Da su Srbi kao Japanci....

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Celom svetu je poznato da je Japan velika ratnicka nacija: narod soguna, samuraja i kamikaza...

U 2. sv. ratu je pretrpeo tezak poraz...

Prve dve ( i za sada jedine) atomske bombe su bacene na japanske gradove...

Japan je pred silom kakvu svet jos nije video - morao da kapitulira...

I da se (na izgled) ostavi svojih osvajackih i hegemonistickih ambicija....

Veliki ratnici su morali saviti glavu i priznati poraz...

Samo par godina posle rata, Japan je postao trgovacki partner sa zemljom koja mu je bacila dve atomske bombe...

Zaboravljeno (ili potisnuto u mozgu) je sta se samo 2-3 godine ranije desilo jer zivot je tekao dalje....

I ekonomska imperija je naglo iz pepela pocela da raste...

Nije Japan promenuo svoju osvajacku cud....I dalje hoce da osvoje svet....

Samo su shvatili da oruzjem to ne mogu, pa ga osvajaju Toyotom, Sonyiem, Nissanom i jos mnogim svetski poznatim firmama....

Na TAJ PRIMER Srbi bi trebalo da se ugledaju i znaju sta im valja ciniti!
 
Poslednja izmena:
kako da se ne pokore i ne počnu da sviraju po tim notama, pa ebote ameri im od XIX veka vise kod obale sa uperenim topovima. na kraju su popili i dve nuklearke i kapitulirali, evo sad se razlikuju od amera samo po kosim očima. užas i katastrofa.
da to bude naša sudbina, neka fala. jesam za međusobnu komunikaciju, al nisam za unifikaciju.

PS: "zaboravljeno je šta se desilo, jer je život tekao dalje"..... ko neka sevdalinka. a nekima je to politički program. mislim, šta reći.
 
Ма ми смо свет давно освојили нашом - шљивовицом препеченицом. :super:

Сваки прави љубитељ добре капљице у свету, зна да је наша шљивка боља од сваког вискија :ok:
 
kako da se ne pokore i ne počnu da sviraju po tim notama, pa ebote ameri im od XIX veka vise kod obale sa uperenim topovima. na kraju su popili i dve nuklearke i kapitulirali, evo sad se razlikuju od amera samo po kosim očima. užas i katastrofa.
da to bude naša sudbina, neka fala. jesam za međusobnu komunikaciju, al nisam za unifikaciju.

PS: "zaboravljeno je šta se desilo, jer je život tekao dalje"..... ko neka sevdalinka. a nekima je to politički program. mislim, šta reći.

O čemu ti to? Japan i Amerika se razlikuju možda i previše. Potpuno drugačija filozofija, kultura, pa i delovanje u svetu. Ameri koriste vojsku za osvajanje sveta, a Japanci kvalitet. ;) Meni je to dovoljna razlika.
 
Mozda kada su stimulisani dovoljno... Shto retko vidjamo u praksi... A i onda se javi drugi problem... Nikada nije dosta... Pa malo skidanja kajmaka... Srbin je to. :mrgreen:

Ne, ne, nije bas tako....Osecaju ljudi kada je dosta i kada je POSTENO...

Kod mene su dolazili radnici sa peticijama da se digne plata, a ja im kazem: "Digao bih vam platu, al da znam da je to sto sada trazite zadnji put...Da se opet ne pojavite kroz dve nedelje?"

I onda se dogovorimo...Moze se to...Pametni su nasi ljudi...
 
Ne, ne, nije bas tako....Osecaju ljudi kada je dosta i kada je POSTENO...

Kod mene su dolazili radnici sa peticijama da se digne plata, a ja im kazem: "Digao bih vam platu, al da znam da je to sto sada trazite zadnji put...Da se opet ne pojavite kroz dve nedelje?"

I onda se dogovorimo...Moze se to...Pametni su nasi ljudi...

Ma daaaaaaj... Da se nadje pametan poslodavac i pametni radnici... U Srbiji... :hahaha: Shanse su kao da mene ovog trenutka udari grom. :mrgreen: Shalim se malo, karikiram, ali... To o chemu prichash je retko u praksi. Srbija prvo mora da se oslobodi ostataka socijalizma, pa onda da se pricha o kapitalizmu... Ljudi treba da prihvate koncept usavrshavanja koji traje ceo zivot... I svashta josh neshto... A lepshe je piti 'ladno pivo... :mrgreen:
 
O čemu ti to? Japan i Amerika se razlikuju možda i previše. Potpuno drugačija filozofija, kultura, pa i delovanje u svetu. Ameri koriste vojsku za osvajanje sveta, a Japanci kvalitet. ;) Meni je to dovoljna razlika.
koristili su i japanci vojsku pa su se malo ispalili. nisu oni nešto više različiti samo zato što su izgubili rat.
osim toga, naravno da je to bila nekad potpuno drugačija kultura, al' te razlike se brišu. japanci imaju potpuno iste ciljeve i motive poput ne samo amerikanaca, nego celog "razvijenog" sveta, industrija, kapitalizam, masovna proizvodnja, masovna potrošnja, i svo to ludilo i haos koje idu uz to; zatim, žive na potpuno isti način, jedino japanci slikaju trešnje kad procvetaju i čuvaju par ostataka svoje stare kulture, jedu suši, a ameri pune ćurke za tenksgiving dej a inače žderu hamburgere. velike mi razlike. suština je da potpuno isto žive (plaćeni rad, šoping, masovni spektakl za ubijanje vremena, sport, kultura, i ostala sredstva masovne razonode) i imaju iste ciljeve (profit, ekspanzija) i metode (industrija, tržište).
e sad što se razlikuju u par stvari, tj. kao što si rekao, ameri više koriste vojsku i svoju moć koju su izgradili upravo i nad samim japancima, e tih par stvari ih ne čini nešto specijalno različitim.
ceo svet je inače u procesu unifikacije. tako da priča o različitim kulturama sve manje pije vodu. postoji razlika u kulturi između japanaca i bušmana i takvih stvari, a sve ostale razlike se sve više brišu. svi počinju da žive na isti način i da imaju iste poglede na svet i ciljeve. što je prava katastrofa.
 
