PRIMERI XF I UNC KOVANICA SRBIJE

jos malo perpera. 5 perpera jos uvek nemam. poslednja slika je 10 para 1914, tih para ima prilicno i nije ih tesko naci u finom kvalitetu.
 

Prilozi

  • 100_0244.jpg
    100_0244.jpg
    40,8 KB · Pregleda: 58
  • 100_0254.jpg
    100_0254.jpg
    37,8 KB · Pregleda: 50
  • 100_0247.jpg
    100_0247.jpg
    41,1 KB · Pregleda: 48
  • 100_0259.jpg
    100_0259.jpg
    38,7 KB · Pregleda: 36
2 dinara iz 1925. Ova kovanica je u finom stanju a zanimljivo je videti da osim sto je dinaru do tog vremena opala vrednost, drasticno je opao i kvalitet kovanja. Dobrih komada 2 dinara iz 1925. ima, ali nisu previse cesti. S druge strane, srebrnjake iz 1938. svi mogu lako naci u UNC kvalitetu.
 

Prilozi

  • 100_0233.jpg
    100_0233.jpg
    37,3 KB · Pregleda: 49
  • 100_0234.jpg
    100_0234.jpg
    34,9 KB · Pregleda: 50
  • 100_0241.jpg
    100_0241.jpg
    40,5 KB · Pregleda: 43
  • 100_0242.jpg
    100_0242.jpg
    33,6 KB · Pregleda: 38
jos malo perpera. 5 perpera jos uvek nemam. poslednja slika je 10 para 1914, tih para ima prilicno i nije ih tesko naci u finom kvalitetu.

Malo su preskupi ti komadi od 5 perpera, ja sam samo jednom povoljno naletio i odmah je uzeo, inace ovde u sarajevu se u klubu pojave jednom u par godina, jos i danas prepricavaju kako je prije 10ak godina dosao nakav tip i prodao 5 perpera 1914 za 50 maraka (25 eura), zamisli to hehe. A vidis recimo imam 5 perpera a fali mi ova od 1 paru, nijednu od 3 godine nemam dok 2 pare imam ali i one su na cijeni. Inace do crnogorske bronze je sve teze doci i dosta je na cijeni posebno lijepo ocuvana. 2 perpera 1914 imam u nekom aUNC stanju dok recimo komadima od 1 perper nisam nimalo zadovoljan (posebno onim iz 1909) neki xf- u prosjeku su, ovi tvoji su jako lijepi. Sta da kazem kolega odavno me nitko nije ovako obradovao svojim komadima, ovo je jednostavno lijek za oci, jos jednom ako treba 100 puta, svaka cast na predivnoj kolekciji, ovo je zaista vrijedno divljenja. Pozdrav
 
Malo su preskupi ti komadi od 5 perpera, ja sam samo jednom povoljno naletio i odmah je uzeo, inace ovde u sarajevu se u klubu pojave jednom u par godina, jos i danas prepricavaju kako je prije 10ak godina dosao nakav tip i prodao 5 perpera 1914 za 50 maraka (25 eura), zamisli to hehe. A vidis recimo imam 5 perpera a fali mi ova od 1 paru, nijednu od 3 godine nemam dok 2 pare imam ali i one su na cijeni. Inace do crnogorske bronze je sve teze doci i dosta je na cijeni posebno lijepo ocuvana. 2 perpera 1914 imam u nekom aUNC stanju dok recimo komadima od 1 perper nisam nimalo zadovoljan (posebno onim iz 1909) neki xf- u prosjeku su, ovi tvoji su jako lijepi. Sta da kazem kolega odavno me nitko nije ovako obradovao svojim komadima, ovo je jednostavno lijek za oci, jos jednom ako treba 100 puta, svaka cast na predivnoj kolekciji, ovo je zaista vrijedno divljenja. Pozdrav

Veoma simpatišem Bosance i Bosnu, nerviram se zbog ratova i svega, i ako ikad dođes u Beograd, a verujem da hoćes, (bar na neki od ovih numizmatičkih sajmova) - pokloniću ti UNC 50 para iz 1974. rekao si da ti fali za kolekciju u nekom prethodnom postu, a ja imam duplu. Možeš da me držiš za reč. Bronzanih para crnogorskih nemam, i ovi perperi su mi manje-više slučajno upali pre ko zna koliko godina, a pravio sam pauzu u numizmatici 10-15 godina i sad se opet sve više radujem svom ponovno otkrivenom hobiju.
 
