Генетичка генеалогија

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Катастрофално непознавање ГГ, историје, археологије, хронологије, и то све у половини једне реченице, свака част!.
Ja se, za razliku od tebe, bar ne zanosim idejom egzaktnosti istih.

- - - - - - - - - -

L621 je TMRCA 6600 god.I sta si uopste htjeo da kazes,kakav srpski jezik WTF. :)

Ako ti nije jasno, nije ni bitno...
 
Ja se, za razliku od tebe, bar ne zanosim idejom egzaktnosti istih.

Па да, најлакше је изнети гомилу глупости, које само у твом уму могу имати смисла, и онда те глупости правдати изјавом како ништа није егзактно. Прочитај када се завршио последњи глацијални период, а када је настала Винчанска култура. Прочитај нешто о мезолитским културама Западне и Северне Европе које су хиљадама година старије од Винчанске. Прочитај које су хаплогрупе пронађене у Винчанској култури, и где су оне заступљене данас.
 
Raspored R1a Z280,R1a M458 i I2-CTS10228 (plavo).Ovo plavo CTS-10228 ce biti mnogo jace uskoro po objavljivanju novih rezultata.

IR NEW.jpg


Raspored I2-CTS10228 bez PH908

CTS KARTA NEW.jpg
 
Према неким историчарима Мартин Лутер је пореклом Лужички Србин.

Molim, izvor za to. Martin Luter se čak pominje kao ogorčeni protivnik Sorba.
Inače, Lužički Srbi su samo ostaci slovenskog naroda koji je mahom germanizovan. Nemci su ih zvali Sorbima, a kasnije su korišćeni još neki regionalni ili plemenski nazivi za delove tog naroda.
Aksa je postavio jako koristan prikaz na osnovu kojeg možemo razabrati koliki je uticaj slovenske genetike na stanovništvo nemačkih oblasti koje su nekad naseljavali Sorbi.
O prvobitnom staništu Sorba postoje dve verzije. Po jednoj su oni starosedeoci na teritoriji današnje istočne Nemačke, po drugoj su doseljeni iz Poljske, a moguće je da su Sorbi iz Poljske asimilovali slovensko stanovništvo koje je tu ranije živelo.
Inače, poljski slavista Tadeuš Levicki je tvrdio da se Bela Srbija koju pominje Porfirogent nalazila na severu Poljske, kod ušća Visle, a pružio je i vrlo ubedljivu argumentaciju vezanu za značenje pojma Licike koji takođe pominje Porfirogenit. On je pronašao još neke izvore koji pominju Srbe na severu Poljske, kao i brojne toponime vezane za srpsko ime u tom kraju.
Moguće je da su Sorbi sa severa Poljske migrirali na teritorije današnje istočne Nemačke i tamo se stopili sa slovenskom populacijom koja je tu živela i ranije. To je naravno samo pretpostavka.
 
Немци су их звали Вендима а не Сорбима. Сорбима их зову тек од краја Другог светског рата, и то зато што сами Лужички Срби ово 'Венди' сматрају увредљивим.

Нема никаквог доказа за то да је Мартин Лутер био лужичкосрпског/словенског порекла, што не искључује могућност да је међу прецима имао и Словене, баш као и многи Германи из тог дела данашње Немачке (истина, његово родно место је западном екстремну ако не и ван зоне словенског утицаја). О Лужичкик Србима није имао ништа лепо да каже, али то пре можемо приписати типичном германском шовинизму него неком осећању стида због порекла.

То да ли су Лужички Срби мигрирали на простор данашње источне Немачке из Пољске у неком каснијем периоду, или тамо били од раније, не мења чињеницу да су тамо били пре германских потомака данашњих Немаца.
 
Poslednja izmena:
Немци су их звали Вендима а не Сорбима. Сорбима их зову тек од краја Другог светског рата, и то зато што сами Лужички Срби ово 'Венди' сматрају увредљивим.

Nazivi kao što su Sorbi, Sorabi i slično se pominju u brojnim istorijskim izvorima iz srednjeg veka.
 
Аха, а ти си истриповао да си неки нови Тесла или Ајнштајн, a износиш такве идиотске теорије? :hahaha:

Ne iznosim ja nikakve teorije, vec govorim o mogućnostima, a ti si taj koji ih vrlo neodgovorno odriče, potpuno nesvestan svog neznanja. Taj smeh na kraju dolazi kao šlag na tortu tvoje ograničenosti.

