zakasniti u zhivotu

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Imam neshto na srcu neka vrsta boljke, nije da mi neda spavati ili slicno ali sa vremena na vrijeme razmotavam film! Povrijedila sam jednu osobu i proshlo je mnogo vremena, moj zhivot se odvijao lijepo a i njegov je krenuo u neka da doba da se lijepo odavija otishao je u ameriku i tamo se ozenijo ima i dijete, ipak njega sa vremena na vrijeme put nanese to jest ukrste nam se putevi ono "hej chao kako si itd" i svaki put imam osjechaj da je konachno vrijeme da kazhem "izvini, oprosti" ili neshto slichno tome! Ipak svaki put odustanem jer mi se na ochi chini da je sve ok da nema potrebe da razgrchem prichu. Ako nekoga povredimo da li znachi da treba da se izvinemo, normalno je da trebamo ali da li vrijeme mozhe da utiche positivno i da konacno zakopato ostane zakopano bez da se progovori vishe i rijech o tome!?
 
Imam neshto na srcu neka vrsta boljke, nije da mi neda spavati ili slicno ali sa vremena na vrijeme razmotavam film! Povrijedila sam jednu osobu i proshlo je mnogo vremena, moj zhivot se odvijao lijepo a i njegov je krenuo u neka da doba da se lijepo odavija otishao je u ameriku i tamo se ozenijo ima i dijete, ipak njega sa vremena na vrijeme put nanese to jest ukrste nam se putevi ono "hej chao kako si itd" i svaki put imam osjechaj da je konachno vrijeme da kazhem "izvini, oprosti" ili neshto slichno tome! Ipak svaki put odustanem jer mi se na ochi chini da je sve ok da nema potrebe da razgrchem prichu. Ako nekoga povredimo da li znachi da treba da se izvinemo, normalno je da trebamo ali da li vrijeme mozhe da utiche positivno i da konacno zakopato ostane zakopano bez da se progovori vishe i rijech o tome!?

Savest je čudo i nikada ne spava...Vidiš i sama da te to muči i da ti ne da mira...dakle, ipak negde u tom malenom srdašcetu tvom, ima osećaja krivice ili da tu nešto ne štima baš...:sad2:
Hm...imam utisak da se sve neke živitne situacije ponavljaju u različitim oblicima, sve dok ne naučimo neku lekciju i ne ispravimo greške. Misliš da nema? Pročitaj ponovo svoj post. Uvek napišem nema veze, pa šta sad ima veze prošlo je vreme, i onda opet, ali ne da mi mira i sl. MUči to tebe negde duboko, na nesvesnom nivou, draga moja, ja milsim...Muče tebe ipak neki nemiri, da se ne lažemo... :mrgreen:
Mislim da ne može..kod mene to samo gore vremenom bi bilo. I ovako sam preterano senzitivna i senzibilnija, jok....Što više odlažeš, sve više nagriza dušu i :heart:...IZviniti se, nije znak slabosti, već posve obrnuto...biti svestan svoje greške i nekome reći izvini kada je do tebe greška nije ništa loše, već zrelo ponašanje.Meni su gore one neizrečen ereči...te više bole, veruj mi...i ne verujem da je i on to zaboravio...seća se i on kao i ti, veruj mi, samo je potisnuo. Mj savet, lepo se izvini, pašće kamen sa srca i osetićeš olakšanje i time si naučila lekciju da ubuduće izbegavaš takve situacije, već da ih preduprediš ponašanjem, koje neće dovesti do toga da nekoga povrediš i ako se čak desi, da ne čekaš toliko na izvinjenje.Veruj mi, vredi. :cmok2:
 
