%, SPS 5-7%, G17 3-4%, DSS 11-14%, PSS 7-10%.... i sta... ds napadne dss iz sve snage, poraste joj rejting na 25%, dssu padne na 8-10 (ako ne i manje) + postanu izuzetno pissed off na DS (ojacaju struje unutar dssa koje su pre za saradnju sa SRSom), dese se izbori i odjednom koalicija DSS-SRS-SPS.... autoGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL... jesu li pristalice dsa spremne na 4 godine pod SRSom??? :roll: .... zato se ne ide u frontalni napad na dss, kao sto neki prizeljkuju... sa druge strane Ceda i njegovi mogu slobodno... postoji tu prostor za igru, jer dss ne moze direktno da napadne ds zbog toga (pa nema opasnosti od gornjeg scenarija).... zato je izbacen iz stranke...

LOKALI... o ovome se malo prica, pa malo i zna.... DSS ucenjuje DS na lokalu gde god to moze... u BGu problemi (predsednik skupstine (dss) ne zeli da sazove skupstinu iako je potpisan dogovor (dajte nam jos???.... sta?... neamo pojma, al ocemo jos)... u 5-6 beogradskih opstina slicni problemi.... u unutrasnjosti takodje problemi... svuda dss ucenjuje ds a lokalne institucije trpe... i sve se to desava upravo zbog vlade.... lepo zar ne?...

pride, zamislite sta se desava..... koalicioni sporazum ds-dss, podele se funkcije (predsednik opstine, nacelnik uprave i sl) i onda dss na svoju listu ubacuju kadar iz spsa :shock: .... znaci nije vise koalicija ds-dss vec ds-dss-sps :shock: .... zasto???... "pa podrzali su me na izborima, moram da im vratim".... s_h_i_t..... pre ce biti "slusaj vojo... ocu malo vlasti i na lokalu ako hoces da ti i dalje podrzavam vladu" :? .... diFno, zar ne :)

sta je cena direktnog sukoba dsa i dssa.... republicka vlast ce biti radikalska + mnogo veci broj opstina ce biti radikalski.... dsovci jel to zelite???

ah.... i ja ponekad prizeljkujem da se ovom narodu konacno jos jednom desi neka crno-"biraj boju" koalicija, ali - DAMN - i ja sam pripadnik tog naroda pa ce to da ide i preko moje koze.... S_H_I_T...

a ovo o kombi strankama ni ne zelim da komentarisem :? .... glupost
 
d1:
Ja@ti:
aj mi sad navedi gde sam ja to navela,to da je sve lose, aj navedi to,citiraj, procitaj naravno sve sto ovde pise pa mi navedi taj deo,ne,nego si ti docekao na noz sve sto sam ja rekla odmah, jer zaboga kritikujem ds,i odmah si osuo paljbu, vrlo nekulturno,na mene,vidis, cim malo okrenemo stvari, dodjemo do toga da i ti i ja isto mislimo a u razlicitim smo strankama, i, naravno, nije tesko biti fin :wink:
'bro jutro :)

zar nisi ti rekla da je bolje da se dos nikada nije desio?.... zar si ikada rekla ista pozitivno o dosu?... nesto se ne secam?.....

sa druge strane, ti nisam prs'o jer si napala ds, o ne.... napao sam te jer sumnjas u patriotske vrednosti TE stranke, koja je po mom misljenju mnogo vise dobrog uradila za Srbiju i njene gradjane od BILO KOJE DRUGE STRANKE..... aj me ubedi u suprotno....

daleko od toga da ds nije imao gresaka tokom svoje vladavine, ali....

ja se ne sesam sa sam tebe igde uvredio, ako jesam izvini, ali molim te me citiraj gde sam te to uvredio :roll:

ne znam zasto je diskusija nekulturna :?
ako mislis da je kulturna diskusija tipa: NE LUPETAJ,BRE onda mi imamo razlicite standarde,citiraj mi gde sam navela to sto si ti rekao da sam valjda rekla, nadji to mesto pa citiraj, ds je toliko toga patriotskog uradila za ovu zemlju da cemo taj patriotizam skupo platiti,onog dana kada nas optuze da placamo ratnu odstetu, toliko o njihovom patriotizmu,kada su toliko uradili za narod zasto su dobili onoliki broj glasova na parlamentarnim izborima,da iskreno
sumnjam u njihov patriotizam ali ne sumnjam u to da vole pare mnogo vise od bilo cega drugog,
 
"ds je toliko toga patriotskog uradila za ovu zemlju da cemo taj patriotizam skupo platiti,onog dana kada nas optuze da placamo ratnu odstetu"

Naravno, krivci nisu oni koji su zapoceli 5 ratova, slali decu da pucaju na svoje drugove, posvadjali se sasvetom, odbijali svaki dogovor, sejali mrznju po Srbiji, dovozili belu tehniku iz "ratom zahvacenih podrucija", proterivali, silovali, ubijali i na kraju doveli do najvece Srpske sramote ikada.