koristili su i japanci vojsku pa su se malo ispalili. nisu oni nešto više različiti samo zato što su izgubili rat.
osim toga, naravno da je to bila nekad potpuno drugačija kultura, al' te razlike se brišu. japanci imaju potpuno iste ciljeve i motive poput ne samo amerikanaca, nego celog "razvijenog" sveta, industrija, kapitalizam, masovna proizvodnja, masovna potrošnja, i svo to ludilo i haos koje idu uz to; zatim, žive na potpuno isti način, jedino japanci slikaju trešnje kad procvetaju i čuvaju par ostataka svoje stare kulture, jedu suši, a ameri pune ćurke za tenksgiving dej a inače žderu hamburgere. velike mi razlike. suština je da potpuno isto žive (plaćeni rad, šoping, masovni spektakl za ubijanje vremena, sport, kultura, i ostala sredstva masovne razonode) i imaju iste ciljeve (profit, ekspanzija) i metode (industrija, tržište).
e sad što se razlikuju u par stvari, tj. kao što si rekao, ameri više koriste vojsku i svoju moć koju su izgradili upravo i nad samim japancima, e tih par stvari ih ne čini nešto specijalno različitim.
ceo svet je inače u procesu unifikacije. tako da priča o različitim kulturama sve manje pije vodu. postoji razlika u kulturi između japanaca i bušmana i takvih stvari, a sve ostale razlike se sve više brišu. svi počinju da žive na isti način i da imaju iste poglede na svet i ciljeve. što je prava katastrofa.

:roll:
Ize'm ti objašnjenje. Koliko ja vidim, tebi su oni slični zato što pripadaju ljudskoj vrsti. :hahaha:

P.S. Ja zaboravio da si ti socijalista. Je l da?
 
ne, nego zato što pripadaju super razvijenom industrijalizmu, kapitalizmu, imaju (uz sitnije razlike) potpuno isti način života, ciljeve i metode, sve kako sam naveo. nešto ti nisi dobro pazio il razumeo.

te tvoje "kulturne razlike" mogu da prođu samo na etnofestivalima kad treba da biraš između boršča i jagnjeće čorbice. ;) il' smo bar na sigurnom putu ka tome da to budu i jedine razlike.
 
Poenta topika je u tome da su Japanci jako brzo potisnuli u drugi plan neprijateljstvo prema SAD i poceli da traze i dobijaju njihovu pomoc i novac za razvoj industrije.

A Srbi bi jos uvek da ratuju sa Amerikancima, toliko godina nakon bombardovanja.

Samo gube dragoceno vreme.
 
ne, nego zato što pripadaju super razvijenom industrijalizmu, kapitalizmu, imaju (uz sitnije razlike) potpuno isti način života, ciljeve i metode, sve kako sam naveo. nešto ti nisi dobro pazio il razumeo.

te tvoje "kulturne razlike" mogu da prođu samo na etnofestivalima kad treba da biraš između boršča i jagnjeće čorbice. ;) il' smo bar na sigurnom putu ka tome da to budu i jedine razlike.

Ebi ga, ja podržavam kapitalizam... Zato se i ne kapiramo.

A što se tiče kulturnih razlika - i te kako imaju uticaja na način vođenja kapitalističke proizvodnje. Da nisu Japanci uveli kaizen u poslovnu sferu, ko zna koliko bi se još svakakav škart prodavao po svetu. Ne kažem da toga nema danas, ali bi bilo mnogo više.

Japanci su stvorili kvalitet kao filozofiju proizvodnje. Zato su za mene posebni i ostaće tako...
 
Ponekad pogledam šta se piše i na nekim drugim forumima kao što je na primer SC,i dođem do zaključka da izgubljene duše lutaju virtuelnim nebom.:hahaha:Doskora toga ovde nije bilo ali izgleda da je neko otvorio Pandorinu kutije i pustio napolje višak duša da zatruju i ovaj jadni forum.:rotf:
Nedostaje samo Ljubiša Trgovčević da bismo bili srećni...:roll:
 
Ponekad pogledam šta se piše i na nekim drugim forumima kao što je na primer SC,i dođem do zaključka da izgubljene duše lutaju virtuelnim nebom.:hahaha:Doskora toga ovde nije bilo ali izgleda da je neko otvorio Pandorinu kutije i pustio napolje višak duša da zatruju i ovaj jadni forum.:rotf:
Nedostaje samo Ljubiša Trgovčević da bismo bili srećni...:roll:

Ne spominji SC.

To nije srpski forum.

To SAMO GLUMI srpski forum.
 
Poenta topika je u tome da su Japanci jako brzo potisnuli u drugi plan neprijateljstvo prema SAD i poceli da traze i dobijaju njihovu pomoc i novac za razvoj industrije.

A Srbi bi jos uvek da ratuju sa Amerikancima, toliko godina nakon bombardovanja.

Samo gube dragoceno vreme.

Pa nije bash tako. Nije kao da smo mi hteli da nas bomarduju. Kapiram da bi vecina Srba bila zadovoljna da nas Amerika vishe ne dira... I to je to. :) Setih se sada refrena jedne dobre stvari od Full Moon-a... Ide... Ja, ja, ja... Ja nemam gde... Ja samo zelim mir... Brate, gledaj svoja posla... Gledaj svoja posla. :)
 

Back
Top