Pod hitno uvesti Ruski jezik kao izborni u osnovnim skolama.

Ja sam ucio ruski,i nije mi bio izborni nego obavezni ! Od 6 godina ucenja (od 3. razreda) nista nisam naucio...Ruski se posle engleskog najvise uci. Ruski i nemacki kao drugi strani jezici...

Taj drugi u principu skoro niko ne nauči. Zato bi i trebalo da bude izborni. Posle deset godina "učenja" nemačkog ne umem ni prostoproširenu da sastavim.
A španski posle godinu dana dobrovoljnog učenja sasvim pristojno "hablam" :D
Sve je stvar afiniteta.
 
Poslednja izmena:
Gramatika je previse kompikovana,i dzabe neko da gubi vreme i da je uci...

Gramatika je veoma laka za one koji znaju srpski jezik.

A to sto je nekome teska, sorry, ali to je do njega.

Ruski jezik je inace najbogatiji jezik na svetu, pa samo neznalica moze da mu se pdsmeva na ovaj nacin.

Sve i da nije danas jaka Rusija ovoliko koliko je, trebalo bi ga uciti iz sopstvene kulture.
 
Kakav lik, Oh my God, kakav car :hahaha: :hahaha:

Prvo, uvodjenje bilo kog predmeta nije politichko pitanje... znachi tu svoju opsednutost Rusima i Rusijom mozesh da negujesh unutar svojih umnih prostora. Na obrazovanje i predmete se gleda sa pedagoshkog aspekta.

Drugo, ruski jezik vec postoji i u Osnovnim a i u pojedinim srednjim shkolama, shto kao izborni, shto deca po planu i programu smera moraju da ga uche.

I trece, kao buduci filolog cu ti reci da ako neke jezike treba uvesti u osnovne i srednje skole kao izborne, to bi bili Kineski, Japanski i Spanski. Ekonomije ovih zemalja su u ekspanziji, i vrlo lako moze da se profitira na poznavanju bilo kog od ovih jezika, cime god da odlucish da se bavish.

Ruski je sjajan jedino zbog nenadyebive ruske literature kojoj se u prevodu zna izgubiti na smislu.
 

Back
Top