Sveta vatra

Poslednji_Boem

Zainteresovan član
Poruka
494
Zanima me sta vjernici misle o ovom CUDU koje se svake godine pred pravoslavni Uskrs javlja u Jerusalimu ..crkvi "Svetog groba" konkretno.Sto postotno je istina da se vatra javlja samo na tom mjestu i nikog ne moze opeći , pravoslavne hriscane konkretno.Poznato je da se javlja svake godine pocevsi od 1106. n.e.
Da li je to dovoljan dokaz da Bog postoji ,u ovom ili onom obliku?
Da li je naucno dokazano zbog cega bas svake god na bas istom mjestu i u bas isto vrijeme?
 
Poslednja izmena:
Zanima me sta vjernici misle o ovom CUDU koje se svake godine pred pravoslavni Uskrs javlja u Jerusalimu ..crkvi "Svetog groba" konkretno.Sto postotno je istina da se vatra javlja samo na tom mjestu i nikog ne moze opeći , pravoslavne hriscane konkretno.Poznato je da se javlja svake godine pocevsi od 1106. n.e.
Zar to nije dovoljan dokaz da Bog postoji ,u ovom ili onom obliku?

Dakle, sprzice ateiste?
Ili imas debelu kontradikciju u ovom pitanju... :think:
 
Ту ватру мора неко да запали а гледао сам и неку емисију у којој је објашњена могућност стварања пламена који не може да опече човека мада то није класична ватра него сагоревање неке посебне материје... религија се ипак огледа у нечему другом... z:)
 
Znaci, selektivno przi?
Pa sta ti mislis zasto ne dira one koji se krste?

sve sam to zbrzao i pogresno formulisao....mislim da ima isti efekat za svakog ko dodje u kontakt s njom iako po nekim pricama to nije tako....postoje svjedocenja nekih muslimana i jevreja koji su dosli u kontakt s vatrom i prosli "ekstra"z:lol: e ako vec po tom pitanju malo odstupa od religioznog i prelazi u naucno zelim da vidim moze li mi ko "naucno" objasniti zasto svake god na istom mjestu u isto vrijeme? z:lol:
 
[Mr. Blake];12354807:
Ту ватру мора неко да запали а гледао сам и неку емисију у којој је објашњена могућност стварања пламена који не може да опече човека мада то није класична ватра него сагоревање неке посебне материје... религија се ипак огледа у нечему другом... z:)

Rtv Čačak je pre nekoliko godina emitovao snimak iz one kripte gde je bio Hristov grob i na kome se lepo videlo da e vatra sama od sebe pali, od samog prevlačenja svežnja sveća preko kamene ploče. Nije sagorevanje posebne materije već sveća, kojima se plamen prenosi dalje na druge sveće
 
[Mr. Blake];12354807:
Ту ватру мора неко да запали а гледао сам и неку емисију у којој је објашњена могућност стварања пламена који не може да опече човека мада то није класична ватра него сагоревање неке посебне материје... религија се ипак огледа у нечему другом... z:)
dapache da mora ,ali ne neko nego neshto,a to neshto je kao neki snop svjetlosti iliti munja pa koga potrefi,potrefi:) a naravno da se moze takva il bar slicna vatra dobiti vjestackim putem,sagorijevanjem nekog elementa,nisam sig koji li je...
 
sve sam to zbrzao i pogresno formulisao....mislim da ima isti efekat za svakog ko dodje u kontakt s njom iako po nekim pricama to nije tako....postoje svjedocenja nekih muslimana i jevreja koji su dosli u kontakt s vatrom i prosli "ekstra"z:lol: e ako vec po tom pitanju malo odstupa od religioznog i prelazi u naucno zelim da vidim moze li mi ko "naucno" objasniti zasto svake god na istom mjestu u isto vrijeme? z:lol:

Zato što svetina mora da se slegne unapred na određenom mestu i u određeno vreme. z:lol:
 

Back
Top