Pokajanje-put ka spasenju

Pa kajanje je za onoga koji greši a vernici, valjda, ne greše, jer su na "on line" sa Bogom a on ih vodi i usmerava uvek ka dobrim delima.:)
То ти је ако си сатаниста па имаш духовног водича.

Верници су по дефиницији грешни.

Сваком човеку сопствени измет мирише. Зато служи покајање, да схватимо да и наш измет једнако смрди као и туђи.
 
Najpre treba priznati sebi greske i prepoznati greh.
Ja sam se pokajao i spremam za ponovno pokajanje, verujte mi da je osecaj fantastican kada shvatis da si gresio, pokajes se i taj greh vise ne ponovis!
Osetis jos jacu bliskost sa Bogom...

Da! Kada shvatimo da nas izmet smrdi kao i tudji shvatamo i da smo trazili trn u oku brata svog a balvan u svom nismo videli!
Na zalost puno je ljudi koji ''seru ruze'' i koji ne prepoznaju svoje grehe!
 
Najpre treba priznati sebi greske i prepoznati greh.
Ja sam se pokajao i spremam za ponovno pokajanje, verujte mi da je osecaj fantastican kada shvatis da si gresio, pokajes se i taj greh vise ne ponovis!
Osetis jos jacu bliskost sa Bogom...

Da! Kada shvatimo da nas izmet smrdi kao i tudji shvatamo i da smo trazili trn u oku brata svog a balvan u svom nismo videli!
Na zalost puno je ljudi koji ''seru ruze'' i koji ne prepoznaju svoje grehe!

Djeluješ kao ovisnik o milosti.
I jedva čekaš drugu dozu.
Odlično!!
 
Prepoznajem svoje grehe i zelim da ih ne ponavljam. Zato se radujem svaki put kada odlazim na Pokajanje jer je to dokaz da sam shvatio sta ne smem vise raditi, a pre svega zelja da to ne radim!
Jako sam srecan sto je to tako. Trebam Milost naravno! Milost od Boga!
 
Poslednja izmena:
Елелетх, претпостављам да си Римокатолик. Зато мислим да твоја искуства у Цркви и вери не могу да се пореде са искуством Православца. Него, ако си се разочарао у Ватикан, а ти пређи у Православље. ;)
 
Елелетх, претпостављам да си Римокатолик. Зато мислим да твоја искуства у Цркви и вери не могу да се пореде са искуством Православца. Него, ако си се разочарао у Ватикан, а ти пређи у Православље. ;)

Ja nisam rimokatolik niti pripadnik bilo koje crkve.
Usamljeni jahač sam na duge staze.
Niti tražim da itko prelazi ni tamo ni amo.
Želim samo da ljudi počmu misliti svojom glavom.
A što će biti od njih dalje nije na meni,njihova sloboda
A ovom prilikom pozivam sve ovde okupljene da pročitaju bibliju
u kojoj je sve i svašta upakovano.
Da krenu od postanka starog zavjeta jer je jako bitno za svjest da se izbaci
kolektivna zabluda opterećenosti nekih stvari koje počiva u nesvjesnome.
I s velikom sigurnošću potvrđeno iz moga iskustva
Dešifriranje biblije podiže svjest jako puno.
Tko zna u njoj odvojiti dobro od zla napredovaće da ne može ni zamisliti koliko.
 
Добро, ја сам крштен као Православац, и својом главом мислим да је то у реду.

Него, Хришћанство се не заснива на светим књигама, већ на присуству Живог Бога у Светим Тајнама Цркве и Светој Литургији. Зато мислим да нико нема право да говори о Хришћанству док није крштен, док није држао пост, исповедио се, причестио. Док није окусио Живога Бога. Свето Писмо, било Стари или Нови Завет, је скуп усмених предања, која је неко у неком тренутку записао. Они као књиге не могу бити комплетни. Зато је битно учешће у Црквеном животу, где се Живи Бог испољава.
 
Добро, ја сам крштен као Православац, и својом главом мислим да је то у реду.

