KRUSIFIKSIJA ili KRUSIFIKCIJA?

Islam to ne porice! Ali on nije bio Bog! I sam kaze da je bio NAJBOLJI COVJEK!!! I svi ashabi su govorili za Muhammeda da je bio najbolji covjek koji je krocio zemljom. Svi su oni Allahovi poslanici... Naravno da ce da siru Boziju poruku, samim tim poruku punu ljubavi, mira i strpljenja. Muhammedu a.s. je bilo najteze. Nije bio na mukama kao ni jedan poslanik prije. Jedini je on morao da se bori za odbranu islama. Samo zato sto je Kur'an savrsen i to je mudziza Muhammedova. Isusova je bilo da lijeci ljude. Mojsijeva da razdvoji more. Ali NEZAMISLIVO JE DA BOG IMA SINA! A kamoli da je covjek Bog, neuzu billah pretjerali ste ga. To cak ni u Bibliji ne pise.

Liv... Procitala si X puta Bibliju. Nadji mi jedan stih gdje Isus kaze "Ja sam Bog!"

Samo jos ovo... Ja kao musliman, smatram (da ne kazem znam) da Biblija nije Indzil i da je daleko od Indzila. Ali koliko vidis pokusavam da vam na najtezi moguci nacin pokazem da Biblija nije vasa knjiga. (nije od Boga)

vidis,to je razmisljanje svetog starca,kad je bio mlad i kad su ga napadli ovakvi 'mudraci' sa ovakvim "dokazima":) dakle,nisu imali sanse da ga ubede da odustane od Hristovog puta--a taj put nije istikao Muhamedov ili Budin put...
to je pouka namenjena pocetnicima u veri...
Meni je nazamisliva tvoja logika da Svemoguci Bog ne moze nesto...to nikad necu shvatiti...zasto onda kazete da je Bog svemoguc a onda se cudite kako nesto moze...logika isparila...ponovo
zar se rec indzil ne odnosi samo na evandjelje? i kako to znas? ne svidjati se odeja da volis neprijatelje--stvarno--bolje je oko za oko:eek: dok svi ne oslepe:eek: jel?
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14565246&postcount=2128
 
cak i da su evandjelja napisala braca Grim,u njima nalazim divnu i nadasve istinitu poruku--samo ljubavlju se dolazi do mira,do srece,
ta poruka je sama po sebi dovoljno jaka da izdrzi napade svake vrste
jos ne cuh argument koji bi opovrgao ovu poruku

Jesi li svjesna sta si sada rekla? Pa mogu ti sada ja napisati jos jednu lepsu bajku pa je nazovi kako hoces pa sebi stvori sliku da je od Boga.

Shvatate li vi ozbiljnost zivota? Nije se Isus slucajno pojavio na zemlji. A sigurno se nije pojavio da izvrsi samoubistvo da bi neko mogao da radi sta mu je volja. Dosao je sa JASNOM PORUKOM! PORUKOM KOJU BI TI I HTJELA DA SLIJEDIS! NJU SI PREPOZNALA! ALI ON NIJE BOG! NITI BOZIJI SIN! JASNU PORUKU (samo mnogo bolju i detaljniju) IMAS U KUR'ANU! Tamo je sve bez sumnje i bez nedoumica. Ali Bog od nas trazi nesto. Nije nas stvorio da bi 4000 godina ljudi cekali covjeka kojeg ce razapeti i da ce jos 2000 proci a da se on razapeo. I sta je tu ostalo? To nema nikakvog smisla!

I Islam je nacin zivota dok iskreno smatram da hriscanstvo nema sta da ponudi svijetu.
Od najosnovnih stvari... Pa do najvecih.

U redu je biti dobar i ciniti dobra djela. Ali Bog od nas trazi da ih cinimo kako je on rekao. I dao nam je duznosti! Bez njih smo propali! Isti taj Bog (Jedan i Jedini) je slao Isa a.s. sa knjigom. Ali samo jednom narodu! NE CITAVOM SVIJETU! I Musa je bio samo svom narodu poslat.
Muhammed je jedini poslanik koji je milost citavoj planeti. Jos samo da pogledas kako se islam predstavlja u svijetu (jedina religija koja je na meti "svjetske vlade") i bice ti jasno zasto.

