Кнез Никола је био издајник!

vsotirovic

Početnik
Poruka
46
Обраћам се јавно овом форуму са жељом да сви Титогорци који тврде да у Црној Гори никада нису живели Срби и да се Словени из Црне Горе нису осећали Србима коначно прекину са својом антисрпском пропагандом.
Испред себе држим и прекуцавам копију архивског документа:

УГОВОР ИЗМЕЂУ СРБИЈЕ И ЦРНЕ ГОРЕ ОД 23. СЕПТЕМБРА (5. ОКТОБРА) 1866. Г.

Преамбула Уговора

"У име свете и једносушне Тројице. Његова Свјетлост Књаз Србије и Његова Свјетлост Књаз Црне Горе, имајући пред очима с једне стране своје свете дужности, а с друге стране жалосно стање народа српског у Турској, и одушевљени једнаком патриотском жељом, да у искреном споразумевању раде на ослобођењу и уједињењу свога народа сагласили су се да у овоме тајном уговору уреде сва питања која с тим у свези стоје, и означе унапред круг своје заједничке радње..."

Члан 1.

"Њихове Свјетлости Књаз Србије и Књаз Црне Горе обвезују се и залажу један другоме ријеч, да ће у највећој сагласности и искрености радити, да се што прије спреми устанак противу Турске пак да се цио српски народ у Турској ослободи од турског јарма и у једну српску државу споји"

Члан 2.

"Ако са божијом помоћу буде крунисано ово предузеће са подпуним успјехом, то јест да се цио српски народ у Турској ослободи и уједини у будућу велику Србију, онда и под тим условом Књаз Црне Горе свечано обећава да ће Црну Гору придружити и ујединити с том великом државом, признавајући Књаза Михаила за владаоца те цјелокупне српске државе" Итд.

Ко не верује у веродостојност овог текста нека скокне до Архива Србије у Београду јер је тамо оригинал.

Дакле Титогорци покријте се ушима и не с... више о томе како Црногорци нису Срби. Чак вам се смеје и сам Кнез/Краљ Никола Први који вам отворено из горе наведених цитата признаје да је велики издајник усташко-комунистичко-либералске Титогорске нације.
 
Nikola je bio spreman na sve, da bi se dokopao trona u Beograd, a ako su se on i neki iz dinastije Petrovic osjecali Srbima i bili Srbi, pa sto ?

Marku Miljanovu je nudjeno da bude knez Albanije(ali je odbio), da nije Marko Miljanov Popovic Albanac?

U 19. vijeku Meksikanci su imali cara koji je bio cisti Habzburg !

Sadasnja Britanska dinastija je Njemackog porijekla !

Sadasnja Grcka dinastija (u egzilu) je cistog Njemacko-Danskog porijekla !

Sadasnja Norveska dinastija je cistog Svedskog porijekla, jednostavno je uvezena iz Svedske !

Sadasnji Bugarski car (sunarodnik autora posta, iznad ovog) je cistog Njemackog porijekla !

Nikola je zaista srbovao toliko, da je ocigledno da nesto tu nije bilo u redu !

Dosta je malih grupa ljudi kroz istoriju uspjelo da znatno vecu etnicku skupinu usmjeri kako oni zele.
Primjeri su recimo Bugari, neko azijatsko pleme koje je zavladalo znatno vecim slovenskim zivljem da bi se ti sloveni nazvali po tom azijatskom plemenu (narodu) - Bugari.

Ista je stvar sa Madjarima koji su sve svoje nacionalne karakteristike preuzeli od nekog azijskog naroda, od male skupine ljudi, koja je nametnula svoju etnicku svijest, mnogo vecoj skupini ljudi, sto se jasno vidi iz fizickog izgleda Madjara, koji zaista slabo imaju karakteristike nekog mongolskog naroda !

E, taj pokusaj da se Crnogorci posrbe preko manje grupe ljudi, je davno pokusan i nastavljen do danasnjih dana, ali zao mi je, nece uspjeti !

Ne sporim da su mnogi narodi asimilovani u druge narode tokom istorije, a narocito pomocu vjere, ali to se sa Crnogorcima nece desiti.
Zao mi je.
Zbrisacemo cinjenicama vasu mitologiju i babologiju!
 
Да ли си ти стварно толико блесав или се само претвараш. Па јел видиш слепче да по Уговору Књаз Никола се одриче престола у корист Обреновића. Како то да се тако борио да узме трон у Београду. Аргументи су ти апсолутно дебилски.
 
vsotirovic:
Да ли си ти стварно толико блесав или се само претвараш. Па јел видиш слепче да по Уговору Књаз Никола се одриче престола у корист Обреновића. Како то да се тако борио да узме трон у Београду. Аргументи су ти апсолутно дебилски.

