Zastakljivanje lodje/terase

moras prvo da trazis dozvolu od urbanistickog saveta beograda radi promene izgleda grada

Ja još nisam čula da je neko kažnjen zbog zastakljivanja terase, a još manje da je tražio dozvolu. Možda ako bi hteo nešto zidano... Zastakljivanje spada u montažne stvari, pa ne verujem da se mora tražiti dozvola.
Najbolje je pitati nekoga ko je to nedavno radio, pa videti njegovo iskustvo, naročito zbog kvaliteta majstora i cene.
 
jel nisu isto pvc profili i alu profili?
veljko alu sa ovog foruma radi te alu profile, ali ja nemam nikakvo konkretno iskustvo sa njim, samo znam da radi...
i opet, vd, ne razumem kako se racuna ta cena...
nisu isto PVC i Alu profili
Aluminijum je metal a PVC je polivinil hlorid ili ti vrasta plastike
i jedni i drugi imaju prednosti i mane
Al je u svakom slučaju čvršći materijal ali i bolji provodnik toplote što mu je u konkretnom slučaju mana
a cena se računa po zastakljenoj površini izraženoj u kvadratnim metrima
 
Na mojom zgradi su prozori okrugli ali je vecima komsija stavila pravougani ram,kao i ja, naravno sa unutrasnje strane pa to ne menja izgled zgrade,ali sam planirala i da stavim malu limenu verovatno,tendu,jer posle svakog obroka komsija iznad mene,meni terasa bude puna mrva:)
Mislim da ce za to trebati dozvola:)
Trenutno imamo alu ram ali ne dihtuje vise dobro,pa mi pvc deluje bolje resenje...
 
Na mojom zgradi su prozori okrugli ali je vecima komsija stavila pravougani ram,kao i ja, naravno sa unutrasnje strane pa to ne menja izgled zgrade,ali sam planirala i da stavim malu limenu verovatno,tendu,jer posle svakog obroka komsija iznad mene,meni terasa bude puna mrva:)
Mislim da ce za to trebati dozvola:)
Trenutno imamo alu ram ali ne dihtuje vise dobro,pa mi pvc deluje bolje resenje...

Ako staviš platnenu tendu, ne treba ti dozvola.
PVC je bolje rešenje osim trajnosti i što ne mora da se farba, i zato što je ubedljivo bolji izolator i zvuka i temperature, i od drveta, a o metalima da i ne govorim.
 

Back
Top