PRIMERI XF I UNC KOVANICA SRBIJE

cela serija je na ceni, Ado! slab je materijal, reaktivan i sve su slizane, zaprljane ili oštećene po obodu...vidim da im raste cena a što je najveći fazon pojavljuju se specijaliteti 1925 god za koje se do sad nije znalo i sve ih je više...ranije nisam nešto voleo 1925 ali baš sad reko da je dovedem do XF i uzeo sam obe varjante, okačiću slike pa pogledaj...

A sta sam ja sve radio s tom 1925, tretirao je ko 1938 totalno bezvrijednom je smatrao. sreca moja pa sam nabavio sve komade i sve varijante i fin kvalitet
 
U pravu si, Ado...ne bih voleo da sam neki nesrećnik koji je 100 perpera prodao zlataru "na kilo"...no aj da se vratimo ovozemaljskom skupljanju jer zlato i nije opticajni novac (sad malo da opravdanja...:per:)
Ado, voleo bih da vidim neki od tvojih vrhumskih komada pa ako bi mogao da nas udostojiš...
 
E Marko i ja posjedujem ovih 50 para i 1 dinar 1915 bez Schwartza u ovom kvalietu. Interesuje posto je i moj 1 dinar 1915 ovako sjajan i bezobrazno dobro ocuvana, ama bas isti kao ovaj tvoj, i ima takav sjaj, mislis li da je ciscen, kao da ga je neko u bubanj bacio?
ipak kao da nema onaj originalni kovnicki sjaj. vjeruj i moja 2 perpera 1914 UNC ima jos na sebi onaj originalni kovnicki sjaj i nije bas takav nekako previse sljasti,,pozdrav za tebe drug

ovo je baš kovnički sjaj...nije čišćena veš izvađenja iz fišeka...da njih nemam, drugačije bih gradirao kvalitet....heheheh...
a retko kad su slabije od XF, VF ove bez Švarcija...malo cirkulisale, ratno kovanje...kao 1917...a 2 din, kakva ti je Ado?
 
Prija 2 dana je kolega Pitronix (inace Danijel mu je ime) je bio kod mene kuci i bas sam ga zamolio da slika neke kovanice i nije ni on to uspio kako treba, jos je imao neki strasan digitalni fotoaparat ja majkemi neznam kako tako vrhunske slike uspijes uslikat, znam nesto si cake objasnjavao sa svjetlom i postavljanjem papira i probao sam al ne ide, jednostavno nisam nikad skoro slikao tako da ni iskustva nemam, al postavit ce on to ovih dana ovde tako da...vjeruj i on je bio iznanadjen kvalitetom kovanice, nisam u zivotu nikad vidio takav kvalitet perpera, al vjeruj mi nije ona tipicna kolekcionarska, moje je pa mora valjat i gradiranje kvalitet iznad.
 
Onom malom sam vec napisao sta mislim o tom njegovom sadistickom postu.
Mene je oduvek odusevljavala dobra gravura na novcu, zato i volim Austriju, ali ova gravura je jos bolja.
Kao sto sam napisao nikad ga nisam ni video uzivo, ali sad kad vidim ove fotke stvarno predivan rad. Svaka cast majstoru koji je to napravio.
Znas li gde su kovani?

E bas su u Austriji i kovani, u Becu, majstor je Stefan Schwartz, otuda i ovo ss ispod glave i vijenca. ovo je definitivno jedna od najljepsih i najbolje uradjenih kovanica svijeta i takvom se u ozbiljnim krugovima i smatra, zamisli kakva je tek ona proof izrade.
 
E *** i ti Oddly ovaj forum u zajebanciju pretvaras, za tvoju informaciju ovakvi primjerci se nalaze samo u kolekcijama grofova, kraljeva, i slicne aristokracije al vjerujte mi poneki i zaluta pa dodje kod obicnih ljudi, tako u Sarajevu samo jedan covjek posjeduje ovih 100 perpera za kojeg se zna, zlatar je u pitanju, al mozda ima jos neko a cisto sumnjam, bio mi je kolega prisutan na zadnjem medjunarodnom sastanku u hotelu Slavija oko 26.septembra ove godine i kaze mi okupilo se bruka ljudi oko jednog stola, covjeku dedo ostavio 100 perpera i svi dosli da vide, on ju je cak drzao u rukama, a bas me zanima da li je ziv izasao iz hotela :) ipak nisu to stvari koje se u dzepu nose.
i Oddly nemoj mi ovako neke galerijske slike postavljat, pogotovo perpera mnogo sam slab na njih pogotovo sto znam da ovaj nikada necu imat :)

nikad ne reci nikad. :D

a znate li mozda u koliko je primeraka iskovan ?

sta li bi ste sve Vi uradili za 5 dinara 1904 - zlato. :mrgreen:
 