Kriv je DS... :roll:
 
Ja@ti:
d1:
Ja@ti:
aj mi sad navedi gde sam ja to navela,to da je sve lose, aj navedi to,citiraj, procitaj naravno sve sto ovde pise pa mi navedi taj deo,ne,nego si ti docekao na noz sve sto sam ja rekla odmah, jer zaboga kritikujem ds,i odmah si osuo paljbu, vrlo nekulturno,na mene,vidis, cim malo okrenemo stvari, dodjemo do toga da i ti i ja isto mislimo a u razlicitim smo strankama, i, naravno, nije tesko biti fin :wink:
'bro jutro :)

zar nisi ti rekla da je bolje da se dos nikada nije desio?.... zar si ikada rekla ista pozitivno o dosu?... nesto se ne secam?.....

sa druge strane, ti nisam prs'o jer si napala ds, o ne.... napao sam te jer sumnjas u patriotske vrednosti TE stranke, koja je po mom misljenju mnogo vise dobrog uradila za Srbiju i njene gradjane od BILO KOJE DRUGE STRANKE..... aj me ubedi u suprotno....

daleko od toga da ds nije imao gresaka tokom svoje vladavine, ali....

ja se ne sesam sa sam tebe igde uvredio, ako jesam izvini, ali molim te me citiraj gde sam te to uvredio :roll:

ne znam zasto je diskusija nekulturna :?
ako mislis da je kulturna diskusija tipa: NE LUPETAJ,BRE onda mi imamo razlicite standarde,citiraj mi gde sam navela to sto si ti rekao da sam valjda rekla, nadji to mesto pa citiraj, ds je toliko toga patriotskog uradila za ovu zemlju da cemo taj patriotizam skupo platiti,onog dana kada nas optuze da placamo ratnu odstetu, toliko o njihovom patriotizmu,kada su toliko uradili za narod zasto su dobili onoliki broj glasova na parlamentarnim izborima,da iskreno
sumnjam u njihov patriotizam ali ne sumnjam u to da vole pare mnogo vise od bilo cega drugog,
ne lupetaj je zargon, ako se ne varam :? .... vrlo nekultruno zaista :?

cu nadjem :wink:

aha..... ds je kriv za ono sto se desavalo 90tih :roll: .... zanimljivo :roll: .... btw. negde sam napisao sta mislim o "ratnoj odsteti" i slicnom.... da se ne ponavljam :wink:

zbog "hleba od tri dinara", "postenog Voje", "savesnog coveka punog morala, gosn. Dinkica".... zbog opsteg napada na ds, ali brzo je shvaceno ko sta prica i ko sta radi.... nepunih 6 meseci kasnije predsednik Srbije je iz DSa.... sta li je ds uradio za narod pa zasluzio da iz njegovih redova bude izabran predsednik drzave :roll: ...

a ja te opet pitam... koja stranka je vise uradila za gradjane Srbije.... argumente molim
 
...koja stranka je uradila vise za gradjane Srbije?
...mislim da je pravo pitanje sta si ti uradio :D
Psiholog Mejvis Klajn, osnivac britanske nacionalne organizacije za transakcionu analizu koja se bavi teorijom licnosti i psihopatologije, tvrdi da se odredjene vrste ponasanja i stavova koji preovladavaju u svakodnevnom zivotu mogu prepoznati kao pet "tipova licnosti" - Perfekcionista, Budi musko, Zapni jace, Krpa i Uzurbanko. Evo sta ona kaze o tipu "KRPA"
Krpa misli da joj niko ne dozvoljava da bude ono sto jeste i da je niko ne shvata. Krpe obicno dolaze iz porodica u kojima se istice uvazavanje. Izrazavanje zelja i osecanja SLOBODNOG DETETA , narocito losih osecanja kao sto su ljubomora, ljutnja, osvetoljubivost ili mrznja, smatraju se neprilicnim. "Sta ce misliti susedi?" od presudne je vaznosti za ovakvu porodicu. Na svako decije autenticno izrazavanje osecanja odgovara se sa: " To nije pristojno". Takvi roditelji ponasaju se prema deci kao prema ukrasnim dodacima sopstvenih bica. Dok dete takvih roditelja odgovara poslusnoscu (osecajuci i radeci ono sto mu kazu da oseca i radi a ne ono sto stvarno oseca i sto bi stvarno radio) biva nagradjeno time sto mu sve zelje kao PRILAGODJENOM DETETU ispunjavaju i pre nego sto ih je ono svesno. To je razmazeno dete - razmazeno u jednom dubljem smislu. Tipicna poruka koju prima je "nemoj da osecas ono sto ti osecas nego ono sto ti ja kazem da osecas"
Osobine licnosti Krpe su: preterana pristojnost i uctivost, neumesni izlivi neprijateljstva i grubosti, obicaj da kazu drugima "ti osecas to i to" i tiranisanje drugih. Krpe shvataju odnose medju ljudima kao vladavinu jednih nad drugima. Oni ponekad traze i potcinjavaju se kontroli drugih, a ponekad smatraju da je red na njih da kontrolisu druge. Ostali nikad ne znaju na cemu su sa Krpom. Tipican razgovor sa Krpom tece ovako:
- VI: Zelite li caj ili kafu
- KRPA: Posluzite ono sto vam je lakse
- VI: Svejedno je - volite li vise caj ili kafu
- KRPA: Ja cu ono sto i vi
- Stogod da donesete, Krpa ce verovatno vise zeleti ono drugo i bice uvredjena sto niste pogodili sta zeli.
O ostalim tipovima licnosti procitajte neku od knjiga Mejvis Klajn. Mozda vam pomogne da bolje upoznate sebe i ljude oko sebe. Mozda i steknete osecaj odgovornosti prema drugim ljudima. Mozda zadrzite smisao za humor, negujuci smeh i toleranciju. Time cete ukloniti patnju i povecati znanje i inteligenciju ljudi oko sebe a i vrlo je verovatno da cete tako ostaviti svet malo boljim nego sto ste ga nasli!
 
d1:
Ja@ti:
d1:
Ja@ti:
aj mi sad navedi gde sam ja to navela,to da je sve lose, aj navedi to,citiraj, procitaj naravno sve sto ovde pise pa mi navedi taj deo,ne,nego si ti docekao na noz sve sto sam ja rekla odmah, jer zaboga kritikujem ds,i odmah si osuo paljbu, vrlo nekulturno,na mene,vidis, cim malo okrenemo stvari, dodjemo do toga da i ti i ja isto mislimo a u razlicitim smo strankama, i, naravno, nije tesko biti fin :wink:
'bro jutro :)

zar nisi ti rekla da je bolje da se dos nikada nije desio?.... zar si ikada rekla ista pozitivno o dosu?... nesto se ne secam?.....