Velika hvala, a sad bi rado volio da vratim poklon ali mislim da sve sto imam imas i ti i to duplo najmanje. E sad jedino ako papir skupljas sa ovih prostora imam toga lijep izbor, nesto ce ti sigurno faliti. A ti imas moju rijec da ako ikada naletim na neku duplu crnogorsku bronzanu kovanicu tvoja je. U svakom slucaju molim da se javite na mail ado_n_@hotmail.com, ili mi ostavite vas mail,,veliki pozdrav.
 
Šteta, da nisi slikao obe kovanice zajedno, uporedjivanje bi bilo lakše. Ja bih za sebe zadržao prvu, čistija je, boja je jednakomerna preko cele površine. Druga je isto dobra, ali se vidi, da je bila čiščena breko glave i ostalih većih površina, a izmedju slova nije mogao. Pozdrav!
 
Hvala! Jeste, prva je ravnomernija i lepša za oko. Ova druga nije čišćena već je oko slova manje patinirala, kod ovih kovanica to nije redak slučaj. U principu, ti ostaci se ponekad posebno cene i navodi se da je ostalo nesto od prvobitnog "red lustre". Ali mi se čini i da je za malu nijansicu oštrija od prve, tako da ne znam. A evo stavio sam ih i zajedno.

Pozdrav Dilce, u Ljubljanu stižem dan ili dva ranije nego što sam mislio, biću tamo 7-9 juna, ako ti nešto treba iz Bg (literatura ili kovanci), samo mi reci.
 

Prilozi

  • 100_0482.jpg
    100_0482.jpg
    26,8 KB · Pregleda: 24
  • 100_0490.jpg
    100_0490.jpg
    27 KB · Pregleda: 25
  • 100_0484.jpg
    100_0484.jpg
    25,5 KB · Pregleda: 25
  • 100_0489.jpg
    100_0489.jpg
    31,5 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Pozdrav Dilce, u Ljubljanu stižem dan ili dva ranije nego što sam mislio, biću tamo 7-9 juna, ako ti nešto treba iz Bg (literatura ili kovanci), samo mi reci.
Znaš ti šta ja tražim iz Bg, pričali smo već o tome. Ne zaboravi posetiti numizmatičke trgovine, videčemo se:D pa te mogu ja odvesti do njih, ali rade samo od 9-16 sati, možda nećeš imati vremena.:(
 
svi smo mi gomila sadista - hedonista! Čestitam i nemoj da smane promaja tu paricu :)
ps.polomih vrat na 1868 :)

opaka parica a? ehh ali nije slikana na prozoru nego na laptopu ;)

upravo sam pomislio kako bi bilo da mi slucajno upadne u lavabo i odnese je voda, i takve stvari su se desavale ljudima :D

A vidi ovo..post je star...http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=427...decko izneo crnogorske parice svih godista ukljucujuci i 1 i 2 pare 1913 i fino mu rekli da to ne vredi nista :) Verujem da ga je neko posteno ojadio. :confused:
 
2 dinara iz 1925. Ova kovanica je u finom stanju a zanimljivo je videti da osim sto je dinaru do tog vremena opala vrednost, drasticno je opao i kvalitet kovanja. Dobrih komada 2 dinara iz 1925. ima, ali nisu previse cesti. S druge strane, srebrnjake iz 1938. svi mogu lako naci u UNC kvalitetu.

Svaka cast SAnDISTO. Lepa kolekcija.
Ali ko sto rece Marqs svi smoi mi sadisti-hedeonisti.
I
 
Poslednja izmena:

Back
Top