Годишњица хапшења Драже Михаиловића

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/180682/Obelezena-godisnjica-hapsenja-Draze-Mihailovica

Obeležena godišnjica hapšenja Draže Mihailovića
Više od 500 pripadnika Ravnogorskog pokreta iz Republike Srpske, Srbije i Crne Gore posetilo je u Draževini kod Višegrada mesto gde su 13. marta prie 64 godine pripadnici Ozne uhapsili Dragoljuba Dražu Mihailovića i ubili njegove pratioce majora Dragišu Vasiljevića, kapetana Nikolu Majstorovića i poručnika Blagoja Kovača.

17063_0413-draza_f.jpg

Sveštenici dabrobosanske eparhije i manastira Svetog Nikole u Dobrunskoj Rijeci služili su pomen Mihailoviću na lokaciji gdje je uhapšen i njegovim pratiocima na mestu gde su streljani i sahranjeni.
Predsednik Ravnogorskog pokreta RS Dušan Sladojević rekao je da je jedan od glavnih ciljeva ove organizacije da se konačno otkrije i obeleži mesto gde je u Beogradu streljan i sahranjen Draža Mihailović.
Generalni sekretar Ravnogorskog pokreta Centralne otadžbinske uprave iz Beograda Draško Stoisavljević kaže da ravnogorci znaju tačno mesto gde je sahranjen Draža Mihailović.
"To je Ada Ciganlija i kad istina izađe na videlo i otkopamo Dražine kosti to mesto će se zvati Dražina Ada", dodao je Stoisavljević.
 
Онај ко се прихвати тебе да лечи, мора испред свога имена имати
неколико титула, и подугачак стаж....а поред свега, требао би бити храбар.
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

A povrh svega treba da bude `jak u ruke`...da moze da ga drzi...ako si kadar ti se javi....:hahaha:
 
Drugovi, dozvolite da ovoga puta kažem nešto o Odeljenju za zaštitu naroda, o jednoj od najlepših tekovina naše Narodnooslobodilačke borbe naših naroda. Ja znam da ovako lepo ne misle svi o Ozni, ali, mislim da ćete se složiti i ako kažem da bi bilo zaista pravo čudo kada bi svi ovako mislili o jednom takvom organu naše narodne vlasti. Ustaške banditske grupe, sastavljene u ogromnoj većini od koljača, naišle su na punu potporu vrhovnog katoličkog klera i pokušale da se reorganizuju na, tobože, verskoj bazi tzv. ,,križarskog pokreta”. U četničkim banditskim grupama ostali su još mnogi oficiri-komandanti, ispunjeni nadom da su još u stanju da prošire svoje redove i dižu oružani ustanak protiv novog poretka. Ostao je u zemlji njihov glavni vođa Draža Mihajlović. Različiti događaji u našem susedstvu i povoljne vesti o njihovoj sabraći preko granice davali su im nadu da će uživati stranu pomoć. Bilo je, pa čak ima i danas, njima prijateljskih glasova u stranoj reakcionarnoj štampi, koji su njihove snage preuveličavali i proricali ustanak, naročito vojske generala Mihajlovića, prvo za proleće, a onda opet za ovu godinu! ,,Kad olista i ozeleni gora”. Ja mogu da izjavim da su se sve nade domaće i strane reakcije u snagu četničke organizacije i njenu sposobnost da ma u kom kraju naše države podigne narod protiv narodne vlasti u potpunosti i konačno izjalovile. Ja sam danas u mogućnosti drugovi poslanici, da pred vama izjavim da je izdajnik Draža Mihajlović od 13. ovog meseca u rukama organa narodne vlasti!

Aleksandar Ranković, Ministar unutrašnjih poslova FNRJ
 
Poslednja izmena:
I šta sad ?
Pa i Miloša Masalovića je ceo Beograd ispratio na večni počinkak,samo Masalović je bio junak i Srbin za razliku od Rankovića,komunističkog šljama :)

Pitaj @adema ks ili @Vintage za Rankovica...oni ce ti reci ko je bio i sta je bio...i da li je radio protiv Srbije i srpskog naroda...vreme prolazi a ti nista ne nauci...stvarno si netalentovan...
 

Back
Top