Bugarin Sotirov nam je predocio ugovor izmedju "drzava" Srbije i Crne Gore iz 1866 god, a Crna Gora i Srbija su postale zvanicno priznate drzave poslije Berlinskog kongresa 1878 ?!?!?!?!?!?!?!

To je, kao kada bi sada pravili medjudrzavni ugovor Katunska nahija i Sumadija !
Eto toliko je bio ozbiljan taj ugovor !!!

P.S.

Nikola je 1866 god imao 25 godina, poslije su mu " apetiti" znatno porasli !
 
ИГРАЧ, ДОШАО САМ ДО ИСТОГ ЗАКЉУЧКА КАО И КАЗАНОВА ДА СЕ ТИ УОПШТЕ НЕ ПРАВИХ. ТИ СИ СТВАРНО ПАРАПСИХОЛОШКИ СЛУЧАЈ. ПОЕНТА ОВОГ УГОВОРА НИЈЕ У ТОМЕ ДА ЛИ СУ ГА ПОТПИСАЛЕ ДВЕ НЕЗАВИСНЕ ДРЖАВЕ (КОЈЕ СУ ТО СТВАРНО И БИЛЕ САМО НЕ И МЕЂУНАРОДНО ПРИЗНАТЕ) ВЕЋ У ТОМЕ ДА ТВОЈ НИКОЛА ПРВИ ПРИЗНАЈЕ ДА ЈЕ СРБИН И ДА СЕ БОРИ ЗА УЈЕДИЊЕНУ СРПСКУ ДРЖАВУ. ТО НИКО ПА ЧАК НИ ТАКАВ СЛУЧАЈ КО ТИ НЕ МОЖЕ ВИШЕ ДА ОБОРИ ЈЕР АКО КОЗА ЛАЖЕ РОГ НЕ ЛАЖЕ. ДОБРО ОДМОРИ И ДО СЛЕДЕЋЕ БОКСЕРСКЕ СЕЗОНЕ СЕ НЕ ЈАВЉАЈ.
 
ИГРАЧ, ДОШАО САМ ДО ИСТОГ ЗАКЉУЧКА КАО И КАЗАНОВА ДА СЕ ТИ УОПШТЕ НЕ ПРАВИШ. ТИ СИ СТВАРНО ПАРАПСИХОЛОШКИ СЛУЧАЈ. ПОЕНТА ОВОГ УГОВОРА НИЈЕ У ТОМЕ ДА ЛИ СУ ГА ПОТПИСАЛЕ ДВЕ НЕЗАВИСНЕ ДРЖАВЕ (КОЈЕ СУ ТО СТВАРНО И БИЛЕ САМО НЕ И МЕЂУНАРОДНО ПРИЗНАТЕ) ВЕЋ У ТОМЕ ДА ТВОЈ НИКОЛА ПРВИ ПРИЗНАЈЕ ДА ЈЕ СРБИН И ДА СЕ БОРИ ЗА УЈЕДИЊЕНУ СРПСКУ ДРЖАВУ. ТО НИКО ПА ЧАК НИ ТАКАВ СЛУЧАЈ КО ТИ НЕ МОЖЕ ВИШЕ ДА ОБОРИ ЈЕР АКО КОЗА ЛАЖЕ РОГ НЕ ЛАЖЕ. ДОБРО ОДМОРИ И ДО СЛЕДЕЋЕ БОКСЕРСКЕ СЕЗОНЕ СЕ НЕ ЈАВЉАЈ.
 
ИГРАЧ, ДОШАО САМ ДО ИСТОГ ЗАКЉУЧКА КАО И КАЗАНОВА ДА СЕ ТИ УОПШТЕ НЕ ПРАВИШ. ТИ СИ СТВАРНО ПАРАПСИХОЛОШКИ СЛУЧАЈ. ПОЕНТА ОВОГ УГОВОРА НИЈЕ У ТОМЕ ДА ЛИ СУ ГА ПОТПИСАЛЕ ДВЕ НЕЗАВИСНЕ ДРЖАВЕ (КОЈЕ СУ ТО СТВАРНО И БИЛЕ САМО НЕ И МЕЂУНАРОДНО ПРИЗНАТЕ) ВЕЋ У ТОМЕ ДА ТВОЈ НИКОЛА ПРВИ ПРИЗНАЈЕ ДА ЈЕ СРБИН И ДА СЕ БОРИ ЗА УЈЕДИЊЕНУ СРПСКУ ДРЖАВУ. ТО НИКО ПА ЧАК НИ ТАКАВ СЛУЧАЈ КО ТИ НЕ МОЖЕ ВИШЕ ДА ОБОРИ ЈЕР АКО КОЗА ЛАЖЕ РОГ НЕ ЛАЖЕ. ДОБРО ОДМОРИ И ДО СЛЕДЕЋЕ БОКСЕРСКЕ СЕЗОНЕ СЕ НЕ ЈАВЉАЈ.
 
