AMC posudje i recepti

meni se pokvario sekukvik, doduše star je baš baš, ne znam ni kome ni da li ima svrhe da se obratim za porpvaku?

naravno da ima svrhe, tu i nema bog zna sta de se pokvari, verovatno ga treba rastaviti, promenuti sve od gume, ocistiti i sastaviti i to je sve. metalni delovi su 100% svi dobri garant. sve u svemu 1.000-2.000 din za servis i imas sekukvik kao nov :):ok:
 
Tacno kolega,18/10,proverio sam na dnu serpe.Dala mi zena neko sredstvo,ocistio baja sija se k`o pasja mooda.:))
Necu da gresim dusu,nije me terala,trudi se bas da to odrzava,ali samo koristimo plin,on zaprlja,hebga...a i jeftinije mi je da uradim ja nego da upropasti svoje noktice,ionako me ti nokti vise kostaju od benzina.Nije bas,ali skoro.:))
 
Tacno kolega,18/10,proverio sam na dnu serpe.Dala mi zena neko sredstvo,ocistio baja sija se k`o pasja mooda.:))
Necu da gresim dusu,nije me terala,trudi se bas da to odrzava,ali samo koristimo plin,on zaprlja,hebga...a i jeftinije mi je da uradim ja nego da upropasti svoje noktice,ionako me ti nokti vise kostaju od benzina.Nije bas,ali skoro.:))
Drago mi je čuti. Dobro si prošao, plin je gadost živa za tu vrstu čelika. I seci joj te nokte... ;)
 
Drago mi je čuti. Dobro si prošao, plin je gadost živa za tu vrstu čelika. I seci joj te nokte... ;)

:zcepanje: Ludiiii ste načisto.

Kad je o reč o posudju, nasladje sam jela iz lonca moje bake, beli sa crvenim tufnama:D
I velika meNtalna vangla crvena sa belim tufnama, sa dve drške sa strana, a na jednoj zakačeno malo konopče.:lol: Koje kfofne su izlazile iz te vangle, ljudi mojiii neponovljivo !



Btw, nemam takvo posudje uvek mi je bilo preskupo, a sad da priupitam kako bude bistra supa u poklopljenom sudu?:think:
 
ima li neko nesto novo ?

Sinoć sam bio na prezentaciji najnovije linije AMC i šta je zanimljivo ......recimo onaj Navigenio koji putem blututa sa vrha šerpe razmenjuje podatke sa grejačom ....to je navodno najnovija tehnologija i prednost je u tome da nema potrebe da se kontroliše temperatura i vreme jer to radi sam uređaj .
Kuvano je 'na suvo' bez vode odjednom , tri vrste povrća i voće .....krompir , šangarepa , karfiol i pola kruške koja je naknadno spojena sa onom drugom polovinom i moram priznati da se podudra , tj kruška nije izgubila ništa u veličini .
Što se tiče ukusa , iznenađujuće je to da je sve zadržalo svoje originalne ukuse a nije primilo neke dodatne .....kao poređenje je demonstrirana šangarepa kuvana u vodi ...nebo i zemlja . Šangarepa je šangarepa , krompir je krompir a karfiol je karfiol .....a kruška je kruška

E sad ....ja naravno nisam pao na teme od svih tih informacija , nego sam kao tehničko lice vrlo pažljivo slušao demonstratora o čemu govori .
Kuvanje ' na suvo ' AMC radi na 80 stepeni , dakle dovoljno nisko da voda iz povrća ne ispari i dovoljno visoko da se skuva .....na 80 stepeni u posudi koja dobro 'dihtuje ' to je po meni moguće i bez AMC .
Kao drugo važno AMC govori o uštedi struje gde je grejač snage troši svega nekih 200-300 w .

