Prenosenje emocija na daljinu

buudala

Stara legenda
Poruka
75.210
Ja bi pito neshto.
Dal je neko od vas chuo da se u trenutku kad se desi neka nesretja dogode chudne stvari u blizini ljudi chiji se bliski nadju ugrozheni?
Ilustovatju nekim primerima.
Kad mi je umro deda u bolnici u gradu,kod kutje , na mom stolu se rasprsla flasha sa vodom.
Kad mi je umro otac na njegovom instrumentu(bio je muzicar) je nastala pukotina na rezonantnoj dasci.
Kad sam dozhiveo nesretju na poslu, na mojem instrumentu,kod kutje , 10 km dalje, su popucale sve zhice ,sem jedne.Napominjem da redovno sviram i uvek imam nove zhice na instrumentu tako da je uzrok zastarelost materijala iskljuchen,apsolutno.Sem toga ajd da pukne jedna ,dve ,tri ,ali sve sem jedne.....?

Interesuje me ima li ko slitchan primer?

Chuo sam da se po tome ,da li se povredjeni ili ranjenik nadje bez obutje ,poprilitchno pouzdano mozhe znati da li je zhiv.
Premda verujem da tju zbog ovog biti predmet zaye6ancije ,morao sam da pitam. Ko zna mozhda i saznam shtogod?
 
Ja bi pito neshto.
Dal je neko od vas chuo da se u trenutku kad se desi neka nesretja dogode chudne stvari u blizini ljudi chiji se bliski nadju ugrozheni?
Davno kada mi se dogodila jedna nesreca u toku noci, oko 3 ujutru, moji roditelji, iako u to vreme hiljadama kilometara udaljeni, probudili su se iz sna od prilike u isto vreme uz misao da mi se nesto lose dogodilo.
Pre nekoliko godina probutih se u toku sna uz misao da ce neko meni drag umreti, sa nekom vizijom kako odlazi na "onaj svet", ali ne znadoh koja je to osoba. Kada je svanulo, oko podneva, saznah da mi je draga osoba poginula.
Ako se setim jos javljam.

uglavnom, shvatih da vecina ljudi kada se zbilizite sa njima, i pocnete da pricate o svemu, i dotaknete se ovakvih tema, svi su imali neko slicno iskustvo, ali mahom ljudi to potisnu, i pripisu iracionalnom, zato sto nije zvanicno obelodanjeno. Takva je drustvena navika.Tj. svi misle da je to jako retko, a ustvari kasnije shvatis da se to skoro svima dogadja.
 
Ja sam recimo mogao svaki put uzeti tel u ruku 1min ranije pre nego sto ce me ex cura nazvati i reci mi da ju je nesto jako prepalo. Neznam zasto, nije mi funkcionisalo ni kod koga, ali kod nje uvek.
PS: I sad me zvala, spavao sam i to obicno imam tvrd san, telefon mi je bio na Silent, znaci nema ni vibracija niti zvoni i opet sam ustao da se javim, svetlost tel me nije probudila jer je bio podalje od mene, na punjenu.
Strasno:S
 
E moj Druze kao da je vazno da li ces biti predmet zajebancije,a i znam da se neces nasekirati puno.

Cuo sam dosta slicnih stvari ovima sto si ih naveo,ali ih ja nisam dozivio licno.

E sad da i ja budem predmet zajebancije.
Kad god se desio neki potres tu u nasoj blizini,perfektno sam znao da ce se desiti,ne znam kako,ali samo dobijem osjecaj otprilike: "Bice zemljotres" na nekih 15min do 1h pre nego sto se zaista desi.Sto je najludje uvijek se i desi.

E moj brate Buudalo,al ce mene tek zajebavati,ali ***** ga tako je!
 
za tebe ne znam, a za sebe smatram da nisam :mrgreen:

Milice zivotinjice. :D

Posto kazes da uvek pretpostavljam...pa zar je moguce na forumu "Misterije" raditi nesto drugo do pretpostavljati ?

Ali paradoksalno na ovu temu mogu nesto reci a da nije predpostavka.

Ogledi sa zivotinjama su takodje potvrdili mogucnost neke vrste telepatije. Mladi zecici su odvojeni od majke, stavljeni u podmornicu i odneseni na velika odstojanja. Kod majke zecice mogli su konstatovati elekticne promene na mozgu kad god bi njene udaljene mlade ubijali ili im nanosili bol.

citat iz uzdbenika Psihologije za usmereno obrazovanje..autor dr. Nikola Rot

Arione prijatelju ...u ovom eksperimentu otpadaju razvijenija cula kod zeca.
 