Eto, mozda malo pretjerah, ne zamjerite... pozdrav
 
Dakle, šta Ti misliš, u svom srcu, iskreno, može li onaj, koji nije pravoslavac, slediti put Isusa Hrista?

pitanje je filozofsko...

sta znaci biti pravoslavac?biti sustinski ili se deklarisati kao pravoslavac?
"nece se spasit svaki ko mi govori Gospode,Gospode,vec onaj ko postuje Zakon"
svaki je covek na Hristovom putu,zavisi dokle je stigao
 
Poslednja izmena:
vidis,to je razmisljanje svetog starca,kad je bio mlad i kad su ga napadli ovakvi 'mudraci' sa ovakvim "dokazima":) dakle,nisu imali sanse da ga ubede da odustane od Hristovog puta--a taj put nije istikao Muhamedov ili Budin put...
to je pouka namenjena pocetnicima u veri...
Meni je nazamisliva tvoja logika da Svemoguci Bog ne moze nesto...to nikad necu shvatiti...zasto onda kazete da je Bog svemoguc a onda se cudite kako nesto moze...logika isparila...ponovo
zar se rec indzil ne odnosi samo na evandjelje? i kako to znas? ne svidjati se odeja da volis neprijatelje--stvarno--bolje je oko za oko:eek: dok svi ne oslepe:eek: jel?
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14565246&postcount=2128

Bog jeste Svemoguc! Ali on nema potrebu da jede, pije, vrsi nuzdu... DA SE MOLI! Zar ne kaze OCE NAS KOJI SI NA NEBESIMA!??! Kome se moli!? SEBI?!?!
 
Jesi li svjesna sta si sada rekla? Pa mogu ti sada ja napisati jos jednu lepsu bajku pa je nazovi kako hoces pa sebi stvori sliku da je od Boga.

Shvatate li vi ozbiljnost zivota? Nije se Isus slucajno pojavio na zemlji. A sigurno se nije pojavio da izvrsi samoubistvo da bi neko mogao da radi sta mu je volja. Dosao je sa JASNOM PORUKOM! PORUKOM KOJU BI TI I HTJELA DA SLIJEDIS! NJU SI PREPOZNALA! ALI ON NIJE BOG! NITI BOZIJI SIN! JASNU PORUKU (samo mnogo bolju i detaljniju) IMAS U KUR'ANU! Tamo je sve bez sumnje i bez nedoumica. Ali Bog od nas trazi nesto. Nije nas stvorio da bi 4000 godina ljudi cekali covjeka kojeg ce razapeti i da ce jos 2000 proci a da se on razapeo. I sta je tu ostalo? To nema nikakvog smisla!

I Islam je nacin zivota dok iskreno smatram da hriscanstvo nema sta da ponudi svijetu.
Od najosnovnih stvari... Pa do najvecih.

U redu je biti dobar i ciniti dobra djela. Ali Bog od nas trazi da ih cinimo kako je on rekao. I dao nam je duznosti! Bez njih smo propali! Isti taj Bog (Jedan i Jedini) je slao Isa a.s. sa knjigom. Ali samo jednom narodu! NE CITAVOM SVIJETU! I Musa je bio samo svom narodu poslat.
Muhammed je jedini poslanik koji je milost citavoj planeti. Jos samo da pogledas kako se islam predstavlja u svijetu (jedina religija koja je na meti "svjetske vlade") i bice ti jasno zasto.

Eto, mozda malo pretjerah, ne zamjerite... pozdrav

znam ja odlicno sta govorim:)
hajde ne nerviraj se....Bog je Milostiv,sujeta te tera da se ljutis:)
i u kuranu pise kako ce Bog svojim robovima dati smirenje:)
 
fajteru mogao bi malo vise da odgovaras na pitanja
i kazi sta je to sto islam ima da ponudi svetu?

Reci mi jednu stvar za koju islam nema rjesenje. Od najosnovnijih stvari poput npr. HIGIJENE (u ovome ne moze ni da nas pogledate). Preko morala i etike (ni prstom da pokazete na nas) do osigravanja vjernika da pripada jedinoj istinskoj vjeri. (ovdje nam je nauka sudrug) ;)

Kazem ti, nema nijedna stvar koja ne moze naci odgovor u islamu.

Nisi mi odgovorila na pitanje kome se molio Isus? A Bog je Svemoguc, ali je BOG a mi smo njegova stvorenja! Postavljas retoricko pitanje. Ako je Bog Svemoguc (a znas da je JEDAN i JEDINI) da li taj Bog moze da stvori drugog Boga? (Shvatas kako je ruzno pitanje! Pogotovo je ruzno reci da je Bog vrsio nuzdu!)