- - - - - - - - - -

Ниједна од ове три археолошке културе (Корош, Ленђел, Сопот) није "произашла" из Винчанске културе.

Ma jasno. Ni Pepsi kola nema veze sa Kokakolom. U stvari su dve različito orijentisane, protivničke firme, koje se međusobno mrze i nemaju ništa slično.
 
Ne iznosim ja nikakve teorije, vec govorim o mogućnostima, a ti si taj koji ih vrlo neodgovorno odriče, potpuno nesvestan svog neznanja. Taj smeh na kraju dolazi kao šlag na tortu tvoje ograničenosti.

Ma jasno. Ni Pepsi kola nema veze sa Kokakolom. U stvari su dve različito orijentisane, protivničke firme, koje se međusobno mrze i nemaju ništa slično.

Ти не говориш о могућностима, већ о немогућностима, пошто немаш ни трунке доказа за своја баљезгања. Само незнање није проблем, проблем је што ти комплекси не дозвољавају да превазиђеш то незнање, да прочиташ и научиш нешто ново. Ти уместо тога само тонеш још дубље, покушаваш да се браниш неким смешним аналогијама са Пепсијем и Кока Колом, пошто наравно о археологији немаш благе везе. Прво код чика доктора, а после књигу у руке.
 
Ти не говориш о могућностима, већ о немогућностима, пошто немаш ни трунке доказа за своја баљезгања. Само незнање није проблем, проблем је што ти комплекси не дозвољавају да превазиђеш то незнање, да прочиташ и научиш нешто ново. Ти уместо тога само тонеш још дубље, покушаваш да се браниш неким смешним аналогијама са Пепсијем и Кока Колом, пошто наравно о археологији немаш благе везе. Прво код чика доктора, а после књигу у руке.

Izvini što sam te uznemirio. Iskreno.
 
Meni je dobro. Ti si taj koji je ovde uznemiren i ja ti se zbog toga i izvinjavam.

Не, ти си убеђен да ти је добро, али твоје писање на овом форуму говори супротно. Нема потребе да се извињаваш због својих менталних проблема, разумемо у потпуности. :ok:
 
pozdrav! da li se mozda zna haplotip tomocama ili guduscana? Makar nekoga ko bi bio originalni potomak tih plemena .

- - - - - - - - - -

Немци су их звали Вендима а не Сорбима. Сорбима их зову тек од краја Другог светског рата, и то зато што сами Лужички Срби ово 'Венди' сматрају увредљивим.

Нема никаквог доказа за то да је Мартин Лутер био лужичкосрпског/словенског порекла, што не искључује могућност да је међу прецима имао и Словене, баш као и многи Германи из тог дела данашње Немачке (истина, његово родно место је западном екстремну ако не и ван зоне словенског утицаја). О Лужичкик Србима није имао ништа лепо да каже, али то пре можемо приписати типичном германском шовинизму него неком осећању стида због порекла.

То да ли су Лужички Срби мигрирали на простор данашње источне Немачке из Пољске у неком каснијем периоду, или тамо били од раније, не мења чињеницу да су тамо били пре германских потомака данашњих Немаца.

Jedino sto sam procitao, mada ne verujem da je relevanto, svakako jeste da je on bio I2a dinarik jug ( cini mi se ).
 
Нисам нешто претерано упознат са детаљима живота Мартина Лутера, али на основу онога што знам, његово евентуално словенство своди се на постојање неког далеког словенског претка. Процес германизације, ако га је било, завршен је генерацијама пре рођења самог Лутера, тако да ово не доводи у питање његов германски идентитет.
 
Нисам нешто претерано упознат са детаљима живота Мартина Лутера, али на основу онога што знам, његово евентуално словенство своди се на постојање неког далеког словенског претка. Процес германизације, ако га је било, завршен је генерацијама пре рођења самог Лутера, тако да ово не доводи у питање његов германски идентитет.

Naravno . Mislim da niko nije ni zeleo da ga proglasava Slovenom ili pak Srbinom...No spekulacija da postoji neka daleka povezanost je jasna, ali tu bi i trebalo stati sto se mene tice :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top