vsotirovic:
ПОЕНТА ОВОГ УГОВОРА НИЈЕ У ТОМЕ ДА ЛИ СУ ГА ПОТПИСАЛЕ ДВЕ НЕЗАВИСНЕ ДРЖАВЕ (КОЈЕ СУ ТО СТВАРНО И БИЛЕ САМО НЕ И МЕЂУНАРОДНО ПРИЗНАТЕ) ВЕЋ У ТОМЕ ДА ТВОЈ НИКОЛА ПРВИ ПРИЗНАЈЕ ДА ЈЕ СРБИН И ДА СЕ БОРИ ЗА УЈЕДИЊЕНУ СРПСКУ ДРЖАВУ.

Pa bratko Bugarine mislis li ti da su ljudi koji ovo citaju pali sa sljive ranke ?

Velis Nikola se borio za ujedinjenje, a kada se ujedinise 1918 god, Nikolu išćera ono pseto, njegov unuk Aca da se po svijetu star i bolestan potuca.
To mu je bilo hvala, sto je Crna Gora objavila rat AustroUgarskoj zbog Srbije.
Pa sto zabranise Srbi povratak u Crnu Goru Nikoli, ako je Nikola tako volio ujedinjenje ?!?!?!?!?!

Sto digose Crnogorci oruzani ustanak protivu "svoje", "oslobodilacke" vojske, odmah posto docekase, "zarko" zeljeno ujedinjenje sa Srbijom ?!?!?!?!?!

A reči mi molim te, jos jedan primjer u istoriji, da je jedan narod digao oruzani ustanak protivu svojih "ujedinitelja".
Sve vrijeme su Crnogorci "jedva cekali" da se ujedine sa Srbijom, pa su kad se to desilo, digli oruzani ustanak protiv Srbijanske vojske ?!?!?!?!

Bugarine ti si promasio profesiju!
Ti si trebao da predajes logiku, ali na katedri "Seoska logika" na univerzitetu "Marinkova bara"!
 
igracina:
vsotirovic:
Да ли си ти стварно толико блесав или се само претвараш. Па јел видиш слепче да по Уговору Књаз Никола се одриче престола у корист Обреновића. Како то да се тако борио да узме трон у Београду. Аргументи су ти апсолутно дебилски.

Bugarin Sotirov nam je predocio ugovor izmedju "drzava" Srbije i Crne Gore iz 1866 god, a Crna Gora i Srbija su postale zvanicno priznate drzave poslije Berlinskog kongresa 1878 ?!?!?!?!?!?!?!

To je, kao kada bi sada pravili medjudrzavni ugovor Katunska nahija i Sumadija !
Eto toliko je bio ozbiljan taj ugovor !!!

P.S.

Nikola je 1866 god imao 25 godina, poslije su mu " apetiti" znatno porasli !
Sasvim dovoljno godina da bi covek mogao ozbiljno da razmislja. Ti ocigledno citas samo naslove tema ili knjiga, pa na osnovu toga komentarises...eh...
 
ИГРАЧ, КРАЉ НИКОЛА 1918 НИЈЕ ПРОТЕРАН ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ НЕГО ЈЕ САМ КО КУКАВИЦА ПОБЕГАО ИЗ ЊЕ 1916. Г. КО ПОБЕГНЕ СА КУЋНОГ ПРАГА ПРЕД НЕПРИЈАТЕЉЕМ ТЕШКО СЕ ВРАЋА У СВОЈУ РОЂЕНУ КУЋУ. А САМ ЦРНОГОРСКИ НАРОД, ТЈ. СРБИ ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ, СУ ГА ДЕТРОНИРАЛИ 25. НОВЕМБРА 1918. НА ВЕЛИКОЈ ПОДГОРИЧКОЈ СКУПШТИНИ. АЛЕКСАНДАР КАРАЂОРЂЕВИЋ НИЈЕ БИО ПСЕТО ВЕЋ НИКОЛИН УНУК КОЈИ СЕ ПОВУКАО СА ВОЈСКОМ, ВЛАДОМ И ДЕЛОМ НАРОДА И ПОБЕДОНОСНО СЕ ВРАТИО КУЋИ. НИКОЛА ЈЕ ПОБЕГАО ИЗ СВОЈЕ РОЂЕНЕ КУЋЕ.
 
ancika:
igracina:
vsotirovic:
Да ли си ти стварно толико блесав или се само претвараш. Па јел видиш слепче да по Уговору Књаз Никола се одриче престола у корист Обреновића. Како то да се тако борио да узме трон у Београду. Аргументи су ти апсолутно дебилски.