Nadjoh interesantan hadis:

Ebu-Hurejre, r.a., prenosi da je Allahov
Poslanik, s.a.v.s., rekao: "Tako mi Allaha, u Čijoj je ruci moja duša,
nećete ući u Džennet sve dok ne budete vjerovali, a nećete vjerovati sve
dok se ne budete voljeli! Hoćete li da vas uputim na djelo kojim ćete
se, ako ga budete činili, zavoljeti? Nazivajte selam jedni
drugima!
"(Muslim)
 
Reci mi jednu stvar za koju islam nema rjesenje. Od najosnovnijih stvari poput npr. HIGIJENE (u ovome ne moze ni da nas pogledate). Preko morala i etike (ni prstom da pokazete na nas) do osigravanja vjernika da pripada jedinoj istinskoj vjeri. (ovdje nam je nauka sudrug) ;)

Kazem ti, nema nijedna stvar koja ne moze naci odgovor u islamu.

Nisi mi odgovorila na pitanje kome se molio Isus? A Bog je Svemoguc, ali je BOG a mi smo njegova stvorenja! Postavljas retoricko pitanje. Ako je Bog Svemoguc (a znas da je JEDAN i JEDINI) da li taj Bog moze da stvori drugog Boga? (Shvatas kako je ruzno pitanje! Pogotovo je ruzno reci da je Bog vrsio nuzdu!)

Nadjoh interesantan hadis:

sa pricom o higijeni ste stvarno komicni:lol: dakle ljudi se kupaju,znas,i ateisti se kupaju:lol:stalno...svaki dan...i peru zube...sta mislis odakle ateistima takva ideja- da se kupaju:lol:
shvatas ti koliko je besmisleno reci nemoguce je da je svemoguci nesto mogao....
to o nuzdi to ti pricas..pa ti ruzno:lol:
Bog jedan Jedini moze da Bude sveprisutan na milion neopisivih i nama neshvatljivih nacina,tako da nisam dovoljno drska da analiziram Tvorca na takav nacin...
 
"Први закон писан је каменом по каменој табли, а други духом по месу и крви.
Пророчки закон, дат је, да би човек страховао од Бога, а месијански, — да би човек сарађивао Богу. Први, да би спречио болест, други, да би је излечио.

Први вели: не служи више до једноме Богу у храму;
Други вели: не служи више до једноме Богу у души.
Први вели: не клањај се идолима, начињеним рукама;
Други вели: не клањај се идолима, начињеним мишљу.
Први вели: не куни се речима;
Други вели: не куни се ни мислима.
Први вели: посвети Господу Богу седми дан;
Други вели: посвети Господу Богу све дане.
Први вели: поштуј оца свога и мајку своју;
Други вели: поштуј свакога оца као свога оца, и сваку мајку као своју мајку.
Први вели: не уби руком;
Други вели: не уби мишљу.
Први вели: не укради руком;
Други вели: не укради мишљу.
Први вели: не прељуби телом;
Други вели: не прељуби мишљу.
Први вели: не лажи језиком;
Други вели: не лажи мишљу.
Први вели: не пожели туђе крвљу;
Други вели: не пожели туђе мишљу."
Свети владика Николај
 
sa pricom o higijeni ste stvarno komicni:lol: dakle ljudi se kupaju,znas,i ateisti se kupaju:lol:stalno...svaki dan...i peru zube...sta mislis odakle ateistima takva ideja- da se kupaju:lol:
shvatas ti koliko je besmisleno reci nemoguce je da je svemoguci nesto mogao....
to o nuzdi to ti pricas..pa ti ruzno:lol:
Bog jedan Jedini moze da Bude sveprisutan na milion neopisivih i nama neshvatljivih nacina,tako da nisam dovoljno drska da analiziram Tvorca na takav nacin...

O tome se i rade. Vi radite stvari zbog sebe... Jer je vama dosla potreba za tim. Dok je islam zivotni nacin. Bukvalno od toga kojom ces nogom uci u kucu ili sobu i sta ces reci kada udjes (navodim sitnice). Vi perete zube jer ne zelite da su vam necist a Bog je naredio. Vi ne klanjate namaze i ne postite ramazan jer SMATRATE DA NEMATE KORISTI OD TOGA a Bog je naredio.
Uoci razliku... Islam daje rjesenje za svaku situaciju u zivotu. Od ponasanja u krevetu sa zenom (o cemu se ne moze ni razmisljati u drugim religijama) do ponasanja na poslu. Zar to nije realno!? Zar nije realno da religija kojoj pripadas, za koju mislis da je jedina prava, daje odgovore ama na bas svako pitanje! Zato kaze Uzviseni da je objavom Kur'ana dao savrsenu vjeru. Po meni, presudna stvar je sto je Bog predstavljen na najprirodniji moguci nacin (kao Jedan i Jedini Bog koji je stvorio sve i koji nema suduruga (niti sina :) ))

Ne moras da budes drska ali ti si ta koja prihvata da je Bog radio sve sto i covjek koji ima svoje fizicke potrebe kao sto je hrana. Zamisli onaj koji daje hranu jede da bi preziveo. Ne odgovori mi, kome se molio Isus? (Oce nas koji si na nebesima!)
 
