Stari recepti

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.366
Da li stari recepti i dalje funkcionisu?

Da li promenom kvaliteta hrane i unosom novih namirnica koje se koriste u poslednjih dvadesetak godina a nisu ranije, recepte od "pre hrista" koje su koristile nase bake cini neupotrebljivim?
 
Da li stari recepti i dalje funkcionisu?

Da li promenom kvaliteta hrane i unosom novih namirnica koje se koriste u poslednjih dvadesetak godina a nisu ranije, recepte od "pre hrista" koje su koristile nase bake cini neupotrebljivim?
na koje konkretno namirnice mislis koje se koriste u posl. 20 god. a nisu ranije?
mi koristimo u ishrani voce, povrce, meso, zitarice ne vidim na cemu se ranije zasnivala ishrana ako ne na tome, a niti sta to danas toliko specificno ljudi jedu a da nije bilo ranije!?
 
Верујем да мисли на павлаке за кување, пудинге, желатине, авокада и чиа семенке и слично. :D

Некада су се умаци кували другачије, пржено брашно па млеко, сада се се све своди на неутралну павлаку.

Некада су сви кремови за колаче били на бази јаја сада без пудинга и слатке павлаке нема рецепта за торте.

Раније се није користио маргарин, маст за теста или маслац за кремове су били избор.

Да не спомињем вегете, кесице прашкова за све и свашта које покушавају да замене свеже зачине итд итд...
 
Da, mast mi je prva pala na pamet jer je ona bila sastavni deo većine recepata. Npr. moj recept za Čupavce kao jedan od sastojaka ima mast. I svi mamini recepti su takvi. Jednostavni, provereni i najbolji.

Današnji recepti - u pravu si, većina ima neutralnu pavlaku, a ona je "otrov" teški.
 

Back
Top