sa druge strane, ti nisam prs'o jer si napala ds, o ne.... napao sam te jer sumnjas u patriotske vrednosti TE stranke, koja je po mom misljenju mnogo vise dobrog uradila za Srbiju i njene gradjane od BILO KOJE DRUGE STRANKE..... aj me ubedi u suprotno....

daleko od toga da ds nije imao gresaka tokom svoje vladavine, ali....

ja se ne sesam sa sam tebe igde uvredio, ako jesam izvini, ali molim te me citiraj gde sam te to uvredio :roll:

ne znam zasto je diskusija nekulturna :?
ako mislis da je kulturna diskusija tipa: NE LUPETAJ,BRE onda mi imamo razlicite standarde,citiraj mi gde sam navela to sto si ti rekao da sam valjda rekla, nadji to mesto pa citiraj, ds je toliko toga patriotskog uradila za ovu zemlju da cemo taj patriotizam skupo platiti,onog dana kada nas optuze da placamo ratnu odstetu, toliko o njihovom patriotizmu,kada su toliko uradili za narod zasto su dobili onoliki broj glasova na parlamentarnim izborima,da iskreno
sumnjam u njihov patriotizam ali ne sumnjam u to da vole pare mnogo vise od bilo cega drugog,
ne lupetaj je zargon, ako se ne varam :? .... vrlo nekultruno zaista :?

cu nadjem :wink:

aha..... ds je kriv za ono sto se desavalo 90tih :roll: .... zanimljivo :roll: .... btw. negde sam napisao sta mislim o "ratnoj odsteti" i slicnom.... da se ne ponavljam :wink:

zbog "hleba od tri dinara", "postenog Voje", "savesnog coveka punog morala, gosn. Dinkica".... zbog opsteg napada na ds, ali brzo je shvaceno ko sta prica i ko sta radi.... nepunih 6 meseci kasnije predsednik Srbije je iz DSa.... sta li je ds uradio za narod pa zasluzio da iz njegovih redova bude izabran predsednik drzave :roll: ...

a ja te opet pitam... koja stranka je vise uradila za gradjane Srbije.... argumente molim
e,nisam znala da je to zargon, izvinjavam se :lol: ja mislila nekultura a ono proevopski zargon,ds nije kriv za ono sto se dogadjalo ali je kriv sto je prihvatio da su samo srbi cinili zlocine a to je cist patriotizam, sto se predsednika srbije tice, ljudi nisu ni znali da je on ds,velika vecina ljudi a i on se nije narocito hvalio time, sta cemo sa lokalnim izborima,od 120/130 opstina gde su imali vlast izgubili su je u 100/ak, sta cemo sa velikim gradovima, nisom, kragujevcem, ns, jedino je bgd dobijen jedva,nazalost i ovde kod mene su dobili predsednika jer im je kampanja placana od opstinskih para i zvali su ljude od praga do praga da izadju,dobra organizacija im se ne moze osporiti,babi mnogo znaci kad u selu dodje doktor po nju da ide na glasanje :wink: ,i jos jednom, nikada nisam rekla da nema pomaka na bolje, naravno da ima ali to nije nicija zasluga, uteruju nas u red,hteli oni to ili ne, mnogo vise sada ima reda nego za vreme ds,to se vidi na svakom koraku i u svakoj organizaciji, voja jeste posten i zato ga ovoliko i napadaju,i posten i demokrata, pravi
 
AAAAAAAAAAAAAAAaaaahahahahahahahahahahaha........ :lol: :lol: :lol: ......

e izvini, al sad nemam vremena za detaljan odgovor...... dacu ga za sat vremena, u nadi da ce ti se neke iluzije rasprsiti :wink:

poz
 
Andreavk:
...koja stranka je uradila vise za gradjane Srbije?
...mislim da je pravo pitanje sta si ti uradio :D
Psiholog Mejvis Klajn, osnivac britanske nacionalne organizacije za transakcionu analizu koja se bavi teorijom licnosti i psihopatologije, tvrdi da se odredjene vrste ponasanja i stavova koji preovladavaju u svakodnevnom zivotu mogu prepoznati kao pet "tipova licnosti" - Perfekcionista, Budi musko, Zapni jace, Krpa i Uzurbanko. Evo sta ona kaze o tipu "KRPA"
Krpa misli da joj niko ne dozvoljava da bude ono sto jeste i da je niko ne shvata. Krpe obicno dolaze iz porodica u kojima se istice uvazavanje. Izrazavanje zelja i osecanja SLOBODNOG DETETA , narocito losih osecanja kao sto su ljubomora, ljutnja, osvetoljubivost ili mrznja, smatraju se neprilicnim. "Sta ce misliti susedi?" od presudne je vaznosti za ovakvu porodicu. Na svako decije autenticno izrazavanje osecanja odgovara se sa: " To nije pristojno". Takvi roditelji ponasaju se prema deci kao prema ukrasnim dodacima sopstvenih bica. Dok dete takvih roditelja odgovara poslusnoscu (osecajuci i radeci ono sto mu kazu da oseca i radi a ne ono sto stvarno oseca i sto bi stvarno radio) biva nagradjeno time sto mu sve zelje kao PRILAGODJENOM DETETU ispunjavaju i pre nego sto ih je ono svesno. To je razmazeno dete - razmazeno u jednom dubljem smislu. Tipicna poruka koju prima je "nemoj da osecas ono sto ti osecas nego ono sto ti ja kazem da osecas"
Osobine licnosti Krpe su: preterana pristojnost i uctivost, neumesni izlivi neprijateljstva i grubosti, obicaj da kazu drugima "ti osecas to i to" i tiranisanje drugih. Krpe shvataju odnose medju ljudima kao vladavinu jednih nad drugima. Oni ponekad traze i potcinjavaju se kontroli drugih, a ponekad smatraju da je red na njih da kontrolisu druge. Ostali nikad ne znaju na cemu su sa Krpom. Tipican razgovor sa Krpom tece ovako:
- VI: Zelite li caj ili kafu
- KRPA: Posluzite ono sto vam je lakse
- VI: Svejedno je - volite li vise caj ili kafu
- KRPA: Ja cu ono sto i vi
- Stogod da donesete, Krpa ce verovatno vise zeleti ono drugo i bice uvredjena sto niste pogodili sta zeli.
O ostalim tipovima licnosti procitajte neku od knjiga Mejvis Klajn. Mozda vam pomogne da bolje upoznate sebe i ljude oko sebe. Mozda i steknete osecaj odgovornosti prema drugim ljudima. Mozda zadrzite smisao za humor, negujuci smeh i toleranciju. Time cete ukloniti patnju i povecati znanje i inteligenciju ljudi oko sebe a i vrlo je verovatno da cete tako ostaviti svet malo boljim nego sto ste ga nasli!
ono sto se srbima desilo je polarizacija oko vodja i to zestoka polarizacija,ranije je bio jedan vodja, (a mi ne mozemo bez tate :wink: )i bilo je ili ga volis ili ga mrzis, sada ima dosta vodja i ljudi se opredeljuju, ono sto je stara ds uvela kao obrazac je: ako nisi sa mnom, ako ne mislis kao ja onda si mi neprijatelj a zna se koja organizacija funkcionise na takav nacin,to je njihova demokratija,svi moramo da mislimo kao oni inace nismo ni savremeni ni pametni, naravno mislim na pojedince iz te partije,medjutim,bez obzira na partije, u konkretnim situacijama pojedinacni ljudi donose odluke i to je uvek licna odgovornost i to je ono na sta mi jos uvek nismo navikli,
 
Alan Smithee:
"ds je toliko toga patriotskog uradila za ovu zemlju da cemo taj patriotizam skupo platiti,onog dana kada nas optuze da placamo ratnu odstetu"

Naravno, krivci nisu oni koji su zapoceli 5 ratova, slali decu da pucaju na svoje drugove, posvadjali se sasvetom, odbijali svaki dogovor, sejali mrznju po Srbiji, dovozili belu tehniku iz "ratom zahvacenih podrucija", proterivali, silovali, ubijali i na kraju doveli do najvece Srpske sramote ikada.

Kriv je DS... :roll:
naravno da su krivi oni koju su zapoceli rat ali ako ti ovako u mnozini pricas da su srbi radili sve ove stvari koje si naveo onda si ti zaista patriota :lol: znaci mi smo nikakvi i trebalo je da nas bombarduju,e,vidis, ja takav patriotizam ne mogu da opravdam,eu ti nije domovina,domovina ti je srbija, sta ocekujes da drugi pricaju o nama ako ti potenciras ove stvari, :wink: ds ti nije ni otac ni majka da ovako skaces u njihovu odbranu i da govoris nesto sto ja nisam rekla,
 
Ja@ti:
1)e,nisam znala da je to zargon, izvinjavam se :lol: ja mislila nekultura a ono proevopski zargon,
2) a) ds nije kriv za ono sto se dogadjalo
b)ali je kriv sto je prihvatio da su samo srbi cinili zlocine a to je cist patriotizam,
3)sto se predsednika srbije tice, ljudi nisu ni znali da je on ds,velika vecina ljudi a i on se nije narocito hvalio time,
4) sta cemo sa lokalnim izborima,od 120/130 opstina gde su imali vlast izgubili su je u 100/ak,
5) sta cemo sa velikim gradovima, nisom, kragujevcem, ns, jedino je bgd dobijen jedva,
6) nazalost i ovde kod mene su dobili predsednika jer im je kampanja placana od opstinskih para i zvali su ljude od praga do praga da izadju,
7) dobra organizacija im se ne moze osporiti,babi mnogo znaci kad u selu dodje doktor po nju da ide na glasanje :wink: ,
8) i jos jednom, nikada nisam rekla da nema pomaka na bolje, naravno da ima ali to nije nicija zasluga, uteruju nas u red,hteli oni to ili ne,
9) mnogo vise sada ima reda nego za vreme ds,to se vidi na svakom koraku i u svakoj organizaciji,
10) voja jeste posten i zato ga ovoliko i napadaju,i posten i demokrata, pravi
daklem...

1) da,da neobavestena.... ne lupetaj je zargon.... knjizevni izrazi i ostali zargoni slicnog ili istog smisla...
a) ne lazi
b) ne pricaj gluposti
c) ne lupetaj
d) ne seri
e) ne jedi gov.na

2) a) daklem ds nije kriv.... a ko je kriv?
b) ko iz dsa je rekao da su SAMO i SAMO srbi cinili zlocine...

malo podsecanje za zaboravne i neobavestene..... optuznica protiv haradinaja i ostalih albanaca.... KO je sakupio dokumentaciju, KO ju je predao, KO se zalio sto optuznica nije podignuta.... odgovor... Batic, predsednik stranke clanice DOSa, clan DOSovih Vlada :wink:

3) a) ako se ne varam, na listicu je pisalo Boris Tadic, Demokratska stranka.... cudi me da sav taj neobavesteni narod nije glasao za Marsicanina :roll: ...
b) glavni klik radikala u to vreme je bio da je vlada DOS-a (samim tim i DSa) valjala heroin hrvatima... oni su daklem znali