E sad , malom pretragom na internetu se dolazi do električnog indukcionog rešoa za nekih 100-150 $ ......zašto indukcioni ...pa recimo zato što ima daleko veću mogućnost regulisanja temperature , tj nije toliko inertan u regulaciji kao klasičan i može vrlo fino da drži zadanu temperaturu .....nemoj da se zbunite podatkom o potrošnji od 2 Kw , to je za maksimalne temperature .....za 70 stepeni troše svega 120 w a za 100 stepeni 500 w ......AMC-ovih 80 stepeni su tu negde između .
Mislim da se sa jednom običnom šerpom zepter ili amc ili nekom koja dobro dihtuje / mada na 80 stepeni nema ni te pare ni tog pritiska pa se verovatno može i sa nekim drugim tipom / i malim indukcionim rešoom postići vrlo slični rezultati .....jedino što bi trebalo malo iskustva i neka proba da se nađe optimalna SPOLJNA temperatura šerpe , jer AMC kontroliše unutrašnju temperaturu .......ne bi trebalo da ima neke velike razlike između te dve teperature a stabilnost spoljne garantuje sam indukcioni rešo .

Moj mali doprinos u borbi protiv prodavanja muda za bubrege .....pogotovo što je na kraju reklama o štetnosti teflon tiganja i prednosti novih AMC , bila potkrepljena priznanjem .....eto i mi smo nekada to prodavali kao zdravo .....mislim ko sada garantuje da AMC može da zadrži vitamine i soli iz povrća a otrove i pesticide da odstrani ...ili sa svim vitaminima i solima se 'spašavaju ' i oni
 
Poslednja izmena:
posedujem amc posudje vec tacno 20 godina i prezadovoljan sam
posudje je u odlicnom stanju iako se svakodnevno koristi, jedino sam dva puta do sada servisirao poklopac za brzo kuvanje, sto je i normalno za navedeno vreme.

posedujem maksi komplet, kupljen u nemackoj uz koji sam dobio, na ovim prostorima jedinstven, originalni kuvar za amc
radi se o tvrdo ukoricenoj ljubicastoj knjizi, veliki format /veci od a4/ od oko 500 strana, sa prelepim slikama uradjenim u visokom kvalitetu.

u svakom slucaju, da pocnem kako i dolici, prvi

evo mog radnog, klasicnog recepta za govedju supu sa mocingom i srznim kostima

u lonac od 4,2 lit, stavim do 300 gr mocinga i jednu srednju srznu kost /kad kazem srednju, ne mislim na velicinu nego na to da je u pitanju srednji deo srzne kost, tj bez zglobnih krajeva / komplet zeleni, manju glavicu crnog luka, prstohvat korijandera u zrnu, malo bibera u zrnu, a zacini prema zelji, najejednostavnije je staviti jednu supenu kasiku mesavine suvih zacina ili vegete, pa smo odmah resili i pitanje soli :):)

poklopite poklopcem za brzo kuvanje, staviti na maksimalnu snagu ringle dok 'kazaljka ne udje u zeleno pa odmah smanjiti na najminimalnije i tako kuvati, odrzavajuci kazaljku u zelenom, 15-tak minuta. kako ja volim jaku supu, ja ostavim na ugasenoj ringli da se poklopac sam otvori iako mozete ga pod mlazom hladne vode odmah i otvoriti. paziti da ne pokvasite u tom slucaju, merni uredjaj na poklopcu, tj da pod cesmom bude samo metalno telo poklopca i sam lonac.

sve za supu stavim u korpicu ili kuvam bez korpice pa supu naknadno procedim, sto vise praktikujem, jer volim skroz bistru supu :)

meso iz supe moze da se iskoristi za "'supe sosa i mesa"" verziju rucka, ili ako nista bas ljubitelj kuvanog mesa, stavite meso u blender sa malo maslaca ili margarina, senfa, majoneza, jedno kuvano jaje, so , biber, kiseli krastavac ili malo kapra i eto predivne pastete :)))

prijano :jede:

Amc je ćerka Fisslera ! Fissler je kreirao Amc koji se prodavao preko kućnog ambijenta u većim količinama

Tako da ko želi da nabavi lepe šerpe može komotno da kupi dio po dio od Fisslera

Moje šerpe su Fissler u radnji kzlupljene u maju pune 22 godine !
 
zanimljivo :D

imas neki posebno drag recept primenjiv za amc način kuvanja?

- - - - - - - - - -

Fissler_Paris_5_piece_set.jpg


- - - - - - - - - -

to je fissler?
 

Back
Top