Него, Хришћанство се не заснива на светим књигама, већ на присуству Живог Бога у Светим Тајнама Цркве и Светој Литургији. Зато мислим да нико нема право да говори о Хришћанству док није крштен, док није држао пост, исповедио се, причестио. Док није окусио Живога Бога. Свето Писмо, било Стари или Нови Завет, је скуп усмених предања, која је неко у неком тренутку записао. Они као књиге не могу бити комплетни. Зато је битно учешће у Црквеном животу, где се Живи Бог испољава.

O svemu imamo pravo da govorimo, bili kršteni ili ne kršteni, bili teisti ili ateisti, a stvar je našeg zdravog razuma, inteligencije, vaspitanja i obrazovanja šta ćemo prihvatiti za ispravno i prema kojim načelima ćemo usmeravati sebe i svoje bližnje.
 
Добро, ја сам крштен као Православац, и својом главом мислим да је то у реду.

Него, Хришћанство се не заснива на светим књигама, већ на присуству Живог Бога у Светим Тајнама Цркве и Светој Литургији. Зато мислим да нико нема право да говори о Хришћанству док није крштен, док није држао пост, исповедио се, причестио. Док није окусио Живога Бога. Свето Писмо, било Стари или Нови Завет, је скуп усмених предања, која је неко у неком тренутку записао. Они као књиге не могу бити комплетни. Зато је битно учешће у Црквеном животу, где се Живи Бог испољава.

Mislim da problem prevazilazi ovaj... kulinarsku stranu vere. Makar ona i bila kanibalska.
 
Šta za vas znači čin kajanja?
Kako se osećate nakon toga?
Da li se kajete i za prošle živote?

Ni meni nije jasno ovo zadnje pitanje, ali ajde da odgovorim.
Posle pokajanja osecam olaksanje.
Jos je vece ako ta druga strana prihvati moje izvinjenje i pokajanje.
Najcesce se to i desi, jer se vidi da je iskreno.
Medjutim, ako se ne desi, jos zesce "gresim" tj. onda sam sigurna da nije bila moja greska, niti greska uopste.
Za ostalo u zivotu se ne kajem pricajuci, vec u sebi, i to se pokaze kroz dela, vise ne ponavljam istu gresku i ne mislim mnogo o tome.
Inace, pokajanje mi ne znaci mnogo, jedino kad vidim da sam bas "zabrazdila", sto je u principu retko.
Mene osecaj i instinkt retko kad vara, tako da i kad se pokajem iskreno(?!), kasnije ipak ispadne da sam bila u pravu i da nije bilo razloga za kajanje (vecinom;)).:think::D
 
To leči dušu to odzvanja,nebesa plaču kad se kaješ.
Leči se duša silna, proporcijonalna sili kajanja.
Što je više na silu kajanje će biit silnije.
Nebesa plačite s pokajanikom,velika slava će biti zajednička.
Nagrada će biti beskonačna kao beskonačan mir.
Praktičko nepostojanje vibriranje po vetriću i tako u večnost.
ZNati ćeš tko si ,da si samo nepostojanje i večnost u nepostojanju.


j
 
Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji mogu svoje tajne da otkrivaju cikama u tesnim, crnim haljinicama :confused:
Kajanje pred sobom je nesto drugo, to je intiman cin u kome covek razotkriva sam sebe i svoje mane.
edit ni meni nije jasno sta se podrazumeva pod proslim zivotima? Mozda postavljac ne misli na reinkarnaciju, vec na zivot koji je osoba vodila pre nego sto je postala vernik ili ako je bila vernik pre nego sto je pocela da zivi po biblijskim nacelima?
 
Poslednja izmena:
Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji mogu svoje tajne da otkrivaju cikama u tesnim, crnim haljinicama :confused:
Kajanje pred sobom je nesto drugo, to je intiman cin u kome covek razotkriva sam sebe i svoje mane.

Pa znas sta, ti u principu ne moras da gledas u svestenika dok se ispovedas, mozes npr. u ikonu u blizini. Medjutim, ja namerno gledam svestenika u oci, da bih jasno sagledala svu strahotu, ruznocu i gnusobu svojih grehova.... da bih crvenela pred njim, jer je jos gore ako treba da crvenim "gore" na nebu.
I da dobro zapamtin taj prezriv pogled (koji zapravo to i nije, ali meni se tako cini), da bih manje ili da uopste ne bih gresila.
 

Back
Top