Savest je čudo i nikada ne spava...Vidiš i sama da te to muči i da ti ne da mira...dakle, ipak negde u tom malenom srdašcetu tvom, ima osećaja krivice ili da tu nešto ne štima baš...:sad2:
Hm...imam utisak da se sve neke živitne situacije ponavljaju u različitim oblicima, sve dok ne naučimo neku lekciju i ne ispravimo greške. Misliš da nema? Pročitaj ponovo svoj post. Uvek napišem nema veze, pa šta sad ima veze prošlo je vreme, i onda opet, ali ne da mi mira i sl. MUči to tebe negde duboko, na nesvesnom nivou, draga moja, ja milsim...Muče tebe ipak neki nemiri, da se ne lažemo... :mrgreen:
Mislim da ne može..kod mene to samo gore vremenom bi bilo. I ovako sam preterano senzitivna i senzibilnija, jok....Što više odlažeš, sve više nagriza dušu i :heart:...IZviniti se, nije znak slabosti, već posve obrnuto...biti svestan svoje greške i nekome reći izvini kada je do tebe greška nije ništa loše, već zrelo ponašanje.Meni su gore one neizrečen ereči...te više bole, veruj mi...i ne verujem da je i on to zaboravio...seća se i on kao i ti, veruj mi, samo je potisnuo. Mj savet, lepo se izvini, pašće kamen sa srca i osetićeš olakšanje i time si naučila lekciju da ubuduće izbegavaš takve situacije, već da ih preduprediš ponašanjem, koje neće dovesti do toga da nekoga povrediš i ako se čak desi, da ne čekaš toliko na izvinjenje.Veruj mi, vredi. :cmok2:

shvatam al me strah reakcije, trenutno sve izgleda tako divno na ochi, svi smo srechni, da li ja imam pravo samo zbog toga shto mene savest grize otvaram vetj zamiritu ranu (ono kao kad kopash viljushkom) mislim mozhda je on to za sebe davno odradijo i njega bash nishta vishe ne muchi!? ipak sam ja ispala dofno a ne on! Mozhda mene peche jer znam da sam djubre ispala a on povredjen ipak nashao ljubav i zhenu koja je figurativno iscelivala njegove rane............

mogla bi ispasti glupa i to mi je neshto najgore
 
Imam neshto na srcu neka vrsta boljke, nije da mi neda spavati ili slicno ali sa vremena na vrijeme razmotavam film! Povrijedila sam jednu osobu i proshlo je mnogo vremena, moj zhivot se odvijao lijepo a i njegov je krenuo u neka da doba da se lijepo odavija otishao je u ameriku i tamo se ozenijo ima i dijete, ipak njega sa vremena na vrijeme put nanese to jest ukrste nam se putevi ono "hej chao kako si itd" i svaki put imam osjechaj da je konachno vrijeme da kazhem "izvini, oprosti" ili neshto slichno tome! Ipak svaki put odustanem jer mi se na ochi chini da je sve ok da nema potrebe da razgrchem prichu. Ako nekoga povredimo da li znachi da treba da se izvinemo, normalno je da trebamo ali da li vrijeme mozhe da utiche positivno i da konacno zakopato ostane zakopano bez da se progovori vishe i rijech o tome!?

Kazi ´izvini´ako si uprskala motku(a verovatno jesi)..
 
isto kao shto ne volim da s eklizhem po zamrznutom jezeru tako ne volim da se izvinjavam ako nemam pregled kuda che to izvini otichi, mozhda cu se tek tad osjechati poput dofneta


Ko voli da se klizhe?niko..svi volimo da imamo jasnu sliku buducih dogadjaja
ali to je nazalost nemogutje.Ali stvarno je vrlina,kad napravis gresku i kazesh ´izvini´..
ovako imam utisak da si vec odluchila,jer nemozes da izracunas varijantu do kraja,tj posledice.
 
Imam neshto na srcu neka vrsta boljke, nije da mi neda spavati ili slicno ali sa vremena na vrijeme razmotavam film! Povrijedila sam jednu osobu i proshlo je mnogo vremena, moj zhivot se odvijao lijepo a i njegov je krenuo u neka da doba da se lijepo odavija otishao je u ameriku i tamo se ozenijo ima i dijete, ipak njega sa vremena na vrijeme put nanese to jest ukrste nam se putevi ono "hej chao kako si itd" i svaki put imam osjechaj da je konachno vrijeme da kazhem "izvini, oprosti" ili neshto slichno tome! Ipak svaki put odustanem jer mi se na ochi chini da je sve ok da nema potrebe da razgrchem prichu. Ako nekoga povredimo da li znachi da treba da se izvinemo, normalno je da trebamo ali da li vrijeme mozhe da utiche positivno i da konacno zakopato ostane zakopano bez da se progovori vishe i rijech o tome!?

