Туци новинара док мрда

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.e-novine.com/drustvo/38957-Kada-bije-demokrata-iva.html
Pretučen novinar "Čokanske hronike"
Kada bije demokrata Živa

thumbnail.php

Đuro Stanojević, novinar i žrtva


Zamenik predsednika SO Čoka Živa Pavlov, član vladajuće Demokratske stranke, brutalno je pretukao pesnika, romanopisca i novinara "Čokanske hronike" Đuru Stanojevića zbog teksta objavljenog na Stanojevićevom blogu „Jabberwocky u zemlji čuda“. Tekst "Bajka o Živici i Galjici" bio je povod da se Stanojević na svom kućnom pragu nađe pod nogama obesnog lokalnog funkcionera

Tim povodom, u izjavi kojom se obratio javnosti, novinar Đura Stanojević kaže:

Ovaj fizički napad Živojina Pavlova, zamenika predsednika Skupštine Opštine i člana vladajuće DS na mene je napad na slobodnu reč i slobodnu misao.

Moje tekstove je u lokalnom glasilu kao urednik zabranio jer govore o pravom stanju stvari i već tom zabranom dokazuju da je ovaj demokratski sistem čista farsa. Boli ih istina koju sam pokušao da obelodanim na blogu koji među građanima ima ogromnu podršku. Izrazio sam svoje i nezadovoljstvo svih nas neradom lokalne samouprave koja je zaposlila svoju najužu rodbinu, dok za probleme nezaposlenosti ili rada na crno svojih građana ne haje. Očekujem da građani konačno otvore oči. Politički ološ nas je doveo do totalne bede, te je krajnje vreme za preispitivanje pojma demokratije. Fizički nasrtaji na pisce su se dešavali u sistemu za koji sam mislio da je odavno zaboravljen. Ovoj državi su potrebni novi ljudi i nova svest.

Takođe, nekoliko dana pre nego što će biti pretučen, Stanojević je u jednom tekstu na svom blogu, pod naslovom "'Čokanska hronika' dokazala da je režimski list", izneo kritički stav u odnosu na uređivačku politiku "Čokanskih novina" u čijem uređivačkom odboru pored još tri člana sedi i demokrata batinaš Živa Pavlov. Konkretno, Stanojević se požalio na cenzuru i bojkot njegovih tesktova u "Čokanskoj", a kao prilog za ovakvu tvrdnju na blogu je naveo svoje autorske tekstove koje nisu hteli da objave u "Čokanskoj hronici".
files.php

Živa Pavlov, demokrata i siledžija
E-novine objavljuju tekst Đure Stanojevića iz Čoke, zbog kojeg je čokanski novinar brutalno pretučen od strane zamenika predsednika SO Čoka Žive Pavlova - u nadi da će demokrata batinaš iz Čoke zakucati i na naša vrata.




***

Nasilništvo zamenika predsednika SO Čoka Žive Pavlova do sada su javno osudili Udruženje novinara Vojvodine (UNV) i Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS).

Podršku pretučenom novinaru možete uputiti na njegovom blogu
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Народе...Пазите шта пишете на форуму и својим блоговима....
Демократија се опасно размахала...Могао би неко добити по пичци....
:per: :per: :per:
 

Back
Top