А да ли попови верују у Бога?

Svecovek

Ističe se
Poruka
2.345
Одушевљен овом реченицом Корнелија Кодреануа:

"Није довољно поразити комунистички покрет. Ми се такође морамо борити за права радника. Они имају право на хлеб и право на част. ..
...Али исто тако нећемо дозволити да се под маском патриотизма, олигархијски тирани поставе радницима за врат и да их буквално деру, док се у исто време диче символима Отаџбине - коју не воле; Бога - у Кога не верују; Цркве - у коју никада нису ни ушли; и Војске - коју голоруку шаљу у рат. То су ствари, које
се не смеју користити као лажни амблеми у рукама неморалних људи у циљу политичке преваре" - реченица из књиге "Мојим Легионарима"


Подстакнут сам да отворим ову тему. Убеђен сам да 90% свештенства СПЦ ни не верује у Бога. Да је другачије, зар би се тако бахато понашали? Оци су говорили да човек стиче страх Божији ако има сећање на смрт и на муке, ако свако вече испитује себе како је провео дан, и свако јутро како је прошла ноћ, ако није дрзак, и најзад, ако се прилепљује [тј. присно везује] уз човека који се боји Бога. Јер, говоре да је један брат упитао неког старца: "Шта треба, оче, да радим како бих се бојао Бога?" Старац му је одговорио: "Иди, прибиј се уз човека који се боји Бога и његов страх Божији ће и тебе научити да се бојиш Бога." Питам се где је страх од загробних мука код црквених великодостојника, када видим да живе животом недостојним јеванђеља?

Усудио сам се да завршим уводни пост стиховима Златоустог из Лелића:

"А ко диже Цркву задужбину,
Не диже јс Теби него себи.
Цркве дижу да их виде људи,
Цркве дижу, Богу се не моле,
Нит Божији закон испуњују.
Свештеници Вером ослабили,
Калуђери посте оставили
..." -Св.Вл.Николај (Велимировић)
 
To je klasicno licemerje...
Za SPC ne bih znao, ne pratim desavanja u istoj...
Al' u zemlji, 90 % gradjana se deklarishu kao religiozni, a usudio bih se da kazem da ni 10 % ne poshtuju bar osnivne postulate svoje religije. Nova godina, Bozic, slava su izuzetak, i to iskljucivo da bi se daleko mimoisli sa onom Hristovom "budite umereni u jelu i picu".
Zashto bi onda popovi bili bolji?

Baj d vej, zar "Zlatousti od Lelica" nije isti onaj cikica koji je Hitlera usporedio sa Sv. Savom? Ni on nije najbolja slika i prilika postenja i vere.
 
1. 90 % gradjana se deklarishu kao religiozni, a usudio bih se da kazem da ni 10 % ne poshtuju bar osnivne postulate svoje religije. Nova godina, Bozic, slava su izuzetak, i to iskljucivo da bi se daleko mimoisli sa onom Hristovom "budite umereni u jelu i picu".


2.Baj d vej, zar "Zlatousti od Lelica" nije isti onaj cikica koji je Hitlera usporedio sa Sv. Savom? Ni on nije najbolja slika i prilika postenja i vere.

1. Потписујем. Чак шта више мука ми је од ових надри-православаца који вичу како је православна Србија брана ђавољем Ватикану, како сатана из Рима неће крочити на нашу свету територију, какво православно српство? Све Србин атеиста до атеисте...

2. Уме википедија и да слаже понекад. Хитлер јесте био зликовац, али имао је и своје позитивне стране, рецимо и он као и Џугашвили је био веома скроман човек, одрекао се плате и живео од продаје дела "Моје Борба". Такође побољшао је природни прираштај, смањио незапосленост искоренио криминал. Ипак Владика Николај га је сматрао анти-христом, уосталом зар није свој анти-фашизам Велимировић доказао подржавањем пуча од 27. марта?
 
U svetu liberalne teologije (kako se zvanicno zove prqavac u teologiji) postoji znacajan broj teologa, svestenika ali i vernika koji postulatima hriscanske crkve prilaze sa filozofskog stanovista. Brojni komentari na biblijske knjige na Zapadu su upravo delo liberalnih teologa koji iako su vrsni poznavaoci biblicistike nisu i vernici. Isto tako, poznati su i slucajevi svestyenika koji svoj posao rade 'zanatski' jer 'od neceg se valja ziveti' - kako oni kazu.
 
1. Потписујем. Чак шта више мука ми је од ових надри-православаца који вичу како је православна Србија брана ђавољем Ватикану, како сатана из Рима неће крочити на нашу свету територију, какво православно српство? Све Србин атеиста до атеисте...