to je tako lepo,dirljivo,ipak imas savest,dusu,zelis da se izvines...
ja sam stekao slobodno mogu reci neprijatelja koji me mrzi cisto iz ljubomore,zelje za dokazivanjem,izopacenoscu i iskomplexiranoscu koja me najjadnije pljuje,znaci nema obraza da izgovara neke reci...Zavrsavam visoku skolu,planiram da se zaposlim na visokom polozaju,da se ozenim lepom,pametnom i zenom iz dobre kuce,a ona neke gadosti da prica za mene,bez ikakve trunke straha da mogu da je prebijem (sto necu posto sam fizicko nasilje napustio u sestom razredu kada je jedan moj dalji rodjak iz Istocne Srbije upravo smrtno nastradao od fizickog nasilja vrsnjaka,tad sam se zavetovao da nikad nikog necu biti i da cu izbegavati tucu,makar po ne znam koju cenu,sto je ona pocela debelo da zloupotrebljava) ili da je tuzim sudu za uvredu i klevetu...Zna kao da ima par njih koji je slusaju i to je njeno zadovoljstvo,ciganska usedelica...Tako da jedino resenje vidim u tome da kada se zaposlim za najmanju uvredu ta tuzim nju ili nekog iz njenog kruga gayeva i da tom presudom zapusim usta ili barem da ucinim to da mogu da se konacno pocnu plasiti da govore pogrdne stvari za mene...Drugo resenje ne vidim...
 
Ko voli da se klizhe?niko..svi volimo da imamo jasnu sliku buducih dogadjaja
ali to je nazalost nemogutje.Ali stvarno je vrlina,kad napravis gresku i kazesh ´izvini´..
ovako imam utisak da si vec odluchila,jer nemozes da izracunas varijantu do kraja,tj posledice.

da li ima svrhe izvinjavati se ako je osoba koja je jednom davno povredjena to razradila za sebe a izgleda da jest!? Da se razumijemo ja mogu da zhivim i bez da se izvinem neche me ubiti da savest koja se javi sa vremena na vrijeme, iskreno.............
 
da li ima svrhe izvinjavati se ako je osoba koja je jednom davno povredjena to razradila za sebe a izgleda da jest!? Da se razumijemo ja mogu da zhivim i bez da se izvinem neche me ubiti da savest koja se javi sa vremena na vrijeme, iskreno.............


naravno da ima svrhe..i naravno da lik ima svoju sliku nekih dogadjaja.Sta mislish?I ne radi se o tome da li mozes da zivish bez izvinjenja(naravno da mozesh,ziva si ,zar ne..)
ali s vrmrna na vreme te glocka savest..iskreno,ovo je stvar tvog ubedjenja.
 
naravno da ima svrhe..i naravno da lik ima svoju sliku nekih dogadjaja.Sta mislish?I ne radi se o tome da li mozes da zivish bez izvinjenja(naravno da mozesh,ziva si ,zar ne..)
ali s vrmrna na vreme te glocka savest..iskreno,ovo je stvar tvog ubedjenja.

pa ok, nauchila sam ja svoju zhivotnu lekciju iz cjele te priche i mogu rechi da je positivno uticala na mene nikad vishe nisam dozvolila sebi da nekoga povredim a da se ne izvinem mozhda dan posle ili dva ali sam se vazda izvinula "za brz jezik; za nemanje vremena; za ruzhnu rijech" za ovo za ono.................

dobro hvala vam svima:)
 
isto kao shto ne volim da s eklizhem po zamrznutom jezeru tako ne volim da se izvinjavam ako nemam pregled kuda che to izvini otichi, mozhda cu se tek tad osjechati poput dofneta

Nije bitno kuda ce otici, bitno je da ce izaci iz tebe... nikad nije kasno za lepu rec. Zasto mislis da se i on mozda ne oseca tako kao ti? Moguce da cak i ocekuje neku rec od tebe ipak si ti njega povredila. Ako se ti osecas lose zamisli kako je njemu kao povredjenom.
 
eto sta se desava kad u svojoj glavi smislimo pravila ponasanja za druge ljude - kad ih prekrse uvredimo se i mislimo da cemo tu osobu kazniti i da ce patiti ako joj ne oprostimo, a u stvari mi smo ti koji pate ..mozda se on vise toga i ne seca
 
shvatam al me strah reakcije, trenutno sve izgleda tako divno na ochi, svi smo srechni, da li ja imam pravo samo zbog toga shto mene savest grize otvaram vetj zamiritu ranu (ono kao kad kopash viljushkom) mislim mozhda je on to za sebe davno odradijo i njega bash nishta vishe ne muchi!? ipak sam ja ispala dofno a ne on! Mozhda mene peche jer znam da sam djubre ispala a on povredjen ipak nashao ljubav i zhenu koja je figurativno iscelivala njegove rane............