O tome se i rade. Vi radite stvari zbog sebe... Jer je vama dosla potreba za tim. Dok je islam zivotni nacin. Bukvalno od toga kojom ces nogom uci u kucu ili sobu i sta ces reci kada udjes (navodim sitnice). Vi perete zube jer ne zelite da su vam necist a Bog je naredio. Vi ne klanjate namaze i ne postite ramazan jer SMATRATE DA NEMATE KORISTI OD TOGA a Bog je naredio.
Uoci razliku... Islam daje rjesenje za svaku situaciju u zivotu. Od ponasanja u krevetu sa zenom (o cemu se ne moze ni razmisljati u drugim religijama) do ponasanja na poslu. Zar to nije realno!? Zar nije realno da religija kojoj pripadas, za koju mislis da je jedina prava, daje odgovore ama na bas svako pitanje! Zato kaze Uzviseni da je objavom Kur'ana dao savrsenu vjeru. Po meni, presudna stvar je sto je Bog predstavljen na najprirodniji moguci nacin (kao Jedan i Jedini Bog koji je stvorio sve i koji nema suduruga (niti sina :) ))

Ne moras da budes drska ali ti si ta koja prihvata da je Bog radio sve sto i covjek koji ima svoje fizicke potrebe kao sto je hrana. Zamisli onaj koji daje hranu jede da bi preziveo. Ne odgovori mi, kome se molio Isus? (Oce nas koji si na nebesima!)

mnogo mi je tesko da diskutujem s tobom jer ne poznajes pravoslavlje ni u osnovnim crtama a hteo bi da ga napadas...
post i molitva su jako vazni u nasoj veri i smatraju se ne beskorisnim nego izuzetno korisnim...
vidis ima odgovora na svako pitanje u hriscanstvu,ali je osnovno da smo slobodni...
ali nema odgovora na pitanja koja sam ja postavila tebi[[kako mislis da pomocu biblije koju je crkva pisala opovrgnes tu istu crkvu?
kod nas Bog se ne nalazi samo u knjizi vec svuda,a pre svega u srcima ljudi,tako da svako ko je iskren prema sebi kad tad procita to evandjelje koje mu je zapisano u dushi...
Isus se molio Bogu.I to Bogu Ocu.A molitvom Oce nas on je nama rekao kako mi da se molimo...Bog je Sveta troica,to je tebi cudno,jer iako kazes da je Bog svemoguc opet ne verujes da moze sve:confused:
 
mnogo mi je tesko da diskutujem s tobom jer ne poznajes pravoslavlje ni u osnovnim crtama a hteo bi da ga napadas...
post i molitva su jako vazni u nasoj veri i smatraju se ne beskorisnim nego izuzetno korisnim...
vidis ima odgovora na svako pitanje u hriscanstvu,ali je osnovno da smo slobodni...
ali nema odgovora na pitanja koja sam ja postavila tebi[[kako mislis da pomocu biblije koju je crkva pisala opovrgnes tu istu crkvu?
kod nas Bog se ne nalazi samo u knjizi vec svuda,a pre svega u srcima ljudi,tako da svako ko je iskren prema sebi kad tad procita to evandjelje koje mu je zapisano u dushi...
Isus se molio Bogu.I to Bogu Ocu.A molitvom Oce nas on je nama rekao kako mi da se molimo...Bog je Sveta troica,to je tebi cudno,jer iako kazes da je Bog svemoguc opet ne verujes da moze sve:confused:

Je li to znaci (posto si rekla da sada da je se molio BOGU, a vec si prije toga rekla da je ISUS BOG) da hriscanstvo nije monoteisticka religija?

U tome je fazon... Opovrgnucu samu tu crkvu jer ni sami nisi svjesni sta su zaboravili da izbace.

Niko nije slobodniji od muslimana... Kada znas istinu tada si pokoran samo Bogu i osjecas se 100% slobodnim.

