Siromasna Srbija skoluje kadrove za bogati Zapad.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
41.979
Interesantna prica kako poreski obveznici Srbije skoluju doktore za Nemacku i ostale zapadne zemlje.
Nije ovo samo slucaj sa doktorima vec i svim ostalim strukama.
Na konkursu ce uvek naravno birati najbolje, a ostat ce "tatini sinovi/kceri" da vas lece.
Kao sto je neko vec prokomentarisao, nista se ne brinite, zavrsili su odlicnim prosekom, naravno 10.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Srbija-iz-budzeta-skoluje-lekare-za-Nemacku.sr.html
 
Nemoj zaboraviti da ce kroz zivot ti isti emigranti slati novac porodici u Srbiji, tako da ce vec posle 10-15 godina da u Srbiju unesu vise novca nego koliko je to isto skolovanje kostalo. U starosti ce se ti ljudi vratiti u Srbiju, i tu ce trositi penziju. Takodje ce odredjeni procenat nakon sto steknu radna iskustva/navike iz inostranstva, da se vrate u Srbiju i da otvore neki biznis sa novcem stecenim vani.

Generalno gledano, Srbija dobija. Dobila bi jos vise kada bi ostvarila uslove da se ti isti strucnjaci vrate u Srbiju za deceniju/dve.
 
Poslednja izmena:
Nemoj zaboraviti da ce kroz zivot ti isti emigranti slati novac porodici u Srbiji, tako da ce vec posle 10-15 godina da u Srbiju unesu vise novca nego koliko je to isto skolovanje kostalo. U starosti ce se ti ljudi vratiti u Srbiju, i tu ce trositi penziju. Takodje ce odredjeni procenat nakon sto steknu radna iskustva/navike iz inostranstva, da se vrate u Srbiju i da otvore neki biznis sa novcem stecenim vani.

Generalno gledano, Srbija dobija. Dobila bi jos vise kada bi ostvarila uslove da se ti isti strucnjaci vrate u Srbiju za deceniju/dve.

Ne budali gluposti.

Sve sto si napisao nije tacno.

Srbiju je u zadnjih 20 godina napustilo 2 miliona ljudi i to je NENADOKNADIVA steta.

Sve izgubljene teritorije su manja steta od te.

I nece se vratiti ni 5% od tih koji su otisli.
 
Koliko ja znam, verifikacija diplome za rad u bilo kojoj stranoj drzavi sem nekih tipa kube je - josh nekoliko godina studiranja sto znachi da steceno obrazovanje ovde u srbiji ne vredi qrca ;)

Prema tome i tema je gnusna jer se i studiranje u Srbiji masno naplacuje.
Sve u svemu, fakultet u srbiji je kao dopisna skola bez imalo praxe ;)

I opet da se vratimo na ono pravo, oni koji su pobegli iz zemlje kao sto je pokretach teme - uvek su protiv da ljudi napuste zemlju i potraze bolje uslove zivota u inostranstvu... Dok je zivot u srbiji puko prezivljavanje i zivotarenje ;)
 
Znaci da sam u pravu sa temom na Filozofiji(Da li je moguci bolji svet?-poruka broj 610/25).
Posle 1945.g. smo odgajili i iskolovali od nase sirotinje najmanje 2 miliona mladih i dali ih svetu na poklon!?
To je samo jedan od nacina na koji rasipamo sredstva privrede i gradjana.

Ta steta je mnogo veca od duga Srbije!

Rat na Balkanu nije bio uzaludan: mocni su izracunali dobro svoju zaradu: u mladim, skolovanim ljudima koje su dobili za dzabe.

Neki nasi u inostranstvu misle da su oni birali gde ce otici, a ne shvataju da su oni bili IZABRANI jos pre rata!
 
Pa i ja ću otići ako budem mogao. A ostaću samo ako mi Srbija obezbedi siguran i miran život. Da ne moram da brinem o novcu, majmunima sa štanglama, birokratiji i sl....

Paganko, tako se ne odlazi nego: ako si resio da ides - kreni! ODMAH!

Nema tu "ako budem mogao"...

Ja sam otisao pre vise od 20 godina, sa manje od 1000 $ u dzepu.

I snasao se......

I ti to mozes ako HOCES.
 
Paganko, tako se ne odlazi nego: ako si resio da ides - kreni! ODMAH!

Nema tu "ako budem mogao"...

Ja sam otisao pre vise od 20 godina, sa manje od 1000 $ u dzepu.

I snasao se......

I ti to mozes ako HOCES.

Naravno. Nije to neka moja dubokumna misao i sanjarenje već realnost. Da budem precizniji: Ako mi se ukaže bilo kakva prilika, pakujem kofere. A usput, radim na tome da mi se ukaže ista.
 
Naravno. Nije to neka moja dubokumna misao i sanjarenje već realnost. Da budem precizniji: Ako mi se ukaže bilo kakva prilika, pakujem kofere. A usput, radim na tome da mi se ukaže ista.

Prvo odaberi tacno mesto koje odgovara tvojim sposobnostima, psihicki i fizickim.

