PRIMERI XF I UNC KOVANICA SRBIJE

Hvala kolega, dao sam za nju 20 dinara 1931 u F kvalitetu, i 1 levu bugarsku aluminijsku 1923, mislim da nije losa razmijena hehe, a poslije mi se taj covjek zalio zbog loseg kvaliteta tih 20 dinara i da je bio mrak da nije dobro vidio, kaze da je znao ne bi je mijenjao :)

Ado druze, dodaj coveku jos neki novcic osrednje vrednosti, da covek bude zadovoljan i da ti mirno spavas.
Oteto - prokleto, nije dobro da se neko zali na tebe.
 
visoka rezolucija, avers, revers i nekoliko fotki ivice...ok?

Eno sam stavio slike na lepljivu procjena pa pogledaj, al bas nije ispalo (revers mutan cini mi se). Al kad budem kod Ade ponovo cu mu uslikati samo da ne bi kukao :-) A sto se tice aparata ni ja ga ne bi dao za perper ili dva, mozda 5 al u komadu :-)))) mada ne skupljam srbiju i crnu goru nesto specijalno. A mislim da bi mogao biti neki falsh jer koliko sada vidim na tim slikama cudna mi je donja ivica na aversu!
 
EVO I JA POSTAVIM JEDNU KOVANICU XF KVALITETA, SAMO MOLIM ZA POMOC NEKE PODATKE O OVOJ KOVANICI DOBIO SAM JE NA RODJENJU?!
 

Prilozi

  • rumi.jpg
    rumi.jpg
    48,5 KB · Pregleda: 23
LJUDI, SAD JE STVARNO DOSTA!!!! TOTALNO STE MI ZAGADILI TEMU UPRKOS MOM SKRETANJU PAŽNJE DA TO NE RADITE! POSTAVIO SAM TEMU O KOVANICAMA KOJE SKUPLJAM I KOJE ME ZANIMAJU A ZA SVE OSTALO IMA MESTA NA DRUGIM TEMAMA!!!!
OVE EVENTUALNO MOŽE DA DOĐE U OBZIR NOVAC SREDNJEVEKOVNE SRBIJE A KO NE ZNA ISTORIJU ILI DA PROČITA NASLOV, JA TU NIŠTA NE MOGU....
AJ DA SE MALO UOZBILJIMO, A?
ČAST I POZDRAV ONIMA KOLEGAMA KOJI TO VEĆ JESU!
 
LJUDI, SAD JE STVARNO DOSTA!!!! TOTALNO STE MI ZAGADILI TEMU UPRKOS MOM SKRETANJU PAŽNJE DA TO NE RADITE! POSTAVIO SAM TEMU O KOVANICAMA KOJE SKUPLJAM I KOJE ME ZANIMAJU A ZA SVE OSTALO IMA MESTA NA DRUGIM TEMAMA!!!!
OVE EVENTUALNO MOŽE DA DOĐE U OBZIR NOVAC SREDNJEVEKOVNE SRBIJE A KO NE ZNA ISTORIJU ILI DA PROČITA NASLOV, JA TU NIŠTA NE MOGU....
AJ DA SE MALO UOZBILJIMO, A?
ČAST I POZDRAV ONIMA KOLEGAMA KOJI TO VEĆ JESU!

u pravu ste. :tick:
 
LJUDI, SAD JE STVARNO DOSTA!!!! TOTALNO STE MI ZAGADILI TEMU UPRKOS MOM SKRETANJU PAŽNJE DA TO NE RADITE! POSTAVIO SAM TEMU O KOVANICAMA KOJE SKUPLJAM I KOJE ME ZANIMAJU A ZA SVE OSTALO IMA MESTA NA DRUGIM TEMAMA!!!!
OVE EVENTUALNO MOŽE DA DOĐE U OBZIR NOVAC SREDNJEVEKOVNE SRBIJE A KO NE ZNA ISTORIJU ILI DA PROČITA NASLOV, JA TU NIŠTA NE MOGU....
AJ DA SE MALO UOZBILJIMO, A?
ČAST I POZDRAV ONIMA KOLEGAMA KOJI TO VEĆ JESU!
Izvinavam ti se, i ja sam malo skrajnuo sa teme. Kao sto pises ima jos tema na ovom forumu gde se moze pisati i o novcicima drugih drzava.
A sto je neki novcic koristen na teritoriji Srbie dok je bila pod okupacijom ne znaci da ga treba postaviti ovde.
Kao sto napoisah ima druigih tema za to.
Jos jednom se izvinjavam.
 
Ado druze, dodaj coveku jos neki novcic osrednje vrednosti, da covek bude zadovoljan i da ti mirno spavas.
Oteto - prokleto, nije dobro da se neko zali na tebe.

