Gorivo skuplje u proseku za 4,2 dinara

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
BENZIN 119.42

DIZEL 108.00

EURODIZEL 120.83


Rokaj - snimaj, što bi rakao Tihi. :hahaha:

Izgleda da Tadić nije čuo za ono: "Šta narod kaže? Buni se. Steži! - Šta narod kaže? Ćuti! Popuštaj!"
Jok... Tadić samo steže li steže, a narod ćuti li ćuti. Plašim se da Tadić nema dobar horoskop za naredni period. U stvari, plašim se da je moguće da on uopšte i nema horoskop, da će zvezde prestati da se raspoređuju za njega, i to vrlo uskoro.
 
To, to... I ja kažem. Neka rokaju! Sami će izazvati ono što posle sledi neminovno.

Onomad je Nenad Čanak vatreno zagovarao vešanje nekakvog đubreta na Terazije.
Ništa ne insinuiram, nego baš se setih stare narodne poslovice: "Nije kome je namenjeno, nego kome je suđeno".
 
Подржавам напоре друга институције.
Мало је таквих као ОН.У данашње време насмејан,ведар,пун енергије.Напросто зрачи.
Само тако друже,дајте нам снаге,на нашем неумитном путу.Ваш народ је уз Вас.
 
ljudi pa jeste citali da tadic planira da podeli neki bonus od 5000 dinara ovim budzetlijama beogradskim?

pa kako ste mislili da ce to da uradi, nego zavlacenjem ruke u nas dzep?

inace nafta je u zadnjih mesec dana pojeftinila za 10%

bla je 89 dolara pre zadnjeg tadicevog preseka cena a danas je 77

BRENT CRUDE FUTR (USD/bbl.) 77.930 -3.500 -4.30 05/14

ROKAJ SNIMAJ INSTITUCIJO :super:
 
Prema navodima Ministarstva energetike, uslovi za promenu cene goriva stekli su se pošto je cena nafte na svetskom tržištu izražena u dinarima u proseku porasla za 6,44 odsto od prethodnog poskupljenja.

kakve su to bestidne lazovcine z:D

signals_chart_new.php


nafta je u zadnjih mesec dana pojeftinila za vise od 10% a oni LAZU NAROD da je poskupela 6.4%!!!!!!!!!!!!

I isto sad sam procitao da covek na B92 komentarima kaze da kad napuni rezervoar u srbiji predje 700 km a kad ga napuni preko predje 1000 km i reci cu vam da je to 100% ISTINA

Evo ja sam poceo u zadnje vreme da sipam na NIS pumpama onaj evro premijum bmb sto je kostao 123 dinara do jutros i mogu vam reci mi auto trosi 20-30% manje nego kad sipam onaj klasican bmb od 95 oktana!

da ne verujes.

taj benzin je uvozni
 
kakve su to bestidne lazovcine z:D

signals_chart_new.php


nafta je u zadnjih mesec dana pojeftinila za vise od 10% a oni LAZU NAROD da je poskupela 6.4%!!!!!!!!!!!!

I isto sad sam procitao da covek na B92 komentarima kaze da kad napuni rezervoar u srbiji predje 700 km a kad ga napuni preko predje 1000 km i reci cu vam da je to 100% ISTINA

Evo ja sam poceo u zadnje vreme da sipam na NIS pumpama onaj evro premijum bmb sto je kostao 123 dinara do jutros i mogu vam reci mi auto trosi 20-30% manje nego kad sipam onaj klasican bmb od 95 oktana!

da ne verujes.

taj benzin je uvozni

Jesi li pravio kalkulaciju? Jel ti ušteda na potrošnji pokriva onih 10 dinara više po litru.
 
Jesi li pravio kalkulaciju? Jel ti ušteda na potrošnji pokriva onih 10 dinara više po litru.

pa na autu koji vozim board kompjuter meri potrosnju . i pisalo mi je preko potrosnja 14.7 prosek a od kako sipam ovo gorivo smanjila se na 12.2

kad budem resetovao kompjuter i kad bude u autu bilo samo ovo gorivo mislim da ce potrosnja biti oko 11 litara sto je usteda od 30% !!


i to nisam resetovao merenje znaci meri od onog perioda i kad je bila 14.7 . I to sam zadnjih 4-5 dana bio u beogradu gde inace auto trosi i do 50% vise zbog konstantnih guzvi po gradu.

u svakom slucaju potorsnja mi je manja za najmanje 25% sto znaci da se isplati dati ovih 10 dinara vise za litar u svakom slucaju


Inace to sam poceo da sipam pre neki dan posto mi je drug koji radi na pumpi ispricao ,da neki covek sto stalno sipa kod njih tamo a vozi neku AMG Mecku od kako sipa to premijum bmb gorivo mu auto trosi i do 30% manje....
 
Baš ću probati.

Samo, znaš, problem je u tome što to uvozno gorivo nije nikakvo specijalno gorivo, nego najobičnije, samo kvalitetno napravljeno, čisto, za razliku od ovog benzina za pranje koji nama poturaju ovde kao 95 oktana.
Ljudi koji žive uz bosansku i hrvatsku granicu, i tamo sipaju gorivo, po mnogo nižim cenama, kažu da imaju isto takvu uštedu, da motor prede, a snaga ih lepi za sedište. Prosto ne mogu da prepoznaju svoj auto.
 
Baš ću probati.

Samo, znaš, problem je u tome što to uvozno gorivo nije nikakvo specijalno gorivo, nego najobičnije, samo kvalitetno napravljeno, čisto, za razliku od ovog benzina za pranje koji nama poturaju ovde kao 95 oktana.
Ljudi koji žive uz bosansku i hrvatsku granicu, i tamo sipaju gorivo, po mnogo nižim cenama, kažu da imaju isto takvu uštedu, da motor prede, a snaga ih lepi za sedište. Prosto ne mogu da prepoznaju svoj auto.

ma znam bre.

pa napisao sam ti gore komentar coveka koji kaze da kad bilo gde u evropi sipa benzin predje sa rezervoarom 1000 kilometara a kad ga natoci u srbiji predje 700

P.S evo sad sam opet zvao drugara i kaze da je usteda za auta manje kubikazei snage 20-25% a za jaca vozila cak i vise. Za onog lika sa Meckom AMG kaze da mu auto ima 500 konja i rekao im covek da mu je pre auto trosio 23-25 litara a da mu sad sa ovim evro premijum bmb trosi 16-17

znaci potrosnja je manja za 20-30% a gorivo je skuplje ovo 10% tako da se u svakom slucaju isplati.
 
Poslednja izmena:
Ја већ више од пола године сипам искључиво евро5 дизел на Мол-пумпи.
Ауто од 1700 кубика ем ради ко бензинац, ем мотор тиши, вуча боља, а потрошња пала ... у граду на 100км троши 6,5-6,8 литара. Не мењам ни пумпу ни гориво.
 

Back
Top