Da pojasnim ,ne mislim na osecaj, mada sam u naslovu tako napisao ,vec na fizicku manifestaciju kakvu sam opisao u uvodnom postu.
Pucanje ogledala, gashenje svetala i slicno.
Neshto kao poltergaist samo nenasilno.
Jeza je ljudi kad se vratish iz bolnice posle kome i vidish pokidane zice na instrumentu ,dodatno opterecen onim predhodnim opisanim dogadjajima
.Misterija za koju ne moram da trazim potvrdu u vidu linka ili tudjeg svedocenja jer se upravo meni dogodila.
 
ozimane... zivotinjo... :D

:cmok: ..... :heart:

ps. Budallo... uprapastismo ti temu ali Milica zrači i obara ovakvim svojim komentarima. :)........šalim se naravno.

Ali posto nemam privilegiju da budem spamer sta jos reci na tvoju temu ? Moram da priznam da sam doziveo nesto slicno u svom zivotu, ali sam ga kao suvise apsurdno , neverovatno, a i beznacajno... skoro zaboravio. Naime dok sam okacivao jedan porculanski ukras za zid u kupatilu, on je pao i razbio se u paramparcad. Da bih koliko toliko ublazio stetu potrazio sam delove po podu i nasao sve osim jednog. Kada sam odustao od tog jednog.. pitajuci se kako ne mogu da ga nadjem, izasao sam iz kupatila i .nasao sam ga u hodniku iza zida ..iza zatvorenih vrata. Ovo je ocito egzemplar...rupa u "matrixu", u tkivu Majinom...u tkivu uzrocno posledicne povezanosti.. a mozda ima veze i sa nekim umrlim osobama.... ko zna?
 
Primetio sam ja da je danas neki dan "mrmota".Svi se neshto klibaraju i opshta neozbiljnost obuzima.
Pomislio bih da je u pitanju eksperiment krstarice sa emitovanjem sublimiranih poruka ,znash o chemu pricham. Svi su mi neshto ,da prostish ,high.
I neka ,kad bolje razmislim, bolje tako.
Secna vam svima shashava nedelja.
Makar i kao posledica zavere krstaricinih mastera.
 
buudala moram da ti kazem da ovo sto su ti popucale sve zhice osim jedne ima najverovatnije veze sa tvojim ocem (posto si rekao da si bio muzicar), mozda je hteo da ti pokaze na neki nacin da je tu, ali opet ako je tu to je veoma lose jer jos uvek nije uspeo da se odvoji emocionalno od ovog sveta i tako ne moze da napreduje dalje ka sledecem zivotu i rodjenju!A pre koliko vremena ti je umro otac, mozda je glupo pitanje ali ako je ono istina sto si rekao za zice?
 
Mislim da je ipak vezano za mene i moju povredu.
Otac mi je umro pre vise godina a bio je dusha od choveka.

Ne bih to puno analizirao vec trazim potvrdu da se to josh nekom desilo,to ili slicne stvari.
I kako ste mogli da primetite, ne potenciram vec chekam, slicni dogadjaji se deshavaju.
Pitanje vremena...
 
Evo ja sam doziveo to 27 3 2008 god,radio sam nocnu smenu i oko 22 i 30 je poceo da me boli zub koji me nikad nije boleo.sasvim zdrav zub,covece od bolova su mi suze tekle same,ja sam imao utisak kao da ce mi glava puci,nikad u zivotu nisam jaci bol osetio,nemoguce je opisati recima,popio sam jedan lek dao mi je kolega,nista,popio drugi,nista,cini mi se jos jaci bol,oko 23 i 10 me kolega odvezo u hitnu jer se i on uplasio sta mi je,tamo sam dobio neku injekciju oko 23 i 25,opet nista,ludilo,odjednom oko23 i 45 je sve proslo kao da nikad nista nije niti bilo,radio sam do jutra i oko 7 ujutru sam pozvao kuci da vidim dali je sve uredu jer mi se cinilo kao da nesto nije,sestra mi je rekla da je deda umro sinoc oko 23,eto to je ziva istina verovali ili ne.
 
Davno kada mi se dogodila jedna nesreca u toku noci, oko 3 ujutru, moji roditelji, iako u to vreme hiljadama kilometara udaljeni, probudili su se iz sna od prilike u isto vreme uz misao da mi se nesto lose dogodilo.
Pre nekoliko godina probutih se u toku sna uz misao da ce neko meni drag umreti, sa nekom vizijom kako odlazi na "onaj svet", ali ne znadoh koja je to osoba. Kada je svanulo, oko podneva, saznah da mi je draga osoba poginula.
Ako se setim jos javljam.




Na snove ne treba obracati paznju mada jesu veza sa nesvesnim u nama vezano za osecanja.Sanjati gluposti ili biti "nagradjen" lepim snom je samo odraz osecanja s jave.Nemaju nikakve veze sa paranormalnim...
 

Back
Top