Bugarin Sotirov nam je predocio ugovor izmedju "drzava" Srbije i Crne Gore iz 1866 god, a Crna Gora i Srbija su postale zvanicno priznate drzave poslije Berlinskog kongresa 1878 ?!?!?!?!?!?!?!

To je, kao kada bi sada pravili medjudrzavni ugovor Katunska nahija i Sumadija !
Eto toliko je bio ozbiljan taj ugovor !!!

P.S.

Nikola je 1866 god imao 25 godina, poslije su mu " apetiti" znatno porasli !
Sasvim dovoljno godina da bi covek mogao ozbiljno da razmislja. Ti ocigledno citas samo naslove tema ili knjiga, pa na osnovu toga komentarises...eh...


ИГРАЧ, ВЕЋ САМ ТИ ЈЕДНОМ НАПИСАО ДА ПОБУНА ЗЕЛЕНАША ИЗ 1919. НА БОЖИЋ НИЈЕ БИЛА НАРОДНИ УСТАНАК ВЕЋ ПОБУНА ИТАЛИЈАНСКИХ ПЛАЋЕНИКА. ОНАЈ КО ПРИМА ПАРЕ ОД ДРУГОГ ДА ЗА ЊЕГА НЕШТО УРАДИ ЗОВЕ СЕ ПЛАЋЕНИК. НЕ ЗНАМ КАКО СЕ ТО ЗОВЕ У ТВОМ СЕЛУ ПОРЕД ЖАБЉАЧКЕ БАРУШТИНЕ. ДРУГО И НАЈВАЖНИЈЕ, ТИ ЗЕЛЕНАШИ СЕ УОПШТЕ НИСУ БОРИЛИ ЗА НЕЗАВИСНУ ЦРНУ ГОРУ ВЕЋ ЗА ФЕДЕРАЛНИ СТАТУС ЦРНЕ ГОРЕ У ОКВИРУ КРАЉЕВИНЕ СХС НА ЧЕЛУ СА КРАЉЕМ НИКОЛОМ КОЈИ БИ ПРИЗНАО ВЛАСТ АЛЕКСАНРОВУ НА НИВОУ ЈУГОСЛАВИЈЕ А БИО ГУВЕРНЕР У ЦРНОЈ ГОРИ. ДАКЛЕ, ОПЕТ ТИ ЛЕПО КАЖЕМ НА ТВОМ ДОМАЋЕМ СРПСКОМ ЈЕЗИКУ И СРПСКОМ ЋИРИЛИЦОМ ДА ПОЧНЕШ ОЗБИЉНО ДА СТУДИРАШ НАЦИОНАЛНУ ИСТОРИЈУ ИНАЧЕ ПАДАШ НА ИСПИТУ КОД МЕНЕ У ЈАНУАРУ.
 
Gediminas:
[[/b]ИГРАЧ, ВЕЋ САМ ТИ ЈЕДНОМ НАПИСАО ДА ПОБУНА ЗЕЛЕНАША ИЗ 1919. НА БОЖИЋ НИЈЕ БИЛА НАРОДНИ УСТАНАК ВЕЋ ПОБУНА ИТАЛИЈАНСКИХ ПЛАЋЕНИКА. ОНАЈ КО ПРИМА ПАРЕ ОД ДРУГОГ ДА ЗА ЊЕГА НЕШТО УРАДИ ЗОВЕ СЕ ПЛАЋЕНИК. НЕ ЗНАМ КАКО СЕ ТО ЗОВЕ У ТВОМ СЕЛУ ПОРЕД ЖАБЉАЧКЕ БАРУШТИНЕ.



ДРУГО И НАЈВАЖНИЈЕ, ТИ ЗЕЛЕНАШИ СЕ УОПШТЕ НИСУ БОРИЛИ ЗА НЕЗАВИСНУ ЦРНУ ГОРУ ВЕЋ ЗА ФЕДЕРАЛНИ СТАТУС ЦРНЕ ГОРЕ У ОКВИРУ КРАЉЕВИНЕ СХС НА ЧЕЛУ СА КРАЉЕМ НИКОЛОМ КОЈИ БИ ПРИЗНАО ВЛАСТ АЛЕКСАНРОВУ НА НИВОУ ЈУГОСЛАВИЈЕ А БИО ГУВЕРНЕР У ЦРНОЈ ГОРИ.

Pa kako Bugarine moze i jedno i drugo.

I za pare i za zajednicu sa Srbijom?

Ti mislis Bugarine, ako ti je prababa ljubavila sa agom - sefom sela, a aga joj davao po koju paru,
ti si umislio da su svi lakomi na pare kao tvoji preci i ti.
 
Чекајте мало да усмеримо тему.
Нека igračina наведе три знаменита Црногорца (од пре другог светског рата) па да онда аргументима утврдимо да ли су то можда били Срби. Немогуће да такав народ нема неке великане из било које области.
 

Back
Top