Najbolje od zena

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
... sto se moze ocekivati.

Jedan filozof rece, da najbolji savjet koji jedna majka moze dati sinu je, da se ne upusta u zadovoljstva, a ako vec, onda samo u ono sto mu priredjuje najvece zadovoljstvo.

Sto se tice licnosti medju zenama, mada ih nisam sasvim istrazio, najbolji utisak do sada su ostavile: Marie de Rabutin-Chantal, marquise de Sévigné, Cosima Wagner i Marrie Ann Evans.
 
Mislim da je na ovom svetu sasvim dovoljno žena koje tvrde da bez ženske ruke deca ne mogu biti odgajena i vaspitana ispravno (a da pritom same najčešće ne da nemaju decu, nego ni nameru) da mi zaista nije potrebno da se povodim za nekim mamlazom koji je pametovao kako žene treba da savetuju decu. Nisi mogao da istražuješ Prajvat produkciju ko sva ostala deca?
 
Cekaj sad, ti mene optuzujes za nesto ovde? Kao "ko to kaze da sve zene nisu poremecene?"

Ja ne negiram da danasnje zene jesu poremecene, ali ako bi smo im oduzeli razlog za to, onda bi ova tema mogla posluziti za to sta se od njih ponovo moze napraviti.

Ko ih je pokvario i proglasio "jednakima", one ili "muskarci"?

E tu ko mi dodje pametovati, a nema 3 ciste, ne moze se dovoljno poniziti poslije toga.

Je li "baba roga" dovela do toga?
 
Ne sadašnje, uvek su bile takve (nit su muški bolji). Najbolje što možeš očekivati od njih je i da ostanu, koliko vidim sa nama (svima, i m i ž) ovakvima je civilizacija nekako dogurala tu gde jeste, i napreduje. Nego, te što pominješ, zbog čega su ostavile takav utisak na tebe?

I ponovo: Private Media Group. Istraži, nema tog filozofa koji im je ravan.
 
Najbolji su mi oni sto se dice time dokle im je odraz u ogledalu "dogurao" unazad.

Meni se cini, da sam ja trenutno jedini na planeti koji pokusava da koci nizbrdo.

Ali ne mogu da vjerujem koliko se samo covjekoliki trude da pamte, dok ne razmisljaju nimalo.

Kao da organ za razmisljanje i organ za pamcenje nemaju nikakve veze jedan s drugim.
 
Šta da ti kažem, žalosna je sudbina vas koji razmišljate, pogotovu kada to činite na nivou da vam je dovoljno samo da citirate nečiju izjavu, date par referenci i sa mukom gledate kako vas čovjekoliki otpaci od stvarnosti ne razumeju. Nego, daj malo od sebe da objasniš po čemu su te osobe za tebe značajne (čak i da umem da rzmišljam, nije lepo da pretpostavljam tvoje odgovore, pogotovu kada si ti u prilici da se izjasniš), na šta bi nama ukazao, a u vezi sa njihovim likom i delom i sve tako... Ja sam tebi dao jedan priprost čovjekoliki savet, ponavljam: istraži Prajvat, toliko od mene, ajd sad ti zauzvrat.
 

Back
Top