Onda izvadi pasos, sakupi pare sve sto mozes, ako treba pozajmi, ukradi, otmi....Kupi kartu i napred...

Nista drugo ti ne treba.

Samo VOLJA ZA USPEHOM.

Tada ce ti se sve SAMO OTVARATI.

Iako, budi spreman na teske momente: nema NIKOGA ko je otisao u inostranstvo, a da NIKADA NIJE ZAPLAKAO...

Imaj to na umu!
 
Interesantna prica kako poreski obveznici Srbije skoluju doktore za Nemacku i ostale zapadne zemlje. .....

Srbija zbog sistemskih ''bolesti'' drzave i drushtva nije sposobna da ono shto kvalitetno ishkoluje i - zadrzi !!!

a taj ''bolesni sistem'' smo svi mi... i ti koji narichesh i ja shto te chitam a i svi ostali jadnici ... !!!!!

tako da Zapad, Nato, CIA, Ameri, Srbomrsci, LDP, DS, etc. ... teshko da su krivi za ovaj problem !!!!!!!

iako bi mnogi bash to voleli......
 
Otici u svakom sluchaju, Srbija je na zalost zemlja bez nade za bilo kakvu normalnu buducnost. Mene su demokrate krale prilikom skolovanja, bio sam redovan student i prvi put kad sam pao godinu - oteli su mi preko 100.000 dinara za obnovu godine iako sam i dalje bio redovan student!

I sad ja njima dugujem neshto? Samo bacanje konopa na banderu ispred skupshtine kad dodje vreme i za njih a to ce biti uskoro :mrgreen:
 
Svi levicari sveta,pa u dobroj meri i demokrate,smatraju da je drzava svemoguca organizacija.Vec decenijama obmanjuju svoje narode da im mnogo sta mogu obezbediti i to i rade,ali se drzave polako i sasvim sigurno krecu ka bankrotstvu.
Narodi su i dalje ubedjeni da visedecenijski ruckovi mogu biti besplatni.
Eliti na vlasti odgovara da se dodvorava narodu na racun njegove buducnosti,jer nema boljeg nacina da se lepo zivi i da se gomila bogatstvo nego kada si na vlasti.
 
Prvo odaberi tacno mesto koje odgovara tvojim sposobnostima, psihicki i fizickim.

Onda izvadi pasos, sakupi pare sve sto mozes, ako treba pozajmi, ukradi, otmi....Kupi kartu i napred...

Nista drugo ti ne treba.

Samo VOLJA ZA USPEHOM.

Tada ce ti se sve SAMO OTVARATI.

Iako, budi spreman na teske momente: nema NIKOGA ko je otisao u inostranstvo, a da NIKADA NIJE ZAPLAKAO...

Imaj to na umu!

Na zapadu med i mleko, radna mesta na svakom cosku:dash. Jedva cekaju gologuzane iz Srbije.................................:dash:
 
Koliko ja znam, verifikacija diplome za rad u bilo kojoj stranoj drzavi sem nekih tipa kube je - josh nekoliko godina studiranja sto znachi da steceno obrazovanje ovde u srbiji ne vredi qrca ;)

Prema tome i tema je gnusna jer se i studiranje u Srbiji masno naplacuje.
Sve u svemu, fakultet u srbiji je kao dopisna skola bez imalo praxe ;)

I opet da se vratimo na ono pravo, oni koji su pobegli iz zemlje kao sto je pokretach teme - uvek su protiv da ljudi napuste zemlju i potraze bolje uslove zivota u inostranstvu... Dok je zivot u srbiji puko prezivljavanje i zivotarenje ;)

nemci primaju 600 doktora iz srbije bez nostrifikacije diplome
 
Volja za moć, što reče Niče. Bez brige, imam mogućnost da to uradim jako bezbolno, samo dok diplomiram, a to će biti vrlo uskoro.

И шта хоћеш, да ти честитамо што ћеш да шмугнеш? Твоја деца неће бити Срби. Платићеш ти тај одлазак а да немаш појма колико у старијим годинама.

А сад иди.
 
Interesantna prica kako poreski obveznici Srbije skoluju doktore za Nemacku i ostale zapadne zemlje.
Nije ovo samo slucaj sa doktorima vec i svim ostalim strukama.
Na konkursu ce uvek naravno birati najbolje, a ostat ce "tatini sinovi/kceri" da vas lece.
Kao sto je neko vec prokomentarisao, nista se ne brinite, zavrsili su odlicnim prosekom, naravno 10.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Srbija-iz-budzeta-skoluje-lekare-za-Nemacku.sr.html

Sa konkursom - bez konkursa dolaizmo na isto.

U Srbiji je nemoguce zaposliti se kao lekar u vecem centru bez obzira na prosek. Dakle, 10 u indexu je nedovoljno da bi se zaposlio u Beogradu, Novom Sadu ili Nisu iako si iz tih mesta...zasto bi ti ljudi onda ostajali u zemlji? Zbog patriotizma...nelogicno je ocekivati od njih toliku zrtvu...
 

Back
Top