Druze Jevdokan, tip sa kojim sam trgovao to je trgovao i sa vlasnikom worldcoingallerya i prodavao mu neke kovaniva, iz Litvanije je i kolekcionar je i diler ujedno svjetskog kalibra znaci, nikakvo pretjerivanje. nakon trgovine sam mu poklonio par kovanica jubilarnih bugarskih proof kvalitete tako da...
Dao sam mu cak i 20 fillera madjarskih iz 1927. XF,a vidjecete u katalogu da je rijec o iznimnom raritetu i rijetkoj godini sa svega 830.000 komada. cijena mu je bila 40 eura najmanje u tom stanju, reko ajde pokusaj mi u BG zamijenit to za neke od nasih sto mi fale. Kad se vratio nadjemo se kaze joj izgubio sam je negdje i nemogu da je nadjem, pogleda me onim tupim i debilnim pogledom i rece samo: "SORRY". dade mi nakav srebrenjak litvanski iz 30ih god koji je oko 3 eura i nake opticajne njihove koje me ama bas ne zanimaju, i sta sam trebao da bijem covjeka, reko nema veze.
Sta hocu da vam kazem, ama bas niko nije ostao zakinut od mene, a da mu poslije na neki nacin nisam vratio, jer napominjem nisam trgovac tako da mi i nije u interesu to.
A definitivno ste upravu oteto - prokleto to se covjeku obije o glavu zapamtite, kad-tad.
Pozdrav
 
Druze Jevdokan, tip sa kojim sam trgovao to je trgovao i sa vlasnikom worldcoingallerya i prodavao mu neke kovaniva, iz Litvanije je i kolekcionar je i diler ujedno svjetskog kalibra znaci, nikakvo pretjerivanje. nakon trgovine sam mu poklonio par kovanica jubilarnih bugarskih proof kvalitete tako da...
Dao sam mu cak i 20 fillera madjarskih iz 1927. XF,a vidjecete u katalogu da je rijec o iznimnom raritetu i rijetkoj godini sa svega 830.000 komada. cijena mu je bila 40 eura najmanje u tom stanju, reko ajde pokusaj mi u BG zamijenit to za neke od nasih sto mi fale. Kad se vratio nadjemo se kaze joj izgubio sam je negdje i nemogu da je nadjem, pogleda me onim tupim i debilnim pogledom i rece samo: "SORRY". dade mi nakav srebrenjak litvanski iz 30ih god koji je oko 3 eura i nake opticajne njihove koje me ama bas ne zanimaju, i sta sam trebao da bijem covjeka, reko nema veze.
Sta hocu da vam kazem, ama bas niko nije ostao zakinut od mene, a da mu poslije na neki nacin nisam vratio, jer napominjem nisam trgovac tako da mi i nije u interesu to.
A definitivno ste upravu oteto - prokleto to se covjeku obije o glavu zapamtite, kad-tad.
Pozdrav
Ado, drug moj nemoj se ljutiti, ja sam se salio. Mozda sam trebao da zalepim smajlija da bude ocito da je sala. I nema potrebe da mi se pravdas. Ja sam sigurno dosta stariiji od tebe, ali na forumu to nema veze, svi smo jednaki.
A to sto te je taj tip zavrnuo, valjda ce biti prilike da mu vratis.
I jos jednom izvini, ako je izgledalo kao kritika, namera mi je bila da se nasalim, ne da kritikujem.
 
Ma joooj druze izgleda ti si ovo moje pogresko protumacio, znas ja sam znao da nije neka negativna opaska samo malo mi dosao neki trenutak kad mi se vise piskara pa da napisem nesto i o svom iskustvu, znaci to je to. a to da cu mu vratiti, vjerujte mi na rijec da i ne zelim da vracam nikome, jer svatko ima svoju nafaku i ako mislis da ti je nafaka (sreca) prevariti drugog i na neki nacin ukrasti, to ce se vratiti kad-tad jer ima neka visa sila. al otom potom, to je vec sasvim druga tema :) pozdrav za tebe drug i slobodno se sali do mile volje hehe
 
Ma joooj druze izgleda ti si ovo moje pogresko protumacio, znas ja sam znao da nije neka negativna opaska samo malo mi dosao neki trenutak kad mi se vise piskara pa da napisem nesto i o svom iskustvu, znaci to je to. a to da cu mu vratiti, vjerujte mi na rijec da i ne zelim da vracam nikome, jer svatko ima svoju nafaku i ako mislis da ti je nafaka (sreca) prevariti drugog i na neki nacin ukrasti, to ce se vratiti kad-tad jer ima neka visa sila. al otom potom, to je vec sasvim druga tema :) pozdrav za tebe drug i slobodno se sali do mile volje hehe
Ado, druze, da vise ne zagadjujemo ovu temu svojim druzenjem, javi mi se na pp.
Kao sto neko napisa vec smo dosta zagadili ovu temu gosp. MarQus-a.
A na pp se mozemo lepo druziti i razmenjivati iskustva, a ako Bog da da se oko Nove Godine i vidimo.
 

Back
Top