mogla bi ispasti glupa i to mi je neshto najgore
Biti iskren i priznati gresku,je velika stvar.Radis to jer tako osecas,i srce nepogresivo zna.Ako otvoris dusu,i kazes sta ti je na dusi,ispasces covek,a ne glupa.Reakcija moze biti ovakva,ili onakva..to ne mozes znati.Budi covek,izvini se,ipak mislim da je vredno rizika i nagrade -mirnog sna.
 
Imam neshto na srcu neka vrsta boljke, nije da mi neda spavati ili slicno ali sa vremena na vrijeme razmotavam film! Povrijedila sam jednu osobu i proshlo je mnogo vremena, moj zhivot se odvijao lijepo a i njegov je krenuo u neka da doba da se lijepo odavija otishao je u ameriku i tamo se ozenijo ima i dijete, ipak njega sa vremena na vrijeme put nanese to jest ukrste nam se putevi ono "hej chao kako si itd" i svaki put imam osjechaj da je konachno vrijeme da kazhem "izvini, oprosti" ili neshto slichno tome! Ipak svaki put odustanem jer mi se na ochi chini da je sve ok da nema potrebe da razgrchem prichu. Ako nekoga povredimo da li znachi da treba da se izvinemo, normalno je da trebamo ali da li vrijeme mozhe da utiche positivno i da konacno zakopato ostane zakopano bez da se progovori vishe i rijech o tome!?

Zašto da potiskuješ osjećaj krivice, ako se on perzistentno javlja. Jedino ako je sporadičan slučaj ...tu i tamo se sjetiš. Malo psihoanalize
Konflikt je na nivou između id-a i superega tj. krivice i osjećaja dostojanstva ..kako razrješiti konflikt. Ego će odlučiti ..hoćeš li upotrjebiti neki od mehanizama ego odbrane, poput potiskivanja ili 'id pretvoriti u ego' na tebi je da odlučiš ..ja mislim da bi bilo bolje riješiti se osjećaja krivice. Ako je davno bilo, a čovjek već ima porodicu reći će ti Nije važno, shvatio sam odavno o čemu se radi, ne brini. Možda ćeš se iznenaditi kad vidiš da je sve poprilično dobro shvatio i da to nije bio gavni razlog.
Bojiš se da ćeš pasti u njegovim očima? Čak i da malo promjeni mišljenje o svemu što je bilo i dalje ćete ostati prijatelji, komunikacija neće zamrijeti. Ili će biti polazna tačka za još bolje prijateljstvo ili neće htjeti ni čuti, potisnut će on izvinjenje.
Prošlo je mnogo vremena, po tvojim riječima, i tvoje izvinjenje nikako ne može značiti slabost. Sada ne. Da si se izvinjavala neposredno nakon što si ga povrijedila bila bi druga stvar.
Po meni nemaš šta da izgubiš ..ali ti odluči
 
Imam neshto na srcu neka vrsta boljke, nije da mi neda spavati ili slicno ali sa vremena na vrijeme razmotavam film! Povrijedila sam jednu osobu i proshlo je mnogo vremena, moj zhivot se odvijao lijepo a i njegov je krenuo u neka da doba da se lijepo odavija otishao je u ameriku i tamo se ozenijo ima i dijete, ipak njega sa vremena na vrijeme put nanese to jest ukrste nam se putevi ono "hej chao kako si itd" i svaki put imam osjechaj da je konachno vrijeme da kazhem "izvini, oprosti" ili neshto slichno tome! Ipak svaki put odustanem jer mi se na ochi chini da je sve ok da nema potrebe da razgrchem prichu. Ako nekoga povredimo da li znachi da treba da se izvinemo, normalno je da trebamo ali da li vrijeme mozhe da utiche positivno i da konacno zakopato ostane zakopano bez da se progovori vishe i rijech o tome!?
sve dok u sebi osecas potrebu da kazes da ti je zao-treba da se izvines, bez obzira sto ti se cini da je sve ok i da nema potrebe da pokreces tu pricu..jer, osim sto druga strana mozda ocekuje to "izvini", taj osecaj ce tebe da muci i da izjeda, a to nije dobro
 

Back
Top