4) trebate da kazete Hvala dsu :mrgreen: ... dve stvari tu postoje...
a) promena zakona

po starom zakonu na svakoj izbornoj jedinici se birao jedan odbornik po principu ko dobije vise glasova. po novom zakonu glasa se za liste pa se broj odbornika deli po procentu osvojenih glasova lista koje su presle smesan cenzus od 3%.... evo ti kakav je uticaj imala ta proomena zakona na primeru moje opstine... DS je dobio od 52 IJ (izborne jedinice) oko 33, radikali oko 17, SPO jednu ili dve, DSS 0 .... sto znaci da bi u skupstini DS drzao vecinu sa 33 odbornika, 17 bi imao SRS a 2 SPO.... medjutim stanje je ovakvo DS 20, SRS 13, DSS 8, SPS 4, G17 4, PSS 3. do you see the light???.... shvatas li da bi DSSa bilo u tragovima po starom zakonu

ahaaaaaaaa.... nagradno pitanje glasi "Zasto je DS svojevremeno menjao zakon, koji njemu ocigledno odgovara".... answer>>> zbog izbora na jugu Srbije da bi Srbi mogli vecim procentom (ili uopste) da udju u lokalne skupstine..... vrlo "gladni smo para a yebe nam se za Srbiju stav"...

b) manja koalicija, manji broj glasaca, objektivno manja podrska u narodu....

komentar>>> cudi me da ti ispitujes kako je DS, stranka opozicije, prosao na lokalnim izborima a na preispitujes kako su vladajuce stranke prosle na istim.... da te podsetim, ako nemas tu informaciju>>> pukle su ko zvecka :shock:

5) a koji je grad osvojio DSS.... jeste li zadrzali pozarevac mozda??? :?

btw. u Nisu je DS na vlasti.... raspitaj se malo :twisted:

6) pa sto tvoj legalista ne podigne optuznicu protiv ljudi koji su zloupotrebili polozaj :shock: .... sto ti ne podignes optuznicu :shock: .... sto se meni zalis :P

7) fala, fala :wink:

8) to mora da je zakljucak po kostunicinoj filozofiji "ako nista ne radis sve ce samo da se sredi" :wink: .... aj probaj da ne cistis stan/kucu jedno 2 meseca pa da vidimo dal ce prasina sama od sebe da nestane :wink:

9) da.... vidi se po bankama.... sve ih vise obijaju/pljackaju.... :wink:

10) "podigao sam sebi platu za 100% DA BIH BIO posten" je priblizno obrazlozenje, ako se ne varam... :lol: .... al ajde, ostavimo kostunicino postenje sa strane :wink: .... ajde da se zapitamo da li je Kostunica principijelan covek.... timski igrac.... odgovor NIJE.... raspitaj se sta DSS radi sa svojim koalicijama, ako ne znas.... al ajd i to nema veze :wink: .... da li DSS ima jednog clana - Kostunicu... nema... i ajd sad da ne ulazimo u pricu otkud obijac trafika na mestu ministra policije a njegova zena na mestu direktora nekog tamo javnog preduzeca u beogradu :wink: ... ili ko je koliki mito uzimao na mojoj opstini u proslom mandatu :wink: .... kradu i jedni i drugi ali samo ti vici KOSTUNICA JE POSTEN... pa i TADIC JE POSTEN, ali to ne znaci da su svi uvek u DSu bili posteni :wink:

poz :wink:
 
ne mogu da idem od tacke do tacke ali ajde samo ovo da elaboriramo: kako smo dobili predsednika srbije,ko je promenio zakon :lol: ,sto se marsicanina tice,sa onakvom facom i onakvom kampanjom nije imao nikakve sanse i niko mu nije kriv,sta ces kad zene glasaju za lepog coveka,ali jos jedno pitanje,kako je izabran tadic u drugom krugu, tako sto je dss pozvao svoje glasace da glasaju za njega, ne zaboravi taj detalj, dss uvek podrzi ds kad treba :lol: da nije bilo toga, pobedise radikali,i jos jedno, ovakav nacin razgovora mi se dopada :P
 
Ja@ti:
ne mogu da idem od tacke do tacke ali ajde samo ovo da elaboriramo: kako smo dobili predsednika srbije,ko je promenio zakon :lol: ,sto se marsicanina tice,sa onakvom facom i onakvom kampanjom nije imao nikakve sanse i niko mu nije kriv,sta ces kad zene glasaju za lepog coveka,ali jos jedno pitanje,kako je izabran tadic u drugom krugu, tako sto je dss pozvao svoje glasace da glasaju za njega, ne zaboravi taj detalj, dss uvek podrzi ds kad treba :lol: da nije bilo toga, pobedise radikali,i jos jedno, ovakav nacin razgovora mi se dopada :P
verovatno te mrzi da idemo od tacke do tacke.... dobro :wink: .... prepucavamo se vec barem 3-4 strane i nisam video niti jednu tvoju cinjenicu koja je tu da bi pobila moju....

vidim da ti je smesno, ili si zlurada sto je Ds zrtvovao nekoliko opstina i naterao sebe da se zayebava sa DSSom da bi omogucio srbima da udju u opstinske skupstine na jugu srbije.... i DSS i SRS su glasali protiv tog "nepatriotskog" zakona :wink: ... urnebesno zar ne :wink: ... patriote my ass :?

a sto JEDNOM ne stanete JAVNO uz SRS, pa da vidimo sta ce da se desi na sledecim izborima :? .... odlucite se vise :?

dss je dobio izbore za tadica... sigurno.... i kostunica i dss su se UBIJALI od posla za vreme izbora 2000te.... bre nismo mogli da vas nateramo da Vojin plakat zalepite na sopstveni odbor a sad se qrcite ovde :evil:

a sta cemo sa drakulicem :roll: ... ah da... nije voja 2.0 pa da ima ikakve sanse


zaboravih nesto pa da dodam :lol:

"ajd u 100 marke" da ce dss da bude za izbor predsednika preko skupstine sad kad bude pocela prica o ustavu.... a secas se da su rekli "ma nema sanse da predsednika bira skupstina".... a sta mislis, zasto??? :mrgreen:
 
evo obecanih citata....

