Sezona macica i stenaca - APEL za vlasnike

rea_612

Zainteresovan član
Poruka
107
Ne otvaram ovu temu radi ispravljanja krivih Drina jer znam koliko je tesko promeniti razmisljanja ljudi, niti radi rasprave oko dobrobiti starilizacije, o tome postoji tema...

Otvaram je iz ocaja i tuge, jer vec vidim koliko cemo i ove godine, biti preplavljeni neduznim dusama za spasavanje, zbrinjavanje, lecenje, udomljavanje...

Dok jedni uzivaju u lepom vremenu, suncu i pticicama, drugi skupljaju na ulici, u kontejnerima, u vrecama, od nesavesnih vlasnika, gomilu macica i stenaca!

Neke organizacije, azili, vec imaju DESETINE macica, stenaca...da ne pricam o pojedincima ljubiteljima koji takodje vijaju po poljanama i ulicama ta neduzna bica, da bi ih sklonili. :neutral:

Zato MOLIM vlasnike pasa i macaka, da razmisle i da sagledaju malo globalnu situaciju i dobrobit zivotinja, i da STERILISU svoje ljubimce, ili da ih makar ne pare. Za to postoje odgajivacnice i to je ozbiljan posao :worth:

Macica i stenaca ima PREVISE! Previse ih se radja da bi svi mogli da nadju dom. Mnogo njih nece biti spaseno i zavrsice svoje kratke zivote u najgorim mukama. :neutral:

Ako volite stence i macice, i imate zelju da se brinete o njima, da ih udomljavate, umesto da proizvodite iste, obratite se organizacijama, azilima, da pomognete ili preuzmete neke od tih dusa i tako zadovoljite sebe, pomognete njima!

Za 6 godina, 1 kuja i njeno potomstvo mogu da proizvedu 67'000 jedinki
Za 6 godina, 1 macka i njeno potomstvo mogu da proizvedu 73'041 jedinki

Razmislimo...
:confused:
 
Pre oko godinu dana su me pitali da li bih pustila svog psa da se pari sa njihovom kujom, takođe mešankom pekinezera. Odbila sam i objasnila zašto-sve ovo što si ti opisala. Misliš da ih je to ubedilo? Ipak su našli mužjaka i uparili je. Tu prvu generaciju štenaca su lako podelili ali šta posle?! :dash: Ne znam, skeptična sam, sve i da usvoje zakon koji to reguliše, kod nas se ni neki "važniji" zakoni ne poštuju, organi vlasti, reda i mira ih prvi krše, jednostavno smo takav narod. Daj Bože da grešim!
 
Ne otvaram ovu temu radi ispravljanja krivih Drina jer znam koliko je tesko promeniti razmisljanja ljudi, niti radi rasprave oko dobrobiti starilizacije, o tome postoji tema...

Otvaram je iz ocaja i tuge, jer vec vidim koliko cemo i ove godine, biti preplavljeni neduznim dusama za spasavanje, zbrinjavanje, lecenje, udomljavanje...

Dok jedni uzivaju u lepom vremenu, suncu i pticicama, drugi skupljaju na ulici, u kontejnerima, u vrecama, od nesavesnih vlasnika, gomilu macica i stenaca!

Neke organizacije, azili, vec imaju DESETINE macica, stenaca...da ne pricam o pojedincima ljubiteljima koji takodje vijaju po poljanama i ulicama ta neduzna bica, da bi ih sklonili. :neutral:

Macica i stenaca ima PREVISE! Previse ih se radja da bi svi mogli da nadju dom. Mnogo njih nece biti spaseno i zavrsice svoje kratke zivote u najgorim mukama. :neutral:

smrc..tako tuzno a tako istinito..:rida:
 
Uzalud nama pricas. Uglavnom ljudi koji su na forumu su razumni i vole zivotinje i vecina njih je sterilisala svoje zivotinje. Cele godine spasavam sa ulice izgubljene macice (zaboravila sam i broj koliko sam njih sklonila i udomila ). I sama razmisljam na koji nacin moze da se smanji broj macica i kucica ostavljenih na milost i nemilost ulici, ali mi nista ne pada na pamet. Ljudi koji posecuju ovaj forum uglavnom imaju slican problem. Kako pomoci i udomiti lutalice. Trebalo bi uvesti neki zakon o zlostavljanu kucnih ljubimaca i kazne za one koji svoje ljubimce izbacuju iz kuce i ostavljaju ih na ulici. Ne malo puta sam nalazila negovane i rasne pse da lutaju naseljem, ostavljeni i nesposobni da se snadju. Letos sam nasla bolesnog (cipovanog) psa na ulici i uz pomoc veterinara nasla vlasnika koji ga je ostavio na ulici. Psa sam izlecila i pozvala vlasnika da ga uzme nazad. Slozio je pricu kao neko mu ukrao psa, a u stvari uplasio se pasijeg kaslja (ima malu decu) i psa iz sela doneo u grad i ostavio ga na ulici. Mozda mozemo zajednicki da nadjemo neko resenje da do ovakvih stvari ne dolazi ali mora da se uvede i nekakav zakon i rigorozne kazne za nesavesne vlasnike zivotinja.:hvala:
 
Ja moje nisam sterilisala. Sterilisane su mi samo 3 macke. Jedna sto je bila bolesna pa je morala a druge dve sam da se ne bi macile posto vec imaju potomstvo. Problem je to sto mi je jedna macka sto je sterilisana mnogo odsutna, nema je po nedelju dana. Ide nekoliko ulica dalje, druga isto a treca mi je nestala i ostale macke ih napadaju. Toliko sam se iznervirala da mislim da ih necu sterilisati u skorije vreme.
Mislila sam da sterilisem sve one koje imaju zivo potomstvo, to mi je nekako delovalo ok.
Sada da ne ispadne da ja pustam macore da lutaju i da se pare sa mackama. Moji nemaju potrebe za lutnjom a ja u zivotu ne bi bacila macku u kontenjer. Pre 2god. sam spasila dva maceta i sada su zdravi i lepi a pre 2/3meseca neko je na istom mestu i na isti nacin /vezani u kesu iz prodavnice i baceni u kontenjer/ bacio macice koji su indenticni kao ovi prosi. Imali su tada 5dana. Sreca njihova pa sam imala zamenu od royala. Letos me zove vet i kaze da je neko ostavio macice kod njih ispred vet.ord. i da li ja hocu da ih uzmem posto oni nemaju vremena i da morali da ih uspavaju. Oni su skoro tek bili rodjeni pa je jedna moja macka njih odhranila. Od 4 maceta jedno je prezivelo i eno je raste, polako ali raste.

Neverovatni su mi ti koji ih bacaju, i kucice i macice u kontenjer. Takvi trebaju da sterilisu macke pa macori nece dolaziti kod njih. Ja ako ikad bude uhvatila tog sto baca macice ubacicu ga licno u kontenjer i zatvoriti.
 

Back
Top