Zasto muskarci zenidbom gube svoj zivot

Za mene je papučić neko ko radi stvari protiv svoje volje, dopušta da mu žena (majka, šef, drugovi) nametne svoju volju, radi sve što mu se kaže, i sedi u papučama ispred TV-a. Tip koji je nesposoban da pre svega vodi računa o sebi, je ljiga iliti papučić.
Odgovoran muškarac je tip koji drži do sebe, ne da se porobiti, i shvata da držati do sebe znači i biti svestan svojih obaveza - ako jede u kući, mora da pazari, ili kuva, ili sprema, i tako te stvari.
U principu, muškarac koji još nije shvatio da treba da zna da se snadje u domaćinstvu i da uradi svoj deo posla mi je jadan. Skroz mi je nepojmljivo da neko ne ume da povede računa o sebi, a ovamo izigrava nekog šmekera...

(Da ne bude suva teorija: mm je grozno neuredan, ali kuva ko bog, i ide u pazar. Ne vidim zašto bi bio papučić zato što voli da klopa i ume da nabavi namirnice i spremi hranu - za to nije do yaya? Zar ne bi, idealno, svi trebalo da znaju da kuvaju? Ili spremaju :mrgreen: )

Sa vecinom se slazem, osim sa ovim da muskarac mora kuvati. Mora ako je sam, ali kuvati zeni je pravo papucarstvo, osim ako mu zena ne radi svaki dan po 16 sati, ali ja takvu nisam nikad vidio, niti upoznao. To smo samo mi muski budale skloni takvom radu.
 
Poslednja izmena:
Sa vecinom se slazem, osim sa ovim da muskarac mora kuvati. Mora ako je sam, ali kuvati zeni je pravo papucarstvo, osim ako mu zena ne radi svaki dan po 16 sati, ali ja takvu nisam nikad vidio, niti upoznao. To smo samo mi muski budale, skloni takvom radu.

Ja poznajem žene koje toliko rade... i ja sam jedno vreme toliko radila... pa sam prestala, ne bih li se, konačno, udala :lol: Ne radi se o kuvanju ženi, nego kuvanju za oboje, za sebe i za ženu (decu, itd.) O tome i pričam, da je meni super frajer neko kome žena nije potrebna, tj. ko može i bez nje... nezavisan :) Naravno da je drugačije za svaki par, ne voli svako da kuva, neki ljudi se uopšte ne lože na to, ali sam htela da naglasim da to ne vidim kao neku tipično žensku aktivnost (ima toliko žena koje ne umeju da kuvaju).
 
Ja poznajem žene koje toliko rade... i ja sam jedno vreme toliko radila... pa sam prestala, ne bih li se, konačno, udala :lol: Ne radi se o kuvanju ženi, nego kuvanju za oboje, za sebe i za ženu (decu, itd.) O tome i pričam, da je meni super frajer neko kome žena nije potrebna, tj. ko može i bez nje... nezavisan :) Naravno da je drugačije za svaki par, ne voli svako da kuva, neki ljudi se uopšte ne lože na to, ali sam htela da naglasim da to ne vidim kao neku tipično žensku aktivnost (ima toliko žena koje ne umeju da kuvaju).

Ne kazem ja da ona mora kuvati, samo kazem da ja to ne bi ni u ludilu, pogotovo ozenjen to ne bi radio. Ako nece ni ona kuvati, onda cemo jesti po vani ili sendvice, nemam nista protiv. Zadnje bi mi bilo da gospodja hladi pic,ku a ja ko pederko joj serviram rucak da bi mi na kraju dana dala malo ******.
 
Ne kazem ja da ona mora kuvati, samo kazem da ja to ne bi ni u ludilu, pogotovo ozenjen to ne bi radio. Ako nece ni ona kuvati, onda cemo jesti po vani ili sendvice, nemam nista protiv. Zadnje bi mi bilo da gospodja hladi pic,ku a ja ko pederko joj serviram rucak da bi mi na kraju dana dala malo ******.

Pa ok, ako ti to kuvanje vidiš kao nešto što moraš da radiš jer ta neka žena manipuliše vaginom, to ni meni nije simpatično :) Ja pričam o podeli posla u porodici u kojoj oboje jednako rade - ako oboje idu na posao, zašto bi samo jedna osoba u porodici (muškarac ili žena, nebitno) radio sve ostalo? Meni to nije ni fer ni drugarski.... Ali i ova varijanta, da niko ne kuva, je ok (ako ti nije stalo do domaće klope).
 
Pa ok, ako ti to kuvanje vidiš kao nešto što moraš da radiš jer ta neka žena manipuliše vaginom, to ni meni nije simpatično :) Ja pričam o podeli posla u porodici u kojoj oboje jednako rade - ako oboje idu na posao, zašto bi samo jedna osoba u porodici (muškarac ili žena, nebitno) radio sve ostalo? Meni to nije ni fer ni drugarski.... Ali i ova varijanta, da niko ne kuva, je ok (ako ti nije stalo do domaće klope).

Ima i muskarac posla i preko glave. Ko radi odrzavanje auta? Sigurno ne zena.

Ili je toliki papak da ona odrzava auto a on pece kolace?
 