"od cinjenja ds ne mozemo se povratiti a i od vece plate,boljih uslova rada i ovakve nazovi "reforme" obrazovnog sistema :lol: a o kulturi i da ne govorimo,pitaj za platu onu armiju ljudi koja je ostala bez posla, bas ce lepo da ti se zahvale :wink:"

"ds je toliko toga patriotskog uradila za ovu zemlju da cemo taj patriotizam skupo platiti,onog dana kada nas optuze da placamo ratnu odstetu"

"dolazi do haosa kao u djindjicevo vreme kada su suspendovani svi organi,sve institucije da bi moglo da se drpa i da donacije odu tamo gde su otisle"

"dosovska vlast nas nije vratila u 90.e nego u vreme 48,49,otprilike je to taj nivo"

"navedi mi uspesnu privatizaciju koju je sproveo,molim te"

....

i sta covek da misli posle ovoga :roll:

ah.... moram jedan biser>>> " zelim samo da naglasim, ta stabilna i balansirana politika nas brze vodi u napredovanje,bez obzira sto to deluje kontradiktorno"

a ovo sam, priznajem, izvukao iz konteksta.... ali to je uobicajena praksa u Srbiji :lol: ... "cekaj da ti kazem nesto, samo je stoki potrebna demokratija koju je forsirao i forsira DS"
 
kao i sve ostalo i ovo je izvuceno iz konteksta a sve ovo je odgovor na komentare prethodnika, prvo, ja sam postavila ovu temu sto bi znacilo da se zalazem za tu koaliciju,dss i ds,sve sto ovde pricamo ima veze sa licnim iskustvom sa tom partijom, kako dss/om tako i ds/om, ja se narocito bavim skolstvom jer radim u skoli, sto se te reforme u skoli tice dobre strane su bile : nov nacin organizovanja kvalifikacionog ispita za ucenike 8. razreda, uvodjenje predmeta od igracke do racunara i stranog jezika u prvi razred,takodje i gradjanskog i veronauke, lose strane su bile:prebrz ulazak u reformu prvog razreda bez adekvatne pripreme, losa organizacija seminara,losi voditelji seminara, ,uzimanje dosta para tj. pranje para preko istih, neispunjavanje svih obaveza koje su preuzete,nepostovanje rokova,haos u skolstvu od 2000.godine jer nista u skole nije stizalo na vreme, nedostatak informacija i neuvremenjenost istih,smanjivanje fonda srpskog jezika i matematike bez redukcije obima gradiva,uvodjenje drame i pokreta,predmeta koji podrazumeva da se deca krevelje na casu, nepoznavanje tehnickih uslova rada u skolama,zbunjivanje ucitelja pricama koje se svode na :ranije ste imali ciljeve , zadatke i sadrzaje i to nije bilo dobro, sada imate ciljeve , ishode i sadrzaje i sada je to dobro,izbacivanje iz nastavnih planova i programa svega sto ima veze sa srpskim narodom kao narodom koji zivi u srbiji i njihovo izjednacavanje sa ostalima koji tu zive ( svi se tretiraju isto, i srbi i siptari i romi i madjari), nacin biranja direktora ( sto sam osetila na svojoj kozi)od stane skolskog odbora po paritetu 3+3+3 ( 3 clana iz lokalne uprave,3 clana iz saveta roditelja i 3 clana iz nastavnickog veca)pri cemu lokalna samouprava pretnjama, ucenama, parama izlobira clanove ispred saveta roditelja i desi se da ljudi koji rade u skoli ni o cemu ne mogu da odlucuju, potpuno nipodastavanje prosvetnih radnika,stavljanje deteta u centar tako da ono ima samo prava a ne i obaveze (jer srbi to tako shvate)biranje debila za direktore i kradja preko donacija,ucitelj sa visom skolom zaduzen za skolstvo u celoj opstini a on ne bi direktor mogao da bude u jednoj skoli ali imao je revolucionarne zasluge, i tako dalje,i tako dalje, vidis koliko ima dobrih stvari u tome a sta je sve lose,takva je situacija i generalno,i svuda je proizveden haos,ne vrednuje se kvalitet a ja sam to od njih ocekivala , a, da , ja nisam ucitelj :wink:
 
d1:
Ja@ti:
ne mogu da idem od tacke do tacke ali ajde samo ovo da elaboriramo: kako smo dobili predsednika srbije,ko je promenio zakon :lol: ,sto se marsicanina tice,sa onakvom facom i onakvom kampanjom nije imao nikakve sanse i niko mu nije kriv,sta ces kad zene glasaju za lepog coveka,ali jos jedno pitanje,kako je izabran tadic u drugom krugu, tako sto je dss pozvao svoje glasace da glasaju za njega, ne zaboravi taj detalj, dss uvek podrzi ds kad treba :lol: da nije bilo toga, pobedise radikali,i jos jedno, ovakav nacin razgovora mi se dopada :P
verovatno te mrzi da idemo od tacke do tacke.... dobro :wink: .... prepucavamo se vec barem 3-4 strane i nisam video niti jednu tvoju cinjenicu koja je tu da bi pobila moju....

vidim da ti je smesno, ili si zlurada sto je Ds zrtvovao nekoliko opstina i naterao sebe da se zayebava sa DSSom da bi omogucio srbima da udju u opstinske skupstine na jugu srbije.... i DSS i SRS su glasali protiv tog "nepatriotskog" zakona :wink: ... urnebesno zar ne :wink: ... patriote my ass :?