Prija 2 dana je kolega Pitronix (inace Danijel mu je ime) je bio kod mene kuci i bas sam ga zamolio da slika neke kovanice i nije ni on to uspio kako treba, jos je imao neki strasan digitalni fotoaparat ja majkemi neznam kako tako vrhunske slike uspijes uslikat, znam nesto si cake objasnjavao sa svjetlom i postavljanjem papira i probao sam al ne ide, jednostavno nisam nikad skoro slikao tako da ni iskustva nemam, al postavit ce on to ovih dana ovde tako da...vjeruj i on je bio iznanadjen kvalitetom kovanice, nisam u zivotu nikad vidio takav kvalitet perpera, al vjeruj mi nije ona tipicna kolekcionarska, moje je pa mora valjat i gradiranje kvalitet iznad.
E kako ti mene brzo optuzi, a nisi jos ni slike vidio, sad razmisljam da li da ti dam uopste :evil: Bas letis pred rudo, a aparat bas i nije neka zvjer imam ja i bolji :D ali i onaj je pristojan. Jos jedno pitanje za kolegu @SPQR, kolika je vrijednost denara antoniusa piusa avers diva favstina revers avgvsta? Vemo dobro ocuvan, prakticno AU komad! RIC vol. 3, plate 3, 60 AI.
 
E kako ti mene brzo optuzi, a nisi jos ni slike vidio, sad razmisljam da li da ti dam uopste :evil: Bas letis pred rudo, a aparat bas i nije neka zvjer imam ja i bolji :D ali i onaj je pristojan. Jos jedno pitanje za kolegu @SPQR, kolika je vrijednost denara antoniusa piusa avers diva favstina revers avgvsta? Vemo dobro ocuvan, prakticno AU komad! RIC vol. 3, plate 3, 60 AI.

Cijena, prava sitnica...25-35e, no to pitanje je za temu procene i mog kolegu SPQR koji je antičar i tumač RIC-a...kod nas su komadi sa inozemskih aukcija 20x jeftiniji pa vi vidite....aj sad malo Back to mother Serbia! a?
Pozdrav, kolege!
 
E kako ti mene brzo optuzi, a nisi jos ni slike vidio, sad razmisljam da li da ti dam uopste :evil: Bas letis pred rudo, a aparat bas i nije neka zvjer imam ja i bolji :D ali i onaj je pristojan. Jos jedno pitanje za kolegu @SPQR, kolika je vrijednost denara antoniusa piusa avers diva favstina revers avgvsta? Vemo dobro ocuvan, prakticno AU komad! RIC vol. 3, plate 3, 60 AI.

Kolega Marqs je sasvim u pravu. Takva Faustina napolju dostize 100-130 evra (max, ako je takvog kvaliteta kao shto tvrdite), a kod nas 25-30 evra je sasvim optimalna...takodje ima dosta kopija, postavite fotografije na temu falsifikata drevnog novca, da prouchimo zajedno....ali ovo nije mesto za Rim, vec Srbiju :)
 
Eh evo Adinih 2 Perpera konacno :-) Nadam se da ce mu se svidjeti !!!

2PerperaReversSmall-1.jpg


Ja bih je ocijenio kao F :-))))) P.S. ADO NADAM SE DA CES PRESTATI KRITIKOVATI!!! :-)
 
Poslednja izmena:
Eto ih napokon kolega Marko, vjeruj mi na rijec kovanica je i jos bolja uzivo zbog kovnickog sjaja koji sljasti sa 100 metara, opet napominjem, Danijelov aparat nije valjao 5 para, ne bi ni 1 perper dao za njega :)
eto a postavit ce slike te rimske kovanice pa bi molio samo strucne osobe da mi kazu je li rijec o falsifikatu s obzirom da nije moje podrucje,,pozdrav
 
Eto ih napokon kolega Marko, vjeruj mi na rijec kovanica je i jos bolja uzivo zbog kovnickog sjaja koji sljasti sa 100 metara, opet napominjem, Danijelov aparat nije valjao 5 para, ne bi ni 1 perper dao za njega :)
eto a postavit ce slike te rimske kovanice pa bi molio samo strucne osobe da mi kazu je li rijec o falsifikatu s obzirom da nije moje podrucje,,pozdrav

ovakav perper prebacuje 30e...stvarno je lep za oko!!!Čestitam na njemu!
a taj rim,Ado, postavi kod SPQR da vidimo da li je "bugarska ruža" ili nešto iz Salone, Domavije, Argentarije....
pozdrav, druže!
 
Eto ih napokon kolega Marko, vjeruj mi na rijec kovanica je i jos bolja uzivo zbog kovnickog sjaja koji sljasti sa 100 metara, opet napominjem, Danijelov aparat nije valjao 5 para, ne bi ni 1 perper dao za njega :)
eto a postavit ce slike te rimske kovanice pa bi molio samo strucne osobe da mi kazu je li rijec o falsifikatu s obzirom da nije moje podrucje,,pozdrav

visoka rezolucija, avers, revers i nekoliko fotki ivice...ok?
 

Back
Top