Gdje sam rekao da je Bog samo u Kur'anu!? Vidis, predrasuda.
Bog nam je dao Kur'an a ljudi su nezahvalni jer ne mogu da prihvate da oni nisu slijedili poslednjeg Bozijeg poslanika. Da ti je cilj da pronadjes istinu, odavno bi naucila Kur'an i Bibliju i povezala stvari. Don't worry, sjutra pocinje Ramazan. Mjesec kada je objavljen Kur'an. Mislio sam da ne pisem na forumu za vrijeme Ramazana, ali kako cu ovdje da ostavim nedovrsen posao. :)

'noc (pretjerasmo veceras)
 
Je li to znaci (posto si rekla da sada da je se molio BOGU, a vec si prije toga rekla da je ISUS BOG) da hriscanstvo nije monoteisticka religija?

U tome je fazon... Opovrgnucu samu tu crkvu jer ni sami nisi svjesni sta su zaboravili da izbace.

Niko nije slobodniji od muslimana... Kada znas istinu tada si pokoran samo Bogu i osjecas se 100% slobodnim.

Gdje sam rekao da je Bog samo u Kur'anu!? Vidis, predrasuda.
Bog nam je dao Kur'an a ljudi su nezahvalni jer ne mogu da prihvate da oni nisu slijedili poslednjeg Bozijeg poslanika. Da ti je cilj da pronadjes istinu, odavno bi naucila Kur'an i Bibliju i povezala stvari. Don't worry, sjutra pocinje Ramazan. Mjesec kada je objavljen Kur'an. Mislio sam da ne pisem na forumu za vrijeme Ramazana, ali kako cu ovdje da ostavim nedovrsen posao. :)

'noc (pretjerasmo veceras)

Isus jeste Bog,a BOg jeste Svemoguc i jeste Sveta Troica i mi smo iskreni kad kazemo da je Bog Svemoguc:)
kako si slobodan kad ti je odredjeno do detalja sta da radis?i nazivas sebe robom a kazes da si slobodan? kontradiktran si previse....
fazon je u tome sto si sujetan te mislis da si pametniji od svih tih crkvenih otaca.....
advokat ,ali los
citam ja kuran ali nigde nisam naisla ni na sta sto moze da parira a kamoli nadidje pravoslavlje:) samo jedna verzija onog prvog zakona koji pominje vladika Nikolaj
Pozdrav i srecan pocetak posta :cao:
 
Liv... Procitala si X puta Bibliju. Nadji mi jedan stih gdje Isus kaze "Ja sam Bog!"
Šta je ISus odgovorio kada mu je Toma opipao rane na rukama u uzviknuo: "Gospod moj i Bog moj!" ;)

Samo jos ovo... Ja kao musliman, smatram (da ne kazem znam) da Biblija nije Indzil i da je daleko od Indzila. Ali koliko vidis pokusavam da vam na najtezi moguci nacin pokazem da Biblija nije vasa knjiga. (nije od Boga)

Pošto već, kako kažeš "ZNAŠ" da je Biblija daleko od Indžila, podseti me, molim te, da li pod Indžilom podrazumevaš srednjevekovni falsifikat poznat i kao Varnavino Jevanđelje? Ako smatraš, da je taj spis verodostojan, onda trk na neku lađu i pravac da uploviš u Jerusalim, čisto da proveriš koliko je tačan taj spis.;)

Svaki od vas ce se sloziti da krv i meso nece biti vaskrsnuti, vec osoba biva prozivljena u duhovnom obliku!

Jesi li ti baš dobro proverio mišljenje svakog od nas, pre nego što reče da ćemo se složiti s tvojom tvrdnjom?

Mislim, ceo uvodni post ti toliko pretumban kao da je padao niz stepenište. Osnovna ideja tvoje poruke: verujte mom razmišljanju o Isusu koje se temelji na Varnavinom Jevanđelju (baš me zanima u kom kraju grada je smeštena jerusalimska luka:think:), a ne na zapisima Jevanđelja Novog Zaveta.
 
Hristologija je veoma kompleksna nauka, stvarana vekovima. U početku hrišćanske Crkve vodile su se duge rasprave o Isusovoj prirodi, pa je to čak dovelo i do podela u Crkvi. Za svakog ko nije izučavao hristologiju, a posebno za inoverne, najjednostavnije je da prihvate osnovno učenje o Isusu kao Bogočoveku. Sve dalje bi bilo suviše komplikovano da im se objašnjava posebno jer nemaju potrebno predznanje.
 

Back
Top