a sto JEDNOM ne stanete JAVNO uz SRS, pa da vidimo sta ce da se desi na sledecim izborima :? .... odlucite se vise :?

dss je dobio izbore za tadica... sigurno.... i kostunica i dss su se UBIJALI od posla za vreme izbora 2000te.... bre nismo mogli da vas nateramo da Vojin plakat zalepite na sopstveni odbor a sad se qrcite ovde :evil:

a sta cemo sa drakulicem :roll: ... ah da... nije voja 2.0 pa da ima ikakve sanse


zaboravih nesto pa da dodam :lol:

"ajd u 100 marke" da ce dss da bude za izbor predsednika preko skupstine sad kad bude pocela prica o ustavu.... a secas se da su rekli "ma nema sanse da predsednika bira skupstina".... a sta mislis, zasto??? :mrgreen:
ne rece mi oko zakona o izboru predsednika srbije, ko je doneo taj zakon,ds nista nikada ne prepusta drugome, nikada nikome nista ako ne mora, ja sam se borila 4 meseca i izborila za mesto direktora i tako sam im ga pred novu godinu ......i jos mi je slatko,da su mogli da umru umrli bi sto sam ja pobedila,a ti kazes oni pustaju nekoga, ajde molim te,i nije nekoliko opstina u pitanju, izgubili su vlast u 100 opstina,to nesto :wink: znaci,sto se beograda tice, perovic (predsednik skupstine gr.bgd.iz dss)je bio skoro kod nas ovde i on prica da su potpisali koalicioni ugovor ali ga ds uopste ne postuje,drakulic je sjajan,dobio je 15% i to je sjajno u situaciji kada je vlada bila (i ostala)satanizovana,ajde u sto evrica da nece biti biran u skupstini :lol: predsednik srbije,ako dss stane javno uz srs vi se necete pojaviti narednih 40 godina na politickoj sceni srbije,prema tome nemoj mnogo da navijas za tu opciju,a sto ds ne stane javno uz sps kada su pravili dogovore sa ivkovicem,kod nas u lokalu da ne pricam,potpredsednik je sps,2000, cim su dosli krenuli sa njima da suruju pa su svi iz os morali da uzimaju udzbenike preko jedne osobe koja je istaknuti predstavnik sps/a itd.slazem se da su neki iz dss/a mrljavi maksimalno ali je vecina postena, sto se za stari ds ne moze reci :lol:
 
Ja@ti:
1)ne rece mi oko zakona o izboru predsednika srbije, ko je doneo taj zakon,ds nista nikada ne prepusta drugome,
2) nikada nikome nista ako ne mora, ja sam se borila 4 meseca i izborila za mesto direktora i tako sam im ga pred novu godinu ......i jos mi je slatko,da su mogli da umru umrli bi sto sam ja pobedila,
3) a ti kazes oni pustaju nekoga, ajde molim te,i
4) nije nekoliko opstina u pitanju, izgubili su vlast u 100 opstina,to nesto :wink: znaci,
5) sto se beograda tice, perovic (predsednik skupstine gr.bgd.iz dss)je bio skoro kod nas ovde i on prica da su potpisali koalicioni ugovor ali ga ds uopste ne postuje,
6) drakulic je sjajan,dobio je 15% i to je sjajno u situaciji kada je vlada bila (i ostala)satanizovana,7) ajde u sto evrica da nece biti biran u skupstini :lol: predsednik srbije,
8 ) ako dss stane javno uz srs vi se necete pojaviti narednih 40 godina na politickoj sceni srbije,
9) prema tome nemoj mnogo da navijas za tu opciju,
10) a sto ds ne stane javno uz sps kada su pravili dogovore sa ivkovicem,
11) kod nas u lokalu da ne pricam,potpredsednik je sps,2000, cim su dosli krenuli sa njima da suruju pa su svi iz os morali da uzimaju udzbenike preko jedne osobe koja je istaknuti predstavnik sps/a itd.
12) slazem se da su neki iz dss/a mrljavi maksimalno ali je vecina postena, sto se za stari ds ne moze reci :lol:
1) pa ko se zalio povodom tog zakona..... :roll: .... uostalom jel postoji tu jos neka promena osim uklanjanja potrebe za 50% izaslih :roll:
2) znaci ti si se borila od avgusta do danas :wink: .... i bili izbori, i bili novi predstavnici lokalne vlasti i ti dobila mesto.... i sta si im ti uradila :roll:
ps. cestitam :wink:
pps. izvini ali i ja bih bio skeptican da na mesto direktora stavim ogorcenog predstavnika suparnicke stranke.... iskreno, plasio bih se opstrukcije :?
3) sta znaci rec pustaju :roll: ... jel to da ds sada treba da postavi nekog poxnatog radikala na mesto recimo javnog arhitekte ili slicno :? ....
4) pa objasnio sam zasto.... a sa druge strane odgovornost za gubitak opstina definitivno ne lezi samo na dsu vec i na dssu jer znas sigurno da je na lokalu u vecini opstina vladao originalni dos.... stvar je mnogo komplikovanija nego sto pokusavas da prikazes....
sa druge strane, uporno likujes nad losijim rezultatom dsa u odnosu na rezultat dosa 2000te (a bolji u odnosu na decembar 2003ce) i izbegavas cinjenicu drasticnog pada popularnosti stranaka koje drze vlast na republickom nivou
5) dobro.... ti tvrdis (i ja te verovatno ne mogu ubediti u suprotno) da ds ne postuje dogovor, ja tvrdim (i ti me ne mozes ubediti u suprotno) da dss ne postuje dogovor i tu smo u pat poziciji.
samo jedno pitanje.... kojoj od ove dve stranke vise odgovara trenutno stanje
6) nemoj molim te..... nismo vas ni takli, niti vas otvoreno napadamo jer znamo da cemo sa vama najverovatnije praviti koalicije... daleko od toga da vas bilo ko satanizuje....
7) dogovoreno :wink: ko izgubi uplacuje protivvrednost od 100e na tekuci racun pobednika.... moze?
8 ) jel ovo pretnja :shock: .... nemoj da si nervozna (hehehe.. radikalske fore :mrgreen: )...
pa ne znam kako mislis da ovih 25-26% nestane sa politicke scene..... sa druge strane, ukoliko vi stanete uz srs, mi cemo biti prinudjeni da trazimo partnere uz PSS i g17+.... i opet cemo imati dva bloka a vi razmotrite sta tacno znaci praviti koaliciju sa SRS i SPS (obzirom da trenutno ni koalicija DSS i SRS ne moze sama da vlada :mrgreen: )
9) pa ne navijam.... naprotiv.... obajsnio sam ranije zasto.... ali me nerviraju vase pretnje "aaa idemo mi uz srs..... harakiri aaaaaaa"
10) ivkovic nije u spsu..... no to nije bitno.... covek je podrzao par zakona kada je to bilo neophodno i za to dobio odredjene ustupke (ne znam koje) i ne vidim sta je tu sporno.... ali nije podrzao vladu kada je to bilo potrebno
i za ovo me optuzujes ti cija je vlada donela zakon po kojem ja nemam ista prava kao gradjanin koje imaju haski optuzenici..... mojne please
11) mozda je covek dobio na tenderu posao :roll:
12) hehehe.... izvini, ali nemoj da posle bude odgovor kao glasov "recimo da sam bio naivan".... u redu je verovati, ali politika i religija su ipak dve razlicite stvari :wink:
 