2. Уме википедија и да слаже понекад. Хитлер јесте био зликовац, али имао је и своје позитивне стране, рецимо и он као и Џугашвили је био веома скроман човек, одрекао се плате и живео од продаје дела "Моје Борба". Такође побољшао је природни прираштај, смањио незапосленост искоренио криминал. Ипак Владика Николај га је сматрао анти-христом, уосталом зар није свој анти-фашизам Велимировић доказао подржавањем пуча од 27. марта?

Pa da, Hitler je bio skroman. Orlovo gnezdo u Alpima je sagradio svojim rukama, od malih tantijema zarađenih prodajom one bljuvotine koju neonaci debili zovu "knjigom". Priraštaj je poboljšao tako što je organizovao logore u kojima su članice "Bund deutscher Maedchen" služile kao priplodne krave SSovcima. Nezaposlenost je eštački iskorenio tako što je zaposlio ljude u industriji oružja, što je na duži rok ekonomski neodrživo.Tako da je ludi moler ipak bio budala, ne genije kakvim ga smatra današnja neonaci debilana.
 
Хитлер јесте био зликовац, али имао је и своје позитивне стране, рецимо и он као и Џугашвили је био веома скроман човек, одрекао се плате и живео од продаје дела "Моје Борба". Такође побољшао је природни прираштај, смањио незапосленост искоренио криминал. [/B]
Haha. Pobio je milione ali je bio skroman covek...
Bio je skroman? naravno da se odrekao plate kad je posedovao nemacku i skoro celu evropu...
poboljsao prirodni prirastaj? u totalitarnim drzavama niko te ne pita hoces li. tamo MORAS!
mrzi me dalje da pisem
 
2. Уме википедија и да слаже понекад. Хитлер јесте био зликовац, али имао је и своје позитивне стране, рецимо и он као и Џугашвили је био веома скроман човек, одрекао се плате и живео од продаје дела "Моје Борба". Такође побољшао је природни прираштај, смањио незапосленост искоренио криминал. Ипак Владика Николај га је сматрао анти-христом, уосталом зар није свој анти-фашизам Велимировић доказао подржавањем пуча од 27. марта?
Pa vidi, kad se resio ogromnog broja radne snage na boljim pozicijama i dao ih nemcima, ubacio (ratnu) industriju u petu brzinu, a drakonski kaznjavao kriminal naravno da ce sve to pasti, dok je god trajao rat van njihovih granica.
 
Одушевљен овом реченицом Корнелија Кодреануа:

"Није довољно поразити комунистички покрет. Ми се такође морамо борити за права радника. Они имају право на хлеб и право на част. ..
...Али исто тако нећемо дозволити да се под маском патриотизма, олигархијски тирани поставе радницима за врат и да их буквално деру, док се у исто време диче символима Отаџбине - коју не воле; Бога - у Кога не верују; Цркве - у коју никада нису ни ушли; и Војске - коју голоруку шаљу у рат. То су ствари, које
се не смеју користити као лажни амблеми у рукама неморалних људи у циљу политичке преваре" - реченица из књиге "Мојим Легионарима"


Подстакнут сам да отворим ову тему. Убеђен сам да 90% свештенства СПЦ ни не верује у Бога. Да је другачије, зар би се тако бахато понашали? Оци су говорили да човек стиче страх Божији ако има сећање на смрт и на муке, ако свако вече испитује себе како је провео дан, и свако јутро како је прошла ноћ, ако није дрзак, и најзад, ако се прилепљује [тј. присно везује] уз човека који се боји Бога. Јер, говоре да је један брат упитао неког старца: "Шта треба, оче, да радим како бих се бојао Бога?" Старац му је одговорио: "Иди, прибиј се уз човека који се боји Бога и његов страх Божији ће и тебе научити да се бојиш Бога." Питам се где је страх од загробних мука код црквених великодостојника, када видим да живе животом недостојним јеванђеља?

Усудио сам се да завршим уводни пост стиховима Златоустог из Лелића:

"А ко диже Цркву задужбину,
Не диже јс Теби него себи.
Цркве дижу да их виде људи,
Цркве дижу, Богу се не моле,
Нит Божији закон испуњују.
Свештеници Вером ослабили,
Калуђери посте оставили
..." -Св.Вл.Николај (Велимировић)

PROPOVIJED

Ugojeni popa
Ispred oltara
Sirotinju kara
Sto tijelo
Ne smara
I dusu
Ne snazi
Postom