Najpre, muvalo, sve si tako jasno i argumentovano iznela da se nakon tvojih postova ovoj temi nema vise sta dodati.
Moj covek kuva zato sto voli da kuva. Ne znam u kakvu kategoriju muskarca ga to svrstava, ali znam da su najbolji kuvari muskarci i mnogo su kreativniji u spremanju hrane od zena. I ne kuva svaki dan, naravno da delimo i to, kao i sve drugo. On je daleko od savrsenstva, ali sto se tice zajednickog zivota i svakodnevnih obaveza nemam nijednu zamerku da mu uputim. Za mene je veoma vazno da budem sa muskarcem koji ce kao normalnu stavku prihvatati podelu kucnih obaveza, i ne bih bila sa nekim ko smatra da mu je kuvanje, usisavanje, pranje sudja i sl. ispod casti. Takav bi dobio sut kartu u vrlo kratkom roku.

A poredjenje stvari koje svakodnevno moras da uradis u kuci - ako oboje rade, to je svaki dan dodatni posao nakon redovnog posla - i odrzavanja auta je potpuno besmisleno, ne samo zbog razlike u ucestalosti obavljanja tih radnji nego i zbog toga sto auto vozis kod majstora da ga opravi ne opravljas ga sam. Sem ako nisi automehanicar.
 
Idealna metoda za udavanje za dobrog muskarca i coveka je da mu postanes cimerka...

Kakve to veze ima sa temom...

Nema, kao ni tema da li je suprotnost etika i biti zena ?
Sa druge strane, oni koji ne znaju za rec etika, oni kazu zena i moral, to nikad nije bilo.
A zena je idealno moralna, prilagodljiva moralu i rupama u njemu.....da nije zena , ne bi bilo ni morala, bio bi zakon jaceg....

Kakve to veze ima sa temom....nikakve...

A rec mera, kakve to veze ima sa temom, ima li rec mera nesto od cega zavisi?

Od sputavanja, od uzdrzavanja, od razvijanja samokontrole...

Ah rec samokontrola, ima li to opste znacenje ili samo znacenje da se ne iznerviras?
Kako za koga....zavisno od sopstvenog morala ....

Ih koliko stvari sve nema veze sa temom....

A stvarno nema veze, jer ko prodje put, njemu nema veze, a ko ne prodje , njemu nema smisla ici na put jer nema veze...

Ima jedna misao....."kad ti zena kaze bas si bezobrazan, znaci da razmislja o tebi i o svojim postupcima" kad kaze "naljutio si me, uvredio, tada ne razmislja o tebi, vec samo o sebi"
 
Da li i vi spadate u muskarce koji zenidbom izgube sebe i postanu potlaceni?


Ja nisam u braku, ali imam dva bas dobra prijatelja koji su u braku, jedan zivi u Zagrebu a drugi u Beogradu.

Ovaj sto je u Zagrebu njemu zena nikad nista ne brani i nikad nisam ni cuo da mu nesto brani ili postavlja pitanja zasto nisi ovo zasto nisi ono, ona ga samo nazove da mu kaze da je rucak gotov i pita ga kad ce otprilike biti kuci. Jer on i ja smo znali cesto otici kupovati ploce pa se jako dugo zadrzimo.

A ovaj drugi zivi blizu mene i zena ga stalno terorise, te idi na pijacu, te zasto nisi ovo zasto nisi ono i on mi se svaki dan zali kako ga maltretira.

E sad ovaj prvi je jako otresit (malo mangupastiji) i odmah svakog zivog odyebe kad ga neko za nesto napadne.

A ovaj drugi je fin covek i stalno je spreman na dogovor (inace sva trojica imamo ista interesovanja - samo sto ovaj prvi i ja ne damo da nam se bilo ko mesa u to, a kamoli zena/cura itd).
Sto znaci da sa zenama i nema bas previse dogovora, nego treba biti kratak i jasan u odyebu na takvo ponasanje. Ja sam ga savetovao, da kad ona krene dalje sa svojim ispadima i umobolnim zeljama da joj na sve govori necu, necu i samo necu. Ako ni to ne pomaze, da je lagano zameni.
Pitanje glasi
Koliko ste vi spremni unistiti svoj zivot, odreci se svog zivota radi nekog prividno "dobrog" braka?

Sam si sebi dao odgovor, ko je ima prividno dobar brak taj je sebi i unistio zivot ko ima stvarno dobar brak nista nije tesko i uvek ima vremena za i za pivo i utakmice i drugove...i za kucne poslove ;)
 
Koliko ste vi spremni unistiti svoj zivot, odreci se svog zivota radi nekog prividno "dobrog" braka?

Brak zbog koga bi se moralo odreci svog zivota nije ni dobar ni "dobar" nego los brak.
Kad je brak stvarno dobar, onda se sve sto se u njemu desava smatra sopstvenim zivotom. Samim tim, nicega se ni ne odrice.

U krajnjoj liniji, svako mora otici na pijacu i spremati hrana i kad je neko sam i kad je u braku. Pitanje je samo velicine kese, velicine serpe i kolicine para, a te velicine i kolicine ne menjaju medjusobne odnose osim u situacijama kad je u braku bar jedna osoba budala.
 

Back
Top