e kaže na nekom koktelu gospon iz dss kako treba zaposliti nekog njegovog čoveka na mesto zam. dir. jednog muzeja, dir. tog muzeja zgranut kaže da tako nešto u tom muzeju nije nikada bilo...pa izmislite zaboga! reče dss
 
1)DS je kriv Kostunici sto ga narod nije hteo?
4) Ds jeste izgubio veliki broj opstina, ali to je zato sto je DS isao sam protiv svih. DSS i radikali su konacno odlucili da stupe u bratsku ljubav i to je dobro jer su to iste zlikovacke organizacije, a i ovako ce brze zajedno u istoriju
5)Uh uh uh isto cujes i od DSovaca, to su prazne price. Sem toga DSS je skupo prodao svoju kozu i treazio vise nego sto mu pripada, kao JUl nekada sto ne cudi jer je to isti mentalitet
6)Drakulic je za pare koje je ulozio trebalo da pobedi, ali on nije politicar, on je smesan u javnim nastupima. Pravi partner Marsicaninu za ambasadorsko mesto.
8) Daj Boze da bude tako, onda ce zajedno da nestanu za 10 godina sem ako ne krenu opet da prave ratove, ali i onda ce da puknu. Sve DSSovce, radikale i ostale na kraju plate gradjani.
10) Sa Ivkovicem nije bilo dogovora, zato d1 i kaze da ne zna sta je dobio za uzvrat. Nije dobio nista, on je bio u situaciji da je morao da slusa i hvala Bogu da je bilo tako. sa druge strane DSS sa SPSom vodi Srbiju, ova vlada radi kako SPS svira. Oni su partneri vladi i moraju da odobre sve odluke inace vlada pada. Samo u tome se vidi svo ZLO koje DSS vuce za sobom
12) Posteni su DSSovci ko al kapone, samo o parama misle. Pomislis da su svi potomci Srecka Sojica, em nesposobni em lopurde. Moju opstinu su ojadilii to ju je ojadio jedan od visih funkcionera DSSa koji se u vreme kampanje cak ni ne pojavljuje na poslu, osim da "skine kajmak".

E to je Drustvo Skrivenih Socijalista.
 
gigule:
e kaže na nekom koktelu gospon iz dss kako treba zaposliti nekog njegovog čoveka na mesto zam. dir. jednog muzeja, dir. tog muzeja zgranut kaže da tako nešto u tom muzeju nije nikada bilo...pa izmislite zaboga! reče dss

A ti si inace nepristrasna, kako volis da kazes.
E pa dok ne vidim da kritikujes DS za mene nisi nepristrasna :!:
 
Glas Sauronov:
gigule:
e kaže na nekom koktelu gospon iz dss kako treba zaposliti nekog njegovog čoveka na mesto zam. dir. jednog muzeja, dir. tog muzeja zgranut kaže da tako nešto u tom muzeju nije nikada bilo...pa izmislite zaboga! reče dss

A ti si inace nepristrasna, kako volis da kazes.
E pa dok ne vidim da kritikujes DS za mene nisi nepristrasna :!:
he he e rekla sam nisam nepristrasna!
ali posebno me nervraju priče o neporočnim političarima...čemu su sad skloni pristalice dss...političari su kvaljiva roba, na žalost...
a kritika DS... pa vi ste tu ne?
moraš imati razumevanja za mene...ne, ne moraš ali shvati, pošto sam to što sam...što bi rekli ovi ispravni čisokrvci, mešana,, ja sam sklonija uvek onoj opciji koja se poziva na nac. toleranciju...izvini ali u ds sam to prepoznala više nego u dss ili srs...pričam i o onome što imam tu, pred mojom kućom...u lokalu, ko sve predstavlja te stranke tu...kapiraš?
ja na žalost znam u lokalu dosta i o DS i o DSS i o LSV i o G17+ ...nisam ja nešto previše luda ni za ds ali ako bi trebalo da biram...hm...
 

Back
Top