Нови Уговор за боравак детета у вртићу.

TransferujOda

Početnik
Poruka
23
Ако имате дете у вртићу вероватно сте ових дан добили нови Уговор на потпис којим се, јелте, регулишу права и обавезе вртића и вас, као родитеља детета.

Два члана се односе на обавезе вртића, од којих је један потпуно безвезан и уопштен, а девет чланова регулишу обавезу родитеља до танчина.

Између осталог, у обавези сте да плаћате унапред услуге које још нису извршене и да као доказ донесете примерак уплатнице васпитачу.

Ја знам само за једну кућу где се плаћа унапред, а то свакако није вртић.

Чуди ме да нису предвидели и да су родитељи ураде по 100 склекова свако јутро кад доводе дете..

Наравно, скоро усваком члану прете каматама и губитком места и сл.

Ја ово :dontunderstand:
 
Da, vrlo tipicno.
A pri svemu tome ne mogu ni radno vreme da pomere iz doba samoupravnog socijalizma i slazu namrgodjena lica kad bih dolazio po dete u 16.40.
Jer zaboga, trudbenici valjda rade od 06-14 ili u gorem slucaju od 07-15h
Umesto da naplate sa kamatama i preko suda onima koji im nisu placali pet godina, oni sad treniraju strogocu na roditeljima koji sa tim nemaju nista.
Usluge se placa posto se izvrsi i ko ne plati dva meseca za redom, neka mu ispishu dete a njega neka tuze. Ako moze isto tako da ne plati zeni koja bi mu cuvala dete, neka ne plati ni vrticu.
A ne ovako, unapred, neselektivno i svima po glavi.
 
ja ne znam vise sta da uradim da uspem malog u jasle da ubacim,2 godinice su mu,pomoc

mi smo tu fazu jaslica i obdaništa prošli. Lepo. Lako. I deca se tog avrlo rado sećaju i voe da svrate da vide vaspitačice.
Sa nekih 15 dana života i jedno i drugo sam ja prijavljivala u jaslice da budu n listi čekanja. Pošto su se na svu sreću rodili maja i avgusta oba deteta su odmah (bez veza) primana u novo formirane te najmlađe jaslene grupe (znači sa 18 sin i 12 meseci ćera). Čak za drugo dete to ide mnogo lakše jer ste kao na nekoj listi priorita pošto u ti obdanište već ide starije dete.

Sećam se da je postojala skala plaćanja i da smo zadnjih godina jedini plaćali punu cenu (u pitanju su dve budžetske plate). Najmanju cenu su plaćali ljudi koji drže ogroman auto plac, onda jedni sa tri prodavnice pogrebna opreme, vlasnici prodavnice i radnje za tapaciranje i pravljenje nameštaja, mama čiji muž svira po Švajcarskoj i sl. E to me je užasavalo. Uopšte nije bitno koliko koštaju jaslice. Uvek mislim da koštaju manje no što realno koštaju i da za to ne treba i ne može čovek da žali (uvek onim akoji se bune kažem da samo proračunaju koliko bi koštalo da ima neko čuva dete pa nek vide na čem su). Nervira me (mada je to sad i druga tema) što se kao socijalni slučajevi vode takvi ljudi i što se njima dotira plaćanje. Da se to ne radi verovatno bi moglo i još vrtića da se otvori.

Inače pošto radim na fakultetu radno vreme mi je dozvoljavalo da decu uzimam u tri sata. I gle čuda, u to vreme sam bila među oni roditeljima koji poslednji dolaze po decu. Gde ostali rade i ikako rade kad ih uzimaju u pola tri (istu onu decu koju u pola osam ne vidim da su došlas, već kasne) meni nije jasno
 

Back
Top