Molitva se svrsi
Narod se rasprsi
I u gladnom stanju
Pridje pokajanju

Praznoga stomaka
Poderanih gaca
Sirotinja postom
Grijehe placa

I popa dodje kuci
I taze
Ispod saca
Pecenu jaretinu
Sjede
Da
Jede
 
Подстакнут сам да отворим ову тему. Убеђен сам да 90% свештенства СПЦ ни не верује у Бога. Да је другачије, зар би се тако бахато понашали? Оци су говорили да човек стиче страх Божији ако има сећање на смрт и на муке, ако свако вече испитује себе како је провео дан, и свако јутро како је прошла ноћ, ако није дрзак, и најзад, ако се прилепљује [тј. присно везује] уз човека који се боји Бога. Јер, говоре да је један брат упитао неког старца: "Шта треба, оче, да радим како бих се бојао Бога?" Старац му је одговорио: "Иди, прибиј се уз човека који се боји Бога и његов страх Божији ће и тебе научити да се бојиш Бога." Питам се где је страх од загробних мука код црквених великодостојника, када видим да живе животом недостојним јеванђеља?

шта очекујеш након 60 година атеизма
а друго, да ти живиш јеванђеоски, никад не би овако нешто написао.
:(
 
Одушевљен овом реченицом Корнелија Кодреануа:

"Није довољно поразити комунистички покрет. Ми се такође морамо борити за права радника. Они имају право на хлеб и право на част. ..
...Али исто тако нећемо дозволити да се под маском патриотизма, олигархијски тирани поставе радницима за врат и да их буквално деру, док се у исто време диче символима Отаџбине - коју не воле; Бога - у Кога не верују; Цркве - у коју никада нису ни ушли; и Војске - коју голоруку шаљу у рат. То су ствари, које
се не смеју користити као лажни амблеми у рукама неморалних људи у циљу политичке преваре" - реченица из књиге "Мојим Легионарима"


Подстакнут сам да отворим ову тему. Убеђен сам да 90% свештенства СПЦ ни не верује у Бога. Да је другачије, зар би се тако бахато понашали? Оци су говорили да човек стиче страх Божији ако има сећање на смрт и на муке, ако свако вече испитује себе како је провео дан, и свако јутро како је прошла ноћ, ако није дрзак, и најзад, ако се прилепљује [тј. присно везује] уз човека који се боји Бога. Јер, говоре да је један брат упитао неког старца: "Шта треба, оче, да радим како бих се бојао Бога?" Старац му је одговорио: "Иди, прибиј се уз човека који се боји Бога и његов страх Божији ће и тебе научити да се бојиш Бога." Питам се где је страх од загробних мука код црквених великодостојника, када видим да живе животом недостојним јеванђеља?

Усудио сам се да завршим уводни пост стиховима Златоустог из Лелића:

"А ко диже Цркву задужбину,
Не диже јс Теби него себи.
Цркве дижу да их виде људи,
Цркве дижу, Богу се не моле,
Нит Божији закон испуњују.
Свештеници Вером ослабили,
Калуђери посте оставили
..." -Св.Вл.Николај (Велимировић)

Екуменистички попови су обични церемонијал мајстори који одреде тарифу па наплаћују услуге.Ја сам чак чуо да и не посте већ једу мрсно у време поста,наједу се лепо пре литургије,а не би смели ни чашу воде да попију,а камоли да једу.Па да они стварно верују у Бога не би правили недопустиве компромисе са папистима и другима.Наравно да СПЦ попови углавном не верују у Бога.
 
шта очекујеш након 60 година атеизма
а друго, да ти живиш јеванђеоски, никад не би овако нешто написао.
:(

Па сад тога је било и пре комунизма па се од порочних и не баш верујућих прота и владика формирала марионатска СПЦ.:think:
 
1. Потписујем. Чак шта више мука ми је од ових надри-православаца који вичу како је православна Србија брана ђавољем Ватикану, како сатана из Рима неће крочити на нашу свету територију, какво православно српство? Све Србин атеиста до атеисте...

2. Уме википедија и да слаже понекад. Хитлер јесте био зликовац, али имао је и своје позитивне стране, рецимо и он као и Џугашвили је био веома скроман човек, одрекао се плате и живео од продаје дела "Моје Борба". Такође побољшао је природни прираштај, смањио незапосленост искоренио криминал. Ипак Владика Николај га је сматрао анти-христом, уосталом [B]зар није свој анти-фашизам Велимировић доказао подржавањем пуча од 27. марта?[/B]

Tu lezi zec sumnje da je vladika Nikolaj bio engleski saradnik, vjerovatno i mason. Podrzavanje puca od 27.marta kostalo je Srbe 1.5 miloina zrtava (strahote ustaskih zlocina da ne racunamo).A zna se da su Englezi glavni organizatori tog puca preko